Wisła KrakówWisła Kraków
3 : 0
lechiaLechia Gdańsk
94'

Sędzia kończy spotkanie. Po golach Chrapka i Brożka, Wisła zwycięża na własnym terenie 3:0. W przeciągu całego spotkania, drużyna trenera Smudy była lepsza i spokojnie kontrolowała przebieg gry. Czerwona kartka dla Frankowskiego ośmieliła wiślaków i kibice zgromadzeni przy Reymonta mogli zobaczyć aż trzy bramki.

93'

Błąd w defensywie lechistów bez skrupułów wykorzystuje Brożek i tym samym podwyższa na 3:0. Goście ze spuszczonymi głowami zajmują swoje pozycje.

90'

Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

86'

Dobre podanie Garguły do Brożka. Strzał tego drugiego odbity, ale do piłki dopadł jeszcze Sarki, lecz nic nie wskórał.

80'

Ujawnili się właśnie kibice gdańskiej Lechii. Po jednej ze stron "młyna", skąd oglądają mecz, pojawiły się flagi w zielono-białych barwach.

77'

Niecelny strzał Oualembo z dystansu.

77'

Tuszyński zmienia Grzelczaka (Lechia).

76'

Burliga wespół z Sarkim poradzili sobie z obrońcami Lechii. Zagranie do Brożka otworzyło Wiśle drogę do bramki. "Brozio" "nawinął" sobie bramkarza i podwyższa prowadzenie dla swojej drużyny.

73'

Żółta kartka dla Chrapka (Wisła).

70'

GOOOOOOL! Boguski świetnie podawał do Brożka, ten znakomicie mu odegrał, a na końcu "Boguś" idealnie wypatrzył Chrapka i mamy bramkę

68'

W odpowiedzi kontra gospodarzy. Również zmarnowana. Sarki zagrywał do Brożka i... to by było na tyle z groźnej akcji.

67'

Fatalny błąd Stolarskiego mógł Wisłę słono kosztować. Po jego złym przyjęciu, z kontratakiem ruszyli lechiści, lecz słabe podanie do Deleu zadecydowało o niepowodzeniu akcji.

64'

Kiepski dzisiaj Wiśniewski zmieniony przez Oualembo (Lechia).

63'

Sarki przemknął się z piłką obok Pietrowskiego i dośrodkowywał. Jednak znajdujący się w polu karnym Boguski nie miał szansy na przejęcie futbolówki, uprzedził go Małkowski

62'

Pierwsza zmiana u lechistów, Marcin Pietrowski za Kostrzewę.

61'

Druga zmiana w ekipie Franciszka Smudy - w miejsce niewidocznego Małeckiego na boisku pojawił się Emmanuel Sarki.

60'

Długo mierzył się do tego strzału Stolarski. Krótki rozbieg i... piłka obok słupka.

57'

Ostry atak Frankowskiego na Guerriera po tym, jak Haitańczyk wyekspediował już piłkę. Sędzia Pskit karze lechistę czerwoną kartką, z naszego punktu widzenia to trochę przesada!

55'

Silny strzał Grzelczaka i Miśkiewicz piąstkuje.

54'

Powalczył Burliga o piłkę i tym samym prawdopodobnie uchronił "Białą Gwiazdę" przed dobrą akcją gości.

52'

Guerrier chciał wybijać, ale idealnie zagrał na lewą stronę do Grzelczaka. Ten, chyba zaskoczony takim obrotem sytuacji, strzelał bardzo niecelnie i nie wykorzystał prezentu od defensora Wisły.

50'

Burliga uderzał z dystansu wprost w interweniującego Małkowskiego

48'

Głowacki przytomnie przerzucił piłkę na drugą stronę do Chrapka. Zawodnik "Białej Gwiazdy" zdecydował się na strzał, ale nie stworzył zagrożenia pod bramką lechistów.

46'

W przerwie Michała Nalepę (Wisła) zmienił Paweł Stolarski.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

21:24

Ciekawostką jest, że dzisiejszy mecz z wysokości trybun oglądają Marek Zieńczuk oraz Ivica Iliev.

45'

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Na razie w Krakowie nie doczekaliśmy się jeszcze bramek, choć niektóre akcje wyglądały obiecująco. Liczymy, że większych wrażeń piłkarze dostarczą nam w drugiej odsłonie meczu.

44'

Żółta kartka dla Dawidowicza (Lechia) za faul na Wilde-Donaldzie Guerrierze w środku pola.

41'

Guerrier zagrywał w kierunku Brożka, ten strzelał, ale z pomocą bramkarzowi Lechii pośpieszył... Garguła, który przypadkowo odbił piłkę.

39'

Burliga zagraniem "piętką" szukał kolegów. Znalazł tylko Bieniuka.

36'

Niespodziewany sposób wykonania rzutu wolnego przez Guerriera. Zaskoczył wszystkich kąśliwym, płaskim strzałem.

35'

Boguski na pełnej szybkości pognał przez połowę boiska, ale nie zdołał efektywnie podać piłki do wychodzących kolegów.

32'

Boguski dośrodkowywał idealnie na głowę Brożka, który oddał dobry, choć niecelny strzał. Od bramki rozpocznie Małkowski

29'

Doskonałe zagranie do Chrapka na środek pola, ten pognał z piłką i zagrywał na prawą stronę do Burligi. Zawodnik Wisły wykończył akcję soczystym strzałem, piłka po palcach bramkarza wychodzi na aut.

27'

Kombinacyjna akcja Wisły zduszona tuż przed polem karnym. Złe przyjęcie Brożka zdecydowało o niepowodzeniu sytuacji.

26'

Mocny strzał Garguły pacyfikują plecy jednego z obrońców Lechii.

25'

Długi przerzut do Małeckiego, ten wraz z piłką pognał lewą flanką, dośrodkował i... wszyscy minęli się z futbolówką.

24'

Strzał Wiśniewskiego zza pola karnego. Piłka w niewielkiej odległości mija bramkę Miśkiewicza.

23'

Buzała poszukał podaniem Deleu, ale jego zagranie w pole karne zostaje zablokowane przez wiślaków

20'

Pazio wdarł się w pole karne Wisły i próbował dośrodkowywać, lecz doskonale jego zamiary przeczytał Głowacki.

14'

Małecki zagrywał do wchodzącego w pole karne Garguły, lecz ten drugi zbyt długo się zastanawiał co zrobić z piłką i w konsekwencji... nie miał okazji zrobić niczego

11'

Wiśniewski próbował swojego szczęścia i chciał zaskoczyć Miśkiewicza, ale dobrze dysponowany bramkarz gospodarzy przejmuje piłkę.

11'

Brożek zagrywał do jednego ze swoich kolegów, ale uprzedził go Madera.

9'

Boguski chyba sam się zdziwił, że udało mu się ograć obrońców gości. Gdy sytuacja wydawała się już stracona, wyłuskał piłkę, lecz zagrał ją zbyt mocno i futbolówka padła łupem Małkowskiego.

6'

Wiślacy mogli wyprowadzić niezłą kontrę. Brożek zagrywał na wolne pole do Burligi, ale ten nie zdołał opanować piłki.

5'

Małecki zagrywał w pole karne, ale bez problemu poradzili sobie z tym lechici. Futbolówka nie dochodzi do żadnego z zawodników "Białej Gwiazdy".

3'

Będzie rzut wolny dla Lechii po faulu jednego z wiślaków.

1'

Pierwszy gwizdek i rozpoczynamy mecz!

20:28

Odśpiewany zostaje również hymn Lechii.

20:27

Arbiter wyprowadza obie "jedenastki" na murawę. Kibice odśpiewują hymn "Białej Gwiazdy".

20:22

Po raz pierwszy w podstawowym składzie "Białej Gwiazdy" wybiegnie Donald Guerrier. Wystąpi na swojej nominalnej pozycji lewego obrońcy. Zmiana ta podyktowana jest kontuzją Jovanovica i koniecznością przeprowadzenia roszad w formacji obronnej.

20:16

Podczas dzisiejszego spotkania przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na rzecz sekcji zapaśniczej TS Wisła.

20:09

Z okazji dzisiejszego "meczu przyjaźni" wyprodukowano nowe gadżety. Przed spotkaniem można zaopatrzyć się w zgodową koszulkę oraz łączony szal.

19:49

...szybko dołączają do nich podopieczni Michała Probierza, ciepło przywitani przez wiślacką publiczność.

19:49

Pilkarze Wisły rozgrzewają się na płycie boiska.

19:48

Rozjemcą dzisiejszego spotkania jest Paweł Pskit. Arbiter z Łodzi sędziuje w ekstraklasie czwarty sezon, ostatni raz "gwizdał" wiślakom w zremisowanym 1:1 meczu z Jagiellonią Białystok.

19:44

Michał Miśkiewicz i Sebastian Małkowski już na rozgrzewce.

19:43

Dzisiaj na Reymonta bardzo swojsko - pierwszy raz w roli trenera Lechii zjawił się tu Michał Probierz, a na jednym ze stanowisk komentatorskich zasiądzie dziś Kamil Kosowski.

19:35

Rezerwowi Wisły: Bieszczad, Fryc, Stolarski, Uryga, Sarki, Kamiński. Tylko sześciu zawodników na ławce rezerwowych "Białej Gwiazdy".

19:34

Rezerwowi Lechii: Bąk, Janicki, Oualembo, Pietrowski, Smuczyński, Tuszyński, Zyska.

19:30

W Wiśle nie zobaczymy dzisiaj pauzujących za kartki Stjepanovicia i Bunozy. Kontuzjowany jest również Marko Jovanović. Na lewej obronie od pierwszej minuty najprawdopodobniej wystąpi Wilde-Donald Guerrier.

19:26

Przypominamy o naszym facebookowym fanpage WislaKrakow.Ekstraklasa.net - znajdziesz na nim komentarze, sondy i wszystko to, co nie mieści się w relacji!

19:24

Najpoważniejszym osłabieniem lechistów jest dziś brak Daisuke Matsuiego. Na jednym z treningów Japończyk naciągnął mięsień dwugłowy i nie ma go w kadrze na dzisiejsze spotkanie.

19:17

"Wisła od samego początku rozgrywek dała jasno do zrozumienia, że interesuje ją miejsce w czubie tabeli. My również mamy podobne aspiracje. Kibice obu zespołów sympatyzują ze sobą i darzą się dużym szacunkiem, niemniej w przeciwieństwie do trybun, na murawie nie będzie to mecz przyjaźni." - Piotr Grzelczak

19:10

Zapowiedź dzisiejszego meczu autorstwa Rafała Majchrzaka można przeczytać pod TYM linkiem.

19:06

Witamy ze Stadionu Miejskiego imienia Henryka Reymana w Krakowie, gdzie już za niecałe półtorej godziny w meczu dwóch niepokonanych jak dotąd w lidze drużyn Wisła Kraków podejmie Lechię Gdańsk. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!