Koniec meczu! Ruch pokonuje Legię w klasyku!

Kolejny faul i żółta kartka dla Brozia.

93'

Żółta kartka dla Dossy Juniora.

92'

Rzut wolny dla Ruchu pod polem karnym Legii. Krótko rozegrany, ale Legia nie potrafi odebrać piłki rywalom, którzy bawią się w końcowych minutach.

90'

Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Wrzutka i Szyndrowski wybija piłkę głową. Po kolejnym dośrodkowaniu w powietrzu łapie piłkę Kamiński, który ucierpiał w starciu z piłkarzem rywali.

89'

Dośrodkowanie Żyry zablokowane i tylko rzut rożny dla gości.

88'

Kucharczyk walczył o piłkę przy linii końcowej, ale nie zdołał utrzymać jej w boisku. Od bramki Kamiński.

87'

Kolejna świetna parada Kamińskiego! Dobitki już nie było, bo jeden z rywali był na spalonym.

86'

W końcowych minutach wzmaga się napór Legii. Na razie nie przynosi on jednak rezultatu.

84'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Helio Pinto zmieniony przez Dwaliszwilego.

83'

Po strzale Kucharczyka Kamiński wypluł piłkę przed siebie, ale zaasekurowali go obrońcy, nie pozwalając rywalom na dobitkę!

82'

W odpowiedzi próbował uderzać Starzyński, ale został zablokowany.

80'

Ależ szczęście miał teraz Ruch! Najpierw piłka trafiła w słupek, a po dobitce zdołał już interweniować Kamiński! Było blisko wyrównującej bramki!

79'

Zapowiadana zmiana. Żyro zmienia Koseckiego.

78'

Do wejścia na boisko szykuje się Michał Żyro. A tymczasem stoperzy Legii zatrzymali groźne wyjście z kontrą Ruchu.

77'

Mogło być po meczu. Zieńczuk wyszedł na wprost bramki, zagrał wzdłuż, a tam Sultes uderzył w swoim stylu wysoko ponad bramką!

76'

Mnożą nam się kartki i faule po przerwie. Tym razem ukarany Łukasik.

75'

Kosecki zastawiał piłkę w polu karnym, ale dał ją sobie odebrać. Mogło być groźnie.

74'

Legia już coraz liczniej atakuje na połowie Ruchu. Tymczasem Sultes ukarany żółtą kartką za faul.

72'

Sultes powalczył do końca o piłkę w polu karny, ale oddał strzał wysoko nad bramką.

70'

W pole karne z lewej strony ostro dośrodkował Zieńczuk, a Cichocki przed bramką zmuszony był wybijać piłkę na rzut rożny.

69'

Pierwsza żółta kartka dla Legionisty, Za faul ukarany Saganowski.

68'

Sultes zmienił Kuświka. Ostatnia zmiana w Ruchu. Jan Urban dalej zwleka z roszadami w składzie.

67'

W Chorzowie trwa żywiołowy doping. Zapraszamy do galerii zdjęć z trybun! Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem)

67'

Kuśiwk za mocno zagrał na skrzydło do Starzyńskiego i aut dla Legii.

66'

Wrzutka Furmana, piłkę zgrał Broź, a z ostrego kąta na bramkę uderzył Łukasik. Piłka minimalnie minęła okienko!

66'

Babiarz głową wybił piłkę na rzut rożny. Ósmy dla Legii.

65'

Kartka także dla Malinowskiego.

65'

Żółta kartka dla Stawarczyka, który faulem taktycznym zatrzymał groźną kontrę Legii.

63'

Tym razem krótko rozegrany rzut rożny, ale piłka wybita głową przez obrońcę. Ruch jednak ciągle w natarciu.

62'

W odpowiedzi Ruch wywalczył czwarty rzut rożny. Po wrzutce udało się wywalczyć rzut wolny z boku pola karnego. Po kolejnym dośrodkowaniu... kolejny korner. Już piąty.

60'

Kolejna okazja Legii, ale ponownie górą Kamiński! W drugiej połowie goście atakują zdecydowanie lepiej.

59'

Na spalonym złapany Kuświk.

58'

Siódmy już dzisiaj rzut rożny dla Legii. Po wrzutce z lewej strony wybił głową piłkę poza pole karne Kuświk.

56'

Żółta kartka dla Surmy, który faulem powstrzymał wychodzącego z akcją Brozia.

55'

Zmiana w Ruchu. Babiarz zmienił Gieragę.

53'

Ruch Chorzów - Legia WarszawaRuch Chorzów - Legia Warszawa

52'

Mamy dane o frekwencji. Na trybunach jest dzisiaj 8500 kibiców, w tym 555 fanów z Warszawy.

51'

Kosecki po podaniu z głębi pola wykorzystał swoją szybkość i wyszedł sam na sam z Kamińskim. Ponownie jednak przegrał z nim pojedynek jeden na jeden!

50'

Po długim podaniu Saganowski przed kolejną szansą, ale tym razem uprzedził go Kamiński.

48'

Jest bramka kontaktowa! Saganowski trafił po podaniu Furmana!

47'

Dobra akcja i okazja dla Legii. Kucharczyk wbiegł w pole karne, ograł zwodem obrońcę i mając sporo miejsca uderzył po ziemi w krótki róg. Do piłki rzucił się jednak Kamiński i pewnie wybronił.

46'

Poza wymuszonymi zmianami w pierwszej połowie, w przerwie obaj trenerzy nie zdecydowali się na kolejne roszady.

46'

Za mocne podanie Furmana do Brozia i od autu zacznie Ruch.

46'

Od środka drugą część meczu rozpoczęła Legia.

21:30

Jest już także na boisku zespół gospodarzy. Za moment początek drugiej połowy.

21:29

Witana gwizdami na boisku jako pierwsza pojawia się drużyna Legii.

21:28

Kibice Legii w Chorzowie Kibice Legii zjawili się w Chorzowie mocną ekipą. Warszawski zespół z pewnością zawodzi ich na razie swoją postawą. Czy w drugiej połowie będą mieli powody do radości?

21:26

Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem) Kibice Ruchu mają dzisiaj powody do zadowolenia.

21:18

Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem) Dosyć długo przed kamerami odpowiadał na pytania jeden z bohaterów pierwszej połowy, Łukasz Surma. A tymczasem występ cheerleaderek.

47'

Koniec pierwszej połowy. Kibice wstali z miejsc i brawami żegnają schodzących do szatni piłkarzy Ruchu. Ostatnio rzadki widok przy Ciechej.

46'

Po kolejnej akcji Legii piłka w rękach Kamińskiego i ponowna salwa braw.

46'

Próbował jeszcze Kosecki, ale w polu karnym powstrzymał go Gieraga i Kamiński. Piłkarze Ruchu nagrodzeni brawami.

45'

Tymczasem sędzia techniczny pokazał dwie minuty doliczone.

45'

Kucharczyk trochę poutykał, ale już jest gotowy do gry.

44'

Leży na murawie i zwija się z bólu Kucharczyk. Ruch wbija piłkę

43'

Po dośrodkowaniu piłkę wypiąstkował daleko Krzysztof Kamiński.

42'

Legia próbuje ataków lewą stroną, ale wrzutki nic nie dają. Szósty rzut rożny dla Legii.

41'

Cały czas czegoś brakuje w akcjach Legii. Teraz próbował nadrobić walecznością Kosecki, ale siła złego na jednego i stracił piłkę.

40'

Kuświk ładnie wypuścił Włodykę, ale ten zamiast dalej oddać piłkę, dał się zatrzymać Dossie Juniorowi.

39'

Tomasz Jodłowiec bardzo szybko opuszcza murawę. W jego miejsce Daniel Łukasik!

38'

Centro-strzał Starzyńskiego z prawej strony o mały włos nie zaskoczył Kuciaka!

38'

Z rzutu wolnego uderzył Zieńczuk, ale prosto w mur.

37'

Rzut wolny dla Ruchu sprzed pola karnego Legii po faulu Helio Pinto. Był dosyć ostry, ale obyło się bez kartki.

36'

Uderzenie z ostrego kąta oddał teraz Brzyski, ale piłka minęła bramkę.

35'

Sam na sam wychodził z Kamińskim Jakub Kosecki, ale przegrał pojedynek z bramkarze Ruchu! Tylko rzut rożny.

33'

Furman wrzucił piłkę w pole karne. Po sporym zamieszaniu udało się ją wybić, ale po chwili wróciła. Tym razem pewnie wyłapał ją już Kamiński.

32'

Rzut wolny dla Legii przy linii bocznej, ale sporo od bramki Ruchu. Wrzutka w pole karne i Szyndrowski wybija głową piłkę na rzut rożny.

30'

Legia próbuje atakować, ale wyraźnie jej to nie wychodzi. W Chorzowie na trybunach już prawdziwe święto, chociaż niecenzuralnych przyśpiewek cytować nie będziemy.

29'

Coś niebywałego! 2:0 dla Ruchu! Pięknym uderzeniem w okienko sprzed pola karnego popisał się Surma!

27'

Po bramce szał radości na trybunach. Kibice Niebieskich są wniebowzięci. Trzeba przyznać, że bramka dla Ruchu w pełni zasłużona. Legia zbyt nonszalancko podeszła do tego spotkania. Kolejne roszady w składzie wyraźnie odbijają się na zgraniu zespołu. Kolejny błąd popełnić dzisiaj Dossa Junior, po którego stracie padła bramka.

26'

Wymuszona kontuzją zmiana w Ruchu. Dziwniela zmienił Konczkowski.

25'

Goooooooooooooooooooooool! 1:0 dla Ruchu! Podanie Dossy Juniora do Furmana przejął Surma i wyprowadził kontrę. Zagrał w pole karne do Kuświka, który uderzył fałszem i piłka przy słupku wtoczyła się do bramki Kuciaka!

24'

Po podaniu Helio Pinto na dobrą pozycję wychodził Saganowski, ale naciskany uderzył obok bramki.

23'

Akcja Ruchu. Gieraga mocno po ziemi dośrodkował w pole karne z prawej strony, ale tam Jodłowiec przejął i wyprowadził piłkę.

21'

Dwa rzuty rożne. Po drugim dośrodkowaniu Furmana głową uderzył Dossa Junior, ale piłka przeszła niewiele obok słupka bramki Ruchu!

20'

Kosecki próbował wziąć sprawy w swoje ręce i szarżował lewą stroną, ale piłkę na rzut rożny wybił mu spod nóg Szyndrowski.

19'

Włodyka zagrał w pole karne do Kuświka i gdyby napastnik Ruchu opanował piłkę, stanąłby oko w oko z Kuciakiem. A tak od bramki golkiper gości.

18'

Stawarczyk wślizgiem zatrzymał Koseckiego szarżującego w pole karne!

17'

Próba ataku Legii, ale zakończyła się na nieudanym zagraniu na lewe skrzydło do Koseckiego. Od autu Ruch.

16'

I ponownie groźnie w polu karnym Legii. Po wrzutce z autu o piłkę pod bramką Kuciaka walczył Kuświk.

15'

Coraz groźniejsze robią się ataki Ruchu. Włodyka założył siatkę rywalowi i wbiegła w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału.

14'

Zieńczuk krótko rozegrał rzut rożny ze Starzyńskim, ale po dośrodkowaniu tego drugiego na spalonym złapany piłkarz Ruchu.

13'

W ataku Ruch. W polu karnym spod nóg Kuświka piłkę na rzut rożny wybił Dossa Junior. Trzeci korner dla Ruchu.

13'

Jodłowiec próbował wypuścić na skrzydle Koseckiego. Podanie za plecy skrzydłowego wylądowało jednak na aucie.

12'

Krótko rozegrany rzut rożny i... ponowny korner. Po kolejnej wrzutce Dossa Junior walczył w powietrzu z Szyndorwskim i zawodnik Ruchu nie zdołał oddać strzału głową.

11'

Groźnie pod bramką Legii. Po wrzutce w pole karne Broź zmuszony był szczupakiem wybić piłkę na rzut rożny.

10'

Mocne podanie na lewe skrzydło do Zieńczuka. Za mocne i piłka na aucie.

9'

Dziwniel długo czekał na powrót na boisko, podczas gdy w ataku była Legia. Ostatecznie sędzia zezwolił, a boczny obrońca Ruchu od razu próbował wykorzystać szansę i podlączył się do ataku na skrzydle. Koledzy nie skorzystali jednak z jego pomocy, a Legia szybko przerwała akcję.

7'

Dziwniel już poza linią boczną, opatrywany dalej. Gra wznowiona i w ataku Legia, ale piłka ląduje w rękawicach Kamińskiego.

5'

Opatrywany na boisku leży jeden z zawodników Ruchu.

4'

Dziwniel odebrał piłkę szarżującemu skrzydłowemu Legii, za co został nagrodzony brawami z trybun.

4'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową wybił Zieńczuk. Chwilę później Kosecki próbował dośrodkować z lewej strony, ale został zablokowany przez Gieragę.

3'

Już pierwsza okazja dla Legii! Bliski zdobycia bramki po dośrodkowaniu z prawej strony był Saganowski, ale uprzedził go obrońca, wybijając na rzut rożny.

2'

Piłkarz już pod polem karnym Ruchu, ale wspólnymi siłami radzą sobie obrońcy Niebieskich.

1'

Rzut wolny dla Ruchu na połowie Legii. Krótkie rozegranie i próba przerzutu na prawe skrzydło, ale podanie przeciął Cichocki.

1'

1'

Od środka rozpoczęli piłkarze Ruchu! Gramy!

20:29

Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem)Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem)Ruch Chorzów - Legia Warszawa (przed meczem)

20:28

Tradycyjne przywitanie i zespoły zajmują swoje miejsca na murawie.

20:27

Oba zespoły wyszły już na murawę. Gra skoczna muzyka. Prawdziwie śląskie szlagiery i śląskie klimaty.

20:25

Spójrzmy na składy. Wyraźnie widać, jak długą ławkę rezerwowych ma Jan Urban. Dzisiaj wystąpi od pierwszych minut niemal zupełnie inny zespół niż w meczu z Molde, a i tak nie widać w nim słabych punktów. Na bokach obrony Bereszyńskiego i Wawrzyniaka zastąpili Broź i Brzyski. Na środku defensywy ponownie szansę otrzyma młody Cichocki. Za plecami Saganowskiego, który zastąpił Dwaliszwilego zagra natomiast Helio Pinto, który zastąpi Radovicia. Na bokach obrony zagrają Kosecki i Kucharczyk, w miejscy Żyry i Ojamy. Ivicę Vrdoljaka zastąpił Furman. Jedyna trójka zawodników, którzy zagrali w środę to Dusan Kuciak, Dossa Junior i Tomasz Jodłowiec!

20:20

Kibice miejscowych raz po raz "pozdrawiają" kibiców Legii niewybrednymi przyśpiewkami. Od razu da się poczuć, jaki ciężar gatunkowy ma dzisiejsze spotkanie.