Piątek, 18 października 2013, godz. 20:30
3 : 2
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
1. połowa0 : 2
22:36

Podsumowując można powiedzieć że wygrywa ten kto gra do końca, a dzisiaj tą drużyną był Górnik. Ok 75 minuty można było zauważyć że kilku z graczy Śląska nie ma już sił i to skrzętnie wykorzystali piłkarze Adama Nawałki.

22:20

Dziękujemy za uwagę!

93'

Koniec meczu w Zabrzu! Górnik rzutem na taśmę wygrywa spotkanie!

93'

Ale emocje ! 3:2! Zachara odbiera piłkę obrońcy Śląska, piłkę zbiera Nakoulma i precyzyjnie zdobywa gola ! Brawo za grę do końca!

92'

Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Co za emocje w Zabrzu! Iwan bohaterem ! Doszedł do prostopadłej piłki i umieścił ją w bramce!

90'

Paixao nie strzela gola, gdy stanął sam na sam z bramkarzem! A mogło już być po meczu!

89'

Szanse na gola mieli znów Górnicy, ale zbyt słabo do Iwana zagrał Sobolewski.

88'

Z boiska schodzi Madej, a zastępuje go Łuczak.

87'

Oraz Gancarczyk.

87'

Za dyskusję z sędzią żółtą kartką został Przybylski.

86'

Z boiska schodzi Hołota, a zastępuje go Patejuk.

85'

Miękkie zagranie Mili do Hołoty, ale górą Steinbors.

85'

Dobre dośrodkowanie do Mateusza Zachary, ale w ostatnim momencie uprzedził go defensor Śląska.

83'

Mila dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale do tego podania nie doszedł żaden z zawodników Śląska.

80'

Dobra akcja Sobolewskiego, który zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, tym razem nad bramką.

79'

I zmiana w Śląsku. Sochę zastąpi Plaku.

78'

Zmiana w Górniku. Mączyńskiego zmieni Iwan.

76'

Powinno paść wyrównanie! Nakoulma dwukrotnie trafia wprost w bramkarza z bliska!

75'

Żółta kartka dla Stevanovica za komentowanie decyzji sędziego.

71'

Przed polem karnym uderzał Kaźmierczak, ale nad bramką.

69'

Za dużo chcieli zrobić teraz piłkarze Górnika. Kosznik podał piłkę przed pole karne do Przybylskiego, który zamiast strzelać podał niedokładnie do Olkowskiego.

68'

Madej tym razem z lewej strony dośrodkowywał, ale z tym podaniem poradzili sobie obrońcy Śląska.

66'

Dobra szarża prawą stroną Madeja. Kokoszka zmuszony wybić piłkę na rzut rożny.

64'

Szybka kontra Górnika, prawą stroną popędził Przybylski. Było trzech na dwóch, ale pomocnik z Zabrza niedokładnie dośrodkował piłkę.

62'

Żółta kartka dla Ostrowskiego za przetrzymywanie piłki po faulu na Zacharze.

61'

Rzut wolny dla Śląska Wrocław wykonywał Sebastian Mila, który zgrał piłkę w pole karne. Z przewrotki starał się uderzać Kaźmierczak, ale był na spalonym.

59'

Socha chciał zagrać prostopadłą piłkę do Mili, ale Gancarczyk przewidział to zagranie i wybił piłkę na rzut rożny.

58'

Nakoulma do Kosznika, a ten szybko do Zachary, ale napastnik Górnika nie doszedł do tej piłki.

55'

Kolejny rzut wolny wykonywany przez zawodników Górnika. Chwilę potem piłka trafia do Olkowskiego, który jednak zbyt słabo dośrodkowuje w pole karne.

54'

I już mogli podwyższyć wynik zawodnicy Śląska. Strata Górnika, Mila dośrodkowuje w pole karne, ale Hołota uderza wprost w bramkarza.

53'

I widać jaką robi różnicę Seweryn Gancarczyk. Od początku swojej gry pewnie interweniuje w obronie, a i dośrodkowanie z rzutu wolnego przy bramce było idealne.

50'

Rzut wolny dla Górnika i mamy bramkę kontaktową! Dośrodkowuje Gancarczyk, który podaje do Kosznika, a ten zgrywa ją przed bramkę, gdzie jest Sobolewski! A zawodnik oznaczony nr 6 umieszcza ją w siatce!

49'

Dobra akcja Górnika Madej do Kosznika, ale Socha na aut. Chwilę potem szybka kontra Śląska, jednak Gancarczyk fantastycznie interweniował.

46'

Gancarczyk zastępuje na boisku Szeweluchina.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

21:29

Na boisko wbiegają już piłkarze Śląska, a chwilę po nich ci z Zabrza.

21:28

Do gry wprowadzony po przerwie zostanie Gancarczyk, który intensywnie się rozgrzewa.

21:18

Chyba nie takiego widowiska spodziewali się kibice zgromadzeni na Roosevelta. Słabe zawody rozgrywają dziś piłkarze Górnika, którzy dwukrotnie dali się zaskoczyć Śląskowi. Podopieczni Stanislava Levego zasłużenie prowadzą w Zabrzu.

21:16

Górnik Zabrze - Śląsk WrocławGórnik Zabrze - Śląsk Wrocław

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 0:2!

45'

Powinno być 0:3! Błąd Olkowskiego, który wyprzedzony został przez Hołotę i uderzył na bramkę, ale tym razem minęła piłka słupek.

44'

Sam na sam z bramkarzem Górnika wyszedł Hołota, ale tym razem sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

42'

Żółta kartka dla Kokoszki za ostre wejście w Zacharę.

39'

Rzut wolny dla Górnika. Na bramkę uderza Mączyński, ale ponad poprzeczką.

34'

0:2! Po raz drugi Paixao! Fantastyczne podanie Hołoty za obrońców, napastnik Śląska znalazł się sam na sam z bramkarzem i zdobył swoją drugą bramkę!

32'

Z dobrą kontrą wychodzili piłkarze Górnika, których wysiłki zmarnował Paweł Olkowski fatalnie dośrodkowując piłkę w pole karne.

31'

Dobre podanie Nakoulmy do Madeja, który minął jednego obrońcę i uderzył na bramkę, jednak zbyt słabo, aby zagrozić Gikiewiczowi.

29'

Niepewna gra Olkowskiego i piłkę odebrał mu Hołota, jego błąd naprawili jednak jego koledzy z zespołu.

25'

Rzut rożny dla Górnika. Dośrodkowywał Mączyński, uderzał z bliska Szeweluchin, ale fantastyczną interwencją popisał się Gikiewicz.

24'

Szybkie i ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez Sobolewskiego, gdzie piłkę przepuścił Nakoulma. Ale na spalonym znalazł się Madej.

23'

Ponownie uderzał Paixao, tym razem zza pola karnego, ale wysoko nad bramką.

22'

Gooll dla Śląska! Dośrodkowanie z rzutu wolnego przez Mile, piłkę przedłużył Hołota, a niepilnowany Paixao umieścił ją w bramce!

18'

Zachara do Olkowskiego, a ten szybko do Nakoulmy, ale reprezentant Burkina Faso ponownie na pozycji spalonej. W odpowiedzi Śląsk. Kaźmierczak dochodzącą piłkę zagrał do Paixao, Szeweluchin chciał ja przepuścić, ale zauważył w ostatniej chwili że jest tam Mila i wybił ją jak najdalej.

15'

Szybko rzut wolny chcieli rozegrać Mączyński z Nakoulmą, ale ten drugi znalazł się na spalonym.

13'

Dobra szarża Madeja lewą stroną i mamy korner dla Zabrza. Krótko rzut rożny rozegrali Mączyński i Nakoulma, dośrodkowywał ten pierwszy, uderzał Sobolewski, ale nad bramką.

11'

Powinno być 0:1! Z prawej strony dośrodkowywał Socha, a z bliska uderzał Mila, ale fantastycznie broni bramkarz Górnika! Przy dobitce hołoty także górą był Steinbors!

10'

Dobre dalekie podanie do Hołoty i Pandża był zmuszony wybić piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu Mili uderzał Kaźmierczak, ale dobrze broni Steinbors.

8'

Szybka odpowiedź Śląska. Na bramkę starał się uderzać Paixao, ale piłka odbiła się tylko od obrońców Górnika.

7'

Kolejna akcja Górnika. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mączyński, ale zbyt mocno na długi słupek do Kosznika, który nie zdołał opanować piłki.

6'

Szansę na szybką kontrę mieli piłkarze Śląska, ale bez problemów piłkę przejął Rafał Kosznik.

5'

Pawelec zagrał piłkę na lewą stronę do Dudu, który nie poradził sobie w pojedynku z Olkowskim i od bramki rozpocznie Górnik.

3'

Od początku przeważają piłkarze Górnika, którzy zgodnie z przewidywaniami stosują wysoki pressing. Pierwszy raz na bramkę uderzał Zachara po podaniu Madeja, strzał efektowny, ale nieskuteczny.

1'

Spotkanie rozpoczynają piłkarze Śląska Wrocław

20:27

Piłkarze pojawili się już na murawie, zostało nam jeszcze przywitanie się zawodników i losowanie i możemy zaczynać!

20:25

Na trybunach zasiadł komplet widzów czyli około 3000 osób.

20:17

- Trener Nawałka ma do dyspozycji bardzo dobrych i szybkich zawodników - jest przecież Nakoulma, Olkowski, Kosznik czy Madej, którzy przede wszystkim stanowią trzon Górnika. Nie można zapominać także o bramkostrzelnym Mateuszu Zacharze, który ostatnio wygląda bardzo dobrze, a także o doświadczonym defensywnym pomocniku Radosławie Sobolewskim. Ta drużyna nie ma wielu słabych punktów, także mecz z Górnikiem będzie dla nas bardzo dużym wyzwaniem. - mówił w wywiadzie dla oficjalnej strony Śląska Wrocław Stanislav Levy

20:15

- Stanislav Levy cieszył się, kiedy dostał dwa tygodnie na niezakłóconą pracę z drużyną. Od dawna mówił, że jego zawodnicy potrzebują dłuższego odpoczynku dla nabrania świeżości z początku sezonu. Kadra Śląska nie jest zbyt duża, w dodatku tuż po tej wyczekanej przerwie trafia na bardzo wymagającego przeciwnika. Co gorsza, Śląsk ani razu nie wygrał jeszcze na wyjeździe, a przecież w Zabrzu Adam Nawałka poukładał sobie Górnika tak, jak mógł najlepiej. Zabrzanie są najrówniejszą drużyną Ekstraklasy, czego na pewno nie można powiedzieć o ich najbliższym rywalu - prognozuje Marcin Baszczyński.

20:07

Na murawie pojawił się Adam Nawałka, który wzbudził znaczne zainteresowanie fotoreporterów i kilkunastu kibiców, którzy skandowali jego nazwisko.

20:02

Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Kelemen, Plaku, Patejuk, Cetnarski, Gavish, Grodzicki, Więzik

20:00

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Witkowski, Łukasiewicz, Oziębała, Gancarczyk, Płonka, Iwan, Łuczak

19:58

Zagadką wśród nieobecnych jest Maciej Małkowski, gdyż przed spotkaniem nic nie mówiono aby narzekał on na jakiś uraz.

19:57

Przy owacji kibiców na rozgrzewkę wybiegli wreszcie podopieczni Adama Nawałki.

19:57

Na problemy z kontuzjami może narzekać za to Adam Nawałka. Od dłuższego czasu pauzują Konrad Nowak, Mariusz Magiera i Adam Danch. Wciąż na uraz narzeka również Błażej Augustyn, przez co obsada środka obrony Górnika stanowi pewną zagadkę. Cała piątka stoperów ma mniejsze bądź większe problemy – Oleksandr Szeweluchin, Tomasz Wełnicki, Antoni Łukasiewicz i Seweryn Gancarczyk leczyli się jeszcze w czasie reprezentacyjnej przerwy, a dopiero wczoraj do Zabrza ze zgrupowania bośniackiej kadry narodowej wrócił Boris Pandża.

19:57

W spotkaniu z Górnikiem Stanislav Levy nie będzie miał do dyspozycji tylko Marcina Przybylskiego oraz Amira Spahicia.

19:55

Gospodarze punktują w ostatnich kolejkach aż miło. Ekipa Nawałki zremisowała w Kielcach i pokonała u siebie Zawiszę, aby przed dwoma tygodniami rozbić Pogoń w Szczecinie.

19:54

Ciężko przewidzieć jak spiszą się zawodnicy Śląska Wrocław. Ostatnie ich trzy mecze to prawdziwa huśtawka nastrojów – przegrane w fatalnym stylu spotkanie we Wrocławiu z Cracovią 0:3, powrót bez punktów z Warszawy po niezłej grze, a ostatnio pewne zwycięstwo w derbach z Zagłębiem 2:0

19:52

Na rozgrzewkę wybiegli pozostali piłkarze drużyny gości oraz sędziowie. Czekamy jeszcze na zawodników Górnika.

19:50

Dzisiejsze spotkanie może być jednym z ostatnich, w których Górnika Zabrze poprowadzi Adam Nawałka, ponieważ jest on jednym z głównych kandydatów do objęcia reprezentacji Polski.

19:47

Obecnie na boisku rozgrzewają się bramkarze obu drużyn.

19:45

Witamy podczas relacji LIVE ze spotkania w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik podejmie Śląsk Wrocław.