Środa, 4 grudnia 2013, godz. 20:30
2 : 0
Ruch ChorzówRuch Chorzów
92'

Koniec spotkania! Legia pokonuje Ruch Chorzów 2:0 i odskakuje drużynom, które mocno zbliżyły się do niej w ostatnich kolejkach!

90'

Ostatnia chyba szansa Legii, niecelne uderzenie Mikity.

88'

Kolejna szansa gości! Włodyka stanął oko w oko z Kuciakiem, jednak jego próba lobu nieudana. Piłka mija bramkę.

85'

Uderzenie Staarzyńskiego trafia w poprzeczkę! Nadal na tablicy wyników 2:0!

84'

Może być groźnie. Rzut wolny z 16 metrów dla Ruchu.

82'

Nieudany drybling Furmana mógł zakończyć się groźną kontrą gości, Ruch jednak nie potrafił skorzystać z okazji.

80'

Legia Warszawa - Ruch ChorzówLegia Warszawa - Ruch Chorzów

80'

Wydaje się, że nic nie zabierze mistrzom Polski 3 punktów...

78'

... i Furman za Pinto.

78'

Po jednej zmianie w obu zespołach. Kowalski za Smektałę...

73'

Kolejny żółty kartonik. Tym razem ukarany Starzyński.

70'

Mikita marnuje sytuację sam na sam! To mogło być 3:0, jednak młody napastnik Legii fatalnie się myli!

67'

Astiz brzydko fauluje jednego z rywali i dostaje żółtą kartkę.

66'

Zmiana. Włodyka na boisku za Zieńczuka

65'

Dobre podanie Radovicia do Ojaamy, Estończyk strzela pewnie pod nogami Buchalika.

63'

Gooooooooooooooool! Ojamaa! 2-0!

61'

Zmiana w szeregach mistrzów Polski. Dwaliszwili opuszcza boisko, w jego miejsce Mikita.

57'

57'

Kuświk znalazł się w klarownej sytuacji oko w oko z Kuciakiem, Słowak ratuje Legię!

55'

Świetnie uruchomił Ojamaa Radovicia, ten jednak bardzo niecelnie podał do Dwaliszwiliego. Ruch odzyskuje piłkę.

52'

Daniel Dziwniel próbował się przedrzeć lewą stroną, ale jego atak został skasowany przez Henrika Ojamę.

50'

W odpowiedzi uderzenie z kilkunastu metrów Bereszyńskiego, niecelne.

48'

Fantastyczna obrona Kuciaka po strzale Starzyńskiego! Powinno być 1:1!

48'

Nieudany przerzut Zieńczuka. Aut dla Legii.

46'

Zmiana także w szeregach gospodarzy. Jankowski zastąpił Babiarza.

46'

Jedna zmiana w drużynie gości. Ojamaa za Brozia.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

46'

Koniec I połowy. Legia - Ruch 1:0.

45'

Dobrze zapowiadała się kontra Ruchu. Wszystko zaprzepaścił Smektała, który stracił futbolówkę.

44'

Szarża Wawrzyniaka przerwana przez Malinowskiego. Bardzo efektowne było to odebranie.

41'

Dobra interwencja Buchalika po strzale Astiza. Bramkarz Ruchu musi się mieć dziś na baczności.

39'

Nudny fragment gry, nie dzieje się nic ciekawego. Ruch stara się odgryźć, póki co nic z tego nie wychodzi.

37'

Po wrzutce z rzutu rożnego jeden z zawodników trafia w słupek, dobitka Astiza w siatce! 1-0!

35'

35'

Goooooooooooooooooooool! Astiz!

34'

Dobre uderzenie głową Brzyskiego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, broni z trudem bramkarz.

33'

Dobra centra Zieńczuka, żaden z partnerów nie potrafił zamknąć jej uderzeniem.

30'

Kolejny korner dla gości. Widać, że chorzowianie nie przyjechali do stolicy tylko, by się bronić.

28'

Dwaliszwili złapany na pozycji spalonej. Rzut wolny dla chorzowian.

26'

Pewna obrona strzału z 30 metrów Buchalika. Inaczej będą msuieli swe akcje rozgrywać legioniści, jeśli chcą wygrać.

23'

Faul Starzyńskiego w walce o piłkę.Wolny dla Legii.

22'

Legioniści próbują przy pomocy prostopadłych piłek zaskoczyć defensywę Ruchu, jednak póki co chorzowscy obrońcy nie popełniają błędów.

18'

Babiarz ostro wszedł w nogi Jodłowca, ale sędzia póki co oszczędził zawodnika Niebieskich.

16'

Radović podawał do Dwaliszwilego. Napastnik Legii został jednak uprzedzony przez defensorów Ruchu.

15'

Ruch Chorzów próbował wyjść z kolejną akcją. Bartłomiej Babiarz podawał do Zieńczuka, ale zagranie tego pierwszego było zbyt mocne.

14'

Nic nie wyszło z dośrodkowania Pinto

14'

Legia wywalczyła korner

12'

Koszmarne warunki na Łazienkowskiej, śnieg padający na komputery, przepraszamy za to, że relacja jest nie najlepsza...

9'

Helio Pinto otrzymał podanie na lewej stronie, chciał zacentrować, ale sędzia po raz kolejny odgwizdał pozycję spaloną.

6'

W odpowiedzi Ruch Chorzów. Maciej Jankowski dostał ładne podanie, a Tomasz Jodłowiec interweniował bardzo nieporadnie, ale Dusan Kuciak zachował czujność i wybił piłkę.

4'

Helio Pinto prostopadle zagrywa do Dwaliszwiliego. Gruzin umieszcza piłkę w siatce, ale w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej i arbiter bramki nie uznał.

2'

Rzut rożny dla gospodarzy. Futbolówka po jego rozegraniu spadła na 16 metr. Doskoczył do niej Helio Pinto, ale strzelił ponad bramką.

20:30

Pierwszy gwizdek sędziego. Legioniści rozpoczęli mecz.

20:13

Ławka rezerwowych:

Legia: Skaba, Rzeźniczak, Furman, Kopczyński, Ojamaa, Mikita.

Ruch: Kamiński, Tymiński, Kwiatkowski, Włodyka, Brodziński, Jankowski, Kowalski.

20:11

Z kolei w zespole gospodarzy zmian nie ma praktycznie żadnych, chociaż Legia zawiodła w Bielsku-Białej na całej linii. Jedyną zmianą jest brak Rzeźniczaka w wyjściowym składzie. Za niego na środku obrony zagra Jodłowiec, a na defensywnym pomocniku zobaczymy Pinto. Można więc powiedzieć, że legioniści kary za porażkę w Bielsku nie ponieśli żadnej.

20:09

Zarówno Jan Kocian, jak i Jan Urban (Janków dwóch) nie przeprowadzili zasadniczych zmian w stosunku do ostatnich spotkań swoich ekip. W drużynie gości zabrakło Helika i Janoszki, w których miejsce zostali desygnowani Babiarz oraz Konczkowski.

20:07

Przechodzimy jednak do meritum, a zatem spraw sportowych, które nas dzisiaj interesują. Krótkie omówienie składów zatem.

20:04

@Wojt - kibiców pod stadionem brak. Nie uwłaczając oczywiście paru dostojnikom, którzy wybrali się do stadionowej restauracji, żeby popatrzeć na telewizor w miłym otoczeniu i paru fanom, którzy odwiedzają dzisiaj chyba przede wszystkim sklep kibica.

20:03

20:03

Zaczniemy standardowo od zaproszenia do LEKTURY zapowiedzi tego spotkania. Podobno procentowy odsetek czytających Polaków spada, więc czas to zmienić.

20:01

Cisza, spokój i mroźny wiatr - to czynniki, które dominują dzisiaj na Pepsi Arenie w Warszawie. Oby zmieniło to spotkanie, które rozpocznie się o 20:30. Marek Koktysz - kłaniam się do klawiatury.