Korona KielceKorona Kielce
2 : 1
Widzew ŁódźWidzew Łódź
17:26

Determinacja Złocisto-Krwistych, którzy w drugiej połowie zdominowali mecz, przyniosła zamierzony efekt. Koroniarze w ostatnich sekundach pojedynku zdobywają trzy punkty w meczu z Widzewem, który przestaje być Jamesem Bondem, ale nie wiem, czy istnieje jakiś agent 008. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękują Kuba Seweryn i Damian Wiśniewski.

94'

Koniec! Korona zwycięża Widzew 2:1!

94'

A jednak!!! Sylwestrzak w szybkiej akcji kapitalnie dośrodkowuje w pole karne do niepilnowanego Kiełba, który z łatwością zdobywa zwycięskiego gola w tym spotkaniu!!!

93'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!!! Jacek Kiełb!!!

90'

Trojanowski za Sobolewskiego.

91'

Świetną szansę miał teraz Jovanović, który jednak z 10 metrów fatalnie pudłuje!

90'

Mroziński zmienia Kasprzaka.

89'

Dejmek głową strzela wprost w Mielcarza.

89'

Mnóstwo stałych fragmentów ma Korona. O ile dzisiaj Golański dobrze dośrodkowuje z gry, to z rzutami wolnymi i rożnymi ma problem.

87'

Teraz ukarany za faul na przeciwniku Okachi.

86'

Kartka dla Mielcarza za protesty.

85'

Golański po raz kolejny uderza z wolnego w mur.

84'

Zakotłowało się w polu karnym Widzewa, jednak goście potrafili wyjaśnić sytuację.

82'

Leimonas za Rybickiego w Widzewie.

80'

Golański z wolnego trafia w mur!

78'

Czerwona kartka dla Augustyniaka za faul na wychodzącym na czystą pozycję Gołębiewskim!

77'

Gołębiewski zmienia Korzyma.

75'

Kwadrans do końca. Czy ktoś jeszcze przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

71'

Melunovic opuszcza boisko, w jego miejsce Staroń.

70'

Fatalne wybicie Nowaka we własnym polu karnym, piłka trafia do Korzyma, który jednak uderza jeszcze gorzej.

68'

Golański dośrodkował w pole karne w kierunku czterech (!) wchodzących piłkarzy Korony, ale Mielcarz zdołał wypiąstkować piłkę.

66'

Korzym zatrzymany przez Nowaka, rzut rożny.

65'

Cudowna centra z prawej strony Golańskiego! Były reprezentant Polski miękko wyłożył piłkę na drugi metr przed bramką do Kiełba, który głową dopełnia formalności! Remis w Kielcach!

65'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Jacek Kiełb!!!

64'

Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Okachiego.

62'

Ależ szczęście Widzewa! Po dośrodkowaniu Sobolewskiego mocno z powietrza uderzył Korzym, ale zarówno on, jak i dobijający Pilipczuk zostali zablokowani przez gości!

59'

Visnakovs nie był w stanie przedrzeć się przez defensywę gospodarzy.

58'

Vanja Markovic zmienia bezproduktywnego Janotę.

55'

Po znakomitym dośrodkowaniu Golańskiego Korzym nie trafił czysto w piłkę i zdążyli ją wybić widzewiacy.

54'

Visnakovs z dystansu uderza obok bramki gospodarzy.

53'

Faul taktyczny Augustyniaka i żółta kartka.

52'

Rzut rożny dla gości po akcji A. Visnakovsa.

50'

Na spalonym Pilipczuk.

49'

Mielcarz łapie dośrodkowanie Kasprzaka z rzutu wolnego.

47'

Nie ma zmian w żadnej ze stron.

46'

Wznawiamy grę po przerwie!

16:17

Ruchliwy Widzew zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie z Koroną po bramce Kasprzaka. Goście mają lepszy pomysł na grę, który na razie wypala w 100%. Kielczanie jednak na pewno w drugiej połowie nie odpuszczą - zapowiada się ciekawe 45 minut.

46'

Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Korona przegrywa z Widzewem 0:1.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

43'

Przepuścił piłkę fatalnie Bartkowski, ta spada pod nogi Pilipczuka, który w dobrej sytuacji uderza bardzo niecelnie!

43'

Rozmowa Janoty z sędzią i cytat "Panie sędzio, k..a no, ja pi...olę" :)

42'

Golański z rzutu wolnego trafia w mur.

41'

Krystian Nowak zdaniem sędziego fauluje Pilipczuka. Sam faul jest wątpliwy, ale co gorsza sędzia wyciągnął sytuację przed pole karne, mimo że w razie przewinienia powinien był podyktować jedenastkę.

40'

Korona Kielce - Widzew Łódź

40'

Dośrodkowanie Kaczmarka łapie pewnie Małkowski.

39'

Na spalonym Kiełb.

38'

Po dośrodkowaniu Golańskiego piłka trafiła pod końcową linię do Kiełba, który chciał miękko wrzucić w pole bramkowe, ale zagrał wprost w ręce Mielcarza.

36'

Pilipczuk umiejętnie zagrał na drugą stronę do Kiełba, ale ten został zablokowany przez Bartkowskiego.

36'

Pewna interwencja Małkowskiego i już rusza kontra kielczan.

35'

Melunovic wywalczył rzut rożny dla przyjezdnych.

32'

Zasłużyli goście na tego gola! Rybicki przy bierności Stano wpadł w pole karne, odbita od Słowaka piłka trafiła do Visnakovsa, który uprzedził Małkowskiego, ale ten trafił tylko w słupek. Na całe szczęście dla gości, skuteczną dobitką z kilkunastu metrów popisał się Kasprzak! 1:0 dla Widzewa!

31'

GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Bartłomiej Kasprzak!

30'

Kilkakrotnie był już faulowany w tym meczu Melunovic, ale teraz on sam od tyłu zaatakował Janotę i ogląda żółtą kartkę. To mogła, ale nie musiała być czerwona kartka.

26'

Golański uderza z dystansu obok bramki łodzian.

26'

Korzym znalazł się sam na sam z Mielcarzem, ale w pojedynków dwóch Maciejów lepszy bramkarz Widzewa!

25'

Dośrodkowanie Golańskiego nie trafiło na głowę któregokolwiek z gospodarzy. Widzew stara się wyprowadzać błyskawiczne kontry i często jest groźnie, ale równie częściej piłkarzom Rafała Pawlaka brakuje dokładności.

24'

Zmarnował groźną akcję gospodarzy Korzym, który nie widział, że może podać na prawą stronę do niepilnowanego kolegi. Po chwili został sfaulowany przez Augustyniaka i rzut wolny dla Korony.

23'

Drobne spięcie na murawie, Kiełb dyskutował z Okachim i obu panów uspakaja sędzia Jarzębak.

21'

Posiadanie piłki: Korona 62%, Widzew 38%

20'

Akcja Visnakovsów w kontrataku Widzewa, jednak Aleksejs nie potrafił celnie dośrodkować na głowę brata.

18'

Golański z rzutu wolnego uderza wprost w ręce Mielcarza.

17'

16'

Mocne dośrodkowanie Pilipczuka z lewej strony zostało odbite przez obrońców Widzewa, tak samo jak późniejszy strzał z dystansu Golańskiego.

15'

Korona wydaje się nieco zaskoczona postawą gości. Na razie podopieczni Pachety bez sytuacji bramkowej.

12'

Po dośrodkowaniu Kaczmarka wreszcie łapie piłkę Małkowski i uspokaja sytuację.

12'

Seria kornerów dla gości i szczerze mówiąc ich rozegranie nie jest najgorsze w wykonaniu ekipy Rafała Pawlaka. Koroniarze ratują się wybiciami poza linię końcową.

10'

Kolejny rzut rożny dla Widzewa, po którym przeciwnika w polu karnym uprzedził Dejmek.

10'

Świetna kontra Widzewa! Visnakovs rozegrał piłkę z Rybickim i uderzył z dystansu nieznacznie niecelnie!

8'

Korzym przewraca się w polu karnym rywala, zdaniem sędziego próbując nabrać go na faul Bartkowskiego i za ten teatralny upadek ogląda żółtą kartkę.

6'

Golański faulował na skrzydle Rybickiego. Rzut wolny.

3'

Po rzucie rożnym dla Widzewa do strzału głową doszedł Augustyniak, ale posłał piłkę obok bramki Małkowskiego!

2'

Znowu faulowany Melunovic, tym razem przez Jovanovicia.

1'

Pierwsze 10 sekund meczu i już faul na Melunoviciu w środku pola.

1'

Zaczynamy!

15:29

Obie drużyny wychodzą na plac gry wyprowadzane przez sędziego Sebastiana Jarzębaka, który w Kielcach zasłynął skończeniem meczu z GKSem Bełchatów w 80. minucie pojedynku. Kapitanami obu drużyn są Maciejowie - Korzym (Korona) oraz Mielcarz (Widzew).

15:25

Wszyscy w Łodzi zadają sobie dziś pytanie, czy wyjazdowy agent 007 (0 zwycięstw, 0 remisów, 7 porażek) dzisiaj wreszcie się przełamie i wywalczy w Kielcach przynajmniej jeden ważny punkcik. Porażka Widzewa w tym spotkaniu sprawi, że ukształtuje się wyraźna trójka drużyn walczących rozpaczliwie o pozostanie w lidze. Oprócz łodzian, byłyby to też ekipy Podbeskidzia i Zagłębia Lubin.

15:01

Możecie już zapoznać się ze składami, na jakie zdecydowali się szkoleniowcy obu drużyn. Są one dostępne oczywiście po lewej stronie.

14:55

Jako, że do pierwszego gwizdka pozostało jeszcze dość sporo czasu, zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania, którą przygotował dla Was Norbert Sinkiewicz. Można ją znaleźć tutaj.

14:53

Mecz ten jest piekielnie ważny dla obu ekip. W tabeli ligowej koroniarze zajmują obecnie 13 miejsce i mają na koncie 16 oczek. Widzew, który jest 14, ma tych punktów o dwa mniej.

14:46

Witamy! Już za około 45 minut w Kielcach rozpocznie się pojedynek Korony oraz łódzkiego Widzewa w ramach 18. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.