Widzew ŁódźWidzew Łódź
2 : 1
zawiszaZawisza Bydgoszcz
94'

Koniec meczu! Widzew zgarnia trzy punkty, co po 30 minutach wydawało się nieprawdopodobne. Zawisza kompletnie opadł z sił, co wykorzystali łodzianie, którzy mają nowego bohatera - Eduardsa Visnakovsa.

94'

Okachi ogląda żółtą kartką.

92'

Ależ nerwy na trybunach. Kibice Widzewa z niecierpliwością czekają na gwizdek. Zawisza podejmuje desperackie próby uratowania remisu.

90'

Tomasz Kowalski ukarany kartką.

85'

Rybicki ukarany kartką tuż po wejściu z ławki rezerwowych. Nawet nie zdążył się ustawić. Ciekawe co przeskrobał.

83'

GOOOL!!! Stadion szaleje, Widzew wychodzi na prowadzenie, a jedną z najlepszych akcji od dawna popisuje się Kaczmarek. Wspaniały, dynamiczny rajd doświadczonego pomocnika na lewej stronie i jeszcze lepsza, precyzyjna wrzutka w pole karne, do której natychmiast dopada Visnjakovs i bezpośrednim kopnięciem z bliska pakuje piłkę do siatki.

84'

Trzecie zmiana w Widzewie. Rybicki za Kaczmarka.

80'

W następstwie zagrania Stępińskiego z prawej strony, Kaczmarek złożył się do strzału w polu karnym. W ostatniej chwili został zablokowany.

77'

Kuklis pojawia się za Abbotta.

77'

Pawłowski zupełnie niepotrzebnie zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Futbolówka powędrowała kilka metrów nad poprzeczką.

77'

Kasprzak chciał wypuścić Pawłowskiego sam na sam. Zagrał odrobinę za mocno.

75'

W akcjach Widzewa wyraźnie brakuje ostatniego podania i wykończenia.

72'

Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz

70'

Zmiana w Zawiszy. Gevorgyan wa Dudka.

67'

Płaski, niegroźny strzał Goulona zza pola karnego trochę na raty łapie Mielcarz.

65'

Lewczuk ukarany.

65'

Abbott znów dochodzi do strzału w polu karnym. Piłka po obrońcy wychodzi na rzut rożny.

64'

Zmiana w Widzewie. Kowalski w miejsce Staronia. Ledwo się pojawił, a już próbował zaskoczyć z dystansu. Niecelnie.

63'

Zawisza nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Stoperzy Widzewa zostawili za dużo wolnego miejsca Abbotowi, który w czystej sytuacji zdecydował się na strzał. Na szczęście Mielcarz był na posterunku.

62'

Mroziński fatalnie przepuścił zagranie do Abbotta. Napastnik Zawiszy miał przed sobą tylko Mielcarza, ale nie zdołał dobiec pierwszy do piłki- szybszy w tej sytuacji był bramkarz Widzewa.

58'

Zawisza seriami bije rzuty rożne, a obrońcy Widzewa konsekwentnie wybijają piłkę za linię końcową.

56'

Zawisza powinna wyjść na korzystny rezultat! Jak można było tego nie wykorzystać! Będący przed szesnastym m. Abbott odegrał na prawe skrzydło do Wójcickiego, który nieupilnowany stanął sam na sam z Mielcarzem i strzelił... obok dalszego słupka.

53'

Kaczmarek dalekim zagraniem z głębi pola uruchomił Pawłowskiego w polu karnym, który jednak za wolno ruszył do przodu i piłkę przejął Kaczmarek.

49'

Po zagraniu ze skrzydła, z 16.metrów nad bramką uderzał Okachi.

48'

Widzew od samego początku usiłuje nacierać Zawiszę. Przed chwilą po dośrodkowaniu Kaczmarka z prawego skrzydła, nad poprzeczką z pola karnego huknął Visnjakovs. Za dużo siły, zero precyzji.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

21:33

Pada już lżej. Pierwsi na murawę wyszli piłkarze Widzewa, tuż za nimi pojawiają się gracze Zawiszy, a kibice dopingują Visnjakovsa.

21:25

Nad Łodzią przechodzi właśnie wielkie oberwanie chmury.

48'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy remis 1:1.

45'

Widzewa stara się przycisnąć, ale jak na razie bez efektów. W trakcie budowania okazji często brakuje odpowiednich decyzji.

40'

Kolejna okazja bramkowa mogła być w zasięgu Widzewa. Staroń wypuścił w tempo Visnajakovsa, który nie mógł zwlekać i zdecydował się na strzał. Piłka po rykoszecie od obrońców wylądowała w rękach bramkarza.

39'

Widzew wyraźnie odżył po bramce wyrównującej. Gra szybko, śmiało, zdecydowanie. Przed chwilą po zagraniu Kaczmarka z prawej flanki, piłkę w polu karnym trącił Visnjakovs. Za lekko, za słabo, by mówić o jakimkolwiek zagrożeniu.

36'

GOOOL!!!! Widzew doprowadza do remisu. Akcja Pawłowskiego i Visnakovsa w polu karnym. Były zawodnik Jagiellonii Białystok świetnie wypatrzył urywającego się obrońcom Łotysza, który bez kompleksów poradził sobie w sytuacji sam na sam z Kaczmarkiem.

35'

34'

Kolejna akcja Zawiszy i kolejna prawym skrzydłem. Tym razem po centrze Lewczuka, nad poprzeczką główkował Masłowski.

32'

Widzewowi brakuje dzisiaj wszystkiego. Ładu, składu, pomysłu, dokładności, a nawet walki i ambicji. Zawisza także nie prezentuje niczego szczególnego.

27'

Po centrze z rzutu wolnego, nad poprzeczką główkował Goulon.

25'

Już w 25.minucie trener Radosław Mroczkowski jest zmuszony dokonać pierwszej zmiany. Na prawej stronie obrony kontuzjowanego Płotkę zmienia Patryk Stępiński.

25'

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

23'

Wójciki szybkim podaniem wypuścił na pozycję strzelecką Masłowskiego w polu karnym. Futbolówka poleciała nad poprzeczką. Zawisza praktycznie nie schodzi z połowy widzewiaków.

21'

Mogło być 2:0! Czystą pozycję strzelecką miał w polu karnym Wójcicki. W ostatniej chwili z interwencją zdążył jeden ze stoperów gospodarzy.

21'

Fatalnie wygląda Widzew po utracie bramki. Nie potrafi przejąć i utrzymać się przy futbolówce. Cała drużyny, może z małymi wyjątkami, sprawia wrażenie zagubionych.

18'

GOOOOOL dla Zawiszy. Błąd w szeregach obronnych Widzewa i Wójcicki bezbłędnie wykorzystuje sytuacje sam na sam.

15'

Po podaniu Wójcickiego z lewej strony, zaskakującym uderzeniem z 16.metrów popisał się Hermes. Piłka wpadła jednak prosto w koszyczek Mielcarza.

11'

To mogła być wyśmienita okazja! Lewczuk przepuścił zagranie z prawej strony od Kaczmarka. Piłka trafiła pod nogi Pawłowskiego. Niestety 21-letni skrzydłowy wahał się z szybką kontynuacją akcji i obrońca Zawiszy zdołał naprawić błąd.

10'

8'

W pierwszych minutach to Zawisza jest częściej przy piłce, ale nie potrafi tego przełożyć na akcje. Brakuje dokładności przy podaniach.

5'

Zawisza blisko bramki. Po wrzutce z rzutu rożnego do główki doszedł Wójciki. Piłkę wybili obrońcy na rzut rożny.

3'

Widzew od początku stara się grać szybko i naciska Zawiszę.

1'

Abbot do Hermesa. Zaczynamy drugie spotkanie drugiej kolejki Ekstraklasy.

20:30

Piłkarze obu drużyn już są na murawie. Kibice unieśli flagi w górę i rozpoczęli doping.

20:28

Na "Niciarce" kibice Widzewa wywiesili olbrzymi transparent z jasnym przekazem: "Nic naprawdę nic nie pomoże, jeśli Ty nie pomożesz Widzewowi".

20:26

Decyzją wojewody łódzkiej sektor D, czyli popularny "Zegar", gdzie zasiadają najbardziej zagorzali kibice Widzewa, został zamknięty na dzisiejsze spotkanie. Doping będzie więc prowadzony z sektora B- popularnej "Niciarki".

20:16

Rezerwowi Zawisza: Andrzej Witan, Damian Ciechanowski, Vahan Gevorgyan, Piotr Kuklis, Michał Markowski, Piotr Petasz, Rafał Leśniewski

20:15

Rezerwowi Widzew: Maciej Krakowiak, Velijko Batrović, Krystian Nowak, Mariusz Rybicki, Patryk Stępiński, Karol Tomczyk, Tomasz Kowalski

20:12

Widzew i Zawisza mają wbrew pozorom wiele punktów wspólnych. Jedni i drudzy wciąż nie mają ustabilizowanej, zoptymalizowanej sytuacji kadrowej i znajdują się na etapie poszukiwania ostatnich wzmocnień. Długie, przeciągające się testy potencjalnych nowych nabytków i częste wymiany składów w trakcie sparingów sprawiły, że obie drużyny nie są jeszcze dostatecznie zgrane i dalekie od optymalnej formy. Nie dziwi więc, że sezon rozpoczęły od porażek. Zawisza uległ u siebie Jagiellonii 0:1, natomiast Widzew został obdarty ze skóry przez rezerwowy skład Legii (1:5).

20:05

Witamy ze stadionu przy al. Piłsudskiego w Łodzi. Dzisiaj miejscowy Widzew podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Zapraszamy na relację na żywo!