Korona KielceKorona Kielce
2 : 2
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
95'

70 minut totalnej kopaniny, a potem niesamowita transformacja tego spotkania w znakomite widowisko. Cztery bramki, zwroty akcji i sprawiedliwy remis, który raczej nie raduje nikogo. Korona nadal będzie ostatnia, natomiast Górnik pozostanie na trzecim miejscu. To tyle z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

93'

Koniec! Podział punktów w Kielcach!

92'

Dobra interwencja Małkowskiego wyjaśnia zagrożenie po wrzutce Mączyńskiego.

91'

Rzut wolny teraz dla Górnika około 30 metrów od bramki gospodarzy. Arbiter doliczył 3 minuty.

91'

Golański z rzutu wolnego zagrywa piłkę wprost w ręce Steinborsa.

90'

Sylwestrzak zmienia Markovicia.

89'

'Jakby ktoś wyłączył ten mecz w 70. minucie, to w życiu by nie uwierzył, że na koniec było 2:2". Nie da się z tym nie zgodzić, co za fantastyczna wymiana ciosów w ostatnich 20 minutach tego meczu!!!

87'

Bramka po rzucie rożnym! Wrzutka na długi słupek, gdzie Mączyński wygrywa pojedynek główkowy z Lenartowskim i wykłada piłkę przed bramkę Gancarczykowi, który dopełnia formalności! 2:2!

86'

GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Gancarczyk!!!

86'

Uderzenie Sobolewskiego z rzutu wolnego zablokowane. Zabrzanie będą mieli rzut rożny.

84'

Kontra Korony, fenomenalne, genialne podanie Kiełba na wolne pole do Pilipczuka, a ten ze spokojem pokonuje Steinborsa!!! Korona na prowadzeniu!

84'

GOOOOOOOOOOOOLLL!!! PILIPCZUK!

82'

Po rzucie wolnym wykonywanym przez Golańskiego, Korona zdobyła tylko rzut rożny.

80'

Łukasiewicz za Augustyna.

79'

Kiełb w idealnej sytuacji nie trafił w piłkę przed bramką Steinborsa!

78'

Fatalny strzał Markovicia.

76'

Nakoulma strzela płasko zza pola karnego. Broni Małkowski! Wreszcie zaczął się na poważnie ten mecz!

75'

Golański pokazał to, co umie bardzo dobrze! Z około 16 metrów potężnie uderzył tak, że Steinbors nie miał szans na interwencję! Błyskawiczne wyrównanie!

74'

GOOOOOOOOOOOOLLLański!!!

73'

Świetna akcja indywidualna Mosznikowa, który zabawił się na lewym skrzydle z Malarczykiem i wyłożył piłkę na 10. metr do niepilnowanego Nakoulmy, który płaskim strzałem nie daje szans Małkowskiemu! Wielu graczy Korony w polu karnym, żadnego przy Nakoulmie i 0:1!

72'

GOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Nakoulma!

71'

Słabe dośrodkowanie Kosznika, defensywa Korony wybija piłkę jednak na rzut rożny.

69'

Kiełb ograł Kosznika i uderzył płasko z około 20 metrów. Broni Steinbors.

67'

Trytko za Gołębiewskiego. Zamienił stryjek maczetę na kijek :)

67'

Madej uderza z dystansu w słupek bramki Korony! Małkowski stał jak zamurowany!

66'

Na trybunach kibice jednej z drużyn śpiewają 'Balkanice' zespołu Piersi

65'

Zachara po wrzutce Olkowskiego omal nie pokonał głową Małkowskiego! Zaskakujący strzał mija nieznacznie bramkę Korony!

63'

Korona zaczęła grać odważniej i co chwilę zdobywają stałe fragmenty gry w pobliżu pola karnego.

60'

Co się zaczęło dziać. Po rzucie rożnym dla Korony dobrze interweniuje w tłoku Steinbors, a po chwili Lisowski uderza z daleka na wiwat.

59'

Strzał zza pola karnego Trojanowskiego odbija Steinbors, ale piłka chyba i tak nie leciała w światło bramki.

57'

Żółta kartka dla Stano za twardy faul taktyczny na Madeju.

56'

Skrzypczak opuszcza boisko, w jego miejsce Zachara.

55'

Małkowski dobrze piąstkuje po centrze Gancarczyka z rzutu rożnego.

55'

Celny strzał Sobolewskiego! Głową! Z kilkunastu metrów! Wprost w Małkowskiego. To i tak sukces w tym meczu.

53'

Drugie ostre wejście w tej połowie Golańskiego i żółta kartka.

51'

Obraz meczu się nie zmienia. Korona cofnięta, Górnik w słabiutkim ataku pozycyjnym. Ten mecz powinno skończyć teraz, zaliczyć 0:0 i dać wszystkim, w szczególności piłkarzom, święty spokój.

48'

Bardzo ostre wejście Golańskiego na nogi Nakoulmy. To mogła być nawet kartka, tymczasem sędzia Raczkowski nie dopatrzył się przewinienia.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Na razie bez zmian.

21:19

Po trzy strzały z obu stron, po jednym celnym, to się ledwo da oglądać. Szczególnie zawodzi walczący o ścisłą czołówkę Górnik, bo po Koronie nie można było się cudów spodziewać. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po przerwie, oby lepiej...

45'

Koniec pierwszej połowy. Słaby mecz w Kielcach i 0:0.

44'

Gra ofensywna Korony przynosi gospodarzom co najwyżej kolejne rzuty rożne, z których też jest dziś niewiele pożytku.

38'

Rajd Nakoulmy zatrzymany przez defensywę Korony.

37'

Niezła interwencja Steinborsa w jego polu bramkowym po dośrodkowaniu Golańskiego.

35'

Górnicy długimi momentami utrzymują się przy piłce, ale najgroźniejsze sytuacje tworzą z kontry. Koronie nie udaje się ani jedno, ani drugie. Stąd bezbramkowy remis.

32'

Była szansa na groźną akcję dla gości, ale zaprzepaścił ją fatalnie dośrodkowujący Kosznik.

31'

Pół godziny przeciętnego meczu w Kielcach za nami. Groźniejsze, choć nieliczne sytuacje do tej pory stworzył Górnik.

28'

Gancarczyk już na placu gry w miejsce Szeweluchina.

28'

Janota z dystansu uderza wysoko nad bramką.

27'

Kontuzja pachwiny Szeweluchina. Koniec meczu dla Ukraińca.

25'

Bardzo ładna, składna akcja Górnika zakończona uderzeniem z 20 metrów Sobolewskiego, które nieznacznie minęło bramkę Korony! Małkowski byłby bezradny!

22'

Jeszcze jeden rzut rożny zdołał wywalczyć Pilipczuk.

21'

Adam Nawałka ma ciągle jakieś zastrzeżenia do gry swoich podopiecznych. Pacheta także dyryguje swoimi piłkarzami przy linii bocznej.

19'

Na spalonym złapany Lenartowski.

17'

Kosznik z lewej strony boiska dobrze dostrzegł niepilnowanego Olkowskiego w polu karnym, ale ten w niezłej sytuacji uderzył w obrońcę Korony!

15'

Dośrodkowanie Golańskiego nie dociera do żadnego z zawodników Korony w polu karnym.

12'

Spokojnie rozgrywa piłkę zespół Adama Nawałki.

10'

Żółta kartka dla Mosznikowa za brutalny faul na zawodniku Korony.

9'

Z rzutu rożnego dla Korony zrobiła się kapitalna kontra gości! Madej idealnie wykłada piłkę Skrzypczakowi, ale ten przegrał pojedynek z Małkowskim!!!

9'

Pilipczuk wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

8'

Niezbyt imponujące tempo tego spotkania na początku.

5'

Było groźnie! Dobrze uderzył zza pola karnego Trojanowski, jednak Steinbors dobrze odbija piłkę!

4'

Przebojowy rajd Prejuce'a Nakoulmy, który wpadł w pole karne, ale za daleko wypuścił sobie piłkę, w efekcie czego ją stracił.

2'

Pierwsza dobra interwencja Steinborsa po dośrodkowaniu w pole karne.

2'

Faul Pilipczuka na Olkowskim na skrzydle.

1'

Zaczynamy mecz!

20:28

Piłkarze obu drużyn, wyprowadzani przez Pawła Raczkowskiego z Warszawy, wychodzą na plac gry.

20:21

Rezerwowi Korony: Małecki, Sylwestrzak, Sierpina, Kiełb, Trytko, Piwowar, Szmalec. Dzisiaj trener Pacheta nie skorzysta z Angielskiego, Jovanovicia, Korzyma, Kuzery, Stąporskiego oraz Sobolewskiego.

20:18

Ławka rezerwowych Górnika: Witkowski, Łukasiewicz, Zachara, Małkowski, Gancarczyk, Iwan, Cupriak. Poza składem Danch, Magieraz, Przybylski oraz Kopacz.

20:16

Składy wyjściowe obu drużyn. Ciekawostka, po raz pierwszy w tym sezonie poza pierwszą jedenastką Górnika znalazł się Zachara.

20:10

Podopieczni Pachety z bardzo mizernym dorobku czterech punktów są obecnie 'czerwoną latarnią' polskiej Ekstraklasy. Z kolei Górnik zajmuje czwarte miejsce z 15 punktami na koncie, ale przy zwycięstwie może awansować na pozycję wicelidera.

19:58

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 9. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy, w którym Korona Kielce podejmie Górnika Zabrze!