Koniec meczu! Ruch Chorzów zremisował u siebie z Lechią Gdańsk 1:1.

97'

Źle przymierzył Zieńczuk, arbiter nie pozwoli już przeprowadzić kolejnej akcji.

96'

Kolejna żółta kartka w zespole gości, tym razem dla Madery za faul. Będzie rzut wolny i ostatnia szansa dla Ruchu!

96'

Żółta kartka dla Tuszyńskiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.

96'

Było bardzo gorąco pod bramką Ruchu! Błąd Szyndrowskiego, Grzelczak nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam!

95'

Była szansa dla Lechii, ale fatalnie dośrodkował Łukasz Kacprzycki.

94'

Ostrzeżenie dla Matsui, który najpierw sfaulował zawodnika Niebieskich, a następnie kopnął piłkę po gwizdku sędziego.

93'

Atak pozycyjny Ruchu, jednak do piłki nie doszedł Dziwniel. Aut dla Lechii.

92'

Bardzo dobry wślizg Madery, który zabrał piłkę Babiarzowi.

91'

Nieudane dośrodkowanie Deleu, ale przy piłce nadal goście.

90'

Będzie rzut wolny dla Lechii, a tymczasem sędzia doliczył aż 6 minut do podstawowego czasu gry.

89'

Marcin Malinowski faulował Dausike Matsui, który wyprowadzał groźną kontrę w kierunku bramki gospodarzy. Zółta kartka dla kapitana Ruchu, Japończyk nie podnosi się z murawy.

89'

Nieudana akcja Grzelczaka, z kontrą wyszli piłkarze Ruchu, ale dobrą interwencją wykazał się Sebastian Madera. Aut dla Ruchu na połowie Lechii.

87'

Blisko akcji sam na sam był Kacprzycki, jednak do piłki pierwszy dobiegł bramkarz Ruchu! Było bardzo blisko!

86'

Znów złe dośrodkowanie Matsui. Piłka dla Ruchu.

85'

Zagranie Ręką Marcina Malinowskiego. Rzut wolny z około 35 metrów dla gości.

83'

Z boiska schodzi Przemysław Frankowski, wchodzi Łukasz Kacprzycki.

82'

Faul Kuświka na Dawidowiczu.

82'

Znów dośrodkowanie Japończyka wybite przez obrońców Ruchu.

81'

Dośrodkowanie Matsui wybite przez Szyndrowskiego. Będzie jeszcze jeden rzut rożny dla gości.

81'

Frankowski podaje do Deleu, jednak piłkę na rzut rożny wybił Malinowski.

80'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi Pavel Sultes, a wchodzi na nie były kapitan Lechii Gdańsk - Łukasz Surma!

79'

Kontratak Ruchu, jednak niecelnie podał Zieńczuk do Sultesa.

78'

Dobra akcja Matsui, który zakręcił obrońcami w polu karnym Ruchu! Zdołał podać piłkę do Grzelczaka, jednak ten uderzył bardzo niecelnie..

77'

Zablokowane dośrodkowanie Frankowskiego. Aut dla Lechii.

77'

Lechia wymienia podania, Ruch stosuje intensywny pressing.

76'

Dośrodkowanie Oualembo ląduje w rękach Krzysztofa Kamińskiego.

75'

Miękkie dośrodkowanie Matsui wybite przez obrońców przeciwnika.

75'

Faulowany Patryk Tuszyński blisko pola karnego Ruchu. Będzie rzut wolny dla gości.

74'

Bardzo chaotyczna gra w środku pola.

73'

Zmiana w zespole Lechii. Z boiska schodzi Piotr Wiśniewski, a wchodzi na nie Patryk Tuszyński.

73'

Zieńczuk podawał do Kuświka, jednak znów piłka wylądowała w rękach bramkarza Lechii.

72'

Do wejścia przygotowuje się Patryk Tuszyński. Prawdopodobnie zmieni Piotra Wiśniewskiego.

71'

Dośrodkowanie Zieńczuka, ale pewną interwencją popisał się Mateusz Bąk.

70'

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

70'

Tłok na połowie Ruchu. Dośrodkowanie do Frankowskiego, ten jednak oddał słaby strzał. Z kontrą ruszają gospodarze.

70'

Gra wznowiona. Z autu zaczną goście.

69'

Tomasz Musiał zarządził przerwę na uzupełnienie płynów. Niecodzienna sytuacja w meczu Ruchu z Lechią.

68'

Oualembo znakomicie podał do Grzelczaka, ten jednak przegrał bezpośredni pojedynek z Szyndrowskim. Aut dla Lechii.

67'

Zrobiło się bardzo nudno. Piłkarzom wyraźnie brakuje pomysłu na grę.

65'

Nieudana akcja Ruchu. Wywalczyli tylko aut.

65'

Strata Matsui, z kontrą ruszają gospodarze.

63'

Grzelczak wywalczył aut dla Lechii na połowie przeciwnika.

63'

Niezłe dośrodkowanie Matsui, niepewne wybicie obrońców Ruchu, jednak z prezentu nie skorzystał Piotr Wiśniewski.

62'

Rzut rożny dla gości.

62'

Na trybunach jest około 200 kibiców Lechii.

61'

Kibice dopięli swego. Z boiska schodzi Filip Starzyński, a zastąpi go Grzegorz Kuświk.

61'

Groźna sytuacja pod bramką Ruchu! Podania wymienili Matsui z Deleu, jednak strzał tego drugiego został obroniony przez Kamińskiego.

59'

Zmiana w zespole gospodarzy. Z boiska schodzi żegnany gromkimi brawami Łukasz Janoszka, a zmienia go Kamil Włodyka.

59'

Błąd obrońców Lechii, jednak z prezentu nie skorzystali zawodnicy Ruchu.

57'

Gra się wyrównała, piłkarze wymieniają podania w środku pola.

56'

Kolejna nieudana akcja Filipa Starzyńskiego, kibice dają wyraz swojemu niezadowoleniu.

56'

Dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego, ale piłkę pewnie złapał Mateusz Bąk.

55'

Rzut wolny dla gospodarzy.

55'

Znakomite podanie Matsui do napastnika, jednak szybszy przy piłce był bramkarz Ruchu!

54'

Wiśniewski podał z rzutu rożnego do Matsui, ten odegrał piłkę, jednak w dalszej fazie akcji Wiśniewski stracił piłkę na rzecz obrońców Ruchu.

53'

Rzut rożny dla Lechii.

53'

Długie podanie Matsui do Grzelczaka, ten jednak powstrzymany przez Stawarczyka.

52'

52'

Gra się nieco uspokoiła, dominują niedokładne podania w obu zespołach.

51'

... a wśród nich zauważony został Waldemar Fornalik - były trener Ruchu i obecny selekcjoner reprezentacji Polski.

50'

Na trybunach jest około 5200 osób.

50'

Długie podanie do Matsui, jednak piłka w rękach Kamińskiego.

49'

Bardzo dobry początek drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy, Lechia stara się uspokoić grę.

48'

Kolejna znakomita okazja dla gospodarzy! Sam na sam wyszedł Starzyński, jednak trafił wprost w Bąka. Ruch w natarciu!

47'

Ależ sytuacja! Fatalny błąd Mateusza Bąka po podaniu Jarosława Bieniuka, a do pustej bramki nie trafił Pavel Sultes!

47'

Ciekawy pomysł na wykonanie rzutu rożnego przez gospodarzy, jednak pewną interwencją popisał się bramkarz Lechii.

46'

Będzie rzut rożny dla Ruchu.

45'

Druga połowa zaczęta!

45'

Nasze przypuszczenia się potwierdziły. Z boiska schodzi Damian Kugiel, a wchodzi na nie Piotr Grzelczak.

19:00

Piłkarze jeszcze nie wyszli na boisko, ale już do gry przygotowuje się Piotr Grzelczak. Prawdopodobnie zmieni on Damiana Kugiela.

18:56

W pierwszej połowie minimalnie lepsze wrażenie sprawiła Lechia Gdańsk. Początek meczu zapowiadał fenomenalne widowisko z pięknymi bramkami, jednak później tempo gry wyraźnie siadło. Miejmy nadzieję, że w drugiej części spotkania również zobaczymy fantastyczne goli i wiele akcji bramkowych.

48'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Ruch remisuje z Lechią 1:1.

47'

Frankowski nabił Janoszkę. Aut dla Lechii.

46'

Sędzia doliczył dwie minuty.

45'

Płaskie dośrodkowanie Deleu, ale piłkę wybija Stawarczyk.

43'

Bardzo dobre przerzucenie piłki do Frankowskiego, jednak ten nie poradził sobie w bezpośrednim pojedynku z obrońcą Ruchu.

42'

Groźna akcja Ruchu! Dośrodkował Sultes, jednak w ostatniej chwili piłkę wybili obrońcy Lechii.

41'

Poziom meczu wyraźnie spadł. Piłkarze grają bardzo niedokładnie, brak błyskotliwych i skutecznych akcji.

39'

Piłkę ręką zagrał Matsui, będzie rzut wolny dla Ruchu.

39'

Nieudana akcja Malinowskiego z Gieragą. Od bramki zacznie Mateusz Bąk.

38'

Zablokowany strzał Zieńczuka z dystansu.

37'

Indywidualna akcja Wiśniewskiego, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońców Ruchu.

36'

Niedokładne podanie Babiarza do Starzyńskiego. Aut dla Lechii.

36'

Dobry pomysł na akcję miał Oualembo, jednak został powstrzymany przez obrońców Ruchu.

35'

Nieudane dośrodkowanie Matsui z rzutu rożnego. Dobre wybicie obrońców gospodarzy.

34'

Piotr Wiśniewski wpadł z piłką w pole karne, następnie wycofał ją do wchodzącego Oualembo. Ten próbował przełożyć piłkę na drugą nogę, jednak w sytuacji dobrze zorientował się Gieraga. Rzut rożny dla Lechii.

33'

Malinowski faulował Pietrowskiego. Rzut wolny dla gości.

32'

Obrońcy Lechii spokojnie wymieniają podania na swojej połowie.

32'

Nieudane dośrodkowanie Matsui. Poza polem gry leży Gieraga.

30'

Dobre podanie Deleu do Pietrowskiego, jednak ten uderzył bardzo niecelnie...

29'

Rzut wolny dla Lechii w środku pola. Gwizdy na trybunach.

29'

Błąd popełnił Oualembo, jednak gospodarze nie zdołali wyprowadzić dobrej kontry - szarżujących chorzowian faulem powstrzymał Sebastian Madera.

27'

Piłkarze Lechii wymieniają podania na połowie Ruchu, starając się zepchnąć przeciwnika do defensywy.

25'

Teraz chwila chaotycznej gry obu zespołów.

24'

Kugiel wraca na boisko. Piłkarze wznawiają gre.

24'

Inni zawodnicy wykorzystują przerwę w grze na uzupełnienie płynów - w Chorzowie bardzo wysoka temperatura, można się usmażyć :)

23'

Ostra walka na środku boiska. Kontuzji w starciu z Szyndrowskim doznał Damian Kugiel.

20'

Lechia częściej przy piłce, goście wyraźnie chcą szybko strzelić drugą bramkę.

20'

Groźnie było również po dośrodkowaniu gości z rzutu rożnego! I tym razem jednak dobrze w zamieszaniu poradził sobie bramkarz Ruchu.

18'

Wiele się dzieje w Chorzowie! Groźne dośrodkowanie gości, piłkę z trudem wybił Kamiński.

18'

Żółta kartka dla Piotra Stawarczyka za faul. Będzie rzut wolny dla gości.

17'

GOOOOOOOOL DLA RUCHU!!!!!! Kolejne fantastyczne uderzenie z dystansu w Chorzowie! Znakomicie przymierzył Marcin Malinowski, bez szans w tej sytuacji był bramkarz Lechii. 1:1!

16'

Cały czas głośniejsi kibice gości. Fani Ruchu są wyraźnie rozczarowani stratą bramki.

16'

Prostopadłe podanie Dawidowicza do Matsui, jednak Japończyk nie doszedł do piłki. Od bramki zacznie Kamiński.

13'

Gra się nieco uspokoiła, zespoły spokojnie konstruują ataki pozycyjne w środku pola.

13'

Atak pozycyjny Lechii, jednak dobrze zachowali się obrońcy gospodarzy.

11'

Teraz Ruch przechodzi do ataku, Lechia zepchnięta do defensywy.

11'

Ależ było groźnie pod bramką gospodarzy! Dośrodkowywał Matsui, a obrońcy Ruchu z wielkimi problemami wybili piłkę, na którą nabiegał Kugiel.

10'

Dobre podanie do Matsui, ten jednak niedokładnie próbował wymienić piłkę z Deleu.

9'

Oualembo nabił Zieńczuka, aut dla gości.

8'

Źle grają na razie gospodarze. Starają się wyprowadzić atak pozycyjny, jednak zawodnicy Lechii radzą dziś sobie bardzo dobrze.

6'

Za mocne podanie prostopadłe do Frankowskiego. Od bramki zacznie Krzysztof Kamiński.

6'

Faulowany Artur Gieraga. Będzie rzut wolny dla gospodarzy w środkowej strefie boiska.

5'

Ruch stara się odrobić straty, jednak Lechia stosuje skuteczny pressing.

3'

GOOOOOOOOOL DLA LECHII!!!!! Fantastyczne uderzenie Deleu! Gospodarze wybili piłkę po rzucie różnym, a znakomicie z dystansu strzelił prawy obrońca gości!

2'

Dobra akcja Lechii. Deleu nabił obrońcę gospodarzy i mamy rzut rożny dla biało-zielonych.

2'

Próba skonstruowania akcji przez gospodarzy, jednak dobrze poradził sobie Oualembo.

1'

Nieudane prostopadłe podanie w wykonaniu Lechii. Piłka w rękach Kamińskiego.

1'

Zaczęli goście!

17:58

Na razie zdecydowanie głośniejsi kibice gości - zgromadziło się ich w Chorzowie całkiem dużo!

17:58

Piłkarze już na boisku, zaraz zaczynamy!

17:57

Rezerwowi Lechii: Małkowski, Bąk, Zyska, Tuszyński, Kacprzycki, Grzelczak, Adam Pazio

17:57

Rezerwowi Ruchu: Soliński, Konczkowski, Brodziński, Kuświk, Włodyka, Kowalski, Surma

17:55

Na środku murawy włączono zraszacze. Zapewne kibice zgromadzeni na Cichej w Chorzowie marzą o tym, żeby podobny system zastosowano na trybunach... :)

17:53

Skład gospodarzy jest identyczny jak w poprzednim spotkaniu. W Lechii zaszły natomiast dwie zmiany - Mateusza Machaja zastąpi Przemysław Frankowski, zaś Adama Dudę Damian Kugiel.

17:52

Trener Ruchu zdecydował, że były kapitan Lechii - Łukasz Surma - rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych.

17:50

Rok temu w Chorzowie Ruch przegrał z Lechią 0:1. Bramkę w końcówce spotkania zdobył wtedy Kacper Łazaj.

17:48

W Chorzowie upał. Na termometrach ponad 30 stopni. Nie są to wymarzone warunki do gry w piłkę nożną...

17:43

Po pierwszej kolejce liderem tabeli jest broniąca tytułu Legia. Na piątym miejscu znajduje się Lechia, a na siódmym Ruch.

17:40

Ruch - Lechia stadion

17:35

Dzisiejszy mecz będzie szczególnym wydarzeniem dla Łukasza Surmy, który ostatnie pięć lat spędził w Lechii. Od tego sezonu jest zawodnikiem Ruchu Chorzów i jeżeli trener wprowadzi go do gry to Surma wystąpi przeciwko drużynie, w której jeszcze dwa miesiące temu był kapitanem.

17:31

-Lechia to bardzo solidny zespół. Poukładany od tyłu, z dobrą drugą linią. Grający bardzo konsekwentnie, wyprowadzający groźne kontry. Dlatego gdańszczanie w poprzednim sezonie zdobyli więcej punktów na wyjazdach niż u siebie. Ale skoro Lechia straciła dwa gole z bielszczanami, to znaczy, że też popełnia błędy. Czyli można z Lechią skutecznie powalczyć. - powiedział trener Ruchu Jacek Zieliński na przedmeczowej konferencji prasowej.

17:28

W zespole biało-zielonych zabraknie dziś Adama Dudy, który w poprzednim meczu spisał się fatalnie (zmarnował kilka dogodnych sytuacji, w tym przestrzelił z pięciu metrów do pustej bramki!). W jego miejsce zagra Damian Kugiel, który dwa miesiące temu skończył 18 lat.

17:25

Według bukmacherów minimalnym faworytem są gospodarze.

17:24

Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa. Ostatnio stał się bardzo popularny przez zawieszenie, co było spowodowane jego nadwagą.

17:20

Mecze Ruchu z Lechią zawsze dostarczają wiele emocji kibicom. W poprzednim spotkaniu obu zespołów w Gdańsku padł remis 4:4, a lechiści zdobyli dwie bramki w doliczonym czasie gry!

17:15

W pierwszej kolejce oba zespoły zdobyły po jednym punkcie ; Ruch zremisował u siebie z Lechem, a Lechia w dramatycznych okolicznościach z Podbeskidziem.

17:12

Za niecałą godzinę początek meczu 2. kolejki T-Mobile ekstraklasy Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk. Na relację z niego zaprasza Janek Jaźwiński!