Niedziela, 10 listopada 2013, godz. 15:30
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1 : 1
Korona KielceKorona Kielce
97'

Koniec meczu. Grający w dziesiątkę przez 50 minut gospodarze chyba sprawiedliwie remisują z Koroną 1:1. Głównym aktorem nie był jednak Paixao, czy Golański, ale sędzia Marciniak, który najpierw krzywdził wrocławian, potem kielczan, a na koniec gwizdał co mu się podobało. Bardzo słaby mecz w wykonaniu sędziego Marciniaka.

95'

Lenartowski za zmęczonego Janotę.

90'

Tradycji staje się zadość. Błąd Pawelca i Sylwestrzak wykorzystuje sytuację sam na sam z Kelemenem.

90'

Socha za Paixao.

90'

Kontra Śląska, ale Paixao za daleko wypuszcza sobie piłkę.

88'

Korzym fatalnie przyjął piłkę przed bramką gospodarzy.

88'

Ogromne zamieszanie pod bramką Kelemena, goście reklamują rękę Gavisha, ale ciężko powiedzieć, czy mają rację. Obrońca był odwrócony tyłem do naszych stanowisk.

86'

Pylypchuk z ponad 20 metrów uderza w środek bramki i Kelemen na raty broni.

86'

Malarczyk z 30 metrów nad bramką Śląska.

84'

Stevanović po ziemi, w środek bramki przyjezdnych.

84'

Błąd sędziego Marciniaka. Kaźmierczak po wrzutce Golańskiego wybił piłkę, ale to Śląsk zacznie od własnej bramki.

82'

Gavish od tyłu podcina Pylypchuka.Brzydki faul.

79'

Kelemen na raty broni strzał Golańskiego. Przy próbie dobitki bramkarz Śląska zostaje poturbowany.

78'

Na spalonym Pylypchuk, ale mam wątpliwości, czy tak było.

77'

Hołota fauluje Janotę. Trzeba przyznać, że playmaker Korony gra dobry mecz.

76'

Pylypchuk dostał piłkę na piątym metrze i fatalnie przestrzelił. Kelemen od bramki.

74'

Ładna akcja Paixao z Dudu, ale tylko rzut rożny.

73'

Janota z daleka, słabo, niecelnie.

72'

Korona zamyka Śląsk w hokejowym zamku. Wrocławianie tylko wybijają piłkę.

69'

Maciek Korzym za Gołębiewskiego. Zobaczymy w końcu trochę gry w piłkę w wykonaniu Korony.

69'

Kolejny brzydki faul Gołębiewskiego, powalił Paixao. Bez reakcji sędziego.

67'

Gołębiewski chamsko popycha w polu karnym Grodzickiego. Piłka dla wrocławian.

67'

Sędzia Marciniak kompletnie nie panuje nad wydarzeniami na boisku Krzywdzi teraz oba zespoły po równo.

65'

Pylypchuk przyjął piłkę ręką w polu karnym Śląska, ale sędzia Marciniak nie zagwizdał. Zdzwiony Pylypchuk nie potrafił się jednak obrócić z piłką i oddać strzału.

63'

Gavish za Cetnarskiego. Dziwna zmiana.

63'

Dwie zmiany w Śląsku. Patejuk za Plaku.

61'

Bardzo ładny rajd Janoty, który minął trzech wrocławian, ale strzał Pylypchuka nad bramką.

59'

PAIXAOOOOO! Spokojnie w środek bramki.

59'

Dejmek powalił zawodnika gospodarzy w polu karnym.

58'

KARNY DLA ŚLĄSKA!

58'

Stano fauluje Stevanovicia i o dziwo mamy kartkę.

57'

Kolejny faul Jovanovicia, tym razem na Paixao. Kartki brak.

50'

Kolejna okazja Gołębiewskiego, tym razem strzela nad bramką.

50'

Gołębiewskie nie trafia w piłkę stojąc trzy metry od bramki. Chwilę wcześniej Gołębiewski zaprezentował swoje umiejętności wymachując rękoma przed Kelemenem niczym skrzydłami.

48'

Tym razem żółta kartka dla Grodzickiego. Trzeba przyznać: sędzia Marciniak jest konsekwentny. Nie pomogło wykluczenie Kokoszki i karny, zatem dalej rozdaje karteczki.

47'

Zamieszanie pod bramką Śląska, ale strzał jednego z kielczan blokuje Pawelec.

16:32

Cetnarski do Paixao i zaczynamy drugie 45 minut.

16:30

Za chwilę druga połowa, a wy możecie w tym czasie polubić fanpage Śląska na facebooku. Link poniżej.

16:23

Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław - serwis specjalny Ekstraklasa.net

16:17

Nie ma co pisać o meczu, sędzia Marciniak powinien mieć zakaz sędziowania meczów Śląska. Po raz kolejny decyduje o obrazie gry. Brutalne faule piłkarzy Korony - bez reakcji, nawet słownej. Wyimaginowany karny, czerwona dla Kokoszki i sprawa załatwiona.

46'

Koniec pierwszej połowy. Głównym aktorem bezapelacyjnie sędzia Marciniak.

46'

Tym razem podcięty Paixao, ale gwizdek Marciniaka milczy.

41'

GOLAŃSKI TRAFIA W SŁUPEK z RZUTU KARNEGO!

41'

A nie pisałem? Marciniak dalej świetnie się bawi i dyktuje karnego za... no właśnie za co? I do tego wyrzuca z boiska Kokoszkę.

41'

KARNY DLA KORONY!!!

40'

Tym razem kartką ukarany Dudu za faul na Golańskim. Szkoda, że Marciniak nie widział lub nie chciał widzieć fauli piłkarzy Korony.

39'

Po rzucie rożnym Cetnarskiego głową uderza Kaźmierczak, ale wprost w Małkowskiego.

38'

Kaźmierczak podaje do Cetnarskiego, ten podciąga kilka metrów i uderza mocno z 25 metrów. Małachowski z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką.

37'

Sędzia Marciniak rozpoczął łowy na zawodników Śląska.

36'

Piłka w bramce gości, ale sędzia Marciniak gwiżdże faul lub spalonego. Ciężko stwierdzić, czy był tam faul Plaku, czy też był on na spalonym.

36'

Strzał z wolnego Golańskiego obroniony przez Kelemena.

35'

Kartka dla Kokoszki, który zatrzymał kontrę Korony. Niekoniecznie faulem.

35'

Dziwna decyzja sędziego Marciniaka, który często-gęsto podejmuje kontrowersyjne decyzje.

31'

Plaku z 40 metrów obok bramki.

30'

Cetnarski wrzuca piłkę z prawego skrzydła, strzał głową Plaku broni jednak Małkowski. Inna sprawa, że strzał głową z 16 metrów ma zawsze małe szanse powodzenia.

29'

Dudu kolejny raz bardzo ładnie minął prawego obrońcę gości, ale tym razem była asekuracja.

25'

Kolejny brzydki faul, tym razem powalony na ziemię Cetnarski.

24'

Gołębiewski, największy drwal i symulant z piłkarzy Ekstraklasy, znalazł się w polu karnym, ale jego próba strzału spłoszyła tylko stado wron na Stadionie Miejskim. Potężny zamach, w piłkę jednak nie trafił.

23'

Tym razem Stevanović pokusił się o udaną "ruletkę". Fajne są te sztuczki, widowiskowe, ale pożytku z nich żadnego.

20'

Piękna sztuczka techniczna Paixao, ale podanie do Plaku nie trafiło do adresata.

19'

Każmierczak do Dudu, ten świetnie mija jednego z obrońców gości i ładnie dośrodkowuje na głowę Paixao. Strzał w środek bramki nie sprawia kłopotów Małkowskiemu.

16'

Pylypchuk z lewej strony wrzuca wprost na głowę Golańskiego, ale ten stojąc 5 metrów od bramki, nie trafia czysto w piłkę.

13'

Obie drużyny grają do przodu, przy czym akcje gospodarzy są za bardzo przekombinowane, natomiast kielczanie dostają się pod bramkę Śląska używając prostych środków.

12'

Z wolnego, z bocznego sektora boiska, piłkę wrzuca Golański, ale Kelemen dobrze piąstkuje.

11'

Stevanović fauluje Pylypchuka.

6'

Malarczyk bardzo brzydko, od tyłu, fauluje Plaku.

7'

Pierwszy rzut rożny dla Korony, ale bardzo słabo wykonany przez Golańskiego. Po chwili szybka kontra Korony zakończona strzałem w boczną siatkę Pylypchuka.

5'

Cetnarski wrzuca wprost w wyciągnięte rękawice Małkowskiego.

4'

Śląsk już opanował środek i będzie miał za chwilę pierwszą okazję z rzutu wolnego.

3'

Obie drużyny nerwowo, choć Korona zaczęła agresywnie i widać, że jest ofensywnie nastawiona.

15:30

Janota do Golańskiego i gramy.

15:24

Mało. To odpowiedź dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się ilu kibiców jest na Stadionie Miejskim. Niechlubny rekord z meczu z Podbeskidziem może być zagrożony. Swoją drogą słaba frekwencja to nie tylko wypadkowa gry Śląska czy też niefortunnego terminarza, ale nade wszystko systemu rozgrywek. Jestem dziwnie przekonany, że gdyby Ekstraklasa liczyła 8-10 zespołów i każdy z każdym grałby po 4 razy, to kibiców przychodziłoby dużo więcej. Na Stadionie Miejskim jest też kilkunastoosobowa grupka kibiców Korony.

15:13

Jeśli jeszcze nie wiecie, to piłkarze Śląska dołączyli do akcji Movember. Dziś kilku piłkarzy, m.in. Dado Stevanović i Marco Paixao zaprezentują się z wąsami. Ciekawe jak to wpłynie na ich formę czysto piłkarską? ;)

15:05

Trener Martin także chyba nikogo nie zaskoczył. Pierwsza jedenastka zgodnie z przewidywaniami, ale na ławce jest całkiem ciekawie. Jest na niej Korzym i Lenartowski, a także Trojanowski, który swego czasu występował w Śląsku. W MŁodej Ekstraklasie.

15:04

Jak widać trener Levy nie zmienił zwycięskiego składu. Prawie nie zmienił. Za grającego bardzo dobrze w ostatnich meczach Patejuka, na skrzydle wystąpi Plaku. Na ławce tradycyjnie już młody Przybylski, ale biorąc pod uwagę, że grał wczoraj w meczu rezerw, to bardziej w charakterze statysty.

15:03

Rezerwowi Śląska: Gikiewicz, Ostrowski, Patejuk, Gavish, Więzik, Socha, Przybylski. Ławka Korony: Shliakotin, Janiec, Lenartowski, Korzym, Trojanowski, Zawłocki, Przybyła.

15:01

Już za pół godziny pierwszy gwizdek sędziego Marciniaka we Wrocławiu. Śląsk podejmuje Koronę i nikt w szeregach gospodarzy nie dopuszcza do myśli innego wyniku niż wygrana. Ze Stadionu Miejskiego wita wszystkich Maciek Jakubski.

15:00

Zapraszamy na relację na żywo ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. W niedzielne popołudnie Śląsk zmierzy się z Koroną Kielce. Kielczanie w tabeli uwzględniającej już dotychczas rozegrane mecze tej serii spotkań zajmują 13. miejsce, wrocławianie plasują się na 8. pozycji.