Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
19:58

Dziękujemy za uwagę!

19:57

Więcej można spodziewać się było po dzisiejszym spotkaniu. Przez większą jego część Górnik grał tak, jakby wcale mu nie zależało na wygranej.

95'

Koniec meczu! Piast wygrywa 2:0!

94'

Iwan fauluje Murawskiego i drugi raz otrzymuje żółtą kartkę, co skutkuje czerwonym kartonikiem.

92'

Matras otrzymuje żółtą kartkę za faul na Oziębale.

90'

Sędzia dolicza pięć minut, a na boisku Kędziora zmienia Jurado.

89'

Nakoulma szarżuje z piłką w polu karnym, która w końcu wychodzi poza boisko, a to zawodnik Górnika dotknął ją jako ostatni.

86'

Polak fauluje w dobrej sytuacji Łuczaka i za to zagranie otrzymał żółtą kartkę.

85'

Tak grający Górnik nic nie zrobi! Przed dobrą okazją na strzelenie bramki stanął po podaniu Łuczaka Nakoulma, ale znów jest nieskuteczny!

83'

I ostatnia zmiana w Górniku. Na boisku Oziębała zastąpił Zacharę.

82'

Olkowski dośrodkował piłkę w pole karne, ale piłkę na rzut rożny wybił Zbozień.

80'

Piast Gliwice - Górnik Zabrze

81'

Prostopadła piłka w kierunku Podgórskiego, ale uprzedził go tym razem bramkarz zabrzan.

79'

Po raz kolejny do prostopadłej piłki dobrze doszedł Jurado, wycofał do Izvolta, ale uprzedził go jeden z obrońców zabrzan.

77'

Kolejna zmiana w Górniku. Z boiska zszedł Madej, zastąpił go Mosznikow.

74'

Daleka piłka do Małkowskiego, ale zbyt mocna.

72'

Żółty kartonik w tym spotkaniu otrzymał także Małkowski.

71'

Przerwa w grze bo na boisku leży Trela.

70'

Rzut wolny dla Zabrza. Piłkę dośrodkowuje kolejny raz Mączyński i kolejny raz za głęboko, bez problemów interweniuje Trela.

67'

Zmiana w Górniku. Z boiska schodzi Wełnicki, wchodzi Łuczak.

66'

Wełnicki fauluje Jurado i mamy żółtą kartkę dla stopera zabrzan.

65'

Przybylski uderza zza pola karnego, ale wykonanie fatalne.

63'

Kolejna zmiana w Piaście. Z boiska schodzi Wilczek, a za niego zobaczymy Martineza.

62'

Do piłki podchodzi Małkowski i uderza w prawy róg bramki, ale zbyt słabo by zagrozić Treli.

61'

Iwan faulowany tuż przed polem karnym przez Klepczyńskiego i może ta akcja pozwoli Górnikowi zdobyć gola?

60'

60'

Iwan podaje do Olkowskiego, który wbiega z nią w pole karne i uderza, ale dobrą interwencją popisuje się Trela.

59'

Zbozień fauluje Madeja z lewej strony. Piłkę dośrodkowuje z rzutu wolnego Mączyński, ale ponownie niecelnie.

56'

Dobre dośrodkowanie z prawej strony, Matras nie doszedł do piłki, ale przy biernej podstawie Przybylskiego zrobił to Wilczek i umieścił ją w bramce.

55'

Gol! 2:0! Wilczek!

54'

Atakuje tym razem Piast. Wilczek zgrywał w pole karne, ale interweniował Wełnicki.

52'

Małkowski faulowany przez Matrasa z lewej strony i Mączyński mógł dośrodkować w pole karne. Uczynił to jednak zbyt mocno i piłka znalazła się w dłoniach Treli.

50'

Na razie gra się uspokoiła, przy piłce częściej znajduje się Górnik, ale nie potrafi zagrozić bramce Piasta.

48'

Żółta kartka dla Iwana za symulację faulu w polu karnym.

47'

I bramkę powinien strzelić Piast! Jurado wyprzedził Szeweluchina i uderzył na bramkę, dobijał Izvolt, ale bardzo niecelnie.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

18:50

Po pierwszym ciosie Piasta mogło się wydawać że będziemy oglądać ciekawe widowisko, ale na razie spotkanie nie przynosi nam wielu emocji. Lepsze wrażenie sprawia jednak Górnik.

45'

Trzy doliczone minuty już nic nie zmieniły i do przerwy Piast prowadzi 1:0!

44'

I Górnik mógł doprowadzić do wyrównania! Iwan na prawą stronę do Olkowskiego, który wycofał do Nakoulmy, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońców gospodarzy.

42'

Krótka przerwa grze, bo w starciu z rosłym obrońcą Górnika ucierpiał Wilczek.

39'

Podgórski przedzierał się lewą stroną, ale powstrzymał go Wełnicki. Chwilę potem po drugiej stronie uderzał Madej, ale piłka odbiła się rykoszetem od obrońców, a Nakoulma, który do niej doszedł był na spalonym.

37'

Madej z lewej strony podawać w kierunku Zacharę, ale kolejny raz na posterunku był Zbozień.

35'

Kolejny raz na uderzenie zdecydował się Murawski, tym razem już lepiej wykonane i dobra interwencja Steinborsa nie pozwoliła piłce wpaść do bramki.

33'

Strata Szeweluchina i przed szansą na zdobycie bramki stanął zawodnik Piasta, który popędził w stronę bramki, ale szybkość i dobra gra ciałem Olkowskiego pozwoliła odebrać gospodarzom piłkę.

32'

Iwan wypatrzył na lewej stronie Zacharę, ale uprzedził go Zbozień.

31'

30'

Strata Madeja, który zmuszony był sfaulować Murawskiego. Sędzia powinien pokazać żółty kartonik, ale tym razem sędzia był pobłażliwy.

29'

Wilczek uderza w poprzeczkę, ale wcześniej sędzia zasygnalizował pozycję spaloną.

27'

Małkowski grywał piłkę do Zachary, ale za mocno. Walczył jeszcze Madej i Klepczyński wybił ją na rzut rożny.

26'

Tym razem za faul na Nakoulmie żółtą kartkę otrzymuje Zbozień.

25'

Rzut wolny dla Górnika Zabrze. Z lewej strony dośrodkowywał Mączyński. Nie najlepiej wykonany stały fragment gry i z kontrą próbował wyjść Piast, ale dobrą interwencją popisał się Małkowski.

21'

Na bramkę uderza Murawski, ale strzał zbyt słaby żeby piłkarz Piasta mógł myśleć o zdobyciu bramki.

18'

Jurado sfaulowany przez Przybylskiego i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu.

17'

Pierwsza akcja po kilku minutach Piasta Gliwice, niepewnie interweniował Wełnicki, Jurado zdecydował się na uderzenie, ale było ono zbyt słabe, aby gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie.

15'

Ostre wejście Podgórskiego w Mączyńskiego, ale sędzia nie decyduje się na żółtą kartkę.

14'

Mamy już także wymuszoną zmianę w Piaście Gliwice. Klepczyński zastępuje kontuzjowanego Króla.

13'

I wreszcie dobra akcja Górnika. Iwan zszedł z piłka do środka, piłka trafiła do Małkowskiego, który zgrał ją na piąty metr, ale Zacharę uprzedził Polak, po chwili ponownie obrońca Piasta uchronił swoją drużynę przed stratą bramki, powstrzymując Wełnickiego.

11'

Pierwsze dziesięć minut należy niewątpliwie do Piasta Gliwice, który nie pozwala przeciwnikom skonstruować jakieś dogodnej sytuacji.

10'

9'

Kolejna szansa dla gospodarzy, w polu karnym szarżował z piłką Izvolt, ale poradził sobie z nim tym razem Maciej Małkowski.

7'

Piłkę rozgrywa tym razem Górnik. Olkowski dośrodkowywał w pole karne do Nakoulmy, ale był tam dobrze ustawiony Matras, który wybił ją poza boisko.

4'

Górnik po stracie bramki nie doszedł jeszcze do siebie. Kolejną świetną sytuację mógł mieć Piast, ale Podgórski nie przyjął dokładnie piłki.

2'

Ależ otwarcie Piasta Gliwice! Długa piłka zagrana przez obrońcę, piłkę głową przedłużył jeszcze Wilczek, co pozwoliło wyjść jeden na jednego Jurado, który pokonał bez problemów Steinborsa!

1'

I mamy bramkę w pierwszej minucie! Jurado!

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Gliwicach!

17:56

Do meczu zostało już niespełna pięć minut, więc za chwilę na murawie powinniśmy zobaczyć obie drużyny.

17:47

Obecnie w tabeli Górnik Zabrze znajduje się z 34 punktami na drugim miejscu, natomiast Piast Gliwice ma 22 punkty, co daje mu jedenaste miejsce.

17:32

Nad prawidłowością rozstrzygnięć na boisku będzie czuwał arbiter z Łodzi - Paweł Pskit. Powraca on do prowadzenia spotkań T-Mobile Ekstraklasy po tym, jak nie najlepszym dla siebie meczu w 13. kolejce pomiędzy Jagiellonią a Górnikiem.

17:29

Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego to dzisiejsze derby pomiędzy Górnikiem a Piastem obejrzy ponad 9 300 widzów.

17:25

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Witkowski, Mańka, Pandża, Mosznikow, Oziębała, Łuczak

17:24

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szumski, Klepczyński, Cicman, Martinez, Rabiola, Kędziora, Szeliga

17:22

Na lewej stronie obrony musi zagrać nominalny pomocnik czyli Maciej Małkowski, jakby tego było mało choroba rozłożyła Radosława Sobolewskiego i go dzisiaj zastąpi Bartosz Iwan.

17:22

W Zabrzu natomiast mają większe kłopoty. Jeszcze kilka dni temu trener Wieczorek nie miał ani jednego w pełni sprawnego obrońcy przewidzianego do gry. Teraz już ta sytuacja odrobinę się poprawia choć w dalszym ciągu nie jest dobrze.

17:16

W starciu z Górnikiem zabraknie jedynie Łukasza Hanzela. Jeżeli chodzi o kontuzje to żaden z zawodników nie uskarża się na uraz, więc sytuacja kadrowa w Gliwicach jest doskonała.

17:13

Piast do spotkania z Górnikiem przystąpi pokrzepiony wygraną w Lubinie nad słabiutkim Zagłębiem 2:0. Goście pokonali natomiast drużynę Podbeskidzia.