CracoviaCracovia
1 : 1
Wisła KrakówWisła Kraków
94'

Koniec meczu!! 186. Wielkie Derby Krakowa kończą sie wyniekiem 1-1 i jest to 43 remis w historii. Prowadzenie dla Wisły w pierwszej połowie uzyskał Chrapek, natomiast remis Cracovii uratował Nowak. Cracovia nie potrafiła w końcówce wykończyć przeciwnika mając ku temu kilka znakomitych okazji. Za uwagę i wspólne emocje do samego końca serdecznie dziękuję, Damian Sobolewski

93'

93'

To była piłka meczowa!!! Saidi wychodził sam na sam ale zgubił piłkę w będąc już w polu karnym i szansa przepadła!!

92'

Bunoza podaje do Miśkiewicza, ten źle przyjmuje i w ostatniej chwili wybija przed nadbiegającym Boljeviciem

90'

Sędzia dolicza 3 minuty

90'

Znów Kosanović z wolnego i...centymetry obok słupka!!

89'

Żółtko dla Stjepanovicia za faul na Nowaku

88'

Szaleńcze ataki Cracovii!! Z lewej strony Saidi do Nowaka, ten strzela z pierwszej piłki ale tylko rzut rożny!

87'

Żółta kartka dla Bunozy, z wolego Kosanović ale broni Miśkiewicz!

86'

Cóż za szansa dla Pasów, z kontrą wyszedł Saidi, podał na lewo do Boljevicia ten odegrał z powrotem i Saidi już składał się do strzału kiedy sędzia odgwizdał spalonego

84'

Z boiska schodzi strzelec gola dla Wisły Michał Chrapek a za niego wbiega Sarki

82'

Drodzy Państwo co tu się dzieje! Poziom decybeli zagłuszyłby nawet samolot odrzutowy!

79'

Znakomita prostopadła piłka do wychodzącego Brożka ale w ostatniej chwili wybija Kosanović, gdyby nie to pewnie Brożek wpakowałby piłkę do bramki gospodarzy

78'

Z rzutu wolnego z boku pola karnego Kosanović ale wybija Miśkiewicz! Teraz nikt już nie siedzi na stadionie

77'

W tym momencie emocje aż kipią ze stadionu, atmosfera osiąga temperaturę wrzenia!!

76'

Stawowy idzie na całość: za Danielewicza wpuszcza Boljevicia

75'

I oto goooooooll!!! Saidi świetnie wypuszcza Nowaka, ten wychodzi sam na sam i płaskim strzałem obok Miśkiewicza lokuje piłkę w siatce!! 1-1 i wybuch radości na stadionie!!

74'

Żegnany sporą porcją gwizdów "uwielbiany" przy Kałuży Małecki schodzi, a jego miejsce zajmuje Guerrier

73'

Po niedokładnym wybiciu piłki przez gości strzał z dalego oddał Danielewicz jednak niecelnie, mnóstwo strzałów gospodarzy jednak mało celnych

72'

Dudzic szarżuje w polu karnym i wślizg Burligi, który wybija na rzut rożny

71'

Budziński w polu karnym ale zbyt wiele razy poprawiał piłkę i w końcu akcja spełzła na niczym

69'

Teraz to Wisła pograła trochę na połowie Cracovii, aktywny Chrapek zagrywa jednak niedokładnie

68'

Holował piłkę Danielewicz i zamiast wypuścić w uliczkę Nowaka zakończył akcję słabym strzałem z lewej nogi

66'

Zmiana w Wiśle: za Jovanovicia wchodzi Nalepa

65'

Nowak i Głowacki upomniani słownie przez sędziego za przepychanki w polu karnym

64'

Ależ szansa dla Pasów!! Najpierw Nowak nawinął do środka i strzelał lewą nogą, piłka po rykoszecie dociera do Saidiego na lewej flance, ten wrzuca wprost na głowę Nowaka i wydaje się, że piłka ląduje w siatce tymczasem minimalnie mija bramkę Wisły!!

62'

Z wolnego przymierzał Kosanović ale wprost w mur, poprawiał Danielewicz ale wysoko nad bramką. Nadal 0-1

61'

Faul na Budzińskim na 20 metrze! Będzie okazja

60'

60'

Próbował indywidualnie Saidi jednak zbyt długo holował piłkę i w końcu ją stracił domagając się faulu

59'

Oraz druga zmiana, za Stebleckiego wchodzi Saidi Ntibazonkiza

58'

Za Zejdlera wchodzi Budziński

56'

Dobre uderzenie z 25 metrów po ziemi Dąbrowskiego i w bok odbija Miśkiewicz! Do piłki wystartował Zejdler jednak szybszy był Burliga

55'

Cracovia przejęła zdecydowanie inicjatywę, natomiast broniąca korzystnego rezultatu Wisła czeka na kontry

50'

Uderzenie Chrapka z rzutu wolnego nad poprzeczką! Kibice gospodarzy odetchnęli

49'

Żółta kartka dla Żytki za faul na Brożku tuż przed polem karnym!

48'

Pasy wyraźnie podrażnione ruszyły do zdecydowanych ataków od samego początku drugiej odsłony

47'

Ależ akcja!! Steblecki przedzierał się środkiem boiska, wypuścił Nowaka, ten zatańczył z obrońcami Wisły i przewraca się,Marciniak nie dyktuje jedenastki

46'

Od środka zaczną Danielewicz oraz Nowak

18:46

18:46

Cracovia_- WislaCracovia_- Wisla

45'

Koniec pierwszej części Derbów Krakowa. Wisła zasłużenie prowadzi przy ul. Kałuży po golu Chrapka. Gospodarze nie mają pomysłu na grę i nie potrafią się przeciwstawić wysokiemu pressingowi wiślaków

44'

Była szansa przed Nowakiem! Strata Bunozy w środku pola który podał przez środek, od razu szybko prostopadle zagrał Danielewicz ale Nowak przyjął fatalnie i futbolówka mu odskoczyła

43'

Zejdler prostopadle w drugie tempo do wbiegającego w pole karne Dudzica jednak tylko rzut rożny

42'

Próbował indywidualnie Małecki ale piłka wyszła poza końcową linię

40'

Z rzutu wolnego blisko koła środkowego Kosanović, jednak Żytko przegrywa walkę o piłkę

38'

Tymczasem bardzo niecelny strzał Dąbrowskiego z ponad 30 metrów, Cracovia bez pomysłu na grę

37'

Dawid Nowak jest zupełnie osamotniony w walce z obrońcami Wisły

35'

Pasy jak na razie nie mogą się otrząsnąć z amoku po stracie gola

33'

Szybka akcja Cracovii! Z prawej strony ruszył Nowak, wypatrzył po przeciwnej flance wychodzącego Marciniaka jednak były obrońca Górnika uderzył wysoko nad poprzeczką

31'

Goool!! Zbyt krótkie wybicie piłki z własnego pola karnego Cracovii, wiślacy ładnie pograli kilkoma podaniami w polu karnym Pilarza, piłkę dostał z lewej strony Chrapek i plasowanym strzałem w długi róg wyprowadza Białą Gwiazdę na prowadzenie!!

30'

28'

Wiślacy pograli teraz na połowie Cracovii jednak nie udało jej się skonstruować żadnej składnej akcji

26'

Z rzutu wolnego z boku boiska Garguła ale piłkę przejmują gospodarze

24'

Kombinacyjne rozegranie akcji przez Stebleckiego, Marciniaka i Zejdlera, ten ostatni dorzucał na pole karne z lewej strony i do główki już skakał Nowak jednak posłana piłka okazała się za wysoka! Od bramki Miśkiewicz

22'

Cracovia nie rozgrywa piłki metodą tysiąca podań, wiślacy grają wysokim pressingiem i gospodarze próbują szybkimi prostopadłymi zagraniami uruchamiać szybkich napastników

20'

Pasy atakują! Tym razem uderzał Danielewicz ale jego strzał został zablokowany przez obrońców

19'

Okazja dla Cracovii! Prostopadle w pole karne zagrywał Danielewicz, do piłki próbował dojść Steblecki jednak potknął się o nogi Jovanovicia, nie ma faulu!

17'

Niebezpieczna zabawa Dąbrowskiego i Pilarza we własnym polu karnym mogła zakończyć się golem dla gości

16'

Pierwszy kwadrans za nami, jak na razie gra toczy się głównie w środku pola, jest dużo walki lecz mało płynnej gry

15'

Szansa dla Pasów, Nowak odzyskał piłkę w bocznym sektorze i ruszył na bramkę jednak na rzut rożny wybił Jovanović

12'

Ależ okazja Wisły!! Z szybką kontrą wyszedł Garguła, błyskawicznie rozrzucił na lewo do Małeckiego ten indywidualnie zszedł na lewą nogę i strzelał po długim rogu jednak piłka mija bramkę Pilarza! Było groźnie

10'

Faulowany w środku boiska Paweł Brożek, kości trzeszczą od pierwszych sekund

8'

Próba długiej piłki do Brożka jednak Marciniak odgwizduje spalonego

6'

Cracovia w natarciu, z lewej strony dośrodkowywał Marciniak i na rzut rożny wybija Głowacki

5'

Indywidualnie próbował przedrzeć się Steblecki jednak został zatrzymany na linii szesnastki

4'

Rzut wolny dla Wisły po faulu Żytki na Brożku z odległości ok 25 metrów od bramki, podchodzi Garguła jednak prosto w mur

2'

Od początku widać pełne zaangażowanie, tutaj nikt na pewno nie odpuści nogi!

1'

186 Derby Krakowa rozpoczyna Wisła

17:58

W głośnikach hymn Cracovii, stadion tonie w szalikach i tysiące gardeł odśpiewują święte dla pasiaków słowa

17:50

W ostatnich derbach przy ul. Kałuży Cracovia pokonała Wisłę 1-0 po golu van der Biezena w końcówce meczu

17:49

Zawodnicy obu zespołów udali się już do szatni aby przebrać się w stroje meczowe. Jeszcze tylko 10 minut i zaczynamy Wielkie Derby Krakowa!

17:37

Jeszcze nieco ponad 20 minut do meczu natomiast atmosfera jest już bardzo gorąca

17:28

Organizatorzy meczu spodziewają się, że po raz pierwszy od ponad 3 lat na trybunach zasiądzie komplet kibiców

17:21

Franciszek Smuda już po raz trzeci objął stery w Wiśle, natomiast będą to dla niego dopiero pierwsze derby dawnej stolicy Polski

17:18

Zawodnicy Wisły przywitani na boisku niesamowitą porcją gwizdów

17:15

Kibice obu drużyn nie szczędzą sobie "czułości". Oczywiście inaczej podczas Derbów być nie może

17:03

Arbitrem, który poprowadzi dzisiejsze Derby jest Szymon Marciniak z Płocka znany z preferencji do ofensywnej gry i dużej liczby dyktowanych rzutów karnych w meczach, które prowadzi

16:59

Atmosferę "Świętej Wojny" czuć było w centrum Grodu Kraka już od południa. Po godz 14 kibice "Pasów" zgromadzili się na Rynku Głównym aby razem przejść pod stadion już kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania

16:58

- Zbieżność derbów i innego spotkania w lidze jest tylko taka, że można zdobyć w nim tyle samo punktów. To mecz inny niż wszystkie, chodzi bowiem o prestiż. Od lat rywalizują z sobą kibice i podchodzą do tego bardzo ambicjonalnie. Zdajemy sobie z tego sprawę, a że gramy dla nich. Nie trzeba nam niczego więcej tłumaczyć - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej opiekun gospodarzy Wojciech Stawowy

16:56

-Nie będę kłamał. Spotykałem się czasami w różnych klubach z sytuacjami, kiedy wypisywali składy w ostatniej chwili. Takie zagrania są niepotrzebne. Gramy w otwarte karty. Mamy na dzisiaj taki zespół, z którego jestem zadowolony. Myślę, że mnie nie zawiedzie. Dlatego prawdopodobnie będzie grała ta sama jedenastka co ostatnio. Oczywiście jeśli, odpukać, nie zajdą jakieś nieoczekiwane wydarzenia, bo różne są przypadki- oto słowa szkoleniowca Wisły, Franciszka Smudy przed dzisiejszą konfrontacją

16:54

Będą to 186 Derby Krakowa. W dotychczasowych 185 meczach 60-krotnie wygrywały "Pasy", 42 razy padał wynik remisowy natomiast "Biała Gwiazda" wygrywała 83 razy