17:28

17:26

Za uwagę dziękuje Radek Kliszewski! Do usłyszenia!

94'

Sędzia kończy spotkanie! Lechia nadal niepokonana, Zawisza zdobywa punkt na trudnym terenie!

93'

Vasconcelos wraz z Skrzyńskim wyjaśniają zamieszanie w polu karnym Kaczmarka!

92'

Grzelczak w polu karnym zatrzymany przez Skrzyńskiego.

91'

Strata Drygasa, niedokładne podanie w stronę Gevorgyana.

90'

Sędzia Musiał dolicza do regulaminowego czasu gry 4 minuty.

88'

Kolejny faul, tym razem ze strony gospodarzy.

87'

Niepotrzebny faul Vasco na połowie przeciwników. Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

86'

Dośrodkowanie Grzelczaka głową wybija Ziajka.

84'

Probierz dokonuje również ostatniej zmiany, za Buzałę na boisku Oualembo.

83'

Ostatnia zmiana w zespole Zawiszy, w miejsce Goulona Sebastian Dudek.

82'

Druga okazja Wójcickiego! Po rykoszecie dotarła do niego piłka od Vasco, jednak zbyt nerwowo i z kiksował.

81'

Gevorgyan ograł z łatwością Pazio, Wójcicki nie potrzebnie przyjmuję piłkę i w polu karnym ją traci.

80'

Buzała z dystansu nad poprzeczką bramki Zawiszy.

79'

W miejsce strzelca bramki dla Zawiszy Luisa Carlosa, na boisku pojawia się Vahan Gevorgyan.

77'

Akcja gdańszczan Wiśniewski w pole karne wbija piłkę, pewnie znowu Kaczmarek.

77'

Okres gry głównie w środku pola z obu stron.

75'

Frankowski niedokładnie i od bramki rozpocznie Zawisza Bydgoszcz.

73'

Drygas zalicza niepotrzebną stratę w środku pola, na jego szczęścia sędzia liniowy podniósł chorągiewkę i przy piłce goście.

72'

Strzela Buzała broni Kaczmarek!

71'

Drygas z dystansu chciał chyba zaskoczyć Małkowskiego, lecz bardzo niecelnie.

70'

Ziajka zatrzymany z lewej strony przez Bieniuka.

69'

Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Grzelczaka, wszystko wyjaśnia Wójcicki.

68'

Dużo fauli z obu stron oglądamy w dzisiejszym spotkaniu. Drygas fauluje Wiśniewskiego.

67'

W miejsce Pietrowskiego pojawia się młody Wojciech Zyska.

66'

Pazio pracuje na czerwoną kartkę dziś... znowu fauluje tym razem Goulona.

66'

Dobre włączenie Łukasza Skrzyńskiego w akcje ofensywną Zawiszy, wrzuca z lewej strony do Goulona, który jednak niecelnie główkuje.

65'

Pazio brzydko fauluje po stracie piłki Hermesa.

64'

Kaczmarek znowu bardzo pewnie wyłapuje dośrodkowanie Grzelczaka.

63'

Kolejna okazja Lechii z rzutu wolnego. Po faulu na Buzale.

63'

Lechia - Zawisza

62'

Wojciech Kaczmarek niedokładnie wznawia grę, od razu przejęli ją goście i lecz dośrodkowanie Wiśniewskiego zablokowane przez Ziajkę.

61'

Wiśniewski wrzuca w pole karne, jednak z piłką mija się aż trzech zawodników Lechii.

60'

Kibice gości pokazują kapitalną oprawę jak na wyjazdowe spotkanie.

60'

57'

Brzydki faul Buzały na Hermesie. Filigranowy zawodnik uderzony łokciem.

56'

Dośrodkowanie Frankowskiego przyblokowane przez Goulona.

55'

Kaczmarek w kapitalnej okazji dla Lechii chroni swój zespół przed utratą bramki. Buzała miał bardzo dogodną sytuację do strzelenia bramki!

54'

Madera główkuje po dośrodkowaniu Wiśniewskiego zbyt lekko by zaskoczyć Kaczmarka.

54'

Hermes uprzedził Grzelczaka i wybił piłkę na rzut rożny.

53'

Daiuske Matsui kieruje się ku ławce rezerwowych, w jego miejsce pojawia się Piotr Wiśniewski.

53'

Pazio równie nieporadnie jak wcześniej Deleu przy prostej sytuacji podaje piłkę w aut.

51'

Lechia Gdańsk - Zawisza BydgoszczLechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz

50'

Hermes pod nieobecność Damiana Ciechanowskiego, który leczy uraz kolana i jest etatowym zmiennikiem Lewczuka został przekwalifikowany na prawą stronę obrony.

49'

W miejsce kontuzjowanego Lewczuka, pojawia się Hermes.

49'

Luis Carlos wzdłuż bramki piąstkuje Małkowski.

48'

Lewczuk spóźnił się do Buzały ten go wkręcił w ziemie, uderzył po długim rogu Kaczmarek końcami palców paruje strzał na rzut rożny.

47'

Masłowski do Wójcickiego, ten z piłką podbiegł do linii wrzucił w pole karne pewnie wyłapuje Małkowskie futbolówkę.

46'

Deleu nieporadnie wybija na rzut rożny.

46'

Druga część spotkania rozpoczęta! Przy piłce Lechia Gdańsk.

16:35

Na stadionie PGE Arena w Gdańsku podczas dzisiejszego meczu zasiada blisko 18 tysięcy widzów.

46'

Lechia - Zawisza (trybuny)

16:25

Spotkanie toczy się głównie w środku pola. Obie drużyny miały dobre okresy gry i przejmowały inicjatywę na boisku. Na stadionie w Gdańsku oglądaliśmy w wielu momentach kopaninę zamiast gry w piłkę. Być może obejrzymy lepsze widowisko po przerwie.

16:19

47'

Sędzia kończy pierwszą cześć spotkania. Do przerwy w Gdańsku mamy remis.

46'

Dziwna decyzja sędziego Musiała... Vasco ewidentnie kładziony na murawę przez Bieniuka, jednak ten uznał że to Portugalczyk faulował.

45'

Sędzia główny dolicza 2 minuty do pierwszej części.

44'

Grzelczak w pole karne piłę wyłapuje Kaczmarek, szybko uruchamia Masłowskiego, którego ubiegł Pazio.

43'

Faul na Deleu, okazja dla gospodarzy.

42'

Skrzyński z rzutu wolnego, Luis Carlos główkuje w zamieszaniu piłkę wyłapał Małkowski.

40'

Ładna okazja Lechii! Frankowski przekątna piłka w stronę Grzelczaka ten z pierwszej piłki wzdłuż bramki i pewnie wyłapuję ją Kaczmarek.

38'

Masłowski za plecy Deleu w stronę Luisa Carlosa jednak Małkowski wychodzi do piłki i wyłapuję ją.

35'

I od razu druga sytuacja bydgoszczan, Vasconcelos jednak zbyt lekko.

34'

Przebitki górnych piłek, wygrał jedną z nich Vasconcelos ona spada pod nogi Madery. Obrońca chce ją wybić... i szczęśliwą asystę zalicza Masłowski, który stał na linii wybicia piłki ta spadła pod nogi Luis Carlosa, ten ostatecznie położył na ziemi Małkowskiego i strzela do pustej bramki!

34'

Lechia Gdańsk - Zawisza Bydgoszcz

34'

GOOOOOL!! Luis Carlos!

34'

Andre Micael notuje fatalną stratę...na szczęście Buzała nie dokładnie przyjął piłkę i przy piłce goście.

32'

Drygas uderza z piłkarskich nożyc jednak wysoko nad bramką Małkowskiego.

30'

Drygas rzucił piłkę w stronę Luisa Carlosa, jednak Madera go uprzedził i piłka na aucie.

28'

Gra wznowiona i od bramki Kaczmarek.

26'

Na boisku ucierpiał Wójcicki, który leży na boisku.

24'

Z prawej strony Deleu uciekł Ziajce, zagrał wzdłuż bramki. Wszyscy myśleli, że piłka powędruje na aut, jednak zza pleców Lewczuka wybiegł Grzelczak, który mocnym strzałem zmieścił piłkę w bramce Kaczmarka, która po drodze odbiła się jeszcze od jednego z obrońców Zawiszy.

24'

24'

GOOOOL!!!! Piotr Grzelczak!

23'

Na razie więcej chaosu na boisku niż gry w piłkę nożną.

23'

Buzała z lewej strony dośrodkowuje w pole karne piłkę wyłapuje jednak Wojciech Kaczmarek.

20'

Na pozycji spalonej Paweł Buzała.

19'

Inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. Drugi rzut rożny w przeciągu dwóch minut.

17'

Andre Micael w mało groźnej sytuacji wybija piłkę na rzut rożny. Brakowało komunikacji w linii defensywnej Zawiszy.

16'

Luis Carlos kapitalnie urwał się obrońcom Lechii, zagrał wzdłuż bramki szukał w polu karnym Vasconcelosa jednak Małkowski piłkę przechwycił.

15'

Grzelczak w pole karne i pewnie wyłapuję ją Kaczmarek.

15'

13'

Lechia chciała szybko odpowiedzieć, jednak bardzo niedokładne podanie w stronę Deleu i od bramki Kaczmarek.

11'

Zamieszanie po wrzutce Masłowskiego w polu karnym Lechii, obrońcy jednak wybijają piłkę na aut.

11'

Masłowski faulowany przez Bieniuka w środkowej części boiska.

8'

Z dystansu strzał Drygasa zablokowany.

7'

Piłkarze Zawiszy utrzymują się częściej przy piłce od początku spotkania.

5'

Ryszard Tarasiewicz od początku spotkania ma pretensje do arbitra głównego o podejmowane decyzję na boisku.

4'

Z dystansu bardzo niecelnie uderza Pazio.

3'

Faul w środku pola Lechii. Skrzyński dorzuca w pole karne jednak przecinają lot piłki defensorzy gospodarzy.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczęli goście!

15:29

Lechia - Zawisza (trybuny)Lechia - Zawisza (trybuny)

15:29

Zawodnicy obu drużyn już na boisku.

15:26

Zawodnicy już w tunelu, za kilka chwil usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego!

15:24

Głównym arbitrem spotkania między Lechią, a Zawiszą będzie Tomasz Musiał.

15:23

Na stadionie Lechii melduję się spora liczba kibiców Zawiszy Bydgoszcz.

15:10

Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Bąk, Janicki, Oualembo, Zyska, Tuszyński, Wiśniewski, Duda.

15:07

Ławka rezerwowych Zawiszy Bydgoszcz: Witan, Kuklis, Dudek, Hermes, Petasz, Gevorgyan, Strąk.

14:49

Piłkarze z grodu nad Brdą nie mogą się pochwalić tak dobrymi wynikami jak ich dzisiejsi rywale. Niebiesko-czarni w siedmiu rozegranych kolejkach odnieśli tylko jedno zwycięstwo, trzykrotnie dzieli się punktami ze swoimi rywalami oraz trzy raz z boiska schodzi pokonani.

14:48

Lechia do tego spotkania przeciwko Zawiszy przystępuje bez ligowej porażki. Podopieczni Michała Probierza dotychczas odnieśli 3 zwycięstwa i zanotowali aż 4 remisy.