Lechia Gdańsklechia
1 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
19:55

Gdyby piłkarze grali przez cały mecz tak, jak w ostatnich 15 minutach, to mielibyśmy znakomite wydarzenie. Akcja za akcje to przeciwieństwo tego, co oglądaliśmy w pierwszej części spotkania.

Za spędzony czas dziękuje Michał Laskowski.

94'

Koniec ! Arbiter kończy 'mecz rundy'.

94'

W polu karnym Lechii poślizgnął się Nakoulma. To nie pierwszy taki przypadek "Prezesa"

93'

Doskonałe uderzenie Pazio !! Jeszcze lepsza obrona Šteinborsa. Rzut rożny

92'

Kostrzewa za Pietrowskiego

92'

Dobry strzał głową Nakoulmy po dośrodkowaniu Gancarczyka, ale bramkarz Lechii pewnie łapie piłkę

91'

Odpowiedź Górnika ! Olkowski miał piłę meczową, ale uderzył kilkanaście centymetrów obok bramki Lechii

90'

Szybko uruchomiony od rzutu z autu Grzelczak, ale nie mógł dobrze zagrać z ostrego kąta

87'

Im bliżej do końca spotkania, tym lepsze widowisko oglądamy. Zrobił się otwarty mecz i jest szansa na bramki

87'

W polu karnym leży Grzelczak, który zderzył się z bramkarzem gości

84'

Strzelec bramki dla gości ukarany żółtą kartką

19:42

W przypływie emocji zgubiłem zmianę Tuszyńskiego z Wiśniewskim

81'

Mamy remis! 1:1 GOOOOOOL, Pietrowski pokonuje bramkarza Górnika!

80'

Madej za Małkowskiego

79'

Rzut karny dla Lechii !! Ręka Szeweluchina i arbiter wskazuje na wapno.

78'

Małkowski i Deleu dostali po kartce

78'

Spięcie pomiędzy Deleu i Małkowskim

77'

Powinno być 0:2 ! Nakoulma za długo szukał strzału w polu karnym, po czym zdecydował się skierować piłkę daleko od bramki

77'

Przybylski gra długą piłkę do Nakoulmy, ten zagrywa krótko do Olkowskiego, ale obrońca Górnika zatrzymany przez obrońców

76'

Matsui wrzuca długą piłkę w pole karne. Pewnie chwyta ją bramkarz Górnika

75'

Grzelczak strzela mocno po ziemi, ale dobrą interwencją popisał się golkiper gości

73'

Za Radosława Sobolewskiego na plac gry wchodzi Mosznikow

73'

Deleu po raz kolejny fauluje. Tym razem padło na Przybylskiego

71'

Tymczasem w drugim dzisiejszym meczu bramkę strzela Arkadiusz Piech i Zagłębie prowadzi już 2:0

68'

Dobre dośrodkowanie Deleu w pole karne, gdzie Wiśniewski próbował głową zdobyć gola. Strzał jednak bardzo kiepski

66'

Pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy. Grzelczak za Frankowskiego

63'

"Prezes" uruchomił na prawym skrzydle Olkowskiego, ale dośrodkowanie obrońcy Górnika wybijają z pola karnego gospodarze

62'

Przybylski otwiera wynik meczu ! Dobre dośrodkowanie w pole karne Kosznika, a Przybylski niczym rasowy snajper! GOOOOOOOL

61'

Buzała strzela z półobrotu, ale piłka poszybowała na wysokość trzeciego piętra

60'

Pietrowski przewraca się w polu karnym! Arbiter wskazuje na rzut rożny. Nie ma jedenastki dla Lechii

58'

Nakoulma mocno z prawego skrzydła zagrywa piłę w pole karne, ale przed bramką Małkowskiego nie było żadnego z "Górników"

57'

Šteinbors głową poza polem karnym

56'

Mączyński ukarany słusznie żółtą kartkę. Pomocnik Górnika przerwał groźnie zapowiadającą się kontrę Lechii

55'

Sobol faulowany przez Deleu

54'

To już powinien być gol! Matsui technicznie piętą do Wiśniewskiego, który mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Zabrakło centymetrów, aby strącić piłkę do siatki.

53'

Buzała w polu karnym zagrał do obiegającego japończyka, ale z tej akcji również nic nie wyszło

52'

Gancarczyk z 35 metrów w mur

51'

Faulowany Sobolewski przez Frankowskiego. Kolejny stały fragment dla Górnika

50'

Mogło być groźnie, ale nie było. Dośrodkowanie Mączyńskiego pewnie złapał Małkowski

49'

Rzut wolny dla gości. Może być groźnie

46'

Ładna klepka Nakoulmy z Przybylskim, ale czarnoskóry piłkarz Górnika zatrzymany

46'

No to gramy dalej. Od środka rozpoczęli piłkarze z Zabrza

46'

24 276 widzów ogląda dzisiejszy mecz. To druga frekwencja tego sezonu. Więcej oglądało mecz Lecha z Koroną 24 813). Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze

19:04

Piłkarze już wybiegają na murawę

19:01

Za moment zaczynamy drugą cześć spotkania. Należy mieć nadzieję, że będzie dużo ciekawsza niż poprzedniczka

18:50

Szczerze mówiąc pierwsza połowa rozczarowała. Nie tak miał wyglądać mecz dwóch obecnie najlepszych drużyn w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Najważniejsze wydarzenie z tej części meczu to niewątpliwie uraz Adama Dancha, który z opatrunkiem na lewym kolanie ogląda poczynania kolegów

45'

Sędzia Marciniak kończy pierwszą - jakże przeciętną - część meczu

45'

Za ten faul żółtą kartką ukarany Dawidowicz

45'

Ależ teraz Nakoluma poszedł lewym skrzydłem ogrywając czterech piłkarzy. W końcu został zatrzymany faulem.

45'

Troszkę w tej końcówce pierwszej połowy lepiej wygląda Lechia. Kiepsko natomiast wygląda dobór obuwia jednych i drugich, który raz po raz ślizgają się po murawie.

44'

Frankowski wycofuje piłkę do Deleu, który piekielnie mocnym strzałem trafia prosto w Šteinborsa.

43'

Rzut rożny dla Lechii. Piłka trafia do Wiśniewski, który mocno strzela nad bramką Górnika

42'

Dobry strzał z powietrza Szeweluchina jednak nad poprzeczką

41'

Przycisnął troszkę Górnik w osobie Olkowskiego, ale gracz gości łatwo zatrzymany w okolicy narożnika boiska

40'

Jedni i drudzy jakoś próbują rozgrywać te akcje, ale póki co nie układa się ten mecz dla żadnej z drużyn. Wiele wskazuje na to, że bramka może być dziełem przypadku, bądź błędy którejś z linii obrony

36'

Piłkarze Lechii starają się odebrać piłkę już na połowie Górnika. Aktywny w tych poczynaniach Matsui

34'

Ponownie Matsui poszukał Buzały, ale i tym razem napastnik Lechii nie doszedł do piłki.

33'

Przybylski strzela zza pola karnego, ale pewnie broni ten strzał Małkowski. Chwile wcześniej kontrą wyszedł Górnik

32'

Nakoulma czaruje w polu karnym, ale jego dośrodkowanie ... do nikogo. Szkoda

30'

Matsui idealnie zagrywa prostopadle do Buzały, który odgrywa do Deleu. Obrońca Lechii wywalczył jednak tylko rzut rożny

29'

Matsui faulowany na własnej połowie

27'

Szybko wyszedł teraz Górnik. Mączyński fajnie zagrał na skrzydło do Olkowskiego, który zatrzymany w polu karnym przez dwóch obrońców Lechii

25'

Gancarczyk z rzutu rożnego, piłka trafia do Mączyńskiego a były gracz Wisły Kraków z powietrza uderzył nad bramką. Ładna próba !

23'

Rafał Kosznik zmienia kontuzjowanego Adama Dancha

22'

To może być poważny uraz Dancha. Obrońca Górnika opuszcza boisko ze stabilizatorem na kolanie. Szkoda, ale miejmy nadzieję, że Danch szybko wróci do gry.

21'

Paweł Buzała już na nogach. Okazuje się, że większy problem z Danchem, który na murawie opatrywany przez masażystów. Szykuje się zmiana.

20'

Na boisku leży Paweł Buzała, który zderzył się z Danchem.

19'

Adam Pazio znalazł się w polu karnym dosyć przypadkowo i jego nieprzygotowany strzał poszedł ponad bramką. To mogło zakończyć się golem.

17'

Ależ odpowiedź Górnika. Kapitalne podanie Przybylskiego do "Prezesa", ale strzał napastnika gości pewnie broni Małkowski.

16'

Świetne podanie Deleu za linię obrony Górnika, ale nieco spózniony do tej piłki był Wiśniewski

13'

Po stałym fragmencie Górnik został przez chwilę na połowie Lechii, Gancarczyk próbował wrzutek z daleka w pole karne, ale nic dogodnego z tych zagrań nie wyniknęło.

12'

Groźne dośrodkowanie Gancarczyka i ponownie rzut rożny.

12'

Rzut rożny dla Górnika. Może w końcu doczekamy się dogodnej sytuacji.

10'

Wiśniewski do Pazio na lewą stronę, ale dośrodkowanie obrońcy Lechii tym razem bardzo niecelne

8'

Była szansa na kontrę dla Górnika, ale w porę wrócili gracze gospodarzy.

7'

Deleu ładnie pograł z Frankowskim na prawym skrzydle. Rzut rożny dla Lechii

3'

Pierwsza dobra akcja Lechii. Środkiem boiska popędził Wiśniewski, który zagrał do Frankowskiego, którego dośrodkowania nie wykorzystał Matsui.

2'

Bieniuk atakowany przez Nakoulme zmuszony do wybicia piłki w aut

1'

Rozpoczynamy mecz w Gdańsku! Od środka rozpoczęli piłkarze trenera Probierza. Liczymy na dobre widowisko!

17:59

Minuta ciszy poświęcona Kazimierzowi Kuleszy.

17:56

Piłkarze Lechii i Górnika wychodzą już na murawę stadionu, a to oznacza, że Pan Szymon Marciniak za kilka chwil gwizdnie po raz pierwszy w 6. kolejce T-Mobile Ekstraklasy.

17:40

Dzisiejsze spotkanie Lechii z Górnikiem będzie 33. w historii. Dotychczasowy bilans jest zdecydowanie bardziej korzystny dla Górnika, który wygrał 18 spotkań, 7 zremisował i 7 przegrał. Pierwszy mecz odbył się w czerwcu 1956 roku w Gdańsku i wówczas wygrali gospodarze pokonując "Górników" 2:0. Ostatnie spotkanie również rozegrano w Gdańsku, kiedy to w czerwcu bieżącego roku przyjezdni pokonali drużynę Lechii. Jaki wynik padnie dzisiaj na PGE Arenie ?

17:35

Michał Laskowski, witam i zapraszam na piątkowe popołudnie z portalem Ekstraklasa.net

Za niespełna pół godziny mecz na szczycie T-Mobile Ekstraklasy. Zapraszam

17:30

Zapraszamy na relację LIVE z meczu zespołów liderujących w Ekstraklasie. Lechia Gdańsk podejmie na PGE Arenie Górnika Zabrze.