Widzew ŁódźWidzew Łódź
0 : 0
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
17:28

Ciężko jest napisać coś pozytywnego po takim spotkaniu. Drużyny podzieliły się punktami, żadna nie straciła bramki i toby było na tyle. Dziękuje za śledzenie tej relacji i zapraszam na następne - Konrad Kryczka.

93'

Koniec spotkania. Sędzia Jakubik gwiżdże dziś po raz ostatni, a piłkarze Widzewa dziękują swoim kibicom.

92'

Jeszcze Staroń za E.Visnakovsa

90'

Dwie minuty doliczone.

89'

Augustyniak fauluje Paixao. Rzut wolny dla Śląska z lewej strony boiska.

87'

Cetnarski do Paixao, z bramki wychodzi Mielcarz, jednak Portugalczyk zdołał dzióbnąć piłkę. Ostatecznie futbolówkę wybija Augustyniak.

86'

Wrzutka Rybickiego, piłkę łapie Kelemen, który jest jeszcze faulowany przez Augustyniaka.

85'

Dudu otrzymuje żółtą kartkę za faul na Kasprzaku.

83'

Schodzi Sebastian Mila, który dziś nie dał za wiele Śląskowi. Za niego Mateusz Cetnarski.

82'

Wrzutka Ostrowskiego zablokowana - rzut rożny dla gości.

80'

Augustyniak zarobił żółtą kartkę za faul na Plaku, który ruszał z kontrą swojego zespołu.

78'

I już pokazał się Rybicki, który został sfaulowany przez Kokoszkę. Żółta kartka dla obrońcy Śląska.

78'

Rybicki wchodzi za Batrovicia.

76'

Znów Paixao. Stevanović wrzuca piłkę, a Portugalczyk głową strzela niecelnie.

74'

Batrović podał na prawo do A.Visnkovsa, który dośrodkował bardzo niecelnie.

73'

Grodzicki faulowany przez Batrovicia.

72'

Patejuk na spalonym po podaniu Dudu.

71'

Okachi fauluje Milę na połowie Śląska.

70'

I schodzi właśnie Melunović. W jego miejsce Mroziński.

69'

Po wrzutce Kaczmarka Melunovic uderza niecelnie.

69'

A.Visnakovs ruszył prawym skrzydłem i został sfaulowany przez Dudu.

66'

Wrzutka Mili z wolnego i Kokoszka uderza niecelnie głową.

65'

Uderza Paixao - jego strzał zablokowany, próbuje jeszcze Patejuk, ale nawet ciężko jego strzał skomentować.

64'

Mila świetnie do Dudu, który dośrodkowuje w pole karne, ale piłki po jego wrzutce nie sięgnął Paixao.

62'

Kontra Widzewa zakończona stratą Kaczmarka.

61'

Kaźmierczak z dystansu, ale bardzo niecelnie.

59'

Teraz swoje pięć minut miał Kasprzak, który pomęczył teraz obrońców Śląska.

58'

Akcja Kaczmarka na lewym skrzydle. Piłkarz Widzewa wywalczył korner dla swojej drużyny.

56'

Patejuk do Dudu, Brazylijczyk dośrodkowuje do Plaku, który głową strzela nad bramką.

55'

Kapitalna interwencja Kokoszki, który na wślizgu zatrzymał strzał Kasprzaka.

53'

Jeden z piłkarzy Widzewa uderzył piłkę głową po dośrodkowaniu z kornera, jednak niecelnie i od bramki zacznie Kelemen.

52'

Dudu głową wybija piłkę na rzut rożny.

50'

Mila kapitalnie zagrywa do Plaku, ten jednak po raz kolejny traci futbolówkę.

49'

Kasprzak fauluje taktycznie Patejuka i otrzymuje żółty kartonik.

48'

Faul Stevanovicia w środku pola.

46'

Świetne dośrodkowanie Dudu i Paixao głową uderza tuż nad poprzeczką.

46'

Śląsk wymienił kilka podań, po czym pojedynek z obrońcami Widzewa przegrał Paixao/

46'

Obie drużyny już na boisku. Gwizdek pana Jakubika i możemy rozpocząć drugą połowę tego spotkania!

16:21

Niezbyt dobre widowisko w Łodzi. Niby obie drużyny stworzyły sobie nie najgorsze sytuacje do zdobycia bramek, jednak goli jak na razie nie widzieliśmy. Z pierwszej części spotkania zapamiętamy z pewnością dwa strzały w poprzeczkę - pierwszy oddał Stevanović na bramkę Widzewa, drugie uderzenie było autorstwa Ostrowskiego, który sprawdził wytrzymałość poprzeczki własnej bramki.

46'

Koniec pierwszej połowy. Pan Jakubik nie doliczył choćby minuty.

44'

Plaku wychodzi z kontrą, zagrywa do Paixao, ten odgrywa do Albańczyka, który podaje do rywala.

43'

Mila do Plaku, który na lewym skrzydle minął obrońcę Widzewa, po czym dośrodkował, a całą akcję próbował zamknąć Patejuk, który jednak trafił tylko w boczną siatkę.

41'

Wolny dla Widzewa po tym, jak Stevanovic zagrał ręką.

40'

Wrzutka Kaczmarka z prawej strony. Stevanović główkuje, po chwili głową piłkę wybija Ostrowski... obijając przy tym poprzeczkę własnej bramki.

39'

Dudu fauluje Batrovicia.

38'

Paixao wygrywa pojedynek w powietrzu, głową zgrywając piłkę do Patejuka, ten uderza wysoko nad bramką.

36'

Kontra Widzewa. Kaczmarek zagrywa z prawej strony prostopadle do Visnakovsa, ten uderza w boczną siatkę.

30'

Widzew - Śląsk

34'

Okachi uderza sprzed pola karnego. Jego strzał jednak został przyblokowany.

33'

Teraz Batrovic faulowany w środku pola.

32'

Kaźmierczak z wolnego. Tuż nad poprzeczką.

32'

Akcja Plaku, ostatecznie Albańczyk faulowany. Jakieś 30 metrów do bramki Mielcarza.

30'

Plaku fauluje Kaczmarka. Wolny dla Widzewa na wysokości pola karnego, z którego łodzianie nic nie ugrali.

28'

Teraz Grodzicki świetnie zatrzymał wychodzącego na dobrą pozycję Visnakovsa.

28'

Tym razem faulowany Dudu. Rzut wolny z lewej strony boiska dla Śląska, z którego wrocławianie nic jednak nie mają - faul Grodzickiego w ataku.

25'

Wrzutka Mili, Mielcarz niepotrzebnie wychodzi z bramki, a Plaku strzela tuż nad poprzeczką.

25'

Kaźmierczak zagrywał crossową piłkę do Plaku. Niby niecelnie, jednak okazało się, że któryś z piłkarzy Widzewa dotknął futbolówkę. Korner dla Śląska.

23'

Kamczarek ucierpiał w pojedynku z Ostrowskim, ale po chwili wrócił do gry.

21'

Stevanovic odzyskał pilkę, uderzył z dystansu i... obił poprzeczkę. Błąd Mielcarza, który wyszedł za daleko od linii bramkowej.

20'

Patejuk ruszył lewym skrzydłem, jednak stracił piłkę, niecelnie dośrodkowując.

19'

Kasprzak fauluje Milę w środku pola.

17'

Kolejny pojedynek w ofensywie przegrywa Plaku.

16'

E.Visnakovs powalony przez Kaźmierczaka. Rzut wolny z bocznego sektora boiska.

16'

Długa piłka od Ostrowskiego do Paixao, napastnika Śląska uprzedza Mielcarz, który odważnie wyszedł z bramki.

15'

15'

Piłkarzom Widzewa brakuje dokładności. Teraz w aut podał Okachi.

14'

Batrović nieudanie uderzył z dystansu.

13'

Kaczmarek świetnie wrzucił do Visnakovsa, jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Grodzicki.

13'

Dudu postanowił uderzyć z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki.

12'

Teraz Śląsk. Kontra gości kończy się niedokładnym dośrodkowaniem Dudu.

10'

Kontra Widzewa. Kaczmarek do Melunovicia, ten jednak nie dogonił piłki.

8'

Mila do Paixao, Portugalczyka uprzedzają obrońcy Widzewa.

7'

Wrzutka Mili i faul Kokoszki w ataku.

6'

Długa piłka do Paixao. Portugalczyk wyprzeda Nowaka, gracz Widzewa musiał faulować.

4'

Jak na razie goście bardzo dobrze organizują się w obronie.

3'

Batrovic do Visnakovsa, temu ostatniemu piłkę spod nóg wybił Dudu.

1'

Co za okazja. Dudu zagrywa długą piłkę do Paixao, ten wychodzi za obrońców i w dobrej sytuacji nie pokonuje Mielcarza.

1'

Oba zespoły gotowe do gry. Nie ma więc na co czekać. Zaczynają gospodarze.

15:29

Obie drużyny wychodzą już na boisko, za chwilę zaczynamy.

15:26

Jeżeli chodzi o pogodę, to nie ma tragedii. Jest chłodno, ale na szczęście nie pada śnieg.

15:22

Przypomnijmy, że w tym sezonie Śląsk na wyjeździe wygrał tylko raz, natomiast Widzew, jeżeli zdobywa punkty, to tylko u siebie.

15:09

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie pan Krzysztof Jakubik z Siedlec.

15:08

Śląsk - rezerwowi: Rafał Gikiewicz, Lubos Adamec, Mateusz Cetnarski, Oded Gavish, Marcin Przybylski, Jakub Więzik, Tadeusz Socha.

15:07

Widzew - rezerwowi: Maciej Krakowiak, Patryk Stępiński, Karol Tomczyk, Povilas Leimonas, Piotr Mroziński, Mariusz Rybicki, Łukasz Staroń.

14:56

Razem z Pawłem Barylskim obserwowaliśmy na żywo niedawny mecz Widzewa z Koroną w Kielcach, byliśmy też w Zabrzu na spotkaniu Górnik - Widzew. Nasz sobotni rywal na boisku prezentuje się lepiej niż wskazywałoby jego miejsce w tabeli. Walczy od pierwszej do ostatniej minuty i ma sporo dobrych zawodników, takich jak Visniakovs, Melunović czy Kaczmarek. Przeciwko Koronie Widzew był lepszy, prowadził 1:0. Miał sporo sytuacji na strzelenie kolejnych bramek, a o zwycięstwie Korony zdecydowała dopiero czerwona kartka dla łodzian. Nigdy tego nie zrobiłem i nie zrobię teraz, żeby jakiegoś przeciwnika zlekceważyć. Musimy być dobrze skoncentrowani i zrobić wszystko, by dwa ostatnie spotkania w tym roku były dla nas pozytywne.

- tak z kolei mówi przed dzisiejszym meczem Stanislav Levy, cytowany przez oficjalną stronę Śląska.

14:53

Straciliśmy ostatnio trzy bramki, w tym jedną w końcówce. Na pewno dla mojej drużyny mecze w Ekstraklasie są obecnie takim poziomem, że musimy włożyć maksimum swoich umiejętności od początku do końca spotkania. W końcówce zmęczenie może wpływać na błędy popełniane przez niektórych zawodników. U mnie w drużynie zawodnicy są na początku drogi piłkarskiej, muszą grać praktycznie bezbłędnie, a o to ciężko na chwilę obecną.

- powiedział przed meczem Rafał Pawlak, cytowany przez oficjalną stronę Widzewa.

14:48

W ostatniej kolejce Śląsk zremisował z Pogonią 1:1, natomiast Widzew uległ Górnikowi 2:3.

14:46

Obie drużyny znajdują się aktualnie w dolnej części tabeli. Śląsk jest 13., a Widzew plasuje się na ostatnim miejscu. Łodzianie tracą do wrocławian osiem punktów.