Poniedziałek, 9 grudnia 2013, godz. 18:00
CracoviaCracovia
2 : 0
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
19:53

Koniec meczu. Cracovia zasłużenie, chociaż nie bez problemów pokonuje Zagłębie Lubin. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Krzysztof Orski. Zapraszam na inne relacje w serwisie Ekstraklasa.net!

91'

Kontra gości, w fenomenalnej sytuacji Piech, ale jeden jedyny Straus powstrzymał napastnika Miedziowych.

90'

3 minuty dłużej potrwa druga połowa.

90'

I jeszcze jednen korner. Piłkę wybili obrońcy Zagłębia. Nic jednak z tego nie wyszło.

89'

Kolejna akcja Pasów. Saidi na lewej stronie, ale będzie tylko rzut rożny.

87'

i jeszcze napomniany Rymaniak.

87'

Jakieś zamieszanie na boisku. Żółtkiem ukarany Kwiek, ale czy na tym się skończy?

85'

GOOOOL!!!! 2-0! Kontra Pasów i sam na sam wychodzi Kita, który akcję wykończył jak stary ligowy wyga!!

83'

Żółta kartka także dla Boljevicia. To chyba odłożone napomnienie.

81'

Kibice protestują bardzo głośno, ale dobra decyzja sędziego. Faul i żółta kartka dla Kity.

80'

Panowie już się pozbierali.

80'

Na boisku leżą Bilek i Saidi.

79'

Wrzutka Boljevicia... do nikogo.

77'

I od razu druga. Za Azikiewicza na boisku melduje się Błąd.

77'

Zmiana w Zagłębiu. Schodzi Bonecki, wchodzi Wożniak

75'

Żytko w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg Piecha.

72'

Zasłużone prowadzenie Pasów, chociaż trzeba przyznać, że kontry Miedziowych są groźne w drugiej połowie.

70'

GOOOOL!!! mamy pierwszą bramkę! Cracovia wymęczyła tego gola! Po rzucie rożnym celną główkę zaliczył Marciniak!

70'

Słupek po strzale Strausa, ależ uderzenie!!!

69'

6531 kibiców ogląda to spotkanie na żywo.

70'

Cracovia - Zagłębie Lubin

69'

Bolejvić z dystansu obok słupka.

67'

Ostatnia zmiana w Pasach. Za Szeligę wchodzi Kita.

67'

GOOL! Nie ma! Piłka w siatce Cracovii, ale na spalonym był Piech!

65'

Ależ okazje zmarnował Piech. Kontra Piecha i Przybeckiego, ale ten pierwszy w sytuacji sam na sam trafił w Pilarza. Tylko rzut rożny!

65'

Saidi ładnie pokiwał w polu karnym, ale ostatecznie tylko korner.

63'

Dąbrowski uderzył z dystansu, ale radzi sobie bramkarz Miedziowych.

62'

Troszeczkę za mocne podanie Kosanovicia do Dudzica. Mogło być groźnie, ale od bramki zacznie Gliwa.

60'

Schodzi Nowak, za niego Straus. To prawdopodobnie jakiś uraz.

58'

Cotra nie dał rady minąć Szeligi.

57'

Kwiek nieźle z rzutu wolnego, ale Pilarz przenosi piłkę nad poprzeczką.

56'

Danielewicz w dobrej okazji trafia prosto w Gliwę. Wiemy, że bramkarz gości ma tendencje do wpuszczana baboli, ale bez przesady ;)

54'

Złe, za mocne podanie Saidiego do Nowaka. Od bramki zaczyna Gliwa.

51'

Dobrze teraz w obronie Żytko, powstrzymał dobrą akcję Zagłębia.

49'

Ależ szansa dla Saidiego!!! Po rzucie rożnym Burundyjczyk ma piłke na 8 metrze, ale strzela prosto w Gliwę. Chwile później znowu uderza Saidi, ale ponownie łapie piłkę bramkarz gości.

48'

47'

Źle rozwiązany rzut wolny, w efekcie wychodzi kontra, Przybecki gna na baramkę Pilarza, ale strzela wyyysoko nad bramką.

46'

Gliwa łapie piłkę po podaniu od swojego kolegi. Będzie wolny pośredni z narożnika pola karnego.

46'

Zaczynamy drugą połowę. Grę wznowili krakowianie.

46'

Zmiana w Cracovii. Zejdlera zmienia Dudzic.

19:03

Piłkarze wracają na murawę. Za chwilę drugie 45-minut!

18:47

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy remis 0-0, ale to Cracovia przeważa. Przez 80% czasu trwania meczu gra toczyła się na połowie gości, jednak zabrakło skuteczności. Do usłyszenia za kwadrans!

46'

Będzie jeszcze korner dla "Pasów".

45'

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

43'

Złe podanie na skrzydło do Marciniaka, piłka wyszła za boisko. Zmarnowana szansa na akcję.

40'

Dośrodkowanie Przybeckiego ląduje prosto w rękawicach Pilarza. W odpowiedzi kolejny atak Cracovii.

39'

Tym razem Władek próbował strzelić wolejem ,ale nie trafił czysto w piłkę. To już lekko licząc 10 niecelny strzał krakowian.

37'

Akcję strzałem zwieńczył Boljević, ale źle i za wysoko.

36'

Zagłębie w końcu wydostało się z własnej połowy, mieli aut, ale szybko wracamy pod bramkę gości i oglądamy pozycyjny atak Cracovii.

33'

Boljević z dystansu, ale obok bramki. napór Cracovii jednak nie słabnie.

31'

Cracovia zamknęła teraz Zagłębie na własnej połowie, ale nic z tego nie wynika.

29'

Znakomita akcja duetu Saidi - Nowak. Ten drugi podaje do Burundyjczyka, ale Saidi strzela obok bramki! Bardzo ładna akcja!

28'

Saidi pognał teraz środkiem, ale za daleko sobie wypuścił piłkę. W odpowiedzi konta Przybeckiego, ale strzał bardzo niecelny.

25'

Groźnie pod bramką Pasów. Do bezpańskiej piłki dopadł Azikiewicz, ale jego przyblokowany strzał minął lobem o centymetry bramkę Pilarza.

23'

Kosanović z dystansu i zmuszony do interwencji Gliwa. To już był niezły strzał.

22'

Dobre podanie Danielewicza do Nowaka, ale ten nie opanował piłki. Od bramki grę wznawia Gliwa.

22'

Dużo niedokładności w grze Cracovii.

19'

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia, ale ostatecznie nie było strzału, wrzutkę wyłapał Gliwa.

19'

Tymczasem na trybuny docierają kibice gości.

17'

Ręką zagrał teraz Bilek we własnym polu karnym, ale sędzia pozostaje niewzruszony. Kontrowersyjna decyzja.

15'

Niezła piłka do Nowaka, ale jednak szybszy był Gliwa i to on złapał piłkę.

15'

Kwadrans meczu za nami "Pasy" starają się grać atak pozycyjny a Zagłębie czeka na kontry.

12'

Szeliga dobrze wybija dośrodkowanie z narożnika boiska.

11'

Żytko wybija dośrodkowanie na rzut rożny.

9'

Uderzenie Danielewicza zza pola karnego, ale za wysoko. Krakowianie mają ewidentny nakaz strzelania w tych warunkach.

8'

Błąd w przyjęciu Saidiego, aut dla gości.

6'

Żółta kartka dla Szeligi. Kartka zdecydowanie na wyrost. Kapitan "Pasów" poszedł wślizgiem i dotknął piłkę ręką, ale na tej śliskiej murawie wślizgu nie dało się kontrolować.

4'

Teraz próbował Boljević i był to już zdecydowanie lepszy strzał. Piłka przeleciała metr nad poprzeczką bramki Gliwy.

3'

W odpowiedzi równie fatalne dośrodkowanie Azikiewicza.

2'

Strzelał zza pola karnego Dąbrowski, ale bardzo niecelnie.

1'

Cracovia od początku w ataku pozycyjnym. Goście cofnięci.

1'

Zaczynamy! Pierwsza piłka dla Zagłębia!

17:56

Sędzia Daniel Stefański wyprowadza oba zespoły na murawę. Emocje rosną!

17:50

Na trybuny dotarli fani z Lubina, jest ich na oko siedmiu.

17:48

Piłkarze opuszczają już murawę. Za około 10 minut zaczynamy grę!

17:44

Stan murawy pod jedną z bramek jest wręcz fatalny. Teraz trenuje w tym miejscu Gliwa i widać jaki ślad zostaje po jego paradach. Kilka dni leżało tutaj trochę śniegu, dzisiaj pada deszcz. To nie może być obojętne dla stanu nawierzchni.

17:39

Zapraszam do kontaktu przez Twittera. @KrzysiekOrski

17:38

Dzisiaj z pewnością nie padnie rekord frekwencji na stadionie przy ulicy Kałuży. Fatalny deszcz skutecznie odstraszyła kibiców. Nie widać na razie także fanów z Lubina.

17:37

Rezerwowi Zagłębie: Tomasz Ptak, Adrian Błąd, Filip Jagiełło, Paweł Oleksy, Michal Papadopulos, Jan Wojciechowski, Arkadiusz Woźniak

17:37

Rezerwowi Cracovia: Matko Perdijić, Edgar Bernhardt, Sebastian Steblecki, Przemysław Kita, Bartłomiej Dudzic, Rok Straus, Paweł Jaroszyński

17:32

Cracovia zagłębie rozgrzewka

Rozgrzewka lubinian

17:31

Na boisku trwa rozgrzewka obu zespołów. Dzisiaj w Krakowie dosyć ciepło, około 4 stopni Celsjusza, ale od rana pada. Murawa jest nasiąknięta wodą a pola karne wysypane piaskiem. Nie są to idealne warunki do gry w piłkę, ale grać trzeba!

17:29

Witamy prosto ze stadionu Cracovii. Już za około 30 minut początek ostatniego meczu 20. kolejki T-mobile ekstraklasy. "Pasy" na własnym boisku podejmą Zagłębie Lubin.