To już wszystko ze stadionu przy ulicy Cichej 6. Za śledzenie relacji dziękuje Marcin Tabor.

17:22

Kibice Ruchu skandują imię i nazwisko trenera Jana Kociana

17:21

Ruch Chorzów awansuje w tabeli i zajmuje miejsce w górnym rejonie, a Cracovia musi walczyć o ósemkę w kolejnych meczach

94'

I koniec tego emocjonującego spotkania! Ruch Chorzów grając w 30 minut w osłabieniu wygrywa z drużyną Cracovi 3-2! Ławka rezerwowych Ruchu na czele z trenerem Kocianem eksplodowała z radości!

94'

I jeszcze kartka dla Kwiatkowskiego

93'

Kartka dla Dziwniela za taktyczny faul

93'

Ruch w dalszym ciągu pod polem karnym Cracovi daleko od swojej bramki

93'

I jeszcze jeden wolny dla Ruchu. Cracovi widać puszczają nerwy a Ruch ma z tego tylko korzyści

91'

Sędzia dolicza trzy minuty, a Ruch Chorzów spokojnie zaczyna od rzutu wolnego

91'

I zmiana. Zmęczonego Kuświka zastępuje Kwiatkowski

90'

Kartka dla Żytki

90'

Szykuje się ostatnia zmiana w drużynie Ruchu

90'

Obrona Ruchu wszystkie piłki wybija w stronę Kuświka lecz za każdym razem futbolówka wraca na połowę gospodarzy

88'

Goście w dalszym ciągu dążą do wyrównania. Chorzowianie dzielnie się bronią. Niecelnie uderzał Bernhardt

86'

Ruch Chorzów bardzo szybko wyszedł z kontrą lecz Kuświk na spalonym! Wyglądało to bardzo ładnie

86'

I jeszcze jedna okazja do dośrodkowania w pole karne Buchalika z rzutu rożnego

86'

Wybijają obrońcy lecz goście wciąż przy piłce

84'

Minuty do końca i mamy kolejny już rożny dla Cracovi

84'

Grając w osłabieniu Ruch stara się przedostać pod pole karne Cracovi i zdobyć gola który podłamałby ostatecznie drużynę Cracovi

83'

Każda akcja Cracovi kończy się stratą bądź faulem ekipy gości.

81'

Ruch zepchnięty do defensywy. Tak pewnie będą wyglądały ostatnie minuty spotkania

80'

Najbardziej widocznym graczem w drużynie gospodarzy jest w tym momencie Janoszka. Ambitnie walczy o każdą piłkę

80'

Buchalik wznawia wybiciem

79'

Kuświk fauluje gracza Cracovi. Rzut wolny szybko wykonany

78'

Kolejna zmiana w drużynie gości. Kita za Dąbrowskiego.

78'

Janoszka ambitnie powalczył i wywalczył piłkę. Wyłożył ją przed pole karne Starzyńskiemu lecz ten przestrzelił!

76'

Chorzowianie nie spieszą się z wykonaniem rzutu z autu. Czas szybko będzie teraz upływał drużynie gości

76'

Starzyński dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne lecz piłka przelatuje całe pole karne i ląduje poza boiskiem

75'

Zmiana w drużynie Cracovi. Schodzi Budziński a na placu gry pojawia się Berbhardt

74'

Faulowany Kuświk w polu karnym! Wydaje się że powinien byc rzut karny lecz sędzia nie reaguje

72'

Aut dla Ruchu na połowie Cracovi

72'

Wydawało się, że to Cracovia zdobędzie gola w końcu to ona gra w przewadze lecz stało się odwrotnie. Stara się ona znów doprowadzić do remisu, a chorzowianie liczą na kontry

69'

Samobójczy gol Kosanovicia! Stawarczyk starał się uderzać na bramkę lecz własnego bramkarza zaskoczył ten który zdobył dwie bramki dla Cracovi!

69'

A za Zieńczuka Włodyka

68'

Schodzi Smektała a wchodzi Konczkowski

67'

Kartka dla Kosanovicia

66'

Do wejścia szykuje się dwóch graczy Ruchu

65'

Cracovia stara się wykorzystać fakt że gra w przewadze. Minimalnie niecelne podanie i gracz Cracovi mógł wybiec sam na sam

63'

Kosanović strzela z dystansu a Buchalik wypuszcza piłkę! Nowak przybiegł z dobitką lecz Buchalik naprawia błąd broniąc strzał! Mogło być 3-2 dla Cracovi!

60'

I gooooool! Kosanović zdobywa drugą bramkę w meczu pewnie wykorzystując jedenastkę! Znowu remis!

60'

Czerwona kartka dla Helika! Nowak wychodził sam na sam a obrońca Ruchu zaatakował go od tyłu. Rzut karny dla gości!

59'

Strzał Starzyńskiego zablokowany

58'

Cracovia stara się odpowiedzieć. Dąbrowski uderza z dystansu gdyż zobaczył wysuniętego Buchalika, lecz piłka ląduje ponad poprzeczką

56'

Daniel Dziwniel! Fantastyczny strzał obrońcy Ruchu Chorzów! Po krótkim słupku Pilarza. Inna sprawa, że bramkarz mógł zachować się lepiej. Asystę zalicza Łukasz Janoszka.

55'

Ruch wychodził dwóch na dwóch lecz zniweczył tą akcję Smektała!

54'

Tym razem faulował Kuświk. Cracovia rozpoczyna atak pozycyjny

53'

Łukasz Janoszka ukarany żółtą kartką za faul na połowie Cracovi

53'

Dziwniel wstrzeliwuje piłkę w pole karne lecz wybijają ją obrońcy. Cracovia rozpoczyna kontrę która zostaje zażegnana przez Malinowskiego

50'

Janoszka uderzał z dystansu i pomylił się o niecały metr!

50'

Od bramki wznowi Buchalik

47'

Obie drużyny rozpoczęły drugą połowę bez zmian

46'

Faul Janoszki na Strausie

46'

Początek II połowy.

16:31

Drużyny gotowe do rozpoczęcia drugiej połowy. Rozpoczną goście

16:29

Zawodnicy Cracovi już wybiegają na murawę, a tuż za nimi pojawiają się "Niebiescy". Już za chwilę początek drugiej połowy spotkania.

16:21

Przed chwilą na stadionie zakończył się występ cheerleaderek Ruchu, a teraz odbywa się konkurs rzutów karnych dla kibiców

46'

Arbiter kończy pierwszą połowę. Zawodnicy schodzą do szatni, a trenerzy szykują się do przekazania im najważniejszych wskazówek na drugą połowę spotkania.

16:18

Łącznie zebrało się dziś na Cichej 5.500 widzów. Za swą drużyną przyjechało 453 kibiców Cracovi.

46'

W doliczonym czasie pierwszej połowie kartkę otrzymuje Straus

47'

Sędzia dolicza minutę

45'

Niebiescy bliscy zdobycia gola! Wymienili kilka podań i groźnie dośrodkowali lecz łapie Pilarz

45'

Dziwniel walczy w parterze! Już leżąc nie chciał aby Cracovia przejęła piłkę. Widać powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski dobrze mu służą

43'

Helik wybija piłkę w aut

42'

Po kilku minutach ciszy słychać było kibiców Cracovi. Im podopiecznym przyda się w tym momencie wsparcie aby nie otrzymali bramki do szatni

41'

Za głębokie dośrodkowanie Boljevicia wyłapane przez golkipera Rucju

40'

Helik fauluje Kosanovicia. Wolny z około 35 metrów od bramki Buchalika

40'

Filip Starzyński ukarany żółta kartką

39'

Smektała dośrodkował lecz piłka zdążyła opuścić boisko i od bramki Pilarz

39'

Ruch w natarciu! Chce pójść za ciosem i co chwile kotłuje się w polu karnym Cracovi!

37'

Bramka strzelona przez Ruch pobudziła kibiców gospodarzy którzy głośnymi śpiewami wspierają swoją drużynę.

35'

Ruch Chorzów - Cracovia

35'

I nie marnuje okazji! Bramka dla chorzowskiego Ruchu ale Pilarz rzucił się w dobrą stronę i niewiele brakowało a obroniłby strzał!

35'

Leży Kuświk! Rzut karny dla Ruchu Chorzów! Do piłki podchodzi Starzyński!

33'

Nici z gola i szybka kontra gospodarzy

32'

Strzał z dystansu zablokowany i korner dla gości

32'

Ruch wybija wszystkie piłki w stronę Kuświka lecz każda próba kończy się zażegnaniem akcji przez obrońców gości

31'

W natarciu Cracovia. Aut na wysokości pola karnego

29'

Chłodna pogoda nie zmroziła piłkarzy obu drużyn. Obie dążą do zdobycia bramki.

28'

Starzyński w pole karne ale wybijają obrońcy.

27'

Faul na zawodniku Ruchu na wysokości 20 metrów od bramki. Szansa dla Ruchu

26'

Strzał głową Żytki pewnie wyłapany przez Buchalika

26'

Cracovia wie że wynik 1-0 jest bardzo łatwy do odrobienia. Buchalik paruje piłkę na kolejny juz rzut rożny!

25'

Kuświk bardzo źle przyjął piłkę! Gdyby nie to znalazłby się w sytuacji sam na sam z Pilarzem

24'

Dziwniel starał się płasko dośrodkować w pole karne Cracovi lecz uczynił to zbyt czytelnie i wybijają obrońcy

23'

Dośrodkowanie wybite przez Buchalika

22'

Cracovia znów ma rzut rożny.

21'

Oglądamy dość dynamiczny mecz. Akcje szybko przenoszą się z jednej połowy na drugą i są też groźne sytuacje

21'

Krótko rozegrany lecz radzą sobie obrońcy. Ruch wychodzi z kontrą, dalekie podanie do Kuświka ale ten uprzedzony przez obrońcę

20'

Kontra Cracovi lecz w ostatniej chwili obrońcy Ruchu wybijają na róg

19'

Bardzo groźny strzał Kuświka lecz równie dobra interwencja Pilarza!

18'

Rzut wolny dla Ruchu. Dośrodkowywać będzie Zieńczuk

17'

Dawid Nowak dostał bardzo dobrą piłkę od Boljevicia lecz w sytuacji sam na sam uderzył niecelnie!

16'

Łukasz Janoszka przewraca się w polu karnym lecz gwizdek arbitra milczy

16'

Na razie więcej z gry ma Cracovia. Niebiescy liczą na kontry które jak na razie kończą się niepowodzeniem

15'

Chorzowianie szybko wymienili kilka podań i przedostali się pod pole karne Cracovi lecz niecelne dośrodkowanie zniweczyło ich starania.

13'

Minimalnie niecelne dośrodkowanie i od bramki Buchalik

12'

Teraz Cracovia stara się podwyższyć prowadzenie. Rzut wolny z końcowej linii boiska i szansa na dośrodkowanie.

11'

Ruch Chorzów próbuje podnieść się po tym ciosie i stara się przejąć inicjatywę

8'

8'

I goooooool! Kosanović! Dośrodkowanie przedłużone głową przez Marciniaka a w zamieszaniu najwięcej zimnej krwi zachował Kosanović. Bardzo szybkie otwarcie wyniku!

7'

I kolejny

7'

Cracovia w natarciu. Kolejny rzut rożny

6'

Pierwszy groźny strzał na bramkę! Uderzał Marcin Budziński z dystansu l ecz minimalnie obok bramki strzeżonej przez Buchalika

6'

Stały fragment gry również zakończony fiaskiem

5'

Strzał z dystansu zablokowany przez obrońce i rzut rożny dla Cracovi

4'

Cracovia buduje atak pozycyjny na połowie Ruchu

3'

Rzut rożny wykonany bez zagrożenia dla Pilarza

2'

Bolijević leży na murawie. Jeden z zawodników Ruchu go uderzył lecz gracz Cracovi już się podniósł

2'

Ruch od razu zaatakował. Rzut rożny dla Niebieskich

1'

I zaczynamy! Rozpoczęli Niebiescy.

15:28

Kapitanem Ruchu jest Marcin Malinowski, natomiast Cracovii Sławomir Szeliga.

15:27

Obie drużyny wychodzą już na boisko. "Niebiescy"na niebiesko, "Pasy" na biało czerwono.

15:27

W 18. kolejce T-Mobile Ekstraklasy odbyły się już następujące mecze : Jagiellonia 0:1 Lechia, Pogoń 1:1 Zawisza, Wisła 3:0 Śląsk, Korona 2:1 Widzew, Piast 2:0 Górnik, Lech 1:1 Zagłębie.

15:24

Kibice powoli zapełniają stadion. Początek meczu już za pięć minut.

15:24

Ruch nie przegrał z Cracovią u siebie od 1951 roku! Każda seria musi się jednak kiedyś skończyć. Zobaczymy czy Cicha 6 znów będzie twierdzą nie do zdobycia dla "Pasów".

15:20

Kibice Ruchu powitali dwóch byłych graczy chorzowskiego klubu obecnie występujących w drużynie z Krakowa czyli Krzysztofa Pilarza i Matko Perdijicia

15:20

W wyjściowym składzie Cracovi wystąpi dziś Dawid Nowak. Napastnik w rundzie jesiennej strzelił dwa gole Ruchowi Chorzów dzięki czemu Cracovia wygrała 2-1. Zobaczymy czy dziś okaże się równie skuteczny.

15:17

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest Pan Paweł Raczkowski. Na liniach pomagać mu będą Michał Obukowicz i Marcin Lisowski, a arbitrem technicznym jest dziś Paweł Malec

15:16

Ławka rezerwowych Cracovi : 30. Matko Perdijić, 7. Krzysztof Danielewicz, 9. Edgar Bernhardt, 17. Sebastian Steblecki, 18. Przemysław Kita, 20. Marcin Kuś, 37. Bartłomiej Dudzic

15:14

Ławka rezerwowych Ruchu : 12. Krzysztof Kamiński, 34. Maciej Jankowski, 87. Jakub Kowalski, 15. Martin Konczkowski, 11. Mateusz Kwiatkowski, 29. Kamil Włodyka, 16. Bartłomiej Babiarz

15:10

Witamy ze stadionu przy ulicy Cichej 6 w Chorzowie gdzie już za kilka chwil rozpocznie się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów i Cracovia Kraków!