Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, godz. 18:00
Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 1
zawiszaZawisza Bydgoszcz
19:54

Pamiętając o sytuacji w tabeli, z pewnością przed spotkaniem goście punkt braliby w ciemno, ale z drugiej strony po niewykorzystanym karnym przez Abbotta, pewnie każdy fan Zawiszy żałuje, że nie doszło do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie.

90'

Koniec spotkania! Zawisza wywozi punkt z trudnego terenu.

90'

Hermes zastąpi Dudka.

90'

Kapitalna kontra gliwiczan, ale ostatecznie Wilczek w momencie podania piłki od Cicmana był na spalonym.

90'

Paweł Raczkowski doliczył 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Dośrodkowanie Petasza, ale pewnie blokuje Król.

88'

Goulon ukarany żółtą kartką za faul.

87'

Zganiacz za Rubena.

86'

Do jedenastki podszedł Abbott, uderzył w lewy dolny róg bramki, ale kapitalną interwencją popisał się Dariusz Trela!

85'

Masłowski faulowany w polu karnym przez Horvatha - rzut karny!

83'

Wspaniały strzał Petasza z dystansu, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Trela.

81'

Zbozień przez moment miał problemy z pachwiną, ale już może kontynuować grę.

79'

Kolejne dośrodkowanie, tym razem z prawej strony Izvolt, ale piłka trafia w Goulona.

78'

Piłka po centrze Rubena trafia wprost w ręce szybującego Kaczmarka.

77'

Cicman pojawił się na boisku zastępując Podgórskiego.

76'

Strzał Dudka z przed pola karnego zablokowany przez Robaka.

75'

Dośrodkował Zbozień z prawej strony, ale tym razem czujny w obronie był Skrzyński i wybił piłkę głową poza boisko.

74'

Wilczek pojawił się za Hanzela.

73'

Strzał Izvolta z 20 metrów i piłka poszybowała nad bramką.

72'

Masłowski faulował Matrasa.

71'

Kolejna zmiana - Petasz za Gevorgyana.

69'

Abbott zastapił Vasconcelosa.

68'

Strzelec jedynej bramki dla gości ukarany żółtą kartką.

68'

Z bólu zwijał się Gevorgyan, ale może już kontynuować grę.

67'

Dośrodkowanie Izvolta zablokowane przez Lewczuka.

67'

Wspaniała akcja Zawiszy lewą stroną, po czym Lewczuk dośrodkował z prawej strony na głowę Goulona, który źle złożył się do strzału i uderzył nad bramką.

64'

Ponownie groźnie Piast - Hanzel wdarł się w pole karne, po czym minimalnie niecelnie odgrywał do Robaka, co wystarczyło, by ten nie był w stanie oddać strzału z 7 metrów.

62'

Na spalonym był Robak - a mogło być groźnie...

61'

Podgórski faulował Lewczuka, ale ucierpiał bardziej niż jego rywal.

59'

Hanzel ukarany żółtą kartką za faul na Gevorgyanie.

56'

Strzał głową Horvatha, ale zabrakło celności.

55'

Ruben przewraca się w pole karnym, ale Paweł Raczkowski wskazuje na rzut rożny. Za co jest wygwizdywany przez kibiców.

54'

Po chwili Masłowski dośrodkował w pole karne ale piłka przeleciała nad polem karnym i opuściła boisko.

52'

Masłowski próbował krótko rozegrać rzut wolny, ale Paweł Raczkowski nakazał powtórzyć ten stały fragment gry.

50'

Dośrodkowanie Gevorgyana wprost na nogę Vasconcelosa, ale strzał Portugalczyka był niecelny.

49'

Niecelnie uderzał Vasconcelos z 30 metrów.

48'

Ciekawa akcja Rubena i Robaka przed bramką Kaczmarka, ale piłka odbiła się Robakowi od kolana i opuściła boisko.

47'

Dośrodkowanie Rubena z prawej strony zablokowane.

46'

Piast Gliwice - Zawisza BydgoszczPiast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz

46'

Druga połowa rozpoczęta!

45'

Paweł Raczkowski nie pozwolił nawet gospodarzom dokończyć akcję i zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

44'

Bramka, którą zdobył Król była jego pierwszą od 168 godzin.

42'

Pierwsza połowa małymi krokami zbliża się do końca.

40'

Ponownie Piasta zaczął przeważać w ostatnich minutach.

39'

Dośrodkowanie Podgórskiego z rzutu wolnego - piłka ostatecznie trafia do Rubena, którego strzał z 13 metrów był zablokowany.

38'

Lewczuk ukarany żółtą kartą za faul na Podgórskim.

37'

Ponownie centra z bocznych stref, tym razem Zbozień wprost w ręce Kaczmarka.

36'

Dośrodkowanie Podgórskiego z lewej strony, ale piłka trafia pod nogi jednego z obrońców Zawiszy.

35'

Akcje Piasta w ostatnich minutach bardzo nieudolne.

34'

Po samotnym rajdzie Gevorgyan zdecydował się na strzał z 12 metrów, ale trafił w jednego z obrońców - aut dla Piasta.

33'

Dośrodkowanie Zbozienia z prawej strony wprost na głowę niepilnowanego Robaka, ale piłka po uderzeniu poszybowała nad poprzeczką.

30'

Po dwóch kwadransach lepiej wygląda gra gości - którzy po wyrównaniu rzucili się do ataku.

29'

Bramka Zawiszy była karą dla gospodarzy, którzy dawali zbyt dużo wolnego miejsca rywalom po zdobyciu gola.

28'

Dośrodkowanie Skrzyńskiego z rzutu wolnego nie trafiło do żadnego z jego partnerów - od bramki rozpocznie Trela.

27'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Marcin Robak.

26'

GOOOOOL! VASCONCELOS W DEBIUCIE STRZELA BRAMKĘ Z METRA I DOPROWADZA DO WYRÓWNANIA! Z PEWNOŚCIĄ BYŁA TO JEGO NAJŁATWIEJ ZDOBYTA BRAMKA W KARIERZE.

23'

Od pewnego czasu gra skoncentrowana wyłącznie na połowie Piasta.

23'

Bramka, którą strzelił Król była jego pierwszym trafieniem dla Piasta Gliwice.

21'

Skrzyński próbował strzałem z rzutu wolnego pokonać Trelę, ale golkiper gospodarzy był czujny w bramce.

20'

GOOOOOOOL! PO RZUCIE ROŻNYM WYKONANYM PRZEZ PODGÓRSKIEGO PIŁKA TRAFIA DO KRZYSZTOFA KRÓLA, KTÓRY PŁASKIM STRZAŁEM Z 18 METRÓW POKONUJE KACZMARKA!

16'

Dośrodkowanie Króla trafia wprost na głowę Ziajki.

15'

Po kwadransie gry przeważają gospodarze, ale bydgoszczanie także mieli swoje okazje.

14'

Vasconcelos po raz pierwszy występuje na boiskach T-Mobile Ekstraklasy, ale póki co jest niewidoczny.

13'

Ciekawie próbował Dudek uruchomić Vasconcelosa prostopadłym podaniem, ale świetnie przeczytał to zagranie Polak i wybił piłkę głową.

12'

Rzut rożny wykonywał Podgórski, ale w polu karnym Zbozień faulował Lewczuka.

11'

Centra Króla zablokowana przez Skrzyńskiego.

10'

Kolejne uderzenie Robaka, tym razem niecelnie z 7 metrów.

9'

Kopia strzału Robaka, ale tym razem z drugiej strony wykonawcą był Masłowski.

8'

Po kolejnym kornerze ostatecznie piłka trafiła do Robaka który uderzył z 20 metrów tuż obok lewego słupka.

7'

Dośrodkowanie Króla z rzutu rożnego zablokowane przez Goulona.

6'

Trela uprzedził Vasconcelosa zanim ten doszedł do prostopadłego podania.

5'

Z bocznej strefy boiska uderzał Lewczuk, ale czujny w bramce był wracający po kontuzji Trela.

4'

Polak zablokował dośrodkowanie Masłowskiego - rzut rożny.

3'

Strzał Hanzela z 18 metrów został zablokowany i będzie kolejny korner dla gliwiczan.

2'

Nieporozumienie w defensywie Zawiszy spowodowało rzut rożny dla Piasta.

1'

Zawisza rozpoczął spotkanie!

17:55

W tabeli Gliwiczanie zajmują szóste miejsce i w przypadku wygranej z Zawiszą mogą awansować nawet na trzecią pozycję. Goście wraz z Koroną Kielce okupują ostatnie miejsca z jednym punktem na koncie i jak najszybciej muszą zacząć zwyciężać, jeżeli chcą pozostać w Ekstraklasie. Szczególnie, że przed nimi bardzo trudny i długi sezon.

17:43

Rezerwowi Zawiszy: Witan, Pereira, Hermes, Abbott, Ciechanowski, Kuklis, Petasz.

17:36

Rezerwowi Piasta: Szumski, Klepczyński, Cicman, Martinez, Zganiacz, Wilczek, Docekal.

17:28

Już za pół godziny rozpocznie się rywalizacja Piasta Gliwice z Zawiszą Bydgoszcz w ramach IV kolejki T-Mobile Ekstraklasy.