2 : 3
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
1. połowa0 : 2
96'

Portowcy zepsuli święto w Białymstoku po niezwykle emocjonującym meczu. Działo się w dzisiaj naprawdę wszystko, choć Jagiellonia miała znacznie więcej sytuacji podbramkowych, to jednak skuteczniejsi okazali się goście i to oni wracają do domu z kompletem punktów! To tyle z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn. Zapraszamy na kolejne relacje na żywo na Ekstraklasa.net!

95'

KONIEC MECZU! Pogoń pokonuje w Białymstoku Jagiellonię 3:2!

94'

Jeszcze rzut rożny, kotłuje się w szesnastce Pogoni.

94'

Rzut wolny dla Jagiellonii z 40 metrów. Ostatnia szansa dla białostoczan, pod bramkę rywala biegnie Jakub Słowik.

93'

Straus z dystansu uderza równie mocno, co niecelnie.

92'

Portowcy zyskują sekundy wymieniając piłkę na połowie Jagiellonii.

91'

Cztery minuty doliczone do tego niezwykle emocjonującego meczu.

90'

Marcin Borski reaguje na okrzyk Frączczaka i przerywa akcję Jagiellonii, gdy Balaj wychodził sam na sam z bramkarzem... Gorąco na ławkach trenerskich.

88'

Kontratak wyprowadzany przez Gajosa i genialny powrót Murayamy!

88'

Żółta kartka dla Frączczaka.

87'

oraz Straus za Popchadze.

87'

Dwie zmiany w Jagiellonii. Plizga za Kupisza...

87'

Żółta kartka dla Pazdana za przerwanie bardzo groźnej akcji Pogoni.

86'

Dośrodkowanie Popchadze i niecelny strzał głową Pazdana. Do końca meczu 5 minut.

84'

Tosik wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

84'

GOOOOOOOOLLL!!! Niesamowite! Centra z lewej strony boiska i Michał Pazdan pakuje piłkę do własnej siatki!!! Pogoń bardzo blisko zwycięstwa!

82'

Tchami nie zrozumiał się ze swoimi kolegami. Piłka leniwie opuszcza boisko.

81'

Kontratak Pogoni i wrzutka w kierunku nabiegającego Frączczaka, ale szybszy okazuje się Słowik.

80'

Kupisz zagrywa wprost w ręce Janukiewicza.

79'

Rzut rożny dla Jagiellonii po ofiarnej interwencji Koja.

79'

Potężną bombę Balaja odbija Janukiewicz!!!

78'

Quintana minął dwóch rywali został ostro potraktowany przez Frączczaka tuż przed polem karnym. Szansa dla Jagi, do bramki mniej więcej 22 metry.

78'

Ława odważnie uderzył z powietrza. Brawa tylko za odwagę, bo wykonanie było już bardzo słabe.

76'

Centra Quintany w szesnastkę Pogoni ze stojącej piłki i odgwizdany faul Pazdana na Janukiewiczu.

75'

. a drugą Michał Koj.

75'

Dwie żółte kartki dla Pogoni w jednej akcji za faule taktyczne. Jedną ogląda Rogalski...

73'

Murayama zakręcił się z piłką w polu karnym rywala, trochę się pogubił i w efekcie od bramki zacznie Słowik.

72'

Rogalski potężnie uderza z rzutu wolnego! Piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Słowika!

71'

A Jagiellonii mało! Piątkowski w pole karne do Quintany, ten miał przed sobą tylko Janukiewicza, ale uderzył słabszą prawą nogą bardzo mizernie!!!

70'

Faul na Koju w walce o górną piłkę. Nie zgadza się z tą decyzją Stokowiec.

68'

Wszędobylski Pazdan przerywa kolejną akcję Pogoni. A trybuny na Stadionie Miejskim w Białymstoku szaleją!

68'

CO ZA GOOOOOOOOOOOLLLL!!! QUINTANA! Niewiarygodne techniczne uderzenie Hiszpana z ostrego kąta, Janukiewicz totalnie zaskoczony i remis w Białymstoku!!!

67'

Festiwal niedokładnych podań graczy Stokowca. Przerzut piłki na lewą stronę w pole karne do Tchamiego, Kameruńczyk uderza głową, jednak niedokładnie.

66'

Bardzo groźną piłkę przez całe pole bramkowe posłał Frączczak. Jaga ma szczęście, że nikt jej nie przeciął.

64'

Pietruszka za Lewandowskiego. Zmiana na lewej stronie obrony Pogoni. Nowy gracz zaopiekuje się teraz niezmordowanym Kupiszem.

64'

Kupisz strzela z dystansu - piłka mija bramkę Pogoni.

63'

Kupisz wypuszcza Tosika na prawej stronie, a ten dośrodkowuje zbyt wysoko dla wszystkich zgromadzonych w polu karnym.

62'

Idiotyczne zagranie Murayamy, który posłał świecę w kierunku własnego pola karnego. Dopadli do niej żółto-czerwoni i zza pola karnego niecelnie uderzył Piątkowski.

61'

Głupia strata Gajosa, atakuje Pogoń, ale Pazdan dobrze odczytał zamiary rywala.

60'

Bardzo ładna akcja dwójkowa Popchadze z Quintaną na lewym skrzydle. Gruzin dośrodkowuje piłkę w pole karne, strąca ją Balaj, jednak Albańczyk nie mógł tym strzałem pokonać Janukiewicza!

59'

Druga zmiana w Pogoni. Rogalski zastępuje Ouedraogo.

58'

Byłoby bardzo groźnie, gdyby podanie Ławy do uciekającego Lewandowskiego było celne. Tak się jednak nie stało.

56'

Tchami mógł wyjść sam na sam ze Słowikiem, ale źle opanował piłkę i ta padła łupem Martina Barana.

55'

Brawa z trybun dla Pazdana, który dość efektownie wygrał pojedynek główkowy z Robakiem.

54'

Faul w ofensywie pędzącego Tchamiego na Tosiku. Piłka dla gospodarzy.

54'

Lewandowski złapany na spalonym. Lewy obrońca Pogoni gra dzisiaj bardzo ofensywnie.

53'

Pogoń spokojnie buduje atak pozycyjny. Przyjezdni nie mają już komfortowego prowadzenia. Wynik szybko stał się ponownie sprawą otwartą.

52'

Kolejna pewna interwencja Słowika na przedpolu. Bramkarz Jagiellonii był jeszcze faulowany przez Koja.

51'

Kupisz blokuje Lewandowskiego i jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

50'

Po akcji Kupisza Popchadze był sam w polu karnym, ale nie opanował piłki!

49'

Dobrze rozegrany rzut rożny przez Pogoń, ale niecelnie głową uderza Golla.

49'

Robak strzela z dystansu - Słowik paruje piłkę na rzut rożny!

47'

GOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Pierwsza akcja Jagi w drugiej połowie. Popchadze zagrywa przed bramkę, a tam Koj pakuje piłkę do własnej siatki!!! 1:2! Czy będzie 'remontada'?

46'

Akahoshi zza pola karnego uderza wprost w ręce Słowika!

46'

Zaczynamy drugą część spotkania!

46'

Balaj zmienia Norambuenę! Piotr Stokowiec stawia na atak.

19:01

Wracamy na murawę. Wracają też piłkarze obu drużyn. Będzie jedna zmiana w Jagiellonii, bo gotowy do gry jest Bekim Balaj.

18:47

Wynik nie oddaje przebiegu spotkania, ale w piłce najważniejsza jest skuteczność, co idealnie zaprezentowali piłkarze Dariusza Wdowczyka, którzy dzięki temu prowadzą 2:0. Czy Portowcy dowiozą ten wynik do końca meczu?

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Pogoń Szczecin prowadzi w Białymstoku 2:0!

45'

GOOOOOOOOLLL! Kontratak Pogoni, w polu karnym znakomicie z piłką odwraca się Akahoshi i pokonuje Słowika! Bramka do szatni i 0:2!

44'

Tchami w indywidualnej akcji wymusił rzut wolny około 40 metrów od bramki Słowika.

44'

No tak, norma - gdy się chwali piłkarzy, to po chwili mamy serię niedokładnych podań w ich wykonaniu...

42'

Gramy w tę i z powrotem! Dośrodkowanie Kupisza zatrzymuje się na Golli. Efektowny mecz mamy dziś w Białymstoku!

41'

Odpowiedź Portowców, podanie w pole karne Robaka, a tam bardzo przytomnie zachował się Baran.

41'

Ajezusmariaaaa! Na prawym skrzydle pojawił się Jakub Tosik, zagrał na 13. metr do nieobstawionego Gajosa, a pomocnik Jagiellonii uderzył płasko centymetry obok słupka bezradnego Janukiewicza!!!

40'

Tchami w szybkim ataku bardzo łatwo minął Barana, jednak późniejsze dośrodkowanie Kameruńczyka wypada zostawić bez komentarza.

38'

Kupisz skutecznie podwojony w narożniku boiska. Po chwili kolejny faul na Quintanie, a sędzia prawdopodobnie zapomniał kartek z szatni.

36'

Dośrodkowanie Akahoshiego pewnie łapie Jakub Słowik.

35'

Norambuena blokuje szarżującego Lewandowskiego. Korner dla zespołu Wdowczyka.

34'

Szturm Jagiellonii na bramkę gości chwilowo minął. Cisza przed burzą?

33'

Bardzo nieudany stały fragment gry w wykonaniu Kupisza. Piłka zatrzymała się na pierwszym piłkarzu rywala.

33'

Z dystansu niecelnie uderza jeden z Portowców. Do celu było naprawdę daleko.

32'

Sędzia nie gwizdnął faulu na Quintanie i pierwsze 'pozdrowienia' dla PZPNu z nowych trybun Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

30'

Odważna robinsonada na przedpolu Janukiewicza! Golkiper Pogoni w efektowny sposób wyjaśnia sytuację.

30'

Kupisz faulowany 30 metrów przed bramką Janukiewicza. Podopieczni Stokowca mocno przycisnęli swojego rywala. Pachnie golem.

29'

Niespodzianka w polu karnym Pogoni, gdzie Frączczak wygrywa pojedynek główkowy z Pazdanem.

29'

Jeszcze jeden korner dla Jagiellonii po zablokowanej 'główce' Gajosa.

28'

Gajos główkuje z kilku metrów i stojący przed bramką Koj wybija na rzut rożny! Było groźnie.

28'

Koj zmienia kontuzjowanego Hernaniego. Zła informacja dla Pogoni!

27'

Odpowiedź Jagiellonii, Kupisz z prawej strony w pole karne, odbita piłka, niecelny strzał z dystansu Tosika!

26'

Akahoshi spróbował szczęścia z dystansu! Obok bramki.

22'

Znowu Quintana! Hiszpan dostał świetne podanie od Kupisza, jednak ponownie uderzył za wysoko!

23'

Jeszcze jedna dobra okazja Piątkowskiego, który z narożnika pola karnego uderza obok bramki!

21'

Piątkowski po raz kolejny zatrzymany przez Hernaniego. Polak ma spore kłopoty dzisiaj z Brazylijczykiem.

21'

Ależ to mógł być gol!!! Quintana po stracie Frączczaka prowadził piłkę przez całe boisko i z 16 metrów uderzył ponad bramką!!!

19'

Baran chciał długą piłką uruchomić Norambuenę. Zagrał jednak zdecydowanie zbyt mocno.

18'

Nieudany długi cross Ouedraogo.

17'

Gajos chciał się wcisnąć między Hernaniego i Lewandowskiego. Został przewrócony, a gwizdek arbitra milczy.

17'

Próba z dystansu Gajosa, piłka odbita od Piątkowskiego wychodzi poza plac gry. Od bramki Janukiewicz.

16'

Teraz Hiszpan chciał popisać się świetnym podaniem do Piątkowskiego, jednak Golla był bardzo czujny!

16'

W odpowiedzi kontratak zmarnowany przez Quintanę.

15'

Pazdan zatrzymał Frączczaka w polu karnym.

14'

Akcja przeniosła się na połowę gospodarze. Fragment tzw. 'kopaniny'.

13'

Pogoń spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Niemrawy pressing Jagiellonii.

11'

Z kornera dla gości wyszła kontra gospodarzy. Quintana nie potrafił wygrać pojedynku z rywalem na lewym skrzydle.

10'

Szczecinianie zaatakowali gospodarzy na ich połowie. Gracze Wdowczyka poczuli krew. Teraz rzut rożny po akcji Akahoshiego.

10'

Baran uprzedził Robaka. Aut dla Pogoni w środku pola.

9'

Na spalonym Piątkowski. Trzeba uczciwie przyznać, że defensywa białostoczan absolutnie nie popisała się przy akcji bramkowej Pogoni. Murayama był zupełnie niepilnowany.

8'

GOOOOOOOOLL! Pogoń prowadzi! Dośrodkowanie Akahoshiego trafia na kolano (!) Murayamy, a ten strzela pierwszego gola w tym meczu!

6'

Bardzo ostre wejście od tyłu Norambueny na nogi Tchamiego. To powinna być żółta kartka, ale Marcin Borski zdecydował się tylko na upomnienie słowne.

5'

Po dośrodkowaniu Quintany najwyżej w polu karnym wyskoczył Hernani i wyjaśnił sytuację.

5'

Kupisz faulowany blisko narożnika boiska. Będzie groźnie.

4'

Piotr Stokowiec od początku meczu 'na nogach'. Dariusz Wdowczyk spokojnie obserwuje wszystko z ławki rezerwowych.

4'

Pierwsza fantastyczna szansa dla Jagiellonii! Kupisz z prawej strony dogrywa w pole karne do Piątkowskiego, a ten uderza niecelnie! Ponadto był jeszcze na spalonym.

3'

Zupełnie nieudane wznowienie gry przez Janukiewicza. Aut dla Jagiellonii.

2'

Kontra gospodarzy, Kupisz z Norambueną nie potrafili jednak przedostać się prawą stroną.

2'

Pogoń od początku w ataku, Jaga wybija piłkę z pola karnego.

1'

Już na spalonym złapany zdążył zostać Murayama.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra Borskiego i zaczynamy! Jagiellonia przy piłce!

17:59

Gospodarze zagrają dzisiaj w tradycyjnych żółto-czerwonych strojach, z kolei szczecinianie będą ubrani w całości na biało.

17:57

Obie drużyny wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego! Efektowna oprawa białostockich ultrasów!

17:50

W pozostałych rozegranych do tej pory meczach 5. kolejki Ekstraklasy: Zagłębie - Cracovia 0:1, Górnik - Ruch 2:2, Zawisza - Podbeskidzie 2:2.

17:47

- My też sobie mówimy, że gra nam się układa, ładnie się prezentujemy, jednak tych trzech punktów nam nie przybywa. Wyjazd do Białegostoku jest kolejną szansą. O motywację swoich zawodników jestem spokojny, byle zachowali boiskową dyscyplinę. Chciałbym, byśmy wrócili do tego, co było na początku: konsekwentna gra w obronie, a więc i zachowanie zera w tyłach. Z przodu coś na pewno wpadnie, bo akcje potrafimy sobie stworzyć. Jak wszyscy będą zdyscyplinowani - powinno być dobrze - to słowa trenera Pogoni Szczecin, Dariusza Wdowczyka.

17:45

Na kilka minut przed rozpoczęciem meczu Jagiellonia zajmuje w tabeli 5. miejsce z 7 punktami na swoim koncie. Pogoń, która do tej pory zgromadziła ledwie 5 punktów, jest jedenasta.

17:43

- Nie ma łatwych czy wymarzonych rywali. Liga jest wyrównana i łatwiej można by było wskazać, z kim by się nie chciało grać. Trzeba tak samo podejść do Pogoni Szczecin, jak i do Legii Warszawa. Pogoń pokazała na początku sezonu, że potrafi grać w piłkę i jest zespołem nieobliczalnym. Nasza forma nie jest do końca ustabilizowana, ale mamy nadzieję, że uda nam się wygrać po efektywnej i efektownej grze - mówił przed dzisiejszym meczem szkoleniowiec Jagiellonii, Piotr Stokowiec.

17:39

Dzisiaj Jagiellonia Białystok po raz pierwszy występuje na nowej części Stadionu Miejskiego. W związku z tym na trybunach zamelduje się niespełna 7 tysięcy widzów!

17:37

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 5. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się na własnym stadionie z Pogonią Szczecin!