Koniec spotkania! Ruch wygrywa w Wielkich Derbach Śląska!

93'

Kartka dla Smektały!

92'

Kontra Ruchu. Wychodziło pięciu na trzech, ale Kuświk za długo zwlekał z podaniem. Ostatecznie strzelił Jankowski, ale prosto w bramkarza.

90'

Doliczone trzy minuty.

89'

Jeszcze akcja Ruchu, dośrodkowanie z lewej strony zamykał Smektała, ale uderzył w boczną siatkę.

87'

Zmiana w Górniku. Iwan w miejsce Przybylskiego

85'

Ożywiły się trybuny przy Cichej! Nie ma się co dziwić kibicom, bo ich radość jest w pełni uzasadniona. Trzeba przyznać, że Ruch zasługiwał na tę bramkę!

84'

Smektała w miejsce Włodarczyka.

83'

Goooooooool! 2:1 dla Ruchu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola zdobył Stawarczyk!

82'

Ależ okazja Ruchu na objęcie prowadzenia! Kuświk uderzył w sytuacji sam na sam, ale Steinbors sparował jego strzał i zdążyła wrócić obrona, która wyczyściła sytuację!

81'

Zmiana w Górniku, Oziębała za Nakoulmę

81'

Zółtą kartką ukarany Włodyka, za faul taktyczny.

80'

Ruch stara się iść za ciosem. Na razie na posterunku jednak bramkarz Górnika, który wybronił najpierw uderzenie głową Kuświka, a po chwili strzał z dystansu Starzyńskiego.

76'

Ależ goool! Stadiony świata! Z rzutu wolnego z ponad 30 metrów fantastycznie przymierzył Filip Starzyński! Przepiękna bramka!

74'

Żółta kartka dla Mączyńskiego. Wolny dla Ruchu

74'

Nakoulma dostał piłkę idealnie na strzał lecz zostawił ją licząc na to że ma za sobą kolegę. Lecz piłka trafia pod nogi gracza Ruchu

72'

Kilka chwil temu nastąpiła zmiana w drużynie Ruchu. Kontuzjowanego Malinowskiego zastąpił Helik

71'

I znowu Zachara! Dostał fantastyczne prostopadłe podanie i wybiegł sam na sam lecz sam sobie zaszkodził wstrzymując akcje i potem nie miał z czego uderzyć i przeniósł piłkę ponad poprzeczką

70'

Mateusz Zachara chciał pietą zaskoczyć Buchalika i piłka o kilka centymetrów mija bramkę!

68'

Ruch nadal nie odpuszcza lecz Górnik każdą akcje kończy wybiciem

66'

Dośrodkowanie Starzyńskiego i jeden z graczy Ruchu głową uderza piłkę a ta ląduje ponad bramką

66'

Włodka faulowany w okolicach narożnika pola karnego. Okazja dla Ruchu na doprowadzenie do remisu

64'

Na trybunach panuje fantastyczna zabawa. Na dwóch sektorach pojawiły się niebiesko białe kolory a po środku mnóstwo flag w barwach Ruchu

62'

Włodyka uderzał z dystansu na bramkę lecz nie trafił

62'

A na boisku rzut wolny dla Górnika lecz dośrodkowanie wyłapane przez Buchalika

61'

Oprawa kibiców Ruchu na WDŚ

61'

Cały łuk stadionu przy ulicy Cichej objął napis "To już setne derby, jak Ruch Śląskiem włada. Tak było, jest i będzie nadal"

59'

Kibice Ruchu zaprezentowali imponującą oprawę. Towarzyszy jej pirotechnika oraz sztuczne ognie. Te elementy zostały odpalone... poza stadionem.

57'

Wydawało się że Konczkowski będzie dośrodkowywał a wyszło z tego uderzenie na bramkę wyłapane przez bramkarza

57'

Obrońcy Ruchu powstrzymali rajd Nakoulmy

55'

Druga połowa jak na razie przebiega podobnie jak pierwsza. Ruch dłużej utrzymuje się przy piłce a Górnik stara się kontrować

54'

Nakoulma miał szansę podwyższyć na 2:0 jednak w idealnej sytuacji fatalnie przestrzelił!

52'

Stały fragment gry zakończony niecelnym strzałem na bramkę. Od bramki Steinbors

50'

Niebiescy maja rzut rożny

50'

Gospodarze od razu ruszyli do ataku. Steinbors łapie piłkę i wybija ją przed siebie

46'

Na drugą połowę spotkania nie wybiegł już Bartłomiej Babiarz. W jego miejsce Maciej Jankowski. Zmiana wyraźnie ofensywna

46'

Zawodnicy Górnika Zabrze rozpoczęli drugą połowę.

21:30

Obie drużyny już na boisku. Za chwilę rozpoczynamy drugą połowę spotkania

46'

Sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania. Do przerwy Górnik prowadzi z Ruchem 1-0.

46'

Surma pognał z piłką kilkadziesiąt metrów lecz obrońcy zablokowali jego strzał

44'

WDŚ: Ruch Chorzów - Górnik ZabrzeWDŚ: Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

42'

Tempo meczu trochę spadło. Górnik nieco cofnięty usatysfakcjonowany z wyniku, a Ruch nie potrafi przebić się w okolice pola karnego gości

41'

Żółtą kartką ukarany został strzelec bramki Radosław Sobolewski za faul na Babiarzu

37'

Na spalony jeden z graczy Ruchu

37'

Łukasz Janoszka uderzył z dystansu lecz piłka o centymetry minęła bramkę strzeżoną przez Steinborsa!

36'

Starzyński faulowany w środku boiska. Rzut wolny szybko wykonany bramkarza starał się zaskoczyć Babiarz lecz nieznacznie się pomylił

34'

Maciej Małkowski uderzył zza pola karnego lecz piłka ponad bramką

33'

Górnik nastawił się w tym momencie na kontrataki. Przed chwilą jeden o mały włos zakończyłby się powodzeniem

32'

Starzyński bardzo groźnie uderzył na bramkę lecz Steinbors wybija na róg!

30'

Grzegorz Kuświk w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońców!

29'

Po straconej bramce Ruch Chorzów ruszył do natarcia lecz nie potrafi dotrzeć do pola karnego gości

27'

25'

I gooooool dla Górnika Zabrze! Rzut rożny rozegrany krótko, dośrodkowanie w pole karne mija Buchalika a tam na pustą już bramkę uderzył Sobolewski!

25'

Nakoulma pognał z piłką w pole karne i wywalczył rzut rożny

25'

Babiarz bardzo niecelnie dośrodkował w pole karne. Od bramki goście

23'

Od kilku chwil na boisku sporo walki lecz mało sytuacji podbramkowych

21'

Konczkowski efektownie, przewrotką uderzył na bramkę lecz piłka ponad poprzeczką

20'

Dziwniel dośrodkował w pole karne lecz obrońcy Górnika wybijają na róg

19'

Trzej gracze Górnika nie zrozumieli się w przeprowadzaniu akcji i rozpocznie Buchalik

17'

Przez pierwsze 15 minut spotkania obserwujemy dynamiczny mecz. Piłka przenosi się szybko z jednej połowy na drugą

16'

I pierwsza groźna sytuacja! Nieznacznie pomylił się Piotr Stawarczyk

15'

Daniel Dziwniel bardzo ambitnie powalczył z trzema zawodnikami Górnika i rożny dla Ruchu

15'

Pierwszy celny strzał zawodnika Górnika pewnie wyłapany przez Buchalika

13'

Obrońcy gospodarzy radzą sobie z zagrożeniem

13'

Centra Olkowskiego zablokowana i rożny dla gości

11'

Ruch ciągle w natarciu. Niewiele brakowało a Janoszka znalazłby się w sytuacji sam na sam

10'

Pierwszy rzut rożny dla Ruchu zakończony niepowodzeniem

9'

Na całym stadionie kibice odpalili zimne ognie. Widok jest niesamowity. Cały stadion rozbłysł małymi płomyczkami

8'

Grzegorz Kuświk na spalonym. Górnik rozpoczyna od własnej połowy

7'

Kibice skandują imię i nazwisko Gerarda Cieślika

7'

Dośrodkowanie wybite przez Steinborsa. Ruch ciągle przy piłce

7'

Faul przy końcowej linii boiska. Szansa na groźną centre w pole karne Górnika

5'

Janoszka płasko dośrodkował piłkę w pole karne i łapie Steinbors

4'

Obie drużyny starają się przejąć kontrole nad meczem. Jak na razie dużo niedokładności w grze.

3'

Buchalik ratował się wyjściem z pola karnego i wybił piłkę na aut

2'

I mamy już pierwszy niecelny strzał na bramkę. Swoich sił próbował Nakoulma

20:30

Sędzia Szymon Marciniak dał sygnał do startu. Rozpoczynamy setne Wielkie Derby Śląska!

20:28

Piłkarze obu ekip otrzymali pamiątkowe medale

20:26

Obie ekipy wychodzą na boisko. Niebiescy na niebiesko, Górnik na biało.

20:26

Z opaską kapitana w ekipie Górnika wybiegnie Krzysztof Mączyński, a w Ruchu Marcin Malinowski

20:20

Na sektorze gości widnieje transparent upamiętniający Gerarda Cieślika. Zawodnicy "Niebieskich" obiecali dziś zagrać właśnie dla Niego.

20:18

Piłkarze obu ekip zakończyli już rozgrzewkę i zeszli do szatni. Mecz rozpocznie się za nieco ponad 10 minut

20:15

Po stadionie niesie się ulubiona piosenka śp. Gerarda Cieślika "Trzej przyjaciele z boiska"

20:14

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Szymon Marciniak. Na liniach pomagać mu będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a arbitrem technicznym wyznaczony został Tomasz Marciniak.

20:13

Dziś na Cichej spodziewamy się kompletu 8.300 widzów. Przed stadionem jeszcze spore kolejki. Meczu nie obejrzą fani Górnika gdyż sektor gości jest zamknięty z powodu remontu.

20:11

W tym momencie Górnik Zabrze zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma 11 punktów przewagi nad ósmym Ruchem Chorzów

20:09

Pomimo, iż dziś w Chorzowie spadło sporo śniegu, murawa na stadionie przy Cichej jest doskonale przygotowana do gry.

19:57

Na boisko wybiegli przywitani gwizdami piłkarze Górnika. Rozgrzewa się także ekipa gospodarzy. A są powody do rozgrzewki, bo zima zawitała także do Chorzowa.

19:50

Tymczasem poznaliśmy już składy obu zespołów. Ławka rezerwowych Ruchu: Krzysztof Kamiński, Maciej Jankowski, Michał Helik, Jakub Kowalski, Mateusz Kwiatkowski, Jakub Smektała i Marek Zieńczuk. Rezerwowi Górnika: Norbert Witkowski, Przemysław Oziębała, Szymon Skrzypczak, Wojciech Łuczak, Bartosz Iwan, Maciej Mańka i Oleksandr Szeweluchin.

19:45

Przypomina się sytuacja z derbów sprzed dwóch lat, kiedy światła na stadionie zgasły w 48. minucie meczu. Wówczas awaria została naprawiona w ciągu 8 minut. Dzisiaj również szybko się z nią uporano i już wszystko wróciło do normy.