CracoviaCracovia
2 : 1
lechiaLechia Gdańsk
19:57

Po słabej pierwszej połowie dostaliśmy naprawdę dobrą drugą część spotkania. Lepsza okazała się dziś Cracovia, której bohaterem w tym meczu był Kosanović. Lechia z kolei nie wywiezie z Krakowa nawet punktu, a do tego dwóch jej zawodników zarobiło czerwone kartki. Dziękuję za śledzenie relacji z tego spotkania i zapraszam na następne - Konrad Kryczka.

94'

Koniec meczu. Cracovia wygrywa u siebie po raz trzeci w trwającym sezonie ligowym.

93'

Piłka do Nowaka, ten podaje do Saidiego, który jednak poślizgnął się w momencie oddawania strzału.

92'

Długa piłka na Nowaka. Bąk wychodzi jednak z bramki i łapie futbolówkę.

90'

Nowak wygrał pojedynek z Maderą, wystawił piłkę Kicie, ale ten strzelił tuż obok bramki.

89'

Bieniuk za Wiśniewskiego. Obrońca Lechii zagra w ataku...

87'

Cracovia stara się teraz kontrolować przebieg spotkania. Lechia ma z kolei duży problem, grając w osłabieniu.

84'

Czerwona dla faulowanego Machaja, który chamsko odwdzięczył się za faul, kopiąc Danielewicza.

84'

Faul Danielewicza i żółta kartka dla piłkarza Cracovii.

82'

Mocne uderzenie Wiśniewskiego i bardzo dobra interwencja Pilarza!

81'

Kosanović strzela z karnego i Cracovia prowadzi!

80'

Oualembo zarobił jeszcze żółtą za dyskusje.

80'

Jeszcze czerwona kartka dla Deleu!

79'

Saidi do Nowaka, a ten powalony w polu karnym przez Deleu.Rzut karny!

78'

Boljevic mocno uderza z dystansu. Tuż nad poprzeczką.

75'

Bramka dla Lechii. Wiśniewski głową po wrzutce Pazio!

71'

Pazio wbiegł w pole karne i wystawił piłkę Matsuiemu. Ten jednak trafił w Pilarza. Po chwili dobijał Grzelczak, ale niecelnie.

70'

Pazio wchodzi za Frankowskiego.

70'

Rożny dla Lechii, choć gdańszczanie domagali się odgwizdania rzutu karnego.

67'

Ładnie wymienili piłkę piłkarze Cracovii, w ostatniej fazie akcji odgwizdany spalony.

66'

Dąbrowski kolejny raz z dystansu, kolejny raz niecelnie.

64'

Schodzi Zejdler, w jego miejsce Danielewicz.

64'

Goooool! Co za bramka! Grzelczak stracił piłkę pod bramką Cracovii, Kosanovic ruszył z kontrą, w końcu znalazł się przed bramką Bąka, huknął i zdobył bramkę.

61'

Leży Oualembo, który ucierpiał w starciu z Kitą.

60'

Nowak faulowany w środku pola.

58'

Matsui faulował i zarobił żółtą kartkę.

57'

Rzut rożny dla Lechii i głową uderza Madera. Niecelnie.

56'

Kita za Strausa.

55'

Faul Deleu na Zejdlerze.

54'

Co za błąd Dąbrowskiego. Piłkę przejął Grzelczak, ale jego strzał broni Pilarz.

52'

Kuś fauluje Wiśniewskiego blisko linii końcowej. Żółta kartka dla gracza Cracovii.

50'

Zejdler leży w polu karnym Lechii. Po chwili schodzi za linię końcową.

49'

Rzut wolny dla Cracovii.

46'

W Cracovii natomiast Ntibazonkiza wchodzi za Bernhardta.

46'

Matsui za Zyskę w Lechii.

46'

Obie drużyny wróciły już na boisku, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć drugą część meczu.

18:50

Ciężko nazwać meczem to, co oglądamy do tej pory. Mało celnych strzałów. Mało jakości w grze. Mamy tylko nadzieję, że druga połowa będzie lepsza.

46'

Sędzia Jarzębak wysyła obie drużyny do szatni. Za nami bardzo marna pierwsza część spotkania.

45'

Pierwsza połowa przedłużona o minutę.

44'

Cracovia wymienia piłkę pod polem karnym Lechii. Wszystko kończy się niecelnym podaniem Zejdlera.

42'

Bernhardt strzela sprzed pola karnego. Również niecelnie.

40'

Teraz Zejdler spróbował uderzyć z dystansu. Niecelnie.

39'

Ładnie z rywalami w środku pola poradził sobie Dawidowicz, jednak jego podania nie przyjął dobrze Machaj.

37'

Żytko popędził prawym skrzydłem i podał do... no właśnie, do kogo?

36'

I znów Dąbrowski uderza z dystansu. I znów wysoko nad bramką.

35'

Deleu dośrodkowuje bardzo niecelnie. Pilarz od bramki.

34'

Machaj uderza, ale bardzo niecelnie.

33'

Żytko wskoczył na plecy Grzelczaka. Rzut wolny dla Lechii.

32'

Boljevic do Nowaka, po chwili napastnik Cracovii oddaje piłkę koledze, który strzela bardzo niecelnie.

31'

Marciniak fauluje Deleu.

30'

I Machaj już wrócił na boisko.

29'

Mateusz Machaj leży przy linii bocznej. Zajmuje się nim sztab medyczny.

26'

Mateusz Machaj faulowany w środku pola.

23'

Cracovia wymieniała piłkę na połowie Lechii, ostatecznie futbolówkę stracił Kuś.

21'

Teraz prostopadłego podania próbował Deleu, ale wykonał je za mocno.

19'

Na murawie leży Marcin Kuś, który ucierpiał w starciu z Janickim.

16'

Dąbrowski oddaje strzał z bardzo dużej odległości i bardzo wysoko nad bramką.

15'

Długa piłka do Grzelczaka, który opanował futbolówkę i uderzył celnie na bramkę Pilarza.

13'

Faul Strausa w ataku.

11'

Boljević uderza celnie, a Bąk wypluwa piłkę, którą po chwili wybijają gracze Lechii.

10'

Kolejny korner wywalczony przez Grzelczaka.

9'

Strzał Grzelczaka broni Pilarz.

8'

Cracovia stara się wymieniać piłkę na połowie rywali, jednak do bramki Bąka na razie nie dociera.

7'

Dobry pomysł Zejdlera, który górną piłką próbował uruchomić Nowaka, jednak Bąk wyszedł z bramki i złapał futbolówkę.

5'

Dośrodkowanie z rożnego i Madera uderza niecelnie głową.

4'

Tym razem Grzelczak wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

3'

Grzelczak fauluje Kosanovicia.

1'

Oba zespoły już na środku boiska. Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

17:57

Sędzia Sebastian Jarzębak wyprowadza obie drużyny na boisko.

17:41

Bilans Lechii na wyjeździe jest natomiast bardzo...zrównoważony. Gdańszczanie poza swoim stadionem zanotowali bowiem w tym sezonie ligowym po trzy porażki, zwycięstwa i remisy.

17:37

Przypomnijmy, że na własnym obiekcie Cracovia nie gra w tym sezonie najlepiej. "Pasy" u siebie wygrały tylko dwa mecze, jeden zremisowały i aż pięć spotkań przegrały.

17:31

Dzisiejszy mecz to starcie między drużynami sąsiadującymi w ligowej tabeli. Cracovia jest dziesiąta, a Lechia jedenasta. Oba zespoły dzieli jedynie punkt.

17:28

Lechia - rezerwowi: Sebastian Małkowski, Krzysztof Bąk, Adam Pazio, Jarosław Bieniuk, Maciej Kostrzewa, Daisuke Matsui, Patryk Tuszyński.

17:28

Cracovia - rezerwowi: Matko Perdijić, Sławomir Szeliga, Marcin Budziński, Krzysztof Danielewicz, Saidi Ntibazonkiza, Przemysław Kita, Sebastian Steblecki.

17:10

Nigdy nie sugeruję się takimi statystykami. Każdy mecz to przecież nowa historia. Nas też skazywano na porażkę z Jagiellonią, tymczasem pokonaliśmy gospodarzy 1:0. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w czwartek większa presja ciążyć będzie na rywalach, którzy ostatnio nie mogą pochwalić się najlepszą passą. Poza tym w meczach z Koroną Kielce i Ruchem Chorzów krakowianie pierwsi zdobywali bramkę, ale nie potrafili utrzymać prowadzenia

- powiedział z kolei trener gości - Michał Probierz (źródło: PAP).

16:47

Po wtorkowym rozruchu okaże się czy Saidi zostanie włączony do kadry, w każdym bądź razie jest zgoda fizjoterapeuty na grę tego piłkarza. Dalej uważam, że Cracovia nie jest w kryzysie. Patrząc w przeszłość, trochę gdybając, to naprawdę brakowało nam szczęścia. Jeżeli zespół znajdowałby się w dołku, to nie stwarzałby sobie sytuacji strzeleckich. Oczywiście nie mamy komfortu, ale tragedii również nie ma, bo zespół potrafi zaskakiwać rywali

- powiedział przed meczem trener gospodarzy - Wojciech Stawowy, cytowany przez oficjalną stronę Cracovii.

16:17

Zachęcamy również do przeczytania zapowiedzi dzisiejszego pojedynku (link)

16:15

Przed nami kolejny mecz rozgrywany w ramach 19. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Cracovia podejmie na własnym obiekcie Lechię Gdańsk. Zapraszamy na relację live z tego spotkania.