Poniedziałek, 2 grudnia 2013, godz. 18:00
Wisła KrakówWisła Kraków
1. połowa2 : 1
19:50

19:50

Defensywna wizytówka ligi, najlepsza obrona Ekstraklasy dostaje dzisiaj w Białymstoku pięć bramek. Wybitny mecz Jagiellonii w ofensywie i arcyważne dla tej drużyny trzy punkty. Świetny występ ekipy Stokowca, która przesuwa się do pierwszej ósemki przynajmniej na jeden dzień. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

94'

Koniec spotkania!!! Jagiellonia gromi Wisłę Kraków 5:2!

91'

Po błędzie Waszkiewicza Małecki rozegrał piłkę z Brożkiem, po czym... podał ją do Krzysztofa Barana.

91'

Sędzia Jakubik dolicza do tego spotkania trzy minuty.

90'

Meksykańska fala na Stadionie Miejskim!

89'

Kolejna składna akcja Jagiellonii w tym meczu. Plizga wycofał piłkę do Tosika, który został uprzedzony, ale futbolówka trafia pod nogi Dźwigały, który najpierw trafia w poprzeczkę, ale przy drugiej próbie nie daje szans Miśkiewiczowi! 5:2!!!

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Adam Dźwigała!!!

87'

Strzał głową Głowackiego z kilkunastu metrów wprost w ręce Barana.

86'

Jakub Tosik za Alexisa Norambuenę.

86'

Dźwigała zgrał piłkę pod nogi Norambueny, który oddał celny strzał, ale wprost w ręce Miśkiewicza.

85'

Żółta kartka dla pyskującego Małeckiego, ku radości białostockich trybun.

84'

Za chwilę na boisku pojawi się także Jakub Tosik. Tymczasem za faul na Balaju żółtą kartką ukarany Jovanović.

83'

Druga roszada w ekipie żółto-czerwonych. Bekim Balaj za bohatera tego meczu, Mateusza Piątkowskiego!

81'

Baran!!! Ładna kombinacja Wisły zakończona strzałem z powietrza Sarkiego, po którym kapitalnym refleksem popisał się Baran!!!

80'

Adam Dźwigała za Daniego Quintanę. Pierwsza zmiana w Jagiellonii.

80'

Ależ okazja dla Wisły. Brożek bardzo inteligentnie zgrał nogą pilkę w polu karnym do Boguskiego, który w świetnej sytuacji uderza obok bramki gospodarzy!

79'

Małecki wycofał piłkę na 16. metr, gdzie jednak Sarki został zablokowany.

79'

Jagiellonia znalazła się w szesnastce Wisły, ale defensorzy gości potrafili zablokować zarówno uderzenia Quintany, jak i Piątkowskiego.

77'

Pazdan strącił piłkę głową w polu karnym rywala, ale Miśkiewicz nie miał problemów z interwencją.

76'

"Przypomnę, że Małecki ma na imię Patryk" spikera przy sami wiecie jakiej przyśpiewce miejscowych kibiców, rozbroiło całą trybunę prasową.

76'

Małecki zmienia Guerriera.

75'

Po rzucie rożnym piłka spada pod nogi Głowackiemu, który pakuje piłkę do pustej bramki! 4:2!

74'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL! Arkadiusz Głowacki!

74'

Uderzenie głową Pawła Brożka zablokowane przez jednego z jagiellończyków. Rzut rożny dla gości.

72'

Co za interwencja Barana! Bramkarz Jagiellonii kapitalnie przenosi piłkę nad poprzeczką po strzale głową z kilku metrów Boguskiego!

71'

Ależ pogubiła się defensywa Wisły! Dośrodkowanie z prawej strony Plizgi do zupełnie pozostawionego Piątkowskiego i ten z łatwością pokonuje Miśkiewicza!!!

70'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Mateusz Piątkowski po raz drugi!!!

69'

Quintana z rzutu wolnego celnie dośrodkował na głowę Piątkowskiego, ale ten z ostrego kąta nie pokonał Miśkiewicza!

68'

67'

Ależ miał szansę Piątkowski!!! Napastnik Jagiellonii w kontrataku dostał znakomite podanie w pole karne od Quintany, ale lewą nogą uderzył potężnie ponad bramką Wisły!

65'

Jagiellonia Białystok - Wisła KrakówJagiellonia Białystok - Wisła Kraków

64'

Rajd Quintany w pole karny dobrze zatrzymany przez powracającego Bunozę.

64'

Boguski nie poradził sobie w polu karnym z Waszkiewiczem i stracił piłkę.

63'

Druga zmiana w Wiśle. Schodzi z boiska Piotr Brożek, w jego miejsce Emmanuel Sarki.

62'

Norambuena faulowany na lewym skrzydle. Rzut wolny dla Jagi.

60'

Quintana wraca na boisko.

59'

Chrapek zagrywa w pole karne, ale wprost w ręce Krzysztofa Barana.

58'

Ucierpiał na prawym skrzydle Dani Quintana i jest teraz opatrywany przez lekarzy.

58'

Ukah kapitalnie zatrzymał wchodzącego w pole karne na pełnej szybkości Guerriera. Świetny mecz Nigeryjczyka do tej pory.

57'

Była szansa na kolejną bramkę Plizgi! Były gracz Zagłębia dostał dobre podanie w pole karne od Grzyba, ale jego mocny strzał minął słupek bramki Miśkiewicza!

55'

Kontra Jagiellonii. Piątkowski kapitalnie utrzymuje się przy piłce przed Jovanoviciem, po czym cudownie, piętą, uruchamia wchodzącego Plizgę. Ten uderza po długim rogu bezradnego Miśkiewicza i 3:1!!!

54'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Dawid Plizga!!!

54'

W dzisiejszym meczu obserwujemy niezwykle dużo walki w środku pola.

51'

Garguła zacentrował na krótki słupek do Jovanovicia, ale ten nie umiał skierować głową piłki w światło bramki.

50'

Garguła wywalczył kolejny korner.

50'

Uderzył z woleja Guerrier po długiej piłce od Głowackiego. Niecelnie, ale sędzia Jakubik, ku zdziwieniu wszystkich, podyktował rzut rożny.

49'

Pytacie w komentarzach o frekwencje. Na moje oko, około 3,5 tysiąca.

47'

Faul w ataku Boguskiego na Popchadze.

46'

Wznawiamy grę!

46'

Obie drużyny wychodzą na plac gry. Jedna zmiana w Wiśle. Boguski za Stjepanovicia.

18:47

18:46

Dwa szybkie ciosy w wykonaniu gospodarzy długo sprawiały, że Wisła nie była w stanie zareagować. Dopiero stały fragment gry, błąd Barana i gol Brożka pozwolił ekipie Smudy złapać kontakt z rywalem. Druga połowa zapowiada się fascynująco.

45'

Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Wisłą 2:1!

45'

Plizga otrzymał dobre podanie w pole karne od Quintany, ale w trudnej sytuacji uderzył niecelnie.

45'

Miśkiewicz bez trudu łapie dośrodkowanie Popchadze.

45'

Ewidentnie przytrzymywany przez Bunozę pod polem karnym był Plizga. Sędzia Jakubik puścił grę.

44'

Za sprawą złych podań Chrapka i Guerriera Wisła straciła dobrą szansę do szybkiej akcji.

42'

No, wyciął teraz Quintanę Głowacki, ale na swoje szczęście sędzia nie uznał tego za przewinienie.

42'

Na spalonym złapany Wilde Donald Guerrier.

41'

Fatalnie zmarnował okazję do kontry Piątkowski, który wywrócił się przy próbie podania do wychodzącego na czystą pozycję Quintany!

40'

Po rzucie rożnym dla gości i dośrodkowaniu Garguły, błąd popełnił Krzysztof Baran, a Paweł Brożek głową skierował piłkę do pustej bramki! 2:1!

39'

GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Paweł Brożek! Bramka kontaktowa dla Białej Gwiazdy.

38'

Guerrier w dobrej sytuacji zostaje zablokowany w polu karnym przez Ukaha. Korner.

37'

Szarżujący Quintana czysto zatrzymany przez Piotra Brożka w środku pola.

35'

Do centry Quintany w pole karne Wisły ponownie doszedł Piątkowski, ale tym razem nie dał rady szczupakiem oddać celnego strzału.

35'

Żółta kartka dla Głowackiego za faul na Piątkowskim. Być może trochę zbyt pochopna decyzja arbitra.

34'

Co mecz Jagiellonii w plebiscycie najwięcej głosów zdobywa Ugo Ukah. Mamy tu fanclub Nigeryjczyka? :)

33'

Strzał Guerriera zza pola karnego odbity przez defensywę Jagi, w kontrze Piątkowski nie porozumiał się z Plizgą, a szkoda, bo mogło być już 3:0!

31'

Krzysztof Baran uprzedził odważną interwencją przed polem karnym Michała Chrapka.

29'

Dośrodkowanie Popchadze trafiło do ustawionego w polu karnym Plizgi, ale ten nie opanował pilki.

28'

Pokrzykuje przy linii bocznej stylizowany na rycerza ninja Franciszek Smuda. Nie może mu się podobać to, co prezentuje jego zespół.

26'

Świetnie wymienili piłkę z lewej strony pola karnego Norambuena i Quintana, jednak strzał Chilijczyka, odbity, pada łupem Miśkiewicza.

25'

Dzisiaj ponownie Jagiellonia zyskała kilkunastu kibiców w sektorze budowlanym. Pozdrawiamy panów za bramką Barana.

24'

Na spalonym złapany Piątkowski.

23'

Nie rozumieją się dzisiaj partnerzy z Guerrierem. Ilość niecelnych podań do Haitańczyka jest ogromna.

21'

Poradzili sobie goście na prawej stronie, jednak dośrodkowanie Stjepanovicia na rzut rożny odbija Ukah.

21'

Była okazja do błyskawicznej kontry dla gości, ale Brożek nie był w stanie celnie odegrać piłki do Garguły.

21'

Wiślacy pod pressingiem popełniają sporo strat w tej pierwszej połowie.

19'

Waszkiewicz zablokował dośrodkowanie Bunozy.

18'

Quintana kapitalnie uwolnił się spod opieki rywali, ale nie potrafił w tempo zagrać do wchodzącego Plizgi.

16'

Składna akcja Wisły Kraków, ale na ewidentnym spalonym był Guerrier.

15'

Świetna centra lewą nogą Quintany z prawego skrzydła i wbiegający zza linii obrony Piątkowski głową pokonuje Miśkiewicza! 2:0 dla Jagi po kwadransie gry! Lepiej ten mecz nie mógł się rozpoczać dla gospodarzy.

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Mateusz Piątkowski!

12'

Na strzał z dystansu, z około 35 metrów zdecydował się Plizga, jednak Miśkiewicz pewnie łapie piłkę.

12'

Pierwsza żółta kartka. Stjepanović fauluje taktycznie Quintanę.

11'

Zdecydowanie zbyt łatwo przedostaje się Wisła pod pole karne Jagiellonii. Piotr Stokowiec nie może być z tego zadowolony.

10'

Głowacki uprzedził Norambuenę w walce o górną piłkę w polu karnym. "Tir zderzył się z Maluchem.

10'

Faulował jeszcze w ataku Guerrier. Dwóch zawodników Jagiellonii opatrywanych przez lekarzy klubu./

9'

Kapitalna wymiana piłki Wiślaków i ta trafia w pole karne do wchodzącego Pawła Brożka, którego doskonale blokuje jednak Ukah!!!

7'

Teraz Jagiellonia może grać z kontry, tak jak skutecznie czyniła to w meczach z Lechem czy Śląskiem Wrocław. Przed Wisłą ciężkie zadanie.

6'

Po centrze Plizgi zdołał oddać strzał tyłem głowy Pazdan, ale posłał piłkę ponad bramką Wisły!

6'

Faulowany na lewym skrzydle Norambuena. Jagiellonia może pójść za ciosem ze stałego fragmentu gry.

4'

Niesamowite, Grzyb starał się dośrodkowywać z trudnej pozycji z prawego skrzydła, a wyszła z tego kapitalna bramka! Miśkiewicz totalnie zaskoczony i Jagiellonia prowadzi z Wisłą 1:0!

3'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Rafał Grzyb!!!

3'

System gry Wisły zdaje się momentami przekształcać w 4-4-1-1, z prawym pomocnikiem Stjepanoviciem i podwieszonym pod Pawła Brożka Gargułą.

2'

No i pierwsze niespodzianki. Piotr Brożek w środku pola obok Chrapka i Stjepanovicia, a na prawym skrzydle Garguła. W Jagiellonii Alexis Norambuena pełni rolę lewoskrzydłowego.

1'

Paweł Brożek do Garguły i zaczynamy!

17:59

Kapitanami obu drużyn są Arkadiusz Głowacki (Wisła) oraz Rafał Grzyb (Jagiellonia).

17:57

Wychodzą oba zespoły na plac gry!

17:54

Ujemna temperatura w Białymstoku chyba skutecznie odstraszyła wielu kibiców, bowiem moje przewidywania dotyczące frekwencji, z tego co widzę, mogą być trudne do zrealizowania.

17:52

Dzisiejszy mecz poprowadzi pan Krzysztof Jakubik z Siedlec. Co ciekawe, w trzech meczach tego sezonu z tym arbitrem Wisła zanotowała 3 remisy. Jagiellonia jeszcze nie miała z tym panem do czynienia w obecnych rozgrywkach, ale w poprzednim sezonie w czterech meczach trzykrotnie remisowała i raz przegrała. Jeśli te serie mają się utrzymać, to można śmiało u bukmachera stawiać na X.

17:48

Kwadrans do rozpoczęcia spotkania, ale pewne jest, że kompletu na dzisiejszym meczu nie będzie. Spodziewam się około 3,5-4 tysięcy widzów.

17:45

17:45

Franciszek Smuda przed tym spotkaniem się nie wypowiadał, ale oto opinia bramkarza Wisły, Michała Miśkiewicza: - Mamy teraz ciężki terminarz. Gramy już w poniedziałek bardzo daleko, w Białymstoku, a później czeka nas wyjazd do Poznania. Nie możemy tego zmienić, więc będziemy musieli się szybko zregenerować. Będziemy pracować w Grodzisku. Musimy jak najlepiej zagrać w tych dwóch spotkaniach poza własnym obiektem.

17:42

- Nie ma co gadać, trzeba zacząć działać, same deklaracje, sama rozmowa, że chcemy nic nie znaczą, to trzeba pokazać. Powiem szczerze, że jestem bardzo zły na ten mecz z Lechią, można było więcej wykazać w nim determinacji, na to jestem zły na siebie i na zawodników. Jednak nie obrażam się na nikogo. Przed nami kolejne wielkie wyzwanie i koncentrujemy się na meczu z Wisłą - mówił przed tym meczem szkoleniowiec Jagiellonii, Piotr Stokowiec.

17:40

W zespole Franciszka Smudy nie ma dzisiaj Nalepy, Czekaja oraz Chaveza.

17:39

Rezerwowi Wisły: Gerard Bieszczad, Rafał Boguski, Patryk Fryc, Emmanuel Sarki, Patryk Małecki, Fabian Burdenski, Paweł Stolarski

17:37

Piotr Stokowiec nie skorzysta dzisiaj z kontuzjowanych Dzalamidze, Strausa oraz Pawłowskiego. Ponadto w kadrze meczowej nie znaleźli miejsca Bandrowski oraz Mackiewicz.

17:36

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Jakub Słowik, Jakub Tosik, Adam Dźwigała, Tomasz Porębski, Maciej Gajos, Paweł Drażba, Bekim Balaj.

17:35

Obok prezentujemy składy obu drużyn. Największe niespodzianki to obecność Norambueny oraz Brożka, nominalnych skrajnych obrońców, którzy dzisiaj będą raczej występować w innej roli.

17:35

Obie drużyny już się rozgrzewają na murawie Stadionu Miejskiego. Jagiellonia i Wisła przystąpią do tego spotkania w zupełnie innych nastrojach. Gospodarze będą chcieli za wszelką cenę odkupić winy z czwartkowej porażki w kiepskim stylu z Lechią Gdańsk 0:1, tymczasem krakowianie będą chcieli podtrzymać dobrą passę po zwycięstwach nad Koroną Kielce i Śląskiem Wrocław.

17:31

W pierwszym meczu obu drużyn, po dramatycznym pojedynku Wisła zremisowała na własnym stadionie z Jagiellonią 1:1. Co ciekawe, jest to ostatnia strata punktów przez Białą Gwiazdę na własnym stadionie. Kolejne mecze podopieczni Franciszka Smudy pewnie i często bardzo wysoko wygrywali.

17:23

Teoretycznym faworytem tego pojedynku powinna być Wisła. Krakowianie są aktualnym wiceliderem tabeli, z 34 punktami na swoim koncie i mają 12 oczek więcej od swojego dzisiejszego rywala. Jagiellonia jest jedenasta, niemniej jednak Biała Gwiazda wygrała w tym sezonie tylko jeden mecz wyjazdowy. Miało to miejsce w drugiej kolejce, w Kielcach, gdzie ekipa Franciszka Smudy ograła Koronę 3:2.

17:21

Witamy serdecznie z relacji na żywo z meczu 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok podejmie Wisłę Kraków!