Sobota, 3 sierpnia 2013, godz. 20:30
4 : 0
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
22:35

To wszystko na dzisiaj. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz J. Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net! Już jutro m.in. z T-Mobile Ekstraklasy oraz 1. ligi. Szczególnie zachęcam do śledzenia relacji z meczu Dolcan - Termalica, którą będę miał przyjemność relacjonować prosto z Ząbek ;) Początek spotkania o godz. 12:15. Dobranoc

22:32

Legia w bardzo dobrych nastrojach zacznie przygotowania do spotkania z Molde. 5:1 z Widzewem, 3:0 z Pogonią i teraz 4:0 z Podbeskidziem - na Legię nie ma mocnych w lidze. Podbeskidzie do straty trzeciej bramki starało się coś wskórać w ofensywie. Potem zostały im odebrane chęci i podcięte skrzydła. Dusan Kuciak w drugiej połowie miał niewiele pracy, ale w pierwszej mogło być jeszcze ciekawiej gdyby Marcin Wodecki i Fabian Pawela wykorzystali swoje okazje.

93'

Yudai Yamamoto kończy mecz! Legia pokonuje Podbeskidzie 4:0 po golach Marka Saganowskiego, Helio Pinto, Henrika Ojamay i Władimera Dwaliszwilego.

92'

Miroslav Radović na spalonym.

91'

Dossa Junior w roli lewoskrzydłowego zagrywa na 5. metr do Władimera Dwaliszwilego, ale uprzedza go Ladislav Rybansky zgarniając piłkę przed Gruzinem.

90'

Trzy minuty dłużej potrwa druga połowa – tyle doliczył Yudai Yamamoto

89'

Legia w ostatnich jedenastu spotkaniach u siebie wygrała 10-krotnie i raz zremisowała.

87'

Pomocnik Podbeskidzia w asyście medyków opuszcza linię boczną. Zapewne za moment wróci jednak na boisko.

87'

Anton Sloboda leży na boisku. Potrzebna jest pomoc medyczna. Gra na moment przerwana.

86'

Nie milknie nawet na chwilę doping kibiców Legii. Wynik może być dobrym prognostykiem przed środowym spotkaniem rewanżowym z Molde.

85'

Kolejna koronkowa akcja Legii i Jakub Wawrzyniak bliski strzelenia piątego gola! Podciął piłkę nad wychodzącym z bramki Ladislavem Ryanskym, ale ta mija dalszy słupek!

82'

Techniczny strzał Miroslava Radovicia zza "16" i piłka przelatuje tuż nad spojeniem!

81'

Niespełna dziesięć minut do końca spotkania. Podbeskidzie zdaje się być pogodzone z porażką, chociaż dąży do strzelenia honorowego gola.

80'

Kamil Kurowski wchodzi w miejsce Marcina Wodeckiego.

79'

Władimer Dwaliszwili na spalonym. Goni "Sagana" ;)

79'

Cztery bramki to za mało. Podbeskidzie szczęśliwie ratuje się przed stratą kolejnej bramki. Gospodarze oddali aż 20 strzałów, w tym 9 w światło bramki.

75'

Zagranie Dominika Furmana zablokowane przez gracza Podbeskidzia i korner. Po nim... jeszcze jeden. Dossa Junior strzela głową obok bramki.

74'

Władimer Dwaliszliwi zastąpił Marka Saganowskiego i też dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

73'

Ostatnia zmiana w Legii: Miroslav Radović pojawia się w miejsce dobrze spisującego się Tomasza Jodłowca.

72'

Niezła centra Dominika Furmana do Bartłomieja Koniecznego – ten wybił futbolówkę jeszcze raz poza linię końcową. Powtórka i brak zagrożenia.

70'

Tomasz Górkiewicz blokuje strzał Michała Żyry. Piłka wychodzi na korner.

70'

Próba Helio Pinto z ponad 25 metrów... nieudana. Ladislav Rybansky z "piątki".

69'

Dla protokołu w niecelnych strzałach trzeba dopisać strzał Łukasza Żeglenia. Legia knock-outuje w drugiej połowie

66'

WŁADIMER DWALISZWILI precyzyjnie z rzutu karnego

63'

Łukasz Żegleń wchodzi zmienia Aleksandra Jagiełłę.

64'

Władimer Dwaliszwili wchodzi za Marka Saganowskiego.

63'

Żółta kartka dla Franka Adu Kwame'a

63'

Łukasz Broź wygrywa pojedynek z Frankiem Adu Kwame'm, i został przez niego sfaulowany w polu karnym! "Jedenastka"!

60'

Estończyk z ok. prawego narożnika pola karnego strzela tuż przy bliższym słupku. Piłka przeszła jeszcze między nogami Franka Adu Kwame'a. Ladislav Rybansky był lekko spóźniony. Legia 3, Podbeskidzie 0.

60'

GOOL, HENRIK OJAMAA

58'

Zmiana w Legii: Dominik Furman wchodzi za Ivicę Vrdoljaka.

58'

Pierwsza zmiana w Podbeskudziu: Mateusz Kupczak pojawia się na murawie zastępując Rudolfa Urbana.

56'

Największe zagrożenie ze strony gości jest po rzutach rożnych. Fabian Pawela wyskoczył najwyżej w polu karnym i strzela głową niecelnie.

53'

Szybka kontra Legii i podania Michała Żyry do Henrika Ojamay nie trafia do adresata – zostało w porę przecięte przez obrońcę. Trzecia bramka wisiała w powietrzu...

53'

Podbeskidzie próbuje się otrząsnąć. Na zachętę ma rzut rożny. Adam Deja uprzedził Dusana Kuciaka, ale nie oddał strzału.

51'

Michał Żyro zagrywa płasko z lewej strony w pole karne i Helio Pinto strzela po długim rogu nie do obrony!

51'

GOOL, HELIO PINTO

50'

Anton Sloboda uprzedza we własnym polu karnym Helio Pinto. Znowu z dobrej strony pokazał się Tomasz Jodłowiec. Po centrze z kornera nie udało się zagrozić Ladislavovi Rybansky'emu.

49'

Rzut wolny dla Podbeskidzia: Adam Deja podaje na 35. metr do Marcina Wodeckiego, który strzela obok bramki.

48'

Dossa Junior efektownie przerywa rajd Aleksandra Jagiełły wybijając mu piłkę. I spalony pewnego Legionisty...

47'

Tak jak w pierwszej odsłonie, Legia ma problem by przebić się przez czerwone zasieki w pobliże pola karnego Podbeskidzia. Łukasz Broź fauluje w ataku.

46'

I wracamy na drugą połówkę. Obie drużyny bez zmian personalnych.

21:19

Goście zdawali się na początku być lekko stremowani. Ale czym? Widzów jest bardzo mało, Legia nie gra oszałamiająco... Już na początku spotkania mistrzowie Polski powinni prowadzić, ale "setki" nie wykorzystał Marek Saganowski. Swoją okazję wykorzystał jednak na pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Gdyby nie dyspozycja Dusana Kuciaka, to mogłoby być jeszcze ciekawiej. Na szczęście to nie jest jednostronne widowisko. [b]Wracamy za kilka minut/b]!

46'

Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi po golu Marka Saganowskiego, który wykorzystał świetne dośrodkowanie Jakuba Wawrzyniaka.

45'

Goście murują dostęp do własnej bramki. Dalekie podanie do Marka Saganowskiego i... spalony.

45'

Minuta doliczona.

44'

Henrik Ojamaa podaje nie w tempo do Łukasza Brozia. Od bramki przyjezdni.

42'

Zakotłowało się w polu karnym gości. Ladislavowi Rybansky'emu wyślizgnęła się piłka z rąk i mogło się to skończyć stratą drugiej bramki. Na szczęście skutecznie zaasekurowali go partnerzy z obrony.

40'

Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Kapitalne dośrodkowanie Jakuba Wawrzyniaka z lewej strony w pole karne i Marek Saganowski strzałem głową po długim rogu otwiera wynik spotkania! Seria Podbeskidzia na Łazienkowskiej przerwana.

40'

GOOL, MAREK SAGANOWSKI

39'

A tymczasem było blisko bramki... dla Podbeskidzia! Strzał Fabiana Paweli zablokowany przez Mateusza Cichockiego i korner. Po dośrodkowaniu strzela głową obok słupka. Dusan Kuciak stał jak wryty! Pojawiły się pierwsze gwizdy.

38'

Michał Żyro płasko zagrywa z lewej strony w pole karne i Marek Saganowski zablokowany.

37'

Udany powrót do defensywy Rudolfa Urbana, który zatrzymał na lewej stronie szarżującego Jakuba Wawrzyniaka. Ciężar gry został szybko przeniesiony na drugą flankę gdzie Łukasz Broź ograł Franka Adu Kwane'a i dośrodkował z linii końcowej wprost do "koszyczka" bramkarza Podbeskidzia.

36'

6 Strzały celne 1

35'

Odpowiedź Łukasza Brozia, który wbiegł w pole karne Podbeskidzia i strzela w stronę bliższego słupka. Ladislav Rybansky spokojnie broni.

33'

Marcin Wodecki przed kolejną szansą. Strzał z woleja obok bramki.

32'

Dusan Kuciak ratuje Legię! Marcin Wodecki ograł w polu karnym na zamach Mateusza Cichockiego i strzela na bramkę. Bramkarz Legii przenosi piłkę nad poprzeczką!

32'

Dobra akcja Tomasza Jodłowca, który strzela z linii szesnastu metrów. Ladislav Rybansky piąstkuje pod nogi Marka Saganowskiego, lecz jego uderzenie po rykoszecie wychodzi na korner. "Główka" Mateusza Cichockiego przeleciała wysoko nad bramką.

30'

Zagadka dla Państwa: kto był na spalonym?

30'

Pół godziny gry za nami. Początek spotkania należał do gospodarzy, których płynne akcje napawały optymizmem. Ponadto niewykorzystana okazja Marka Saganowskiego... Podbeskidzie z minuty na minutę prezentuje się lepiej.

28'

Faul Henrika Ojamay w ofensywie. Wcześniej piętką do Estończyka podawał Helio Pinto.

27'

Hat-trick Marka Saganowskiego... jeżeli chodzi o spalone. Minimalny ofsajd. Brawa dla arbitra.

26'

Gra na moment przerwana. Fabian Pawela padł na murawę po starciu z Mateuszem Cichockim. Spotkanie szybko wznowiono.

24'

Podbeskidzie od czasu do czasu przedostaje się w pobliże pola karnego Legii. Z ogromnymi problemami. Gospodarze kontrolują spotkanie niezbyt wyraźnie.

23'

Redaktorze pan komentuje wszystko z pepsi areny ? Jakiego ma pan smartfona ? ;D Rzadko komentuję z Legii, jestem dzisiaj na zastępstwie. Relacja nie będzie zawierała lokowania produktu ;)

22'

Ladislav Rybansky bez trudu broni strzał Tomasza Jodłowca.

20'

Miękkie zagranie na piąty metr do Dossy Juniora, który wygrał pojedynek główkowy z Frankiem Adu Kwame'm, ale strzela obok bramki

20'

Tomasz Jodłowiec faulowany ok. 30 metrów od bramki Podbeskidzia. Przewinił Rudolf Urban.

18'

Tomasz Górkiewicz nie sięgnął piłki zagranej przez Aleksandra Jagiełły. Ta wraca jednak jak bumerang w pole karne i nieatakowany przez nikogo Łukasz Broź wybija ją poza linię końcową.

18'

Akcja 2 na 5 w wykonaniu Legii. Michał Żyro za długo holował piłkę przez co stracił czujność i traci piłkę. Szybka akcja gości i korner.

17'

Znowu Estończyk w roli głównej. Za krótkie dośrodkowanie. Poprawka i m.in. Marek Saganowski na spalonym.

15'

Marek Saganowski ograł w polu rywala, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał oddać strzału. Po chwili Henrik Ojamaa pada w polu karnym. Nie ma mowy o "jedenastce".

14'

Legia... prowadzi 3:0. Póki co w rzutach rożnych. Centra z prawego narożnika i Dossa Junior efektownie uderza wprost w czekającego na piłkę Latislava Rybansky'ego.

13'

Dobre dośrodkowanie Fabiana Paweli z prawej strony i Łukasz Broź górą w polu karnym. Jeszcze uderza anemicznie Anton Sloboda i Dusan Kuciak nie miał problemów ze złapaniem piłki.

12'

Prostopadłe podanie Helio Pinto do Marka Saganowskiego w "16" i snajper Legii był znowu sam na sam z bramkarzem Podbeskidzia! Akcję przerwał jednak gwizdek sędziego – spalony.

10'

Aleksander Jagiełło podaje do Rudolfa Urbana, lecz ten traci piłkę przed polem karnym Legii. Kontra też zakończona niepowodzeniem.

10'

Jeszcze jeden korner dla Legii. Ponowne centruje Michał Żyro i strzał głowa jednego z zawodników Legii zatrzymał się w gąszczu zawodników na piątym metrze.

9'

Marek Saganowski nie zdołał utrzymać piłki w boisku po dalekim zagraniu Dossy Juniora. Aut dla Podbeskidzia na wysokości własnego pola karnego.

7'

Płaskie dośrodkowanie Michała Żyry w pole karne za krótkie i wybijają obrońcy wprost pod nogi Helio Pinto. Ten strzela w górne rzędy trybuny za bramką Ladislava Rybansky'ego.

7'

Ivica Vrdoljak faulowany przez Bartłomieja Koniecznego na prawej stronie. Obyło się bez kartki, choć japoński sędzia mógł pokazać kapitanowi Podbeskidzia.

5'

Akcja zaczepna gości przerwana przez Jakuba Wawrzyniaka. Wysoki pressing Legii znacznie utrudnia prowadzenie gry przez Górali.

5'

Michał Żyro centruje z lewej strony, ale piłka minęła linię końcową. Bramkarz Podbeskidzia z "piątki" wznawia grę.

4'

Stuprocentowa sytuacja Marka Saganowskiego, który przegrywa pojedynek sam na sam z Ladislavem Rybanskym! To powinien być gol!

2'

Pierwsza akcja Marka Saganowskiego w polu karnym i zyskuje rzut rożny. Centra Michała Żyry z narożnika i bardzo niecelny strzał napastnika Legii. Ladislav Rybánsky od bramki.

1'

Pierwsza połowa rozpoczęta.

20:29

Ponadto kibice odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

20:28

Dość długo trwało losowanie stron. Może problemy w komunikacji między arbitrami a kapitanami obu zespołów? Minuta ciszy z syrenami w tle dla uczczenia 69. rocznicy Powstania Warszawskiego.

20:26

Panie Redaktorze, można prosić jakieś zdjęcie kibiców Legii ? Zdjęcia na pewno się pojawią, nie tylko w relacji, ale też w galerii (oddzielny art.) Osobiście jednak nie będę w stanie ich zrobić – poza słabym aparatem w telefonie mam kontuzję kolana i chodzenie mam mocno utrudnione. Schody to mordęga ;)

20:25

Po dwóch kolejkach piłkarze Czesława Michniewicza są w środku... grupy spadkowej (zakładając podział tabeli na grupy mistrzowską i spadkową). Najpierw w dramatycznych okolicznościach wywieźli punkt z Gdańska, a tydzień temu przegrali u siebie z Górnikiem (1:2).

20:20

Rozpoczęcie spotkania poprzedzi minuta ciszy dla uczczenia 69. rocznicy Powstania Warszawskiego.

20:18

W ramach wymiany za kilka dni do Japonii poleci polska trójka sędziowska: Szymon Marciniak, Paweł Sokolnicki i Radosław Siejka. Też będą sędziować trzy mecze: w rozgrywkach J-League Kawasaki Frontale – FC Tokyo (10 sierpnia) i Cerezo Osaka – Shimizu S-Pulse (17 sierpnia) oraz bardzo atrakcyjnie zapowiadające się spotkania międzypaństwowe Japonia – Urugwaj, które zostanie rozegrane 14 sierpnia. Tego samego dnia Biało-czerwoni zagrają towarzysko z Danią w Gdańsku.

20:16

Toshiyuki Nagi i Shinji Ochi będą asystentami Yudai Yamamoto. Przypomnijmy, w 2007 r. Kolegium Sędziów PZPN zawarli współpracę z Japońską Federacją Piłkarską, która została zawieszona po trzech latach. Udało się jednak powrócić do tej idei.

20:13

Obie drużyny spokojnie rozgrzewają się na płycie boiska. Frekwencja nie rzuca na kolana.

20:10

Wróćmy jednak do spotkania przy Łazienkowskiej. Podbeskidzie grało tutaj dwukrotnie i zawsze jako pierwsze otwierało wynik spotkania. 10 września 2011 r. Górale wygrali 2:1, a rok później przegrali 1:3 po dramatycznej końcówce, w której losy spotkania – w ostatnich 10 minutach – odwrócili Michał Żyro, Dominik Furman i Miroslav Radović.

20:06

Przed momentem zakończył się mecz Widzewa z Koroną. Na dwa trafienie Eduardsa Visnakovsa (pierwsza z rzutu karnego) odpowiedział Paweł Golański. Goście od... trzeciej minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Zbigniewa Małkowskiego.

20:03

Rezerwowi Podbeskidzia Bielsko-Biała: Piotr Adamek, Błażej Telichowski, Dariusz Kołodziej, Marek Sokołowski, Kamil Kurowski, Mateusz Kupczak, Łukasz Żegleń.

20:02

Rezerwowi Legii Warszawa: Wojciech Skaba, Wladimer Dwaliszwili, Tomasz Brzyski, Bartosz Bereszyński, Jakub Kosecki, Miroslav Radović, Dominik Furman.

20:00

Trener gospodarz, Jan Urban, jak mówił mocno namiesza w składzie.

19:55

Tomasz J. Górski, witam Państwa!

19:53

W drugim sobotnim spotkaniu 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy mistrz Polski, Legia Warszawa, podejmie za nieco ponad pół godziny Podbeskidzie Bielsko-Biała.