Sobota, 19 października 2013, godz. 15:30
Zawisza Bydgoszczzawisza
3 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
96'

Koniec meczu! Wisła po raz pierwszy w tym sezonie przegrywa w T- Mobile Ekstraklasie. Kluczową rolę miała w tym meczu czerwona kartka dla Bunozy. Wisła mimo prowadzenia, nie potrafiła dzisiaj nawet zremisować. Zwycięstwo gospodarzy jest w pełni zasłużone. Bramki Goulona, Masłowskiego i Carlosa zapewniają komplet punktów dla bydgoszczan. Gol Garguły, to za mało, żeby zapunktować nad Brdą. Marek Stefańczyk, dziękuję Państwu za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net

96'

Jeszcze zmiana w ekipie Zawiszy. Michał Markowski wchodzi na boisko w miejsce Kamila Drygasa.

96'

Jeszcze na rzut rożny dla Wisły. Czas doliczony już minął.

95'

Michał Masłowski taktycznie fauluje Gargułę! Będzie żółta kartka. A to już druga żółta kartka dla pomocnika Zawiszy. Siły się wyrównują.

93'

Kradnie sekundy Tarasiewicz. Zmiana w Zawiszy. Opuszcza boisko Gevorgyan, a w jego miejsce pojawia się na murawie Sebastian Dudek.

91'

Garguła fauluje Wójcickiego. A arbiter Paweł Raczkowski dolicza 4 minuty do czasu podstawowego w tym meczu.

90'

Sebastian Ziajka mocno wrzucił piłkę na dalszy słupek do niepilnowanego Wójcickiego. Ten z pierwszej piłki zagrał do Luisa Carlosa. Brazylijczyk opanował piłkę i chyba po cichu zapytał Miśkiewicza, w który róg ma uderzyć. Nie mógł się pomylić Luis Carlos.

88'

Małecki próbował prostopadle uruchomić Fryca, ale znakomicie odebrał piłkę Luis Carlos. Ziajka dośrodkowuje na nogę Wójcickiego. Wójcicki wykłada piłkę do Carlosa! Jest gol! 3:1. Triumfuje Ryszard Tarasiewicz z uniesionymi rękoma! Ależ przytomnie zagrał Wójcicki.

86'

Wójcicki próbował wywalczyć rzut wolny w okolicach narożnika boiska. Kilka niecenzuralnych słów padło w kierunku asystenta Pawła Raczkowskiego.

84'

Jeszcze niedawno Fryc rozgrywał w Bydgoszczy mecze w barwach Floty Świnoujście. Wtedy Zawisza grał w pierwszej lidze. Teraz jest na dobrej drodze do zwycięstwa z trzecią aktualnie ekipą T-Mobile Ekstraklasy. Ale nie odbierajmy szansy na wyrównanie Wiśle. Jeszcze kilka minut mają podopieczni Franciszka Smudy.

82'

Patryk Fryc zastępuje zmęczonego Emmanuela Sarkiego.

82'

Zafrasowana mina Franciszka Smudy przy ławce trenerskiej. Czyżby Franz przeczuwał zakończenie tej passy 12 meczów bez porażki z rzędu?

81'

Około 10 minut pozostało do zakończenia meczu. Masłowski ma pretensje do arbitra. Uważa, że był faulowany.

79'

Małecki ukarany żółtą kartką. Kwestionowanie decyzji Pawła Raczkowskiego i dyskusje z arbitrem to chleb powszedni popularnego "Małego"

78'

Jak dla mnie, cichym bohaterem tego meczu jest póki co, Jakub Wójcicki. Nie strzelił bramki, ale każda jego akcja sieje spustoszenie w szeregach defensywnych Wisły. Dość powiedzieć, że to właśnie dzięki dobrej grze Wójcickiego, poprzez swoją nieporadność, boisko opuścił Bunoza. Potem dodał jeszcze asystę przy golu Masłowskiego. O mrówczej pracy w defensywie już nie wspomnę...

75'

Michał Chrapek żegna się z kibicami i opuszcza boisko. W jego miejsce pojawia się wspomniany Patryk Małecki.

74'

Ziajka faulowany przez Chrapka i Zawisza wznowi grę z rzutu wolnego na własnej połowie. Franciszek Smuda przygotowuje kolejną zmianę. Gotowy do wejścia jest już Patryk Małecki.

72'

Kibicom Zawiszy ciągle mało! Na trybunach głośne: "Zawisza gol"!

71'

Cios za cios właściwie walczą obie jedenastki, a właściwie dzieśiątka przeciw jedenastce. Wisła nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji, gdzie spudłował Chrapek, a chwilę później gola zdobył Masłowski. Duża dawka emocji w tym meczu jeszcze przed nami!

69'

Zawisza na prowadzeniu! Gdy wydawało się, że kontra Wisły zakończy się golem Chrapka, Zawisza przeszedł do ataku i za sprawą aktywnego na prawej stronie Wójcickiego wychodzi na prowadzenie. Idealnie wyłożoną na piąty metr piłkę, do bramki kieruje Masłowski!

67'

Z linii bramkowej wybija piłkę Marko Jovanović! Idealnie mierzył Luis Carlos, uderzył obok Miśkiewicza, ale na linii stał Jovanović i wybił piłkę w boisko!

66'

Guerrier minął trzech graczy Zawiszy i zagrał do Garguły. A właściwie próbował..., bo piłę przejął Drygas.

65'

Chrapek ucierpiał w starciu z Goulonem. Cierpi pomocnik Wisły.

63'

Taktyczny faul Michała Masłowskiego na Łukaszu Gargule i po raz kolejny do kieszonki sięga Paweł Raczkowski.

62'

Pierwsza zmiana w ekipie Franciszka Smudy. Boisko opuszcza Rafał Boguski, a na placu gry melduje się Wilde Donald Guerrier.

62'

Ożywił się nam mecz w Bydgoszczy! Wisła mocno podrażniona! Garguła z rzutu rożnego dośrodkowuje w pole karne. Ale nic z tego. Wznowi grę Kaczmarek.

60'

Znakomite dośrodkowanie Kamila Drygasa na głowę Herolda Goulona! Jest wyrównanie w Bydgoszczy. Kapitalna główka Francuza. Znakomicie wykorzystał swoje warunki fizyczne pomocnik Zawiszy!

59'

Bunoza ukarany drugą żółtą kartką! Ponownie nieprzepisowo zatrzymuje Wójcickiego! Bunoza opuszcza boisko! Ależ umiejętnie wykorzystał kontakt z obrońcą Jakub Wójcicki. Zawisza w przewadze przez około pół godziny!

58'

Lewczuk powalony na murawę przez MICHAŁA Chrapka, a nie jak wcześniej informowałem Krzysztofa.

57'

Gevorgyan wygląda już na mocno zmęczonego. Chyba ma już dość kapitan gospodarzy. To i tak jeden z jego najdłuższych występów w tym sezonie...

56'

Swoiste deja vu przeżywają piłkarze Wisły. Podobnie jak w pierwszej części, to Zawisza atakuje, a Wisła ogranicza się do wyprowadzania kontrataków. Jeden z nich przerywa Kamil Dygas i mamy rzut wolny.

55'

Jak widać spore wsparcie dla Jakuba Wójcickiego nie tylko na trybunach Stadionu w Bydgoszczy, ale także przed relacją LIVE w Ekstraklasa.net!

53'

mepron 19.10.13, 16:28 Zawisza gola , Kuba strzel dwie bramki , rodzina i znajomi patrzą :)

52'

Leży na Wójcicki. To efekt starcia z Ostoją Stjepanoviciem. Konieczna jest interwencja lekarzy!

51'

Luis Carlos do Masłowskiego. Pomocnik Zawiszy uderza na bramkę, ale skutecznie interweniuje Miśkiewicz. Nie można mieć zastrzeżeń do gry golkipera z Krakowa.

49'

Lewczuk próbuje dośrodkować w pole karne. Blokuje Głowacki i będzie korner dla gospodarzy.

47'

Obaj szkoleniowcy nie zdecydowali się na personalne korekty w przerwie. Zarówno Zawisza jak i Wisła w tych samych składach w stosunku do pierwszej połowy.

46'

Paweł Raczkowski rozpoczyna gwizdkiem drugą połowę. Przed nami jeszcze 45 minut emocji w Bydgoszczy!

16:30

Obie jedenastki są już na murawie. Za chwilę początek drugiej połowy spotkania Zawisza Bydgoszcz- Wisła Kraków.

16:23

Wszystkich z Państwa, którzy śledzą naszą relację, bądź oglądają mecz zachęcam do udziału w plebiscycie na piłkarza meczu. Wystarczy kliknąć ikonę znajdującą się obok nazwiska odpowiedniego zawodnika. Póki co, na czele znajduje się Paweł Brożek. Jego astysta chyba okazała się kluczowa.

16:18

Trzeba przyznać, że pierwsza połowa nieco zaskoczyła widzów. Mało kto spodziewał się, że Zawisza tak bezkompleksowo ruszy na bramkę Wisły. Z tych ataków jednak nic nie wynikało. Wisła jako klasowa drużyna wykorzystała swoją jedyną stuprocentową sytuację i dzięki idealnej główkowej asyście Pawła Brożka i uderzeniu zewnętrzną częścią stopy Łukasza Garguły prowadzi 1:0. Zapraszam już teraz na drugą połowę starcia w Bydgoszczy.

46'

Paweł Raczkowski kończy pierwszą część spotkania w Bydgoszczy. Do przerwy Wisła prowadzi z Zawiszą 1:0. Strzelcem bramki- Łukasz Garguła.

45'

Głowacki uruchamia Sarkiego. Ten dośrodkowuje na głowę Boguskiego. Interweniuje jednak skutecznie Wojciech Kaczmarek.

43'

Brożek wygrywa pojedynek główkowy z Goulonem, zagrywa do Łukasza Garguły. Ten umiejętnie obija nogi Strąka i Wisła ma rzut rożny.

42'

Bez litości Wisła wykorzystała jeden jedyny indywidualny błąd piłkarzy Zawiszy w tej pierwszej połowie. Tego obawiał się Ryszard Tarasiewicz. Prognozował, że drużyna, która popełni mniej błędów, wygra.

39'

Kapitalna odpowiedź gości! Łukasz Garguła znakomicie wykorzystuje asystę Pawła Brożka i Wisła prowadzi w Bydgoszczy 1:0. Ta bramka wyraźnie obciąża konto Kamila Drygasa, który stracił piłkę w środkowej strefie.

39'

Lewczuk znakomicie poradził sobie z Boguskim i wyłożył ją do Gevorgyana! Nic jednak z tej akcji nie wynikło. Kapitan Zawiszy stracił piłkę.

38'

Oczywiście chodziło o Michała Chrapka. Przepraszam Państwa za swoją pomyłkę.

36'

Boguski wysłuchuje reprymendy od Pawła Raczkowskiego. Po raz kolejny fauluje były reprezentant Polski.

34'

Teraz to Wisła dyktuje warunki . Nieoceniona w tym zasługa Krzysztofa Chrapka. To on jest motorem napędowym większości akcji gości. Motywuje teraz swoich kolegów bramkarz Zawiszy, Wojciech Kaczmarek.

33'

Garguła bardzo agresywnie zaatakowany tuż przed polem karnym! Sędzia Raczkowski dyktuje rzut wolny. Wisła przed szansą! Świetny strzał Krzysztofa Chrapka, ale znakomicie broni Kaczmarek!

32'

Brak komunikacji obrońców Wisły skutkuje rzutem rożnym dla Zawiszy. Dobrze interweniuje jednak po wrzutce, Michał Miśkiewicz. Dobra postawa bramkarza gości w tych pierwszych trzydziestu minutach spotkania.

29'

Chrapek groźnie uderza z 18 metrów na bramkę Zawiszy! Na raty broni Kaczmarek. To była niezła okazja gości!

28'

Faulowany Herold Goulon. Znakomicie zastawił się Francuz. Pożytku z tego jednak nie ma, bo pomocnik zagrywa wprost pod nogi Garguły.

26'

Ależ obrona bramki Wisły! Kolejno Lewczuk, Wójcicki i Gevorgyan mocno uderzali na bramkę Miśkiewicza, ale za każdym razem interweniowali stoperzy Wisły! Ofensywnie usposobiony jest Zawisza dzisiaj.

24'

Sarki próbował rozegrać piłkę z Brożkiem, ale wmieszał się w to wszystko Andre Micael i spokojnie zagrał do Kaczmarka.

22'

Tak przedstawia się statystyka posiadania piłki po pierwszych dwudziestu minutach.

22'

54 % Zawisza Bydgoszcz - Wisła Kraków 46 %

20'

Wójcicki znakomicie centruje lewą nogą na głowę Luisa Carlosa. Niewiele brakowało! Carlos znakomicie ubiegł Jovanovicia, ale trzeba też pamiętać o złej postawie Bunozy. Nie radzi sobie z Wójcickim od początku spotkania.

18'

"Niech zwycięża nasz niebiesko- czarny WKS..." rozbrzmiewa na trybunach. Kibice naprawdę świetnie się bawią!

16'

Faulowany Sarki przez Sebastiana Ziajkę. Jest żółta kartka.

16'

Goulon faulowany w środkowej strefie boiska. Chwilę później Bunoza po raz kolejny fauluje Wójcickiego.

13'

Zupełnie nieudane zagranie Garguły i spokojnie interweniuje Wojciech Kaczmarek.

12'

Wójcicki fauluje Ostoję Stjepanovicia. Mamy rzut wolny dla gości. Dośrodkuje za chwilę Garguła.

12'

Cały sektor gości na Stadionie Zawiszy jest zapełniony. To dosyć rzadki obrazek w tym sezonie.

10'

Garguła spróbował wymienić piłkę z Brożkiem. Wiślacy zrobili to jednak niedokładnie i grę wznowią tylko wrzutem z autu, po interwencji Pawła Strąka.

8'

Dwójkowa akcja Masłowskiego z Gevorgyanem przynosi Zawiszanom rzut rożny. Napór gospodarzy trwa! Lewczuk główkuje! Obok bramki. Nie spodziewał się Lewczuk, że Głowacki minie się z piłką.

6'

Mało kto spodziewał się takiego początku meczu. Wisła ma ogromne problemy z wyprowadzeniem piłki ze swojej połowy. Akcje ofensywne Zawiszy kończą się jednak w okolicach dwudziestego metra od bramki Miśkiewicza.

4'

Pierwsze napomnienie w dzisiejszym meczu. Fatalnie zachował się Bunoza i zatrzymał nieprzepisowo Wójcickiego. Rzut wolny dla gospodarzy.

3'

Od początku spotkania głośny doping towarzyszy piłkarzom. Zarówno sympatycy Zawiszy jak i Wisły wspierają swoje drużyny. Około 8 tysięcy widzów na trybunach Stadionu w Bydgoszczy.

1'

Pierwszy gwizdek Pawła Raczkowskiego! Od razu ruszył Zawisza.

15:28

W roli kapitana Wiślaków- Arkadiusz Głowacki. Jedenastkę Zawiszy wyprowadził zastępujący dziś Vasconcelosa- Vahan Gevorgyan.

15:26

Goście zagrają dzisiaj w jednolitych białych strojach, natomiast Zawisza tradycyjnie na niebiesko- czarno.

15:26

Arbitrem głównym dzisiejszego meczu będzie Pan Paweł Raczkowski z Warszawy. Wyprowadza on obie ekipy na murawę.

15:21

Sobota, 19. dzień października, z Bydgoszczy wita Państwa Marek Stefańczyk. Serdecznie zapraszam na spotkanie 12. kolejki T- Mobile Ekstraklasy pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz, a Wisłą Kraków.

15:18

Ciekaw jestem jak zaprezentuje się dzisiaj Michał Masłowski. Pomocnik Zawiszy znajdował się latem w kręgu zainteresowań Wisły Kraków. Do transferu jednak nie doszło.

15:14

Szkoleniowiec gości na konferencji prasowej przed wyjazdem do Bydgoszczy podkreślał rangę tego meczu. Zwrócił uwagę na to, że na boiskach beniaminków gra się bardzo trudno:

Drużyna Zawiszy szczególnie u siebie jest dobra. To nie jest już pierwszoligowy zespół, pokazali to dobitnie w ostatnim spotkaniu, w Pucharze Polski. Nie będzie to łatwy mecz, bo też nigdy łatwo nie gra się z beniaminkami czy zespołami z dolnej części tabeli. Na takie spotkania trzeba dodatkowo motywować zawodników, aby nie poczuli się przed meczem zbyt pewnie”

- podsumował Smuda.

15:11

Franciszek Smuda w starciu z Zawiszą nie będzie mógł skorzystać z usług Osmana Chaveza oraz Łukasza Burligi. Chavez dopiero jutro wróci do Krakowa ze zgrupowania reprezentacji Hondurasu, natomiast Burliga musi odpokutować nadmiar żółtych kartek.

15:08

Przed Zawiszą zadanie o tyle trudne, że Wisła to jedyny zespół w stawce, który nie zaznał jeszcze goryczy porażki w bieżących rozgrywkach. Do tej pory krakowianie pięciokrotnie wygrywali i sześciokrotnie dzielili się punktami z przeciwnikami.

15:05

Kaczmarek to solidny bramkarz, z bardzo dobrymi warunkami fizycznymi. Motorem napędowym drużyny stał się Ziajka, w środku pomocy zaś rządzi i dzieli Goulon. To zawodnik, który nie dość, że bardzo dobrze rozbija ataki przeciwnika, to jest w stanie kreować sytuację ofensywne. Oczywiście, należy pamiętać o Masłowskim. Bernardo Vasconcelos zaś to piłkarz, którego piłka cały czas szuka i jest bardzo niebezpieczny. Na szczęście z nami nie zagra

- W ten sposób wypowiadał się przed wyjazdem do Bydgoszczy zawodnik Białej Gwiazdy- Łukasz Garguła. Chwilę potem dodał jednak, że Wisła do Bydgoszczy jedzie po trzy punkty, a Zawisza to po prostu kolejny przeciwnik "na rozkładzie"

15:02

Gospodarze do spotkania z Wisłą przystąpią bez Łukasza Skrzyńskiego oraz Bernardo Vasconcelosa. Listę kontuzjowanych uzupełnia Paweł Abbott. Stąd za wykańczanie akcji ofensywnych odpowiedzialny będzie dzisiaj głównie Vahan Gevorgyan.

14:59

Franciszek Smuda w odwodzie pozostawił następujących piłkarzy: Gerard Bieszczad, Patryk Fryc, Patryk Małecki, Michał Nalepa, Dawid Kamiński oraz Wilde Guerrier.

14:57

Przed Państwem składy obu ekip. Miejsca na ławce rezerwowych Zawiszy zajmą: bramkarz Andrzej Witan, Michał Markowski, Sebastian Dudek, Dariusz Sosnowski, Hermes oraz strzelec bramki w pucharowej rywalizacji w Katowicach- Piotr Petasz.

14:53

Pojedynek Zawiszy z Wisłą ma niesłychane znaczenie w kontekście ligowej tabeli i realizacji postawionych przed sezonem celów obu ekip. Biała Gwiazda nadspodziewanie dobrze radzi sobie w tegorocznych rozgrywkach. Niepostrzeżenie pod wodzą Franciszka Smudy krakowianie zajmują trzecią lokatę w lidze i z tego, co widać, to chyba nie szczyt ambicji piłkarzy z Małopolski. Jak widać popularny Franz w warunkach ligowych sprawdza się zdecydowanie lepiej niż w roli selekcjonera kadry. Gospodarze z kolei cały czas okupują miejsce w okolicach strefy spadkowej. Aby myśleć o oddaleniu się od czerwonej latarni, Zawisza musi wygrać. Po ostatnim pucharowym zwycięstwie z GKS-em w Katowicach, podopieczni Ryszarda Tarasiewicza są na dobrej drodze, aby podtrzymać korzystną passę.

14:42

Za niespełna godzinę na murawę Stadionu im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy wybiegną drużyny Zawiszy oraz Wisły Kraków. Będzie to trzeci mecz 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wczoraj Korona, z powracającym do gry Maciejem Korzymem w składzie, rozbiła Jagiellonię 4:1. W drugim piątkowym spotkaniu Górnik odwrócił losy spotkania ze Śląskiem i mimo, że przegrywał już 0:2, to zdołał wygrać 3:2. Trenerski nos Adama Nawałki po raz kolejny nie zawiódł.