Sobota, 19 października 2013, godz. 20:30
Lechia Gdańsklechia
1 : 4
Lech PoznańLech Poznań
22:24

Po pierwszej, dość wyrównanej połowie, w drugiej wicemistrzowie Polski kompletnie zdominowali rywala i zdołali wywieźć z jego boiska trzy oczka. Cztery strzelone gole, to z pewnością bardzo dobry prognostyk przed przyszłotygodniowym meczem z warszawską Legią. Z mojej strony to już koniec, za śledzenie tej relacji i uwagę dziękuję - Damian Wiśniewski.

22:22

22:20

93'

Koniec spotkania, Lech ogrywa Lechię na jej stadionie, aż 1:4

91'

Grzelczak w polu karnym, jednak sam jego strzał był chybiony.

90'

Dawidowicz oddał sprzed pola karnego, ale nieznacznie przestrzelił.

88'

Świetna sytuacja dla gospodarzy, jednak Grzelczak z dobrej pozycji uderzył niecelnie.

86'

Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Możdżenia. Zawodnik Lecha sfaulowal wychodzącego na czystą pozycję rywala, więc kara jak najbardziej słuszna.

81'

Gergo Lovrencsics dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam kompletnie niepilnowany Teodorczyk, trafił do bramki gospodarzy. Lechia już nie na kolanach, Lechia na łopatkach.

81'

Gol na 1:4! Łukasz Teodorczyk po raz drugi!

81'

I ostatnia zmiana w zespole Lecha. Szymon Drewniak wchodzi z Łukasza Trałkę.

80'

Żółta kartka dla Rafała Murawskiego.

78'

Lechia próbuje zagrywać tylko długie piłki, to oczywisty znak, że nie potrafi rozegrać piłki, wymienić kilku podań.

75'

Lech spokojnie rozgrywa piłkę. Mało prawdopodobnym jest, aby Lechia była w stanie jeszcze coś zrobić, gdańszczanie wyglądają na kompletnie bezradnych.

76'

Żółta kartka dla Mateusza Możdżenia.

21:58

71'

Ostatnia zmiana trenera Probierza =- Adam Duda zmienia Wojciecha Zyskę.

70'

Świetna akcja poznaniaków przed polem karnym Lechii, bardzo dobre zachowanie Trałki, który przepuścił piłkę i jeszcze lepsze wykończenie Hamalainena.

70'

Gol! 1:3, Hamalainen!

70'

Po dośrodkowaniu w pole karne, jeden z piłkarzy Lechii uderzał głową, jednak piłka została wybita z linii bramkowej.

70'

Kapitalna okazja Lechii!

66'

Świetna wymiana podań na wysokości pola karnego rywala w wykonaniu Kolejorza, ale Pawłowski źle przyjął piłce i akcja spaliła na panewce.

64'

Najpierw Hamalainen dogrywa do Murawskiego, jednak ten w świetnej sytuacji pudłuje. Kilkanaście sekund później to Fin marnuje kapitalną okazję. Gdańszczanie jakby ogłuszeni tym początkiem drugiej połowy w wykonaniu Lecha, nie są w stanie odpowiedzieć.

64'

Ależ dwie świetne okazje Lecha!

62'

Szymon Pawłowski wchodzi na boisku za Claasena.

62'

Żółta kartka dla Janickiego, za taktyczny faul na Teodorczyku.

61'

Kolejna zmiana u gospodarzy. Z boiska schodzi słaby dziś Buzała, w jego miejsce Tuszyński.

60'

Claasen przeprowadził akcję lewą stroną, jednak jego dośrodkowanie było bardzo niecelne.

59'

Deleu oddał strzał z dystansu, jednak piłka poszybowała wysoko ponad bramką.

57'

Lechia jakby nie weszła w tę drugą połowę. Poznaniacy szybko strzelili gola na 1:2 i kontrolują przebieg gry.

56'

Tym razem żółta kartka dla Deleu, za spięcie z Teodorczykiem.

56'

Żółta kartka dla Douglasa za faul na Deleu.

53'

Zmiana w zespole gospodarzy. Macieja Kostrzewa schodzi z boiska, za niego Piotr Grzelczak.

51'

Szybki gol dla gości na 1:2. Gergo Lovrencsics wychodzi sam na sam z bramkarzem i nie daje szans bramkarzowi rywala.

50'

Gol! 1:2! Lovrencsics trafia do bramki!

46'

Rafał Murawski wchodzi za Karola Linetty'ego.

46'

46'

Paweł Gil zagwizdał, więc zaczynamy drugą połowę!

21:23

Wszyscy chyba czekamy na więcej ciekawych akcji i przede wszystkim więcej dobrych sytuacji bramkowych. Miejmy nadzieję, że po przerwie, jakość gry z obu stron nieco się podniesie.

21:17

Po bardzo kiepskich pierwszych 15 minutach, później mecz nieco się rozkręcił. Jak na razie po trafieniach Deleu oraz Teodorczyka mamy remis 1:1. Chyba z lekkim (leciuteńkim) wskazaniem na Lechię.

45'

Koniec pierwszej połowy, sędzia nie doliczył ani jednej minuty.

44'

Lechia Gdańsk - Lech PoznańLechia Gdańsk - Lech Poznań

43'

Paweł Buzała uderzył sprzed pola karnego, jednak zrobił to bardzo kiepsko. Piłka poszybowała nad bramką.

42'

Brzydki fragment meczu. Gra toczy się głównie w środku pola, bez konstruowania jakichkolwiek akcji ofensywnych.

39'

Teraz mamy fragment gry szarpanej. Oba zespoły co rusz odbierają i tracą futbolówkę.

37'

Kapitalne zagranie Douglasa do Teodorczyka, za linię obrony i Łukasz musiał trafić do bramki. Bierność gospodarzy w obronie w tej sytuacji była zatrważająca.

36'

1:1! Teodorczyk doprowadza do remisu!

34'

Lovrencsics przeprowadził akcję prawym skrzydłem, jednak sędzia uznał, że przekroczył linię końcową. Moim zdaniem niesłusznie.

32'

Matsui oddał strzał z rzutu wolnego, ale był on bardzo niecelny.

32'

Świetna akcja indywidualna akcja Matsui i Claasen fauluje go tuż przed polem karnym.

30'

Lech jak na razie sprawia wrażenie zagubionego. Piłkarze Mariusza Rumaka nie mają pomysłu, jakby tu odgryźć się rywalowi.

29'

Ależ szansa Lechii! Fatalne wybicie piłki Gostomskiego i Matsui wychodzi sam na sam. Japończyk jednak nie trafił nawet w światło bramki!

27'

25'

Piłkę z lewej strony zagrano do środka, przed pole karne, gdzie ustawiony był Deleu. Brazylijczyk świetnym strzałem, od poprzeczki pokonał bramkarza.

24'

Gol dla Lechii! Deleu!

24'

Pierwsza ciekawa akcja gości. Poznaniacy dostali się pod pole karne, jednak Trałka niedokładnie dograł do Hamalainena.

23'

Kolejny faul Ceesey'a, tym razem na Frankowskim.

22'

Na spalonym znów Buzała.

20'

Pazio groźnie w pole karne, jednak spokojnie piłkę łapię bramkarz Kolejorza.

19'

Faul Kamińskiego na Buzale, w dobrym miejscu do dośrodkowania

15'

Pierwszy kwadrans upłynął w bardzo powolnym tempie. Żaden z zespołów nie spróbował na dobrą sprawę zaatakować groźnie rywala i gra toczy się głównie w środku pola.

12'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Lecha, jednak bez strzału ze strony gdańszczan.

11'

Kolejny faul. Tym razem Ceesay podcina Buzałę.

10'

Lechia Gdańsk - Lech Poznań. Lechia Gdańsk - Lech Poznań.

9'

Łukasz Teodorczyk fauluje rywala na jego połowie boiska.

7'

Trałka fauluje Matsui w środkowej strefie.

5'

Tym razem Możdżeń wrzucał piłkę w pole karne, jednak zrobił to fatalnie i Lechia zacznie od bramki.

4'

Claasen dośrodkowywał w pole karne, jednak za głęboko i Małkowski spokojnie złapał futbolówkę.

3'

Na spalonym Buzała.

20:31

Jak na razie oba zespoły nie wyprowadziły jeszcze żadnej groźnej sytuacji, piłkarze badają teren.

1'

20:29

Mecz od środka zaczną goście, pan Paweł Gil właśnie zaczyna spotkanie...

20:27

Piłkarze już wchodzą na boisko, za kilkadziesiąt sekund nastąpi pierwszy gwizdek.

20:26

W ostatniej kolejce, oba zespoły spisały się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Lechia niespodziewanie przegrała w Łodzi z Widzewem 1:4, a Lech tylko zremisował bezbramkowo z Podbeskidziem.

20:22

Ciekawostką z pewnością jest, że obie drużyny ścierały się ze sobą jak dotąd 54 razy. 23 razy wygrywali poznaniacy, 11 razy był remis i 20 razy wygrywała Lechia. Bilans bramkowy 61:50 dla Lecha.

20:19

Michał Probierz w rezerwie zostawił sobie następujących graczy: Bąk, Tuszyński, Oualembo, Powszuk, Duda, Pietrowski oraz Grzelczak

20:18

Na ławce rezerwowych gości znajdują się: Kotorowski, Arboleda, Pawłowski, Murawski, Drewniak, Ślusarski, Drewniak, Injac

20:15

Witamy! Już za około 15 minut rozpocznie się najciekawszy mecz 12 kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym gdańska Lechia podejmie Lech Poznań. Po lewej stronie możecie już zobaczyć składy, jakie desygnowali trenerzy obu drużyn.