Piast GliwicePiast Gliwice
17:24

Dziękujemy za uwagę!

17:22

Nie mogą narzekać kibice, którzy zdecydowali się na zobaczenie spotkania w Zabrzu lub przed telewizorem. Zobaczyliśmy dobre widowisko i trzy gole, a najpiękniejsze było trafienie Radosława Sobolewskiego.

94'

Koniec meczu w Zabrzu! Górnik wygrywa z Piastem 2:1! I ma już na swoim koncie 7 punktów!

94'

Dytko znalazł się w polu karnym Górnika, ale ofiarnie spod nóg wybił mu ją jeden z obrońców Zabrzan. Po chwili Piast wykonywał rzut rożny, ale nie przyniósł on już żadnego zagrożenia.

93'

Rzut wolny dla Zabrzan z prawej strony wykonywał Mączyński, który starał się zgrać piłkę w kierunku Dancha. Ale kapitan Górnika nie doszedł do piłki.

92'

Dobra interwencja Szeweluchina, który wybił w ostatnim momencie piłkę spod nóg Robaka.

91'

Sędzia doliczył trzy minuty.

90'

Krzysztof Król starał się dośrodkować piłkę w pole karne, ale nie pozwolił mu na to Madej.

89'

Podgórski dośrodkowywał piłkę w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego, ale złapał ją Witkowski.

88'

Żółta kartka dla Madeja za faul na zawodniku Piasta.

87'

A w Piaście Dydko zastąpił Lazdinsa.

87'

Ostatnie zmiany w obu drużynach. Za Gancarczyka pojawił się Szeweluchin.

85'

Po chwili kontrę przeprowadzili piłkarze Górnika, na bramkę uderzył Olkowski, ale wprost w bramkarza.

85'

Csaba Horvat zgrywał daleką piłkę w kierunku napastników Piasta, ale piłka znalazła się w dłoniach Witkowskiego.

84'

Gooolll dla Górnika! Ależ piękna bramka Radosława Sobolewskiego! Olkowski mocno z autu zgrał piłkę w pole karne, a były zawodnik Wisły nożycami wpakował piłkę do bramki!

80'

Murawski sfaulował Nakoulmę i mieliśmy rzut wolny dla zabrzan, ale zbyt głęboko piłkę zagrał Gancarczyk i od bramki rozpocznie Szumski.

77'

W ataku piłkarze Górnika. Mosznikow wycofał piłkę do Mączyńskiego, ale ten uderzył wprost w bramkarza.

76'

Csaba Horvat został ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką.

75'

Z lewej strony piłkę w pole karne chciał zgrać Danch, ale uczynił to zbyt mocno.

74'

Żółta kartka dla Króla za brzydki faul na Madeju.

73'

A także Madej za Małkowskiego.

73'

Podwójna zmiana w drużynie Górnika. Zachara schodzi z boiska, a za niego pojawi się Mosznikow.

71'

Poprzeczka po strzale Wilczka uratowała Górnika przed stratą bramki!

69'

Do rzutu wolnego podszedł Podgórski z Robakiem, uderzył ten pierwszy, ale wprost w mur zabrzan.

68'

Żółta kartka dla Kosznika za faul na Robaku, chociaż mogło się wydawać że faulu nie było.

66'

Przytrzymywany przez obrońcę był Zachara, jednak sędzia nie użył gwizdka, co bardzo zdenerwowało kibiców zgromadzonych na stadionie.

64'

Z lewej strony boiska rzut wolny wykonywał Małkowski, który chciał wycofać piłkę na szesnasty metr do Gancarczyka, ale piłkarze Górnika nie zrozumieli się w tej sytuacji.

62'

Po rzucie rożnym z okolicy szesnastego metra uderzał Kosznik, ale niecelnie.

60'

Stratę zanotował Kosznik i z kontratakiem ruszył Piast Gliwice. Robak zgrał do Murawskiego, który uderzył piłkę obok bramki Górnika.

58'

Druga zmiana w drużynie gości. Boisko opuści Jurado, a za niego pojawi się Wilczek.

55'

Mamy wyrównanie w Zabrzu. Dobre podanie w pole karne otrzymał Robak, poradził sobie z obrońcami i umieścił piłkę w bramce!

54'

Na uderzenie z szesnastego metra zdecydował się Nakoulma, ale uderzył tylko w boczną siatkę.

52'

W przeciągu trzydziestu sekund dwukrotnie na bramkę Piasta uderzał Olkowski. Za pierwszym razem dobrą interwencją popisał się Szumski, a po drugim strzale piłka polecała nad bramką.

51'

Pierwsza zmiana w drużynie Piasta. Z boiska zszedł Martinez, a pojawił się Murawski.

50'

Z prawej strony był faulowany Cicman, do wykonywania rzutu wolnego podszedł Podgórski, ale po uderzeniu Horvata piłka poleciała nad bramką.

49'

Pierwszą żółtą kartka w tym spotkaniu otrzymał Martinez za ostry faul na zawodniku Górnika.

48'

Rzut wolny dla Górnika Zabrze wykonywał Gancarczyk, do piłki wyskoczył Sobolewski, ale nie skierował piłki do bramki.

46'

Bez zmian rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

16:27

Na boisku zjawili się już piłkarze Piasta, za chwilę wznowienie spotkania po przerwie.

16:19

Na stadionie w Zabrzu obecny jest Jerzy Dudek.

45'

Koniec pierwszej połowy w Zabrzu! Górnik zasłużenie prowadzi 1:0, ale musi uważać na trio z Gliwic czyli Robak, Jurado i Podgórski, które nie raz siało zagrożenie pod bramką gospodarzy.

42'

Na stadionie jest komplet widzów czyli około 3500 osób.

41'

Prawą stroną boiska przedzierał się Marcin Robak, ale piłkę na rzut rożny ślizgiem wybił Seweryn Gancarczyk. Dobra gra w tym spotkaniu byłego reprezentanta polski na środku obrony w drużynie Adama Nawałki

39'

Do rzutu wolnego podszedł Podgórski i zacentrował w pole karne Górnika, ale piłkę na rzut rożny wybił jeden z obrońców gospodarzy.

38'

W odpowiedzi na poprzednią akcję Piasta Olkowski podał piłkę do Zachary, ale niedokładne przyjęcie napastnika zabrzan, zdecydowało o niepowodzeniu tego ataku.

36'

Do głosu dochodzą zawodnicy Piasta. Z lewej strony piłkę zgrywał Podgórski w kierunku Jurado, ale dobra interwencja Gancarczyka uratowała Górnika przed stratą bramki.

32'

Kolejna dobra akcja Górnika. Lewą stroną piłkę w pole karne zgrał Małkowski. Do uderzenia składał się Przybylski, ale został powstrzymany przez obrońcę Piasta.

31'

Niedokładne podanie i strata Jurado, piłkę przejął Małkowski i starał się podawać w pole karne gdzie był Zachara i Nakoulma, ale uczynił to niedokładnie i piłka znalazła się w dłoniach Jakuba Szumskiego.

29'

W odpowiedzi na bramkę Górnika starali się odpowiedzieć piłkarze Piasta Gliwice. W indywidualnej akcji na bramkę uderzył Jurado, ale piłka powędrowała w kierunku nowo budowanej trybuny stadionu.

27'

Gooollll w Zabrzu! Bardzo dobra akcja Górnika Zabrze! Nakoulma wykorzystał swoją szybkość i popędził prawą stroną boiska, pozostawiając za sobą obrońców zgrał piłkę w pole karne, a tam do bramki wpakował ją Maciej Małkowski.

26'

Bardzo dobre, długie zagranie Olkowskiego w kierunku Nakoulmy. Reprezentantowi Burkina Faso wystarczyło minąć obrońcę i uderzyć na bramkę. Ale nie udała mu się ta sztuka.

24'

Szybka kontra Piasta Gliwice. Chwilowo było nawet dwóch zawodników na jednego obrońcę. Ale zbyt długo z podaniem zwlekał Cicman i piłkę wybił mu jeden z obrońców zabrzan.

21'

Głową piłkę uderzał Zachara, ale minęła ona o centymetry bramkę strzeżoną przez Szumskiego.

17'

Akcja prawą stroną boiska przeprowadzili piłkarze Górnika Zabrze. Z piłką w pole karne wpadł Nakoulma, jednak został powstrzymany przez obrońcę Piasta Gliwice. Piłkarze Górnika sygnalizowali sędziemu zagranie piłki ręką przez piłkarza Piasta, ale gwizdek arbitra milczał. Po chwili z szesnastu metrów uderzył Mączyński, ale wprost w ręce Szumskiego.

15'

Przez większą cześć spotkania Zabrzanie rozgrywają akcję prawą stroną boiska, co nikogo nie może dziwić gdyż gra tam Olkowski z Nakoulmą, czyli dwie największe gwiazdy Górnika.

13'

Dobre zagranie Nakoulmy na lewą stronę do Kosznika, który zdecydował się na uderzenie. Piłkę na raty złapał Jakub Szumski.

12'

Kolejna akcja zabrzan prawą stroną boiska, ale piłkę tym razem stracił Paweł Olkowski.

10'

Ładna akcja Zabrzan przeprowadzona prawą stroną boiska, na strzał zdecydował się Nakoulma, ale posłał piłkę nad bramką.

9'

Tym razem rzut wolny wykonywali po faulu Sobolewskiego zawodnicy Piasta . Podgórski dośrodkował piłkę w pole karne, ale Gancarczyk ekspediował piłkę jak najdalej.

7'

Po raz drugi w krótkim okresie faulowany był Nakoulma, ale sędzia nie postanowił ukarać zawodnika Piasta żółtą kartką.

6'

Piłkę stracił Sobolewski i z kontratakiem ruszył Piast. W pole karne dośrodkował Król, ale pewną interwencją popisał się stoper Zabrzan Adam Danch.

4'

Pierwszy w tym spotkaniu rzut rożny dla Górnika. Krótko rozegrał piłkę Gancarczyk z Zacharą, centrował ten pierwszy. Po chwili to samo uczynili Nakoulma z Mączyńskim, ale oba stałe fragmenty gry nie spowodowały wielkiego zagrożenia pod bramką Piasta.

2'

Prawą stroną rozpędzał się Paweł Olkowski, ale piłkę spod nóg wybił mu Król.

1'

Od początku meczu zaatakowali piłkarze Zabrzańskiego Górnika, ale Zachara źle przyjął piłkę.

1'

Rozpoczynamy spotkanie w Zabrzu!

15:26

Piłkarze pojawili się z powrotem na murawie, za kilka chwil początek spotkania.

15:21

Dzisiejsze spotkanie jest jednym z najciekawszych wydarzeń tej kolejki T-mobile Ekstraklasy, gdyż Górnik skończył poprzedni sezon na piątym meczu, a Piast jedno oczko wyżej.

15:18

Rozgrzewkę zakończyli właśnie piłkarze obu drużyn, za około 10 minut powinniśmy zobaczyć ich z powrotem na boisku.

15:14

Jesteśmy profesjonalistami i do każdego meczu przygotowujemy się tak samo. Mamy swoje sprawdzone metody i nie wypada, a wręcz nie należy tego zmieniać, bo jeżeli coś się sprawdza to trzeba podążać tą ścieżką i tylko to ulepszać - o przygotowaniach do niedzielnego meczu powiedział Tomasz Podgórski.

15:13

Z powodu budowy stadionu w Zabrzu zabraknie kibiców gości. W tej sytuacji Stowarzyszenie Piasta Gliwice apelowało do wszystkich fanów, aby nie siedzieli w domach przy telewizorach, ale przyszli na Rynek, by w okolicznych lokalach dopingować niebiesko-czerwonym.

15:11

W drużynie Piasta nie zagrają na pewno Wojciech Kędziora i Dariusz Trela. Obaj wciąż przechodzą rehabilitację po urazach kolana. Trela jednak podjął treningi i ćwiczył już na pełnym obciążeniu.

15:10

Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła, Dytko, Murawski, Wilczek, Klepczyński, Izvolt, Hanzel

15:09

Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Steinbors, Szeweluchin, Mosznikow, Mańka, Madej, Skrzypczak, Wełnicki

15:08

Górnik Zabrze - Piast GliwiceGórnik Zabrze - Piast GliwiceGórnik Zabrze - Piast GliwiceGórnik Zabrze - Piast Gliwice

15:08

Rozgrzewkę rozpoczęli także pozostali zawodnicy obu drużyn.

15:04

W zespole gospodarzy w meczu z Piastem nie zagra Antoni Łukasiewicz i Przemysław Oziębała. Na ławce rezerwowych pojawił się natomiast Oleksandr Szeweluchin.

15:02

Przedstawiciele francuskiego AS Saint-Étienne oglądać będą w niedzielę Prejuce'a Nakoulmę, pomocnika z Burkina Faso. Po raz kolejny do Zabrza przyjadą menedżerowie SC Freiburg.

15:00

Na murawie rozgrzewają się już bramkarze Górnika Zabrze oraz Piasta Gliwice

14:57

Adam Nawałka z Górnikiem pracuje od stycznia 2010 roku, a Marcin Brosz z Piastem Gliwice od lipca. Łączy ich także mocna pozycja w klubie. Spośród obecnych szkoleniowców ekstraklasy to właśnie oni mogą się pochwalić najdłuższym stażem w jednym klubie.

14:54

- Te pierwsze kolejki potwierdzają, że Piast to już czołówka polskiej ligi. Gliwiczanie zdobyli komplet punktów, chociaż w obydwu przypadkach musieli gonić wynik. To właśnie w takich sytuacjach poznaje się dobry zespół - komplementuje podopiecznych Marcina Brosza Danch w wywiadzie dla katowickiego Sportu

14:49

Do tej pory gliwiczanie dwukrotnie grali przy Roosevelta i za każdym razem przegrywali 0-1. Zabrzanie u siebie prezentują się z reguły solidnie, jednak ekipie trenera Marcina Brosza mecze wyjazdowe nie sprawiają większych problemów. W poprzednich rozgrywkach Piast zdobył więcej punktów poza własnym terenem niż przy Okrzei.