Poniedziałek, 16 września 2013, godz. 18:00
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
2 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
19:51

O wygranej gospodarzy zadecydowała pierwsza połowa spotkania, w której to zabrzanie byli zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie zdobyli dwie bramki. Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat, ale pojedynczy błysk geniuszu Arkadiusza Piecha to za mało, by nawiązać walkę z dobrze dysponowaną drużyną trenera Nawałki. Górnik zwycięża i zdobywa trzy punkty, natomiast Zagłębie przegrywa w tym sezonie po raz kolejny. Ciężkie chmury gromadzą się w Lubinie. Ze swojej strony dziękuję za wspólnie spędzony czas.

92'

Koniec! Ostatecznie Górnik Zabrze pokonuje Zagłębie Lubin 2:1 i dołącza do Legii Warszawa na szczycie tabeli!

92'

Skrzypczak za Zacharę.

91'

Gooooooollllll ... nie! Piłka ląduje w siatce po strzale głową Arkadiusza Piecha, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Jak wykazały powtórki, słusznie.

90'

Arbiter dolicza dwie minuty.

90'

To naprawdę ostatnie minuty spotkania, a nie widać huraganowych ataków ze strony podopiecznych Adama Buczka. Zabrzanie są o krok od zwycięstwa.

87'

Ostatnia zmiana w zespole Zagłębia. Azikiewicz za Cotrę.

86'

W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Nakoulma, który po prostopadłym podaniu Mączyńskiego miał już przed sobą tylko Gliwę, ale ponieważ kąt był ostry, to lepszy okazał się golkiper gości.

84'

Żółta kartka dla Piątka za faul na Sobolewskim.

81'

Zostało dziesięć minut spotkania. Zabrzanie koncentrują się już głównie na dowiezieniu korzystnego rezultatu, natomiast gościom brakuje nieco pomysłu na to, jak sforsować szczelną defensywę rywala.

80'

Z kontrą wychodzili gospodarze, ale Nakoulmę powstrzymał Banaś i otrzymał za to żółtą kartkę.

76'

Iwan miał świetną okazję od razu po wejściu na boisko. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pomocnik Górnika dopadł do futbolówki, ale z kilku metrów uderzył ją nieczysto i nic z tego nie wyszło.

74'

Druga zmiana w ekipie gospodarzy. Za Madeja na boisku pojawia się Iwan.

71'

Abwo z dystansu, ale piłka odbiła się od jednego z zabrzan i pewnie chwyta ją Steinbors. Rośnie przewaga gości.

68'

Widać wyraźnie, że goście po bramce Piecha uwierzyli w to, że losy tego spotkania jeszcze nie są rozstrzygnięte. Zagłębie szuka swojej szansy, a Górnik zdaje się być przyczajony za podwójną, futbolową gardą.

67'

Reaguje na wydarzenia boiskowe trener Nawałka. Schodzi Augustyn, wchodzi Gancarczyk.

63'

W odpowiedzi Mączyński z dystansu, ale Gliwa sparował piłkę. Coraz ciekawiej robi się na stadionie w Zabrzu.

62'

Będą jeszcze emocje w tym spotkaniu! Gol z cyklu "stadiony świata"! Piech pomknął z piłką kilkanaście metrów, a później huknął z dystansu. Futbolówka wpadła pod poprzeczkę, choć wydaje się, że lepiej w tej sytuacji mógł się zachować Steinbors.

61'

GOOOOOOOLLLLL!! Przepiękna bramka Arkadiusza Piecha!! 2:1!!

58'

Druga zmiana w zespole gości. Abwo za Błąda.

55'

W dobrej sytuacji znalazł się Przybylski, który oddał strzał będąc w polu karnym, ale tym razem czujny pozostał Gliwa i pewnie interweniował. Całkiem sporo dzieje się na boisku. Nie można także narzekać na tempo spotkania w tej części gry.

52'

Bardzo złe zachowanie obrońców Zagłębia. Strata piłki pod własnym polem karnym, futbolówkę przejmują gospodarze, ale nie wykorzystują tej dogodnej sytuacji.

50'

Górnik Zabrze - Zagłębie LubinGórnik Zabrze - Zagłębie Lubin

49'

Pierwsze minuty drugiej części gry dla Zagłębia. Goście dłużej utrzymują się przy piłce i cierpliwie rozgrywają swoje akcje.

47'

W drużynie gospodarzy bez zmian. W zespole gości za Woźniaka wszedł Papadopulos.

46'

Przed nami druga połowa spotkania Górnika z Zagłębiem. 45 minut nadziei gości na odwrócenie niekorzystnego rezultatu.

45'

2:0 do przerwy i to jest najniższy wymiar kary dla drużyny Adama Buczka. Wracamy za piętnaście minut.

42'

Mnożą się błędy gości. Wszystkie "przebitki" trafiają do gospodarzy, którzy nakręcają się coraz bardziej. Gra lubinian nie przystoi drużynie, która aspiruje do występów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

39'

- Jedna drużyna gra w piłkę, druga stara się jedynie przeszkadzać - mówi komentator. Nic dodać, nic ująć.

39'

Jak to nie wpadło?! Piłkę przed polem karnym otrzymał Nakoulma, który wypuścił ją przed siebie i przerzucił nad wychodzącym z bramki Gliwą, ale pomylił się dosłownie o kilka centymetrów. Beznadziejnie wygląda w tym momencie gra Zagłębia.

35'

Kontrolują przebieg gry gospodarze. Goście kompletnie oddali inicjatywę, a para Olkowski - Nakoulma wciąż szaleje. Jeśli nic się nie zmieni, wczorajsza porażka Ruchu Chorzów wcale nie musi okazać się największą w tej kolejce.

32'

Z piłką na prawej stronie znalazł się Olkowski, który zbiegł do środka i strzelił sprzed pola karnego. Kilka metrów przed bramką do futbolówki dopadł Nakoulma, który "dziubnął" ją czubkiem buta i wpisał się na listę strzelców. Czy goście będą jeszcze w stanie się podnieść?

30'

GOL, GOL, GOL!!!! Nakoulma!!!!

29'

Gospodarze próbują iść za ciosem, a tymczasem w dobrej sytuacji znalazł się Piech, który otrzymał futbolówkę w polu karnym i już składał się do strzału, ale w porę uprzedził go Przybylski.

26'

Pierwszy żółty kartonik w tym meczu. Ukaranym Lubomir Guldan.

24'

Gospodarze dopięli swego. Do piłki na 25 metrze dopadł Rafał Kosznik, który huknął przed siebie, piłka odbiła się jeszcze od Banasia i po rykoszecie wpadła niemal w samo okienko bramki strzeżonej przez Gliwę! Zabrzanie mogli prowadzić kilkanaście sekund wcześniej, kiedy to w polu karnym znalazł się Zachara, ale piłka po jego strzale odbiła się od słupka.

23'

GGGGGOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL DLA GÓRNIKA! Strzelcem bramki Rafał Kosznik!

20'

Nakoulma próbował zaskoczyć strzałem z dystansu, ale futbolówka prawdopodobnie strąciła jedynie jakiegoś Boeinga, który krąży nad ziemią.

18'

Po dobrym początku w wykonaniu gospodarzy, teraz gra się nieco wyrównała. Piłkarze Zagłębia częściej utrzymują się przy piłce, natomiast napór zabrzan nie jest już tak zdecydowany.

14'

Bardzo bliscy szczęścia byli goście! Piech popisał się świetnym, prostopadłym podaniem do Piątka, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę o kilka centymetrów. Dość niespodziewanie to lubinianie mogli objąć prowadzenie.

11'

A gospodarze konsekwentnie nękają po akcjach z bocznych sektorów boiska. Proste środki gry okazują się nad wyraz skuteczne wobec pogubionych piłkarzy Zagłębia.

9'

Teraz swojego szczęścia szukali lubinianie, ale Piech nie zdążył do dośrodkowania z prawej strony boiska. Aktywny od początku jest w tym meczu były napastnik Ruchu.

7'

Lepiej w pierwszych minutach wyglądają gospodarze, którzy przeprowadzają groźne akcje. Goście wydają się być zagubieni.

5'

Znakomita sytuacja Górnika już na samym początku! Świetnie z prawej strony podłączył się Olkowski, który dośrodkował w pole karne, ale piłka po strzale Nakoulmy trafiła wprost w Gliwę. To mogła być bramka!

3'

Efektowna oprawa przygotowana przez sympatyków Górnika. Oby równie imponujące w tym meczu były popisy piłkarzy.

1'

Kibice w gotowości, piłkarze także! Imponująco prezentuje się odmieniony stadion Górnika Zabrze, choć szkoda, że nie jest on szczelnie wypełniony kibicami.

Zaczynamy!

17:58

Rezerwowi Górnika: Mateusz Kuchta, Siergiej Mosznikow, Antoni Łukasiewicz, Szymon Skrzypczak, Seweryn Gancarczyk, Bartosz Iwan, Kamil Cupriak Rezerwowi Zagłębia: Tomasz Ptak, David Abwo, Piotr Azikiewicz, Jiri Bilek, Boris Godal, Robert Jeż, Michał Papadopoulos

17:55

Patrząc na historię ostatnich spotkań pomiędzy obiema drużynami, większe szanse należy dziś dawać gospodarzom. Z ostatnich sześciu konfrontacji zabrzanie wygrali czterokrotnie, natomiast lubinianie dwa razy schodzili z boiska z kompletem punktów. Co ciekawe, kiedy Zagłębie po raz ostatni przyjechało do Zabrza, to wygrało 2:0. A jak będzie dziś? Za kilka minut rozpocznie się spotkanie.

17:48

Dla gospodarzy mecz z Zagłębiem jest niezwykle ważny. Ewentualne zwycięstwo pozwoli bowiem zrównać się liczbą punktów z Legią, a tym samym objąć razem z warszawskim zespołem prowadzenie w tabeli. Obie drużyny spotkają się w polskim klasyku już w następnej kolejce. O wygraną nie będzie jednak łatwo. Tym bardziej, że podopieczni Adama Nawałki w ostatnich dwóch spotkaniach tracili punkty, dwukrotnie remisując, z Ruchem i Lechią.

17:43

3 - to wstydliwa cyfra, która symbolizuje dorobek bramkowy Zagłębia w tym sezonie. To jednocześnie najgorsza ofensywa w lidze. W odpowiedzi na to włodarze lubinian zareagowali i sprowadzili Arkadiusza Piecha, który od razu w debiucie wpisał się na listę strzelców. W nagrodę były napastnik chorzowskiego Ruchu zagra w dzisiejszym spotkaniu od pierwszej minuty.

17:37

Już za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie, które zwieńczy 7. kolejkę piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. W teorii będzie to mecz, w którym łatwo wskazać zdecydowanego faworyta. Są nim oczywiście gospodarze, ale Zagłębie w ostatniej kolejce w końcu się przebudziło i odniosło pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe Ruch Chorzów. Czy to oznacza początek lepszej passy dla lubinian?