Niedziela, 8 grudnia 2013, godz. 18:00
Lechia Gdańsklechia
2 : 0
20:05

To był bardzo dziwny mecz ! Fatalne warunki rozgrywania zawodów, duże kontrowersje przy kluczowych decyzjach sędziego i na koniec mała niespodzianka. Lechia zagrała dobre pierwsze 55 minut, ale później do głosu doszła już Legia. Gdy wydawało się, że grająca w dziesiątkę Legia strzeli gola, to drugą jedenastkę wykorzystał Matsui i było po meczu. Japończyk został graczem meczu i to nie tylko dlatego, że strzelił dwa gole. Po prostu świetnie rozgrywał piłkę. Wielkie brawa dla Lechii, a Legia ma coraz większe kłopoty. Za uwagę dziękuje Michał Jackowski.

95'

Koniec !!! Cóż za radość w Gdańsku !

94'

Głupi, złośliwy faul Furmana !

93'

Kucharczyk sam na sam z Bąkiem. Jednak bramkarz Lechii broni. Niepotrzebnie gdyż był spalony.

90'

4 minuty doliczone do II połowy.

88'

Owacja na stojąco dla Japończyka Zastąpił go Buzała.

87'

Brzyski próbował ładnie wkręcić piłkę do bramki Bąka. Zabrakło naprawdę niewiele.

86'

Broź za Radovicia.

84'

Już chyba nic złego nie stanie się gospodarzom. Cuda w piłce się zdarzają, ale teraz to musiałby w Gdańsk uderzyć podwójny Ksawery.

82'

Legioniści są sfrustrowani. Brutalny faul Bereszyńskiego i dostał drugą żółtą kartkę. Legia w dziewiątkę.

82'

Brzyski dograł wprost na głowę Juniora. Ten miał dużo miejsca, ale nie zaskoczył Bąka.

80'

Festiwal kartek. Teraz Wiśniewski napomniany.

78'

Janicki ukarany za niesportowe zachowanie.

76'

Gospodarze są o krok od zwycięstwa. Legia jest na kolanach.

74'

Aktywnego Grzelczaka zmienił Tuszyński.

72'

Mecz się zaostrza. Tym razem Kostrzewa z kartonikiem.

71'

Znowu mamy kontrowersję. Bereszyński faulował Matsuiego, ale pytanie jest czy faul nie miał miejsca przed polem karnym. Ciężko będzie to ocenić nawet po kilku powtórkach.

70'

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

70'

MATSUI PO RAZ DRUGI !!! 2-0 LECHIA !!!!

69'

Bereszyński za faul w polu karnym.

69'

DRUGI KARNY DLA LECHII !!!

68'

Legioniści zdecydowanie wrzucili drugi bieg. Gdańszczanie chyba za bardzo oddali inicjatywę zawodnikom Legii. Będzie tutaj jeszcze bardzo ciekawie !

66'

Dobre dośrodkowanie Brzyskiego ! Jednak ani Dossa Junior, ani Tomasz Jodłowiec nie skorzystali z tej szansy.

64'

Mamy pierwszą zmianę w ekipie gospodarzy. Zyskę zastąpił Krzysztof Bąk.

60'

Ciekawa sytuacja. Boisko jest coraz bardziej ośnieżone, ale geometria dachu i kierunek wiatru sprawia, że boczne sektory boiska bliżej bramki Lechii nie są tak bardzo ośnieżone i skrzydła Legii próbują z tego korzystać.

58'

Świetna akcja gości !!! Furman rozpoczął tę akcję, zagrał do Radovicia, a ten na skrzydło do Bereszyńskiego. Bereś dorzucił do Furmana, ale centymetry zadecydowały, że pomocnik Legii nie wbił piłki do siatki.

57'

Legia zaczyna przeważać, ale na razie niewiele z tego wynika. Lechia kontroluje sytuację na boisku.

55'

NIESAMOWITE !!! Mistrzowie Polski w 55 minucie oddają pierwszy celny strzał !

53'

Radović próbował szarży w polu karnym, ale zabrakło boiska dla Serba.

52'

Gracze Legii są bezradni ! Lechiści gniotą ich niesamowicie. Druga bramka wisi w powietrzu !

50'

Tym razem szarżował Wiśniewski. Wbiegł w pole karne, ale Astiz w ostatniej chwili wybił mu futbolówkę.

48'

Matsui ładnie wrzucił z prawej strony. Frankowski wyprzedził Astiza, ale jego strzał był minimalnie niecelny.

46'

Sypie coraz mocniej, ale zawodnicy są już gotowi do gry i zaczynamy drugą część meczu !

18:58

Dla rozluźnienia atmosfery mamy dla Was wypowiedź osoby, która ma dziś rozdarte serce. Grzegorz Szamotulski to osoba, która łączy kibiców obu klubów. Wychowanek Lechii w poważnej piłce został zauważony właśnie w Warszawie. Sam mówi tak o swojej zażyłości z Lechią i Legią:

Lechia to była pierwsza moja wielka miłość, a Legia-druga. Bywa, że ktoś karze mi wybierać: "Co wolisz Lechię czy Legię ?". Młodzieńcza zajawka, od której wszystko się zaczęło, kontra klub, w którym wypłynąłem na szerokie wody. Miasto rodzinne kontra miasto, które przyjęło mnie z otwartymi ramionami i ugościło jak żadne inne. To w Warszawie założyłem rodzinę i to tutaj żyję do dziś. Moim zdaniem nie muszę wybierać . Jest w moim sercu miejsce i dla Lechii, i dla Legii, tak dla Gdańska, jak i dla Warszawy.

18:55

Lechia prowadzi w tym meczu zasłużenie. Gospodarze mieli co najmniej 3 dogodne sytuacje, aby zdobyć gola, a legioniści ani razu nie zagrozili bramce Lechii. Sytuacja z karnym i czerwoną kartką będzie jednak długo dyskutowana. Zawodnicy Legii mogą mieć pretensję tylko do siebie, gdyż grają fatalnie. Lechia ma świetnie ułożony mecz i będzie musiała się mocno postarać, aby tego meczu nie wygrać.

50'

Koniec I połowy !

49'

Legia w końcówce próbowała rozklepać obronę gospodarzy, ale na nic zdały się te próby.

48'

Wiśniewski próbował zaskoczyć Kuciaka strzałem z ostrego kąta zza pola karnego. Słowak z kłopotami, ale obronił.

46'

Stałe fragmenty gry, to może być jedyna szansa dla gości. Wrzutka Brzyskiego jednak była fatalna.

45'

Aż 5 minut doliczonych przez arbitra!

43'

Lechia Gdańsk - Legia WarszawaLechia Gdańsk - Legia Warszawa

43'

Ciężkie zadanie czeka Legię. 3 ciężkie ciosy w dwie minuty. Karny, czerwona kartka, kontuzja kapitana. Czy legioniści się podniosą ?

40'

I od razu druga zmiana w Legii. Warszawianie zagrają bez klasycznego napastnika, gdyż boisko opuszcza Mikita, a wchodzi Brzyski.

40'

To nie koniec złych wieści dla Legii. Kontuzjowanego Vrdoljaka zastąpił Furman.

40'

Ależ sytuacja Grzelczaka. Oualembo dorzucił w pole karne i napastnik Lechii czubkiem buta z 6 metrów próbował zaskoczyć Kuciaka, który jednak wykazał się refleksem.

37'

Bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego Musiała. Wiśniewski był sam na sam i przegrał pojedynek z Kuciakiem. Po chwili sędzia odgwizdał karnego, gdyż według niego Wiśniewskiego z rytmu biegu wytrącił Wawrzyniak, który za ten faul ujrzał czerwoną kartkę.

37'

Wawrzyniak wyleciał z boiska !

37'

1-0 MATSUI !!! PEWNY STRZAŁ JAPOŃCZYKA !!!

35'

RZUT KARNY DLA LECHII I CZERWO DLA WAWRZYNIAKA !!!

33'

Mało dobrej piłki, dużo chaosu- tym charakteryzuje się ten mecz.

30'

Panie sędzio nie róbmy kurka jaj"

- tymi słowami skomentował żółtą kartkę dla Juniora Michał Probierz. Powtórki przyznały rację arbitrowi.

28'

Gracze Lechii bardzo prostymi środkami próbują znaleźć się w pobliżu bramki Legii. Goście starają się grać bardziej koronkowo. Sposób "biało-zielonych" na tym boisku wydaję się być zdecydowanie lepszy.

26'

Lechia - Legia

25'

Matsui po raz kolejny uderzał na bramkę. Tym razem trafił w światło bramki, ale bramkarz gości z łatwością łapie piłkę.

23'

Legioniści są bardzo "elektryczni" w obronie. Za dużo zabawy i głupich strat w wykonaniu obrońców Legii.

20'

To powinno być 1-0 !!! Fantastyczną długa piłkę do Grzelczaka zagrał Wiśniewski. Ten z 16 metrów próbował lobować Kuciaka. Słowak nie dał się zaskoczyć. Grzelczak nie dobijał tylko sprytnie podał do Matsuiego. Japończyk nie trafił jednak z 15 metrów do pustej bramki...

19'

Gospodarze odzyskali rezon i teraz to oni starają się narzucić swój sposób rozgrywania akcji.

17'

Grzelczak dośrodkowywał po stałym fragmencie gry. Zrobił to całkiem dobrze, ale piłka minęła zarówno głowy jego kolegów, jak i bramkę.

15'

Zapraszamy Was do komentowania tego widowiska. Najciekawsze opinie umieścimy w relacji !

13'

Piłkarze w czasie przerwy podbiegli do ławki uzupełnić płyny. Raczej nie były to zimne napoje.

12'

Na początku meczu pirotechnikę zapalili goście, teraz zrobili to kibice Lechii i mamy przerwę w grze.

10'

Michał Kucharczyk cierpiał na boisku. Pazio ma dużo szczęścia, że arbiter nie dostrzegł jego ostrego zagrania. To powinna być kolejna kartka.

9'

Goście przejmują inicjatywę na boisku. Większość akcji toczy się na połowie Lechii Gdańsk.

7'

Grzelczak brutalnie, od tyłu, na środku boiska sfaulował Juniora. Zasłużona kartka.

5'

Piłkarze walczą na razie głównie z murawą. Minie chyba kilka chwil, zanim zawodnicy przyzwyczają się do panujących warunków.

3'

Cóż za fatalny błąd Kuciaka !!! Dossa Junior nierozsądnie podawał w światło bramki do Kuciaka, a ten chciał zabawić się w "Borubara". Matsui miał pustą bramkę i 40 metrów do niej. Na szczęście dla Legii czujny był Astiz, który wybił piłkę.

2'

Pierwsza zmiana w meczu. Biała piłka zastąpiona przez pomarańczową.

1'

Piłkarze Lechii przegrali losowanie, więc to oni rozpoczną ten mecz. Ivica Vrdoljak wybrał połowę, na której rozpoczną mecz legioniści.

17:57

Lechia - LegiaLechia - Legia

17:57

Warunki do gry w piłkę są kiepskie. Sypie śnieg, nadal jest dość wietrznie, boisko jest bardzo grząskie. Oby nie było to idealną wymówką dla piłkarzy.

17:55

Frekwencja dzisiejszego dnia jest zatrważająco niska. W sektorze gości jest 500 osobowa grupa kibiców, którzy zamierzają zaprezentować oprawę. Przy tak mało licznej grupie kibiców z Gdańska, doping gości powinien być słyszalny.

17:53

Rozjemcą tego meczu będzie Tomasz Musiał. W tym sezonie ten sędzia gwizdał w trzech spotkaniach z udziałem Lechii. Wszystkie – z Ruchem Chorzów, Piastem Gliwice i Zawiszą Bydgoszcz – zakończyły się remisami. Z kolei w przypadku Legii arbiter z Krakowa prowadził jej dwa wyjazdowe spotkania, w który warszawianie dwukrotnie wygrywali – z Koroną Kielce i Jagiellonią Białystok.

17:51

Zawodników Lechii może motywować nie tylko silny rywal, ale też to, że w niedługim czasie możliwa jest zmiana właściciela klubu. Sytuacja w Lechii w okół zespołu jest bardzo napięta. Jeden z najbogatszych Polaków Andrzej Kuchar wraz z żoną zdecydował, że opuszcza Gdańsk.

- Decyzja o zakończeniu mojej współpracy z Lechią jest nieodwołalna. W tej chwili prowadzone są rozmowy o przejęciu klubu z dwoma podmiotami: grupą przedsiębiorców z Gdańska oraz z Portugalii -

powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk Andrzej Kuchar.

17:48

Legia ma swoje problemy, ale to i tak najlepsza polska drużyna. Swojej opinii nie opieram tylko na układzie tabeli. My też nie jesteśmy wolni od różnych kłopotów, ale często bywa tak, że właśnie przeciwności dodatkowo mobilizują i uskrzydlają. W wielu meczach skazywani byliśmy na porażkę, ale udawało nam się zdobyć punkty. Mam nadzieję, że podobnie będzie i tym razem

-stwierdził Michał Probierz.

17:46

Wróćmy jednak do teraźniejszości. Jan Urban wie, że dzisiejszy mecz to nie będą przelewki.

- W Gdańsku będzie walka, ostra gra. Wiemy, że Lechia pod wodzą Michała Probierza nogi nie odstawia, oni w ostatnim czasie nie mają takich wyników, jakich oczekują kibice i na jakie liczy drużyna po bardzo dobrym początku sezonu. Tego możemy się spodziewać w Gdańsku.

- mówi przed niedzielnym meczem trener Legii Jan Urban.

17:42

Plotki głoszą, że rodzice W Warszawie, gdy ich dzieci są niegrzeczne, zamiast usadzać je na "karnym jeżu", karzą je nakazując oglądanie tej bramki Jakuba Wilka. Podobno to jednak ojcowie pierwsi nie wytrzymują i odwołują karę dla swoich pociech...

17:36

Jednak w ostatnich 3 sezonach dla kibiców Legii mecze z Lechią, to był dramat. Nikt inny w lidze nie punktował Legii tak skutecznie. Na ostatnie 7 spotkań, aż 4 razy wygrywali gdańszczanie. Mecz z maja 2012 roku dla wielu sympatyków Legii jest największym koszmarem na jawie. 29. kolejce sezonu 2011/12 Legia przyjechała do Gdańska jako lider. Broniąca się przed spadkiem Lechia miała być łatwym celem w drodze po tytuł. Nic takiego nie miało miejsca. Wygrana gospodarzy 1:0 (po golu Jakuba Wilka) dała im utrzymanie, natomiast ekipa Skorży praktycznie straciła szanse na mistrzostwo.

17:33

Historia też nie daje większych szans Lechii. Dzisiejszy mecz Lechii z Legią na PGE Arenie będzie 50. spotkaniem tych zespołów. Dotychczasowy bilans tych pojedynków jest zdecydowanie korzystniejszy dla stołecznego zespołu.

W dotychczasowych 49 meczach Lechia górą była jedynie 9 razy, 9 razy padał remis, a aż 31 spotkań wygrała Legia. Bilans bramkowy to 39:100 dla „Wojskowych”.

17:31

Potwierdzić te słowa może pierwszy pojedynek obu ekip w tym sezonie. Gdańszczanie, 24 sierpnia w Warszawie, wygrali 1:0. Bramkę zdobył wówczas Paweł Buzała, który tym samym przyczynił się do jedynej porażki poniesionej w tym sezonie przez lidera ekstraklasy na własnym stadionie.

17:29

Patrząc tylko w tabelę faworyt tego meczu jest tylko jeden. Warszawska Legia jest liderem i powinna sobie poradzić z Lechią Gdańsk, która choć sezon zaczęła dobrze, to od pewnego czasu gra w kratkę i musi drżeć o miejsce w pierwszej ósemce. Tyle teoria, bo jak wiemy w naszej lidze, każdy może wygrać z każdym.

17:26

Natomiast u gości na ławce usiądą. odziani w grube kurtki i wyposażeni w ciepłe koce: 84. Wojciech Skaba, 13. Vladimir Dwaliszwili, 17. Tomasz Brzyski, 23. Helio Pinto, 25. Jakub Rzeźniczak, 28. Łukasz Broź, 37. Dominik Furman.

17:24

Kończąc temat składów prezentujemy zmienników. W Lechii w rezerwie pozostają: 87. Sebastian Małkowski, 20. Paweł Buzała, 6. Jarosław Bieniuk, 5. Krzysztof Bąk, 34. Bernard Powszuk, 29. Kacper Łazaj, 8. Patryk Tuszyński.

17:22

Zaskakujący jest występ Dossy Juniora, który wraca po kontuzji i po raz pierwszy w życiu stworzy duet obrońców z Inakim Astizem. Miejsce w jedenastce stracił Tomasz Brzyski, a na boisku od pierwszych minut pokaże się Michał Kucharczyk.

17:20

W Warszawie nadal szpital. Nie zagra aż 8 zawodników, którzy mogli rywalizować o miejsce w podstawowej jedenastce. Do końca wątpliwości były co do występu dwóch kolejnych, czyli Jakuba Rzeźniczaka i Tomasza Jodłowca. Ostatecznie ten pierwszy zasiądzie na ławce, a drugi zamelduje się w pierwszym składzie.

17:18

Lechia zagra bez dwóch swoich ważnych ogniw. Deleu i Machaj zostali usunięci przez sędziego z boiska w środowym wyjazdowym spotkaniu z Cracovią (1:2). Gdański klub odwołał się od czerwonej kartki dla Brazylijczyka, ale Komisja Ligi Ekstraklasy nie anulowała jej. Trzecim nieobecnym będzie Marcin Pietrowski. On nie zagra z powodu kontuzji.

17:16

Znamy już składy obu zespołów! Nie brakuje zaskoczeń. Michał Probierz zdecydował, że mecz na ławce obejrzy Paweł Buzała,a Jan Urban stwierdził, że nie będzie w nieskończoność czekał na gola Dwaliszwiliego i postawił na Patryka Mikitę.

17:08

Witamy wszystkich!!! Już za niecałą godzinę na PGE Arena gospodarze rozegrają swój mecz z liderem-Legią Warszawa. Wierzymy, że huragan Ksawery odszedł już w zapomnienie, a na boisku szaleć będą tylko piłkarze !