Niedziela, 15 września 2013, godz. 18:00
1 : 1
lechiaLechia Gdańsk
19:55

19:54

Rzutem na taśmę Pogoń ratuje remis. Lechia przeważała w pierwszej połowie a w drugiej schowała się za podwójną gardą i czekała na kontrataki co się zemściło w doliczonym czasie gry. Lechia mogła zakończyć rywalizację poprzez bramkę z karnego, lecz w tej sytuacji nie popisał się Piotr Wiśniewski.

94'

Djousse przebiegł z piłką 40 metrów i wpadł w pole karne. Piłkę wybili obrońcy na rzut rożny. Po wykonaniu stałego fragmentu sędzia zakończył spotkanie.

91'

Mamy wyrównanie! Akahoshi z 16 metrów! Piąta bramka Japończyka w tym sezonie!

90'

Cztery minuty doliczył sędzia Bartosz Frankowski

87'

Strzał Deleu z rzutu wolnego ponad bramką Janukiewicza.

87'

Żółta kartka dla Rogalskiego za faul na Buzale.

86'

Doskonałe dogranie Robaka do Djousse lecz Kameruńczyk fatalnie przyjął piłkę i zmarnował najlepszą szanse na wyrównanie w tym meczu!

84'

Deleu ośmieszył kilku piłkarzy pogoni z łatwością wdzierając się w pole karne gospodarzy. Zbyt długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i zmarnował doskonałą sytuację.

82'

Buzała wychodził na czystą pozycję lecz żaden z piłkarzy Lechii go nie dostrzegł.

82'

Robak uderzył technicznie sprzed pola karnego celując w okienko. Małkowski przeniósł piłkę nad bramką i mamy rzut rożny

80'

Akahoshi podcinką podał piłkę na piąty metr do Bąka, któremu zabrakło bardzo niewiele by pokonać głowa Małkowskiego i wyrównać stan meczu.

77'

Potężny strzał z ponad 40. metrów Frankowskiego przybrał dziwna rotację i o mały włoś nie zaskoczyłby Janukiewicza, który przeniósł piłkę nad poprzeczką końcami palców.

67'

Frankowski za Wiśniewskiego

76'

Marcin Pietrowski zmieni zdobywcę jedynej bramki Piotra Grzelczaka.

73'

Wejście Moustaphy rozruszało grę w ofensywie Portowców. Gospodarze atakują, a Lechia czeka na kontrataki.

70'

Jakub Bąk powalczył na skrzydle z Deleu i udało mu się przedrzeć w pole karne. Po chwili obok niego było już trzech przeciwników i stracił piłkę.

66'

Potężny strzał Murayamy z rzutu wolnego. Małkowski wybronił końcami palców!

65'

Moustapha za Frączczaka. Pogoń zagra teraz w ultra ofensywnym ustawieniu.

65'

Zmiana w Pogoni. Bąk za Tchamiego

64'

Brutalny faul Wiśniewskiego na wbiegającym w pole karne Robaku. Lechista miał szczęście, że było to metr przed polem karnym.

63'

Kontratak Lechii fatalnie wykończył Wiśniewski! Buzała zagrał mu idealną piłkę dzięki czemu Wiśnia znalazł się sam na sam z bramkarzem Pogoni. Próbował lobować Janukiewicza lecz zrobił to bardzo nieudolnie.

62'

Madera ukarany żółtą kartka za faul na Djousse.

59'

Na murawie przez chwilę leżał Matsui. Japończyk jest już jednak na boisku i gra została wznowiona.

56'

Instynktowna obrona Janukiewicza! Wiśniewski bardzo słabo wykonał jedenastkę czym ułatwił interwencje bramkarzowi Pogoni.

55'

Żółta kartka dla Robaka

55'

Przewrotką próbował uderzać Madera, a sędzia dopatrzył się faulu Robaka i mamy rzut karny!

55'

Pazio zmieni Oualembo

56'

54'

Kombinacyjna akcja Portowców zapoczątkowana przez Frączczaka. Djousse wypuścił piłkę Akahoshiemu, który nie zdołał jednak oddać strzału na bramkę Lechii.

52'

Żółta kartka dla Dawidowicza. Oznacza to, że nie zagra w następnym spotkaniu.

49'

Rzut wolny sprzed pola karnego po faulu Deleu na Robaku. Strzał Rogalskiego po ziemi instynktownie obronił Małkowski.

47'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego do Murayamy, który dośrodkował na głowę Wojtka Golli. Młody stoper uderzył jednak niecelnie i piłka minęła słupek bramki Lechii.

46'

Rozpoczęli gospodarze.

45'

W przerwie Djousse za grającego bardzo słabe zawody Bartosza Ławy. Opaske kapitańską przejmie Maksymilian Rogalski.

18:49

46'

Koniec pierwszej połowy. Delikatna przewaga Lechii potwierdzona bramką Grzelczaka.

44'

Małkowski spokojnie wyłapał dośrodkowanie z rzutu wolnego Akahoshiego.

42'

Matsui wykopał piłkę po gwizdku sędziego za co obejrzał żółtą kartkę.

39'

Rzut wolny dla Lechii spod linii bocznej trafił na głowę Lewandowskiego, który o mały włos nie pokonał by własnego bramkarza.

36'

Żółta kartka dla Oualembo za nieprzepisowe powstrzymywanie szarżującego na skrzydle Murayamy.

33'

Żółta kartka dla Murayamy za faul na Wiśniewskim

29'

Akcja Frączczaka prawym skrzydłem zakończona niecelnym podaniem do stojącego na piątym metrze Robaka.

27'

Żółta kartka dla Bartosza Ławy za faul taktyczny

25'

Bramka dla Lechii. Frączczak nie upilnował Grzelczaka, który dostał idealne podanie od Wiśniewskiego i lekkim strzałem pokonał Janukiewicza.

21'

20'

Akahoshi zagrał doskonałą prostopadłą piłkę do Lewandowskiego, który wyłożył ją na piąty metr do Robaka. Napastnik Pogoni źle przyjął piłkę, która odskoczyła pod nogi Tchamiego, który jednak fatalnie spudłował.

18'

Jak na razie spotkanie rozczarowuje. Dużo niedokładności w środku pola i mało sytuacji bramkowych.

16'

Grzelczak odważnie z woleja tuż nad poprzeczką bramki Janukiewicza.

13'

Tym razem dobra akcja Portowców. Murayama dośrodkował piłkę na głowę Tchamiego, a ten wyłożył ją idealnie do Lewandowskiego. Młody obrońca Portowców uderzył jednak prosto w bramkarza gości.

10'

Dobra akcja Lechii. Wiśniewski wyłożył piłkę na jedenasty metr do Matsui lecz ten fatalnie spudłował.

9'

Rogalski uderzał z rzutu wolnego z 35. metrów. Piłka przeleciała metr od bramki Małkowskiego.

8'

Murayama atakował skrzydłem i przerzucił piłkę na drugą stronę do Lewandowskiego. Młody obrońca źle przyjął piłkę i od autu goście.

6'

Matsui faulowany przed polem karnym. Buzała nie poczekał na gwizdek sedziego i wcześniej rozpoczął akcję co nie spodobało się sędziemu i piłkarzom Pogoni. Strzał Wiśniewskiego trafił w ustawionego w murze Robaka.

3'

Żadna z drużyn nie rzuciła się do szaleńczego ataku. Jedna akcja gości oraz dwie akcje skrzydłami Portowców nie przyniosły zagrożenia bramkowego.

1'

Rozpoczęli goście!

17:57

Do składu Portowców powraca po kontuzji Maciej Dąbrowski. To właśnie obrona jest najsłabszym punktem Portowców i kibice oczekują że Dąbrowski wprowadzi nieco spokoju do defensywy Dumy Pomorza.

17:55

Akahoshi ma na koncie już 3 asysty i 4 bramki co dobitnie pokazuje jak ważny jest to zawodnik w drużynie Dariusza Wdowczyka.

17:52

W mediach szeroko omawiane jest starcie dwóch Japońskich gwiazd polskiej ekstraklasy. Daisuke Matsui stanie na przeciw Akahoshiego. Obaj mają podobną funkcję w drużynie. Są to ofensywni pomocnicy mający za zadanie kreować grę w ataku.