Widzew ŁódźWidzew Łódź
0 : 1
Ruch ChorzówRuch Chorzów
93'

Sędzia kończy spotkanie. Widzew uległ dzisiaj Ruchowi 1:0 po bramce Filipa Starzyńskiego. W drugiej połowie to Widzew miał przewagę, ale wystarczył jeden błąd, by drużyna mogła zapomnieć o zdobyciu choćby 1 punktu. Dziękuję bardzo za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE !!

92'

Ostatnia zmiana w Ruchu. Za Łukasza Janoszkę na boisko wszedł były Widzewiak - Jakub Kowalski.

90'

Strzał Janoszki zablokowany przez Augustyniaka. W kolejnej akcji znowu widzimy Kwiatkowskiego, który nie miał jednak szczęścia spotkać się z podaniem kolegi.

88'

Fajna akcja między Starzyński, a wyróżniającym się w tym meczu Kwiatkowskim. Po kolejnym starciu tego ostatniego z Krakowiakiem sędzia nakazuje wznowić grę od bramki.

86'

Ruch złapał wiatr w żagle. To zawodnicy tej drużyny teraz prowadzą grę. Widzewowi stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła.

85'

Zmiana w drużynie gości. Smektała za Włodykę.

83'

Ruch idzie za ciosem, ale tym razem dobrze z bramki wyszedł Krakowiak.

81'

Gooool dla Ruchu. Wykonawcą rzutu karnego był Filip Starzyński !!!!

81'

Czerwony kartonik dla Kevina Lafranca !!!

81'

Fatalne wybicie piłki Krakowiaka !! Piłka trafia prosto pod nogi Kwiatkowskiego, który wpada w pole karne Widzewa. Interweniujący Lafrance fauluje i ogląda czerwoną kartkę.

79'

Gramy teraz na połowie Widzewa. Z piłką w polu karnym minął się Janoszka.

77'

Stawarczyk wyraźnie faulował Batrovicia, ale sędzia nakazał rozpoczęcie gry od rzutu wolnego dla gości.

77'

Żółty kartonik dla Pereza za faul na Starzyńskim.

75'

Wprowadzony niedawno Rybicki pięknie minął 2 zawodników Ruchu, ale jego przerzut na drugą stronę do Kaczmarka pozostawiał wiele do życzenia...

73'

Groźnie pod bramką Widzewa. Kwiatkowski myli się naprawdę niewiele i Widzew może mówić o wielkim szczęściu !!!

72'

Zmiana w szeregach Widzewa. Za A.Visnakovsa na boisko wchodzi Tomasz Kowalski.

71'

Piękna akcja Widzewa. Kaczmarek dośrodkował piłkę z lewej strony. Piłka trafiła do Veljko Batrovicia, który zdecydował się na strzał z pierwszej piłki. Uderzenie poszybowało wysoko ponad bramką Buchalika.

68'

Spalony odgwizdany E. Visnakovsowi. Kibice wyraźnie nie zgadzają si z decyzją arbitra.

66'

Głupia strata Okachiego, po której Ruch mógł stworzyć skuteczną kontrę, ale na szczęście Widzewa Princewill pokazał, że też potrafi wrócić po własnym błędzie i powalczyć w obronie.

64'

Po dłuższej nieobecności pod bramka Widzewa Ruch zwarł szeregi i stworzył groźną akcję. Kwiatkowski wpadł w pole karne, a interweniujący Krakowiak po tym starciu potrzebował pomocy medycznej.

63'

Druga zmiana w Widzewie. Na murawie witamy Rybickiego, a za grę kibice dziękują Melunoviciowi.

62'

Rzut rożny dla Widzewa. Wykonawcą był Kaczmarek, który pięknie dograł piłkę do Lafranca... a ten... ledwo co trafił w piłkę składając się do strzału.

60'

Kolejny indywidualny rajd Augustyniaka. Piłkarz przypomniał sobie swoją ciekawą akcję z pierwszej połowy. Co prawda stoper Widzewa stracił piłkę, ale trafiła ona prosto pod nogi Batrovicia, który niewiele myśląc oddał strzał. Niecelny strzał.

58'

Surma daje znak do ataku i po jego akcji Ruch ma rzut rożny. Starzyński dośrodkowuje piłkę w polu karnym prosto na głowę Stawarczyka, którego uderzenie nieznacznie mija bramkę Krakowiaka.

57'

Zrobiło się ciekawiej w tym fragmencie gry. Na bramkę Ruchu strzelał Melunović, ale zabrakło precyzji.

56'

Tym razem to Ruch rzucił się do ataku, ale cała akcję zmarnował Kwiatkowski, który po prostu położył się w polu karnym Widzewa licząc na prezent w postaci rzutu karnego.

54'

Kolejny atak Widzewa. Z prawej strony dośrodkowywał Batrović, a wbiegającego w pole karne Ruchu Visnakovsa o włos ubiegł dobrze broniący Buchalik.

52'

Kolejna setka dla Widzewa !!! Okachi strzelał z dalszej odległości, ale jego strzał wybronił golkiper Ruchu. Piłkę sparował tuż pod nogi Visnakovsa, którego uderzenie zatrzymało się na bocznej siatce.

51'

Ciekawa sytuacja. Gracz z Chorzowa podał futbolówkę do swojego bramkarza w obrębie pola karnego, przez co Widzew miał rzut wolny pośredni. Strzelał Melunović, ale Buchalik stanął na wysokości zadania.

49'

Starcie Malinowskiego z E. Visnakovsem. Bardziej odczuł to starcie gracz Ruchu, ale na szczęście interwencja medyczna nie była konieczna.

49'

Jedna akcja dla Widzewa, jedna dla Ruchu, ale obraz gry z pierwszej połowy na razie się nie zmienia.

19:03

Od pierwszej minuty drugiej połowy na boisku pojawił się Veljko Batrović.

19:01

Sędzia rozpoczyna drugą połowę !!! Piłkę do gry wprowadzają Melunović i E. Visnakovs !!

19:00

Piłkarze wracają już na murawę. Zaraz zaczynamy drugą część meczu.

45'

Po tej akcji sędzia zagwizdał po raz ostatni w pierwszych 45 minutach spotkania. Pierwsza połowa nie należała do porywających. Piłkarze Ruchu prezentują agresywniejszy futbol, a Widzew zachowuje się zbyt bojaźliwie, by móc myśleć o zgarnięciu kompletu punktów. Oby 2. połowa przyniosła więcej emocji i to na co czekamy najbardziej - bramki !!.

45'

Nerwowo interweniował Krakowiak !! Piłka przeszła bramkarzowi przez rękawice... na szczęście Widzewa nie do bramki, a poza boisko.

44'

Melunović na spalonym !!! było blisko, by Widzew objął prowadzenie !!

43'

Końcówka 1. połowy zdecydowanie pod dyktando Ruchu. Tym razem Perez ratuje Widzew przed utratą bramki.

41'

Rafał Augustyniak głupio wybija piłkę przez co Ruch ma kolejną okazję na stworzenie zagrożenia pod bramką Krakowiaka.

40'

Swojej szansy w polu karnym Widzewa szukał Kwiatkowski, ale dobrze ubiegł go Augustyniak.

39'

Z rzutu wolnego prosto na bramkę strzelał Janoszka, ale jego uderzeniu znacznie minęło bramkę Widzewa.

38'

Widzew próbował atakować, ale skończyło się na ok. 35 metrze. Akcja przeniosła się przed pole karne Krakowiaka, gdzie sfaulowany został Malinowski. Ruch ma stały fragment gry.

34'

W zasadzie ciężko napisać cokolwiek dobrego o grze jednej i drugiej drużyny. Od dłuższego czasu trwa przeciąganie liny na środku boiska. Jeżeli którejś z drużyn uda się wtargnąć na połowę rywala, to nie ma mowy o skutecznym wykończeniu akcji.

33'

W ataku pozycyjnym Widzew. Długie podanie na prawą stronę do Visnakovsa, który pomknął na bramkę Kamińskiego, ale w polu karnym został zatrzymany przez skutecznie interweniujących obrońców Ruchu.

30'

Kwiatkowski wchodzi w miejsce kontuzjowanego Kuświka.

28'

Żółta kartka dla Eduardsa Visnakovsa.

24'

Stawarczyk rozpoczął akcję swojego zespołu, ale koledzy nie potrafili przedrzeć się przez łódzką obronę.

22'

Raz po raz przenosimy się z jednej połowy na drugą. Teraz to Ruch próbował zagrozić bramce Widzewa, ale ostatecznie to Krakowiak wprowadza piłkę do gry.

21'

Ruch odpowiada. Kuświk starał się ograć Augustyniaka. Po części mu się to udało, ale jego strzał po rykoszecie wyszedł poza pole gry.

20'

Kolejna akcja Widzewa. Kaczmarek z prawej strony dośrodkowuje piłkę w pole karne, ale nie było tam ani jednego zawodnika gospodarzy.

18'

Melunović zapędził się pod pole karne Ruchu, ale i jego strzał nie znalazł drogi do bramki gości.

15'

Dobra akcja Ruchu, po której goście mają rzut rożny !! Nic z tego jednak nie wyszło i Maciej Krakowiak zalicza swoją pierwszą interwencję w meczu.

12'

Indywidualna akcja Rafała Augustyniaka !! Podanie do A. Visnakovsa, ale pomocnik Widzewa trafia prosto w Buchalika !!

11'

Znowu atakował Widzew, ale tym razem dobrze w bramce spisał się golkiper Ruchu.

10'

Strzał A. Visnakovsa o centymetry minął bramkę Buchalika !!!!

8'

Starzyński próbował wymusić faul przed polem karnym Widzewa, ale sędzia nie dał się nabrać. Mimo to Ruch nadal atakował i tylko złe przyjęcie piłki przez Kuświka uratowało Widzew.

6'

Z rzutu rożnego nic nie wyszło. Widzew wyszedł z kontrą, ale dośrodkowanie Kaczmarka było bardzo niedokładne.

5'

Gra przeniosła się pod pole karne Widzewa. Perez wybija piłkę poza pole gry. Rzut rożny dla Ruchu.

3'

Obie drużyny zaczynają ostro !! Swoją szansę miał już Visnakovs, ale ubiegł go Buchalik.

18:00

Zaczynamy !! Piłkę do gry wprowadzają goście !!

17:58

Piłkarze gotowi do gry pojawili się już na środku murawy. Pozostaje przywitanie, losowanie stron i możemy zaczynać !!!

17:49

Obie drużyny już udały się do szatni, by za moment znów pojawić się w tunelu i wyjść na boisko. Do rozpoczęcia spotkania pozostało 10 minut !!!

17:34

Witamy na murawie zawodników Widzewa !! Rozgrzewka rozpoczęta.

Rozgrzewka Widzewa

17:24

Rozgrzewka zawodników Ruchu.

17:22

Przywitaliśmy już na boisku bramkarzy obu zespołów. Piłkarze Ruchu poszli w ich ślady i też rozpoczynają właśnie swoją rozgrzewkę. Za chwilę powinni się pojawić również zawodnicy Widzewa.

17:11

Obsada sędziowska dzisiejszego spotkania prezentuje się następująco : Sędzia Główny : Szymon Marciniak Sędzia Asystent : Paweł Sokolnicki Sędzia Asystent : Tomasz Listkiewicz Sędzia Techniczny : Tomasz Marciniak ( wszyscy Mazowiecki ZPN ) Delegat : Waldemar Gorlo ( PZPN )

17:08

Poznaliśmy właśnie składy wyjściowe. Zobaczmy kogo na ławkach rezerwowych mają do dyspozycji obaj trenerzy. Widzew: Mateusz Wlazłowski, Veljko Batrović, Patryk Stępiński, Krystian Nowak, Michał Płotka, Tomasz Kowalski, Mariusz Rybicki. Ruch: Krzysztof Kamiński, Łukasz Tymiński, Maciej Jankowski, Mateusz Kwiatkowski, Bartosz Brodziński, Jakub Kowalski, Jakub Smektała.

16:50

Kasprzak i Alex Bruno

16:50

Żadna z drużyn jeszcze nie rozpoczęła rozgrzewki, ale Bartłomiej Kasprzak i Alex Bruno już ćwiczą z piłkami. Pełna mobilizacja !!

16:43

Zawodnicy Ruchu Chorzów już pojawili się na obiekcie Widzewa i tradycyjnie wyszli "zbadać" murawę. Widać, że humory dopisują piłkarzom :)

16:42

Zawodnicy Ruchu Chorzów

16:39

Nie mamy jeszcze składów, ale pewne jest, że w bramce gospodarzy wystąpi dzisiaj Maciej Krakowiak. Jest to konsekwencja otrzymania w ostatnim meczu czerwonej kartki przez Macieja Mielcarza. 21-letni Krakowiak przyznaje, że nie czuje przedmeczowej tremy i w sumie ciężko się dziwić. W poprzednim sezonie zanotował 4 występy w podstawowym składzie Widzewa, po których zebrał bardzo dobre recenzje. Na jego powrót między słupki trochę trzeba było czekać, ale dzisiaj golkiper będzie miał okazję udowodnić, że jest pełnowartościowym graczem.

16:33

Widzew - Ruch

16:32

Widzew-Ruch

16:31

Zarówno jedna jak i druga drużyna nie może być zadowolona ze swoich dotychczasowych osiągnięć w obecnym sezonie. Po 8. rozegranych kolejkach Widzew ma na swoim koncie 8 pkt. natomiast Ruch oczko mniej. Przewaga jest żadna, nic więc dziwnego, że komplet punktów tak bardzo interesuje obie drużyny.

16:23

Witam serdecznie ze stadionu przy al. Piłsudskiego gdzie za niespełna dwie godziny swój pojedynek stoczą Widzew Łódź oraz Ruch Chorzów. W dniu wczorajszym na boiskach ekstraklasy rozegrane zostały dwa mecze przyjaźni i dzisiaj również będziemy świadkami takiego wydarzenia. Nie od dziś wiadomo, że Widzew i Ruch to kluby, których kibice bardzo ze sobą sympatyzują. Na trybunach będzie zatem przyjaźnie, natomiast sami zawodnicy zapowiadają boiskową walkę od pierwszej minuty meczu :)