Lech PoznańLech Poznań
2 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
22:26

Całkowicie zasłużony triumf Kolejorza, który dzisiaj nawet przez chwilę nie pozwolił Wiśle pomyśleć o zdobyciu choćby jednego punktu, będąc od pierwszej minuty ekipą zdecydowanie lepszą. Gole Henriqueza i Lovrencsicsa tylko to udokumentowały. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękują Kuba Seweryn i Bartosz Grzelak.

94'

Koniec spotkania! Lech ogrywa Wisłę 2:0!

93'

Spięcie boiskowe Trałki z Brożkiem po ostrym faulu lechity.

91'

Trzy minuty doliczone do tego pojedynku.

89'

Ostatnia zmiana w Lechu. Schodzi Pawłowski, wchodzi Jakóbowski.

88'

Sarki z dystansu strzela wprost w ręce Gostomskiego.

87'

Wisła jest przerażająco bezradna. Lech nie daje żadnych szans dzisiaj krakowianom.

85'

Niepotrzebne spięcie Bunozy z Możdżeniem zakończona żółtą kartką dla gracza Lecha.

84'

Kownacki za Hamalainena w Lechu.

84'

Jest już chyba po meczu! Śliczna akcja Lecha! Linetty zagrywa idealnie w pole karne do Hamalainena, ten wycofuje piłkę na szósty metr do Lovrencsicsa, a Węgier dopełnia formalności płaskim strzałem i zdobywa swojego szóstego gola w tym sezonie! 2:0!

83'

Jest już chyba po meczu. Śliczna akcja Lecha - Linetty kapitalnie zagrywa w pole karne do Hamalainena, ten zagrywa piłkę na szósty metr, gdzie Lovrencsics płaskim strzałem dopełnia formalności i strzela swojego szóstego gola w tym sezonie! 2:0!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Gergo Lovrencsics!

80'

Trałka w dobrej sytuacji główkuje wprost w ręce Miśkiewicza, ale wcześniej i tak był na spalonym.

79'

Patryk Małecki na boisku w miejsce słabiutkiego Guerriera.

76'

Kontra Wisły zakończona fatalnym strzałem Sarkiego.

75'

Kwadrans do końca. Wisła nie jest w stanie cokolwiek zmienić w tym meczu. Lech ma nadal przewagę w polu.

73'

Kartka dla Ślusarskiego za faul na Burlidze, w pełni zasłużona i czwarta w tym sezonie. Napastnik Lecha nie zagra w ostatniej zimowej kolejce, przeciwko Zawiszy.

72'

Posiadanie piłki: Lech 63%, Wisła 37%

71'

Rzut rożny dla Lecha, ale z dośrodkowania Lovrencsicsa nie wynikło zagrożenie dla bramki Wisły.

69'

Opady śniegu nieco zelżały, dzięki czemu możemy mieć bardzo interesującą końcówkę.

65'

Zamieszanie w polu karnym Wisły, gdzie zablokowany został Pawłowski.

63'

Strzał z dystansu Boguskiego zablokowany przez... Gargułę.

61'

Pawłowski dobrze dośrodkował piłkę na szósty metr boiska, gdzie piłka odbiła się od Ślusarskiego, bowiem ciężko powiedzieć, żeby to był strzał na bramkę.

60'

Emmanuel Sarki zmienia Chrapka. Ciekawa zmiana w Wiśle.

59'

Wisła staje przed perspektywą trzeciej kolejnej wyjazdowej porażki. Zobaczymy, jak teraz zareaguje ekipa Smudy, która dzisiaj prezentuje mierny futbol.

57'

Hamalainen przy linii końcowej znakomicie dostrzegł wchodzącego w pole karne Henriqueza, a ten z kilkunastu metrów posyła znakomity strzał prawą nogą, nie do obrony dla Miśkiewicza! Piłka od słupka wpada do siatki i Lech prowadzi 1:0!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL! Luis Henriquez!

56'

Prosimy o kulturę w komentarzach - jak widzicie, przez nie też może przejść orkan Ksawery.

55'

Lech Poznań - Wisła KrakówLech Poznań - Wisła Kraków

54'

Ślusarski zza pola karnego posyła piłkę ponad poprzeczką.

53'

Brożek kontra Arboleda, silniejszy o dziwo wiślak, ale futbolówki już nie opanował.

53'

Źle zachował się w okolicach swojego pola karnego Douglas, ale Garguła zagrał minimalnie za mocno do Brożka.

51'

Żółtko dla Burligi za faul na Linettym. Nie ma dyskusji, dobra decyzja arbitra.

49'

Znowu dobrze dośrodkował Douglas i strzał głową Hamalainena broni Miśkiewicz!

48'

Groźne dośrodkowanie Douglasa z rzutu rożnego przechodzi bezkarnie przez pole karne Wisły.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Jedna zmiana w Lechu! Bartosz Ślusarski zmienił Łukasza Teodorczyka!

21:34

Piłkarze już na boisku, pola karne odśnieżone, za chwilę zaczynamy drugą połowę.

21:20

Lech ma momentami przygniatającą przewagę w polu nad wiślakami, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe i celne strzały na bramkę Miśkiewicza, który tylko raz musiał się wykazać umiejętnościami po uderzeniu Teodorczyka. Czekamy na bramki w drugiej połowie.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bez bramek w Poznaniu.

45'

Żółta kartka dla Trałki za faul na Boguskim.

45'

Ależ okazja dla Lecha! Znakomita centra Pawłowskiego na głowę Teodorczyka, ale strzał byłego polonisty znakomicie odbija Miśkiewicz!

44'

Arboleda na spalonym.

42'

Lovrencsics dobrze dośrodkował w pole bramkowe, gdzie nie zdołał strącić piłki przed Miśkiewiczem Hamalainen.

40'

Bunoza ogląda kartkę za taktyczny faul na Pawłowskim. To oznacza, że Bośniak nie zagra za tydzień w meczu z Pogonią.

40'

Henriquez uderza z dystansu tuż obok bramki gości.

39'

Słupek!!! Douglas z narożnika boiska dośrodkował na głowę Arboledy, ale strzał Kolumbijczyka, po koźle, trafia w słupek bramki Miśkiewicza!

37'

Świetna interwencja Stjepanovicia wślizgiem. Wiślak zatrzymał szarżującego Hamalainena i będzie korner.

37'

Wisła znalazła się na połowie Lecha przez dłuższą chwilę, ale Gostomski na dobrą sprawę nie musiał nawet przerywać robienia bałwana.

35'

Ponownie "Jingle Bells" na trybunach z okrzykiem "Lech!", wspaniale współgra to z pogodą.

34'

Jeśli chodzi o frekwencję, to dostaliśmy informację, że na stadionie znajduje się około 10 tysięcy osób, natomiast sektor gości w tej chwili jest pusty.

32'

Przerwa na odśnieżenie linii po drugiej stronie boiska, bowiem silny wiatr (i śnieg) zmienił swój kierunek i teraz zasypał pole karne Gostomskiego.

29'

Żółta kartka dla Garguły za trafienie barkiem w Henriqueza. Upadek Panamczyka jednak z efektownym okrzykiem i o dużej wartości artystycznej - to mógł być podwójny axel albo nawet tulup.

27'

Do odbitej przed pole karne piłki dopadł Lovrencsics, ale uderzył fatalnie, daleko od bramki Wisły.

26'

Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy po odbitej centrze Pawłowskiego.

25'

Lech założył taki typowy hokejowy zamek na połowie Wisły. Krakowianie skutecznie się bronią. Cóż, w Białymstoku raczej wyczerpali limit straconych bramek na kilka kolejek.

24'

Urwał się lewym skrzydłem Lovrencsics, ale jego płaskie dośrodkowanie w pole karne nie dotarło do Teodorczyka.

24'

Teodorczyk mógł wyjść sam na sam z Miśkiewiczem, ale nie opanował piłki w pojedynku z Głowackim.

21'

Gramy dziś pomarańczową piłką. To chyba jej debiut w tym sezonie.

19'

Przerwa na odśnieżenie linii.

19'

Kolejny stały fragment gry, fatalnie jednak rozegrany przez Lovrencsicsa.

18'

17'

Dobre dośrodkowanie Szkota na głowę Teodorczyka, który w trudnej sytuacji uderza piłkę obok bramki.

16'

Rzut rożny dla Lecha i kolejna szansa na dośrodkowanie ze strony Barry'ego Douglasa.

15'

Wciąż czekamy na pierwszą klarowną okazję do zmiany wyniku po którejkolwiek ze stron.

11'

Brożek dostał podanie na wolne pole, poczekał pod polem karnym na Chrapka, który jednak oddał zbyt lekki strzał, żeby pokonać Gostomskiego.

10'

Bardzo brzydki faul Barry'ego Douglasa na nogi Chrapka i w pełni zasłużona żółta kartka.

8'

Składna akcja Lecha, ale w najważniejszym jej momencie, podanie Hamalainena do Teodorczyka zostało przecięte przez Głowackiego w polu karnym.

5'

Gostomski uprzedził w polu karnym Guerrieera i jeszcze został uderzony przez Haitańczyka. Krótka przerwa w grze.

3'

Centra Douglasa pada łupem Miśkiewicza.

2'

Trałka nadepnięty przez Gargułę. Rzut wolny dla gospodarzy.

1'

Przy iście świątecznej aurze zaczynamy spotkanie! Na murawie na pewno nie będzie świątecznej atmosfery, mimo że na trybunach melodia "Jingle Bells" w wykonaniu kibiców Kolejorza!

20:28

Paweł Gil wyprowadza obie drużyny na murawę zasypanego Inea Stadionu w Poznaniu.

20:18

Rozpadało się na dobre. Zamieć nad stadionem Lecha. Tymczasem piłkarze zeszli już do szatni. Czekamy na pierwszy gwizdek.

20:00

Znamy już składy. Większego zaskoczenia nie ma. W pierwszym składzie Lecha Henriquez, który zagra na lewej obronie. Wszystko ze względu na czerwoną kartkę jaką w Kielcach ujrzał Kamiński. Jego miejsce musiał zająć Douglas, co stworzyło miejsce w składzie dla Panamczyka.

19:52

Na boisku są już oba zespoły. Wisła prawdopodobnie zagra dziś w jednolitych czerwonych strojach, natomiast Lechici w swoich tradycyjnych biało-niebieskich trykotach.

19:51

Na boisku rozgrzewają się już bramkarze. Czekając na wyjście piłkarzy przybliżmy jeszcze jedną ciekawą statystykę. W tym sezonie Wisła na własnym boisku nie przegrała ani raz. Przed swoją publicznością ma kapitalny bilans bramkowy 18:1. Z kolei na wyjazdach Biała Gwiazda odniosła... zaledwie jedno zwycięstwo.

19:48

Strasznie mało kibiców na stadionie w Poznaniu. Frekwencja chyba dziś nie powali na nogi...

19:47

Warto przyjrzeć się ostatnim wynikom osiąganym przez oba zespoły. Gospodarze w minionej kolejce przegrał w Kielcach z Koroną 0:1. Natomiast Wisła uległa w Białymstoku Jagiellonii 2:5. Ostatni mecz jaki między sobą rozegrały oba zespoły 2:0 wygrała Wisła.

19:46

Postawa Białej Gwiazdy w trwającym sezonie jest małym zaskoczeniem. Mało kto stawiał, że na tym etapie rozgrywek krakowianie nadal będą liczyć się w walce o mistrzowski tytuł. Bogusław Cupiał w ostatnich okienkach transferowych znacznie przykręcił kurek co sprawiło, że Wisła przestała dominować w lidze. Jednak w tym sezonie Paweł Brożek i spółka pokazują, że mieszanka rutyny z młodością jest w stanie walczyć o najwyższe cele.

19:35

Dziś w Poznaniu zmierzą się trzecia i czwarta drużyna ligowej tabeli. Wisła ma nad Lechem przewagę czterech oczek co oznacza, że nawet ewentualna porażka nie sprawi, że podopieczni Franciszka Smudy wypadną z czołowej trójki.

19:33

Spore opady śniegu mieliśmy okazję obserwować w Poznaniu. Teraz ponownie zaczyna prószyć. Na murawie jednak śniegu niewiele. Widać za to, że boisko jest już maksymalnie wyeksploatowane. Z pewnością będzie znacznie gorsze niż w poprzednim spotkaniu z Zagłębiem.

19:28

Z INEA Stadionu w Poznaniu wita Państwa Bartosz Grzelak. Mam przyjemność przeprowadzić dla Was relację z meczu pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków (o ile orkan Ksawery nie pokrzyżuje mi planów). Oby piłkarze nas dziś rozgrzali bo jest naprawdę zimno, brr...