Widzew ŁódźWidzew Łódź
1 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
17:27

O ile w pierwszej połowie nieco lepsza była Jagiellonia, to po przerwie wszystko ułożyło się idealnie dla Widzewa! Łodzianie prowadzili, grali z przewagą jednego zawodnika, prezentowali się o klasę lepiej od rywali, a i tak jedno dośrodkowanie Quintany i strzał głową Piątkowskiego przesądziło o remisie. Widzew miał zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, ale musi obejść się smakiem. To tyle z mojej strony! Za uwagę dziękuje Kuba Seweryn, zapraszam na kolejne relacje na żywo w serwisie Ekstraklasa.net!

95'

Koniec! Widzew Łódź zremisował na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:1!

94'

Strzał Gajosa na wiwat.

93'

Goście domagają się teraz odgwizdania ręki po uderzeniu piłki przez Gajosa! Żółta kartka dla Quintany za protesty.

93'

'Nic, naprawdę nic...' nie zapowiadało tego gola, a jednak! Taki jest futbol. Beznadziejna w drugiej połowie Jagiellonia może za chwilę wywieźć jeden punkty z Łodzi.

92'

GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! REMIS! Piątkowski wykorzystuje świetne dośrodkowanie Quintany i doprowadza do wyrównania!!! Niebywałe!

91'

Cztery minuty doliczone do tego meczu.

91'

'Centrostrzał' Tosika, po którym z trudem odbija piłkę Mielcarz!

89'

Centrę Stępińskiego pewnie łapie Słowik.

88'

Łotyz ucierpiał jeszcze w tej sytuacji, ale utykając wraca do gry.

87'

Visnakovs kapitalnie uderza z daleka, ale piłka trafia tylko w poprzeczkę bramki Słowika!!! Byliśmy o krok od cudownej bramki!

85'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Rybicki wchodzi w miejsce zmęczonego Kaczmarka.

83'

Błąd Gajosa, Widzewiacy wychodzą z kontrą '4 na 2', ale fatalnie się zachował Kaczmarek, któremu zabrał piłkę wracający Drażba.

82'

Alex Bruno złapany na spalonym. Gdyby nie to, Brazylijczyk wyszedłby sam na sam ze Słowikiem.

81'

Widzew gra teraz na 'dowiezienie' tego zwycięstwa do końcowego gwizdka sędziego.

79'

Znakomity mecz grają dzisiaj nowi stoperzy Widzewa - De Amo Perez i Lafrance. To trzeba podkreślić.

78'

Drażba za Kupisza. Ostatnia zmiana Piotra Stokowca.

77'

Jagiellonia stara się jeszcze coś skonstruować pod bramką rywala, jednak defensywa Widzewa spisuje się dziś dobrze.

76'

Kupisz zdążył za uciekającym Alexem Bruno w polu karnym i wyłuskał piłkę spod nóg Brazylijczyka.

76'

Kwadrans do końca. Wszystko układa się zgodnie z życzeniem Radosława Mroczkowskiego i jego podopiecznych.

74'

Kupisz złapany na ponad metrowym spalonym.

74'

Wykonanie rzutu wolnego przez Kaczmarka można śmiało wrzucić do rubryki 'piłkarskie jaja'. Co chciał zrobić skrzydłowy Widzewa?

73'

Leimonas opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Nowak.

73'

Błąd Tosika, faul taktyczny i żółta kartka dla gracza, który został przestawiony na prawą obronę.

71'

Lafrance najpierw uderza w mur, ale jeszcze się poprawia i trafia w poprzeczkę bramki Słowika! Co za strzał!

71'

Opatrywany łotewski napastnik jeszcze przez fizjoterapeutów Widzewa. Łodzianie będą mieli rzut wolny z około 20 metrów. Będzie szansa!

69'

Martin Baran ogląda czerwoną kartkę za taktyczny faul na wspomnianym niżej Visnakovsie! Jagiellonia w dziesiątkę!

69'

Eduards Visnakovs na spalonym. Łotysz nie gra dzisiaj zbyt dobrze, ale jego Widzew i tak prowadzi z Jagiellonią.

68'

Leimonas notuje zupełnie nieudany strzał zza pola karnego.

67'

Nieudane dośrodkowanie Kaczmarka, ale Lafrance zdołał jeszcze wywalczyć rzut rożny.

67'

Bruno naciągnął sędziego Wajdę na rzut wolny w narożniku boiska.

66'

Nieudane zagranie Tosika do Norambueny. Jagiellonia traci piłkę,

64'

Ależ groźnie! Po wyrzucie piłki z autu A. Visnakovs wbiegł w pole karne i zagrał do swojego brata, którego goście zdołali zablokować! Leimonas jeszcze spróbował uderzyć z daleka, jednak się nie popisał.

63'

Jagiellonia po zejściu Bandrowskiego zupełnie straciła kontrolę nad środkiem pola, a Widzew skrzętnie to wykorzystuje.

61'

Baran przerywa w zarodku groźnie zapowiadającą się kontrę Widzewa.

60'

Norambuena wchodzi w miejsce Popchadze.

60'

Balaj z 16 metrów uderza wprost w ręce Mielcarza!

59'

Pazdan doszedł do strzału głową, ale takim uderzeniem nie mógł pokonać Mielcarza.

58'

Kupisz zablokowany i kolejny korner dla gości.

58'

Absurdalna strata Strausa z rzutu rożnego. Piłkarze Piotra Stokowca po przerwie są zagubieni jak dzieci we mgle.

56'

Znowu kontra Widzewa po złym rzucie wolnym dla Jagiellonii! Tym razem zdążył jednak wrócić białostoczanie!

55'

Ciekawa zmiana w Widzewie. Najlepszego gracza ofensywnego wśród gospodarzy, Batrovicia, zmienia Alex Bruno.

54'

Zagubieni są goście po przerwie. Widzew wyszedł na boisko znacznie odważniejszy.

53'

Lafrance potężnie uderza, ale Słowik odbija piłkę na rzut rożny!

52'

Rzut wolny dla Widzewa z około 35 metrów po faulu Pazdana.

52'

Wydawało się, że Tosik wywalczy rzut rożny dla Jagiellonii, ale sędzia uznał, że od bramki rozpoczną gospodarze.

50'

Pięknie uderzył z dystansu Piątkowski, piłka jednak przelatuje około metra od słupka bramki Mielcarza!

49'

Kaczmarek mija trzech rywali, zostawia piłkę Batroviciowi, a ten uderza niecelnie z 16 metrów!

48'

Asystę przy golu zaliczył Batrovic, który świetnie uruchomił kolegę zgraniem z pierwszej piłki.

47'

GOOOOOOOOOOOOLLLL! Widzew wyprowadza kontrę po źle wykonanym stałym fragmencie gry przez Jagiellonię i Aleksiejs Visnakovs wyprowadza łodzian na prowadzenie!

46'

Wznawiamy grę w Łodzi!

46'

Balaj w przerwie zmienił Bandrowskiego. Jagiellonia gra dwójką napastników.

16:33

Zawodnicy wracają na murawę, za chwilę początek drugiej części gry.

16:21

W pierwszej połowie Jagiellonia grała nieco lepiej od Widzewa. Podopieczni Piotra Stokowca znacznie lepiej prezentowali się w środku pola, ale nie potrafili tego przełożyć na sytuacje podbramkowej. Widzew stara się korzystać z momentów chaosu na murawie, ale póki co zagrożenia pod bramką Słowika nie było. Zobaczymy, jak będzie to wyglądać po przerwie.

47'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Widzew remisuje bezbramkowo z Jagiellonią.

47'

Mielcarz łapie piłkę po jeszcze jednym dośrodkowaniu Popchadze.

47'

Quintana fauluje Okachiego na środku boiska. Dalekie zagranie w pole karne Słowika, ale tam bramkarz Jagiellonii skutecznie piąstkuje.

46'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Gajos nie zrozumiał się z Piątkowskim i Jagiellonia ponownie traci piłkę w pobliżu pola karnego Widzewa.

45'

Seria nieudanych zagrań Quintany pod szesnastką przeciwnika. Inna sprawa, że Stępiński i Lafrance grają dzisiaj bardzo dobrze.

43'

Nie jest to rewelacyjny mecz. Bardzo dużo niedokładności po obu stronach i niewiele sytuacji podbramkowych. Mamy do czynienia z taką tzw. 'kopaniną'.

41'

Visnakovs dzisiaj jest dobrze pilnowany przez stoperów Jagiellonii. Baran i Pazdan nie dają pograć łotewskiemu napastnikowi.

41'

Batrovic zdecydował się na strzał z dystansu, ale się nie popisał. Piłka przelatuje kilka metrów od bramki.

40'

Nieudane dośrodkowanie ze stojącej piłki Kaczmarka, ale Widzew utrzymuje się w jej posiadaniu.

39'

Batrovic opatrywany na murawie, a Widzew ma rzut wolny z 30 metrów.

38'

Znowu faulowany Czarnogórzec, tym razem 'żółtko' dla Bandrowskiego.

38'

Pazdan znowu musiał ratować błąd kolegi i tym razem za wymuszony faul na Batroviciu ogląda żółtą kartkę.

36'

E. Visnakovs na spalonym.

35'

Quintana groźnie z dystansu! Piłka mija bramkę Mielcarza.

34'

Mielcarz znowu dobrze wychodzi z bramki i zabiera piłkę, zanim dopadł do niej Kupisz.

33'

Żółta kartka dla Leimonasa za ostry atak na nogi Tosika.

32'

Tosik spróbował szczęścia z dystansu, ale uderzył bardzo niedokładnie.

31'

Quintana szukał otwierającego podania do Gajosa, ale zagrał niedokładnie. Piłka u Mielcarza.

30'

Pazdan naprawia błąd Strausa, ale po chwili Widzew znowu miał okazję na dobrą akcję. Podopieczni Mroczkowskiego na razie nie mają ostatniego podania w swojej grze.

28'

Popchadze centruje futbolówkę, ale w polu karnym Widzewa dobrze 'czyści' na razie Lafrance.

27'

Zablokowany strzał Kupisza z pola karnego i Lafrance wybija na rzut rożny.

26'

Stępiński popisał się świetną interwencją we własnym polu karnym, dzięki czemu zapobiegł świetnej szansie Gajosa. Jagiellonia ma za dużo miejsca w środku pola, coraz częściej przy piłce są goście.

23'

Dośrodkowanie Strausa spod linii końcowej pewnie łapie Mielcarz.

23'

Visnakovs mógł wyjść sam na sam ze Słowikiem, jednak źle opanował piłkę i próbował ratować się strzałem. Skończyło się na kiksie Łotysza.

21'

Posiadanie piłki po 20 minutach gry: 48%-52%

21'

Niebezpieczne zagranie Batrovicia, który w polu karnym trafia wysoko uniesioną nogą Tosika. Rzut wolny.

20'

Po niemrawym początku goście wydają się rozkręcać z każdą minutą.

19'

Jaga atakuje! Kupisz wyprzedza Bartkowskiego i zagrywa przed bramkę, gdzie futbolówki nie sięga Piątkowski. Po chwili zza pola karnego uderza Gajos, jednak Mielcarz nie daje się zaskoczyć!

18'

Strata Leimonasa i faul taktyczny Litwina na Quintanie. Tomasz Wajda jeszcze kartek nie wyjmuje.

18'

Mielcarz skutecznie wychodzi z bramki i uprzedza Piątkowskiego po zagraniu Quintany.

17'

Znakomitym podaniem popisał się Quintana, ale Kupisz nie opanował futbolówki! Gracz Jagiellonii byłby w sytuacji '1 na 1' z Mielcarzem!

16'

Dośrodkowanie Quintany z narożnika boiska trafia na głowę jednego z graczy gospodarzy. Niebezpieczeństwo wyjaśnione.

15'

Straus wywalczył rzut rożny dla Jagiellonii.

14'

Długa piłka w stronę szybkiego Kupisza, jednak to podanie było zbyt mocne nawet dla skrzydłowego Jagiellonii.

13'

Piątkowski dobrze urwał się defensorom Widzewa, wycofał piłkę do lepiej ustawionego Gajosa, ale ten został zablokowany! Było groźnie!

12'

Centra Gajosa nie znalazła adresata w polu karnym Widzewiaków.

11'

De Amo znakomicie zatrzymał szarżującego Quintanę. Brawa dla debiutującego obrońcy Widzewa.

10'

Kupisz na prawym skrzydle nie opanował podania od Tosika. Strata gości, których na razie jest zdecydowanie za dużo w ich wykonaniu.

9'

Mizerne uderzenie z dystansu Łotysza nie zagroziło zupełnie bramce Jagiellonii.

9'

Nacisnął Eduards Visnakovs wyprowadzającego piłkę Jakuba Słowika. Bramkarz Jagiellonii ledwo wybrnął z tej sytuacji.

8'

Patryk Stępiński zablokował skutecznie dośrodkowanie Jonatana Strausa.

7'

Dużo chaosu na murawie na początku tego pojedynku.

5'

Płaskie dośrodkowanie Batrovicia padło łupem Słowika.

5'

Widzew wyraźnie przejął inicjatywę w pierwszych minutach. Jagiellonia na razie głównie się broni.

4'

Dośrodkowanie Batrovicia trafiło do Kaczmarka, ale skrzydłowy Widzewa nie był w stanie obrócić się z pilką.

2'

Póki co piłka więcej przebywa w powietrzu niż na murawie.

1'

Faul w ataku Eduardsa Visnakovsa. Piłka dla Jagiellonii.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i rozpoczynamy mecz! Widzew przy piłce!

15:29

Widzew zagra dzisiaj w czerwonych strojach, z kolei Jagiellonia będzie występowała ubrana na czarno.

15:28

Piłkarze obu drużyn wyszli już na murawę. Sędzią dzisiejszego pojedynku jest Tomasz Wajda z Żywca.

15:17

Choć nieznacznym faworytem bukmacherów tego spotkania jest Jagiellonia, to trzeba zauważyć, że po powrocie do Ekstraklasy białostoczanie na obiekcie Widzewa tylko przegrywają i to co najmniej dwiema bramkami. Ostatnie wyniki Jagi na stadionie przy Alei Piłsudskiego, to 0:2, 1:4, 2:4, 0:3.

15:16

Rezerwowi Jagiellonii: Baran, Norambuena, Porębski, Drażba, Mackiewicz, Balaj, Pawłowski. Poza składem znaleźli się kontuzjowani Grzyb, Modelski oraz Dźwigała, do formy meczowej nie wrócił jeszcze Dzalamidze, a uznania w oczach Piotra Stokowca nie znaleźli Plizga i Ukah.

15:13

Ławka rezerwowych Widzewa: Krakowiak, Airapetian, Augustyniak, Kasprzak, Bruno, Nowak, Rybicki.

15:12

Obok prezentujemy składy obu drużyn. Warto zauważyć, że w Widzewie od pierwszej minuty wystąpi aż trzech zawodników pozyskanych w ostatnim tygodniu. Są to Haitańczyk Lafrance, Hiszpan de Amo oraz Litwin Leimonas. W Jagiellonii tylko jedna zmiana w porównaniu z ostatnim meczem z Pogonią. Do składu wraca Jonatan Straus, który zastępuje Alexisa Norambuenę.

15:10

Zespół z Białegostoku ma jeden punkt więcej od swojego dzisiejszego rywala, jednak trzeba pamiętać, że do tej pory żółto-czerwoni aż cztery z pięciu meczów rozegrali na wyjeździe i mierzyli się głównie z ekipami, które będą z nimi walczyć o awans do grupy mistrzowskiej. Po zwycięstwach na boiskach Zawiszy (1:0) i Śląska (3:2) przyszła porażka w Gdańsku z Lechią (0:2), remis w Krakowie z Wisłą. Tydzień temu drużyna Piotra Stokowca przegrała pechowo na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 2:3.

15:10

Dzisiejszy mecz będzie starciem jedenastej (Widzew) z szóstą (Jagiellonia) drużyną Ekstraklasy. Widzewiacy do tej pory wygrali dwa mecze (z Zawiszą i Koroną), ale w pozostałych trzech (z Legią, Górnikiem i Śląskiem) przegrywali już bardzo wyraźnie.

15:00

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu szóstej kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Widzew Łódź podejmie na własnym stadionie Jagiellonię Białystok!