1 : 2
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
1. połowa0 : 2
19:53

Górnik przez cały mecz był stroną zdecydowanie lepszą od Górali. Piłkarze Czesława Michniewicza tylko własną determinacją doprowadzili do wyniku 1:2, ale na więcej nie było ich stać. Zabrzanie w końcówce spokojnie dowieźli do końca swoje zwycięstwo i na dwie godziny meldują się na pozycji lidera T-Mobile Ekstraklasy! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne nasze relacje z polskich boisk.

93'

Koniec spotkania! Górnik Zabrze absolutnie zasłużenie pokonuje Podbeskidzie 2:1!

90'

Rezerwowy Madej znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale nie był w stanie przypieczętować zwycięstwa swojego zespołu!

90'

Sędzia doliczył trzy minuty do tego spotkania.

90'

Madej wchodzi na boisko w miejsce Małkowskiego.

90'

Uderzenie z dystansu Przybylskiego odbija Rybansky. Nie była to pewna interwencja.

89'

Przewinienie w ataku Jagiełły. Coraz mniej czasu zostaje Podbeskidziu.

87'

Dośrodkowanie w szesnastkę Górnika, po raz kolejny niepewnie zachował się Witkowski, ale tym razem Paweł Gil dopatrzył się przewinienia Telichowskiego.

84'

Na spalonym złapany Żegleń. Podbeskidzie nie jest w stanie od dłuższego czasu zagrozić bramce przeciwnika.

83'

Deja dośrodkował zbyt wysoko dla wszystkich zgromadzonych w polu karnym i piłka wypada poza boisko.

82'

Iwan w pobliżu własnego pola karnego fauluje Telichowskiego. Rzut wolny i szansa dla Podbeskidzia.

81'

Seria rzutów rożnych dla Górnika. Piłkarze Adama Nawałki bardzo skutecznie utrzymują się w posiadaniu futbolówki.

80'

Jeszcze jedna zmiana wśród gości. Za zmęczonego Sobolewskiego wchodzi Bartosz Iwan.

79'

Pierwsza roszada w zespole Górnika. Schodzi z boiska Nakoulma, a w jego miejsce na boisku melduje się Mosznikow.

77'

Indywidualna akcja Jagieły, który minął Mączyńskiego, po czym zagrał w pole karne do Paweli. Napastnik gospodarzy w dobrej sytuacji nie potrafił jednak celnie uderzyć na bramkę Witkowskiego!

75'

Kontratak Górnika. Nakoulma wchodzi w pojedynek z Deją, ale ten nie daje się oszukać i ambitnie wywalcza piłkę dla swojego zespołu.

74'

Kartka dla Kosznika, który bardzo ostro potraktował Pawelę.

71'

GOOOOOOOL! Bramka kontaktowa dla Podbeskidzia! Łukasz Żegleń zdobywa gola po zgraniu piłki głową przez Pawelę! Witkowski nie zdołał wcześniej przerwać tego podania, ale chyba był faulowany przez Telichowskiego. Gol jednak uznany!

69'

Piłka w polu karnym Podbeskidzia, Zachara przytomnie zgrywa ją do Mączyńskiego. Były pomocnik Wisły nieźle ją opanował, jednak uderzył zdecydowanie za słabo, żeby pokonać bramkarza rywali.

67'

Krótka przerwa na uzupełnienie płynów.

66'

Piłka w bramce Górnika! Sędzia jednak słusznie dopatrzył się spalonego Telichowskiego i gola nie uznaje.

65'

Trzecia zmiana w drużynie Górali. Urban wchodzi w miejsce Pietrasiaka. Adam Deja zostaje wycofany do linii obronnej.

62'

Górnik cały czas naciera! Małkowski zablokowany przez Pietrasiaka, piłka trafia do Olkowskiego, ten uderza płasko, ale nie zaskakuje Rybanskiego.

61'

Małkowski znakomicie uruchomił na lewej stronie Nakoulmę, zawodnik z Burkina Faso wycofał piłkę na 16. metr do Kosznika, a uderzenie lewego obrońcy Górnika zostało zablokowane!

59'

Znakomita akcja Górnika! Piłka trafia na prawe skrzydło do Olkowskiego, ten podbija sobie ją nad przeciwnikiem, po czym uderza z powietrza! Rybansky dobrze jednak broni!

55'

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze

56'

Z dystansu szczęścia próbował Małkowski, został jednak zablokowany i piłka pod kontrolą bramkarza Podbeskidzia.

54'

Górnicy przytomnie rozgrywają piłkę na połowie Podbeskidzia.

53'

Nakoulma faulował w walce o górną piłkę. Gospodarze nie zagrozili bramce rywala ze stałego fragmentu gry - dobrą interwencją popisał się Witkowski.

50'

Kolejny rzut wolny dla Górnika. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy pada łupem Rybanskiego, który dobrze piąstkował futbolówkę.

49'

Nakoulma zabawił się z defensorami rywala, ale niecelnie zagrał w pole karne. Po chwili z linii pola karnego uderza Danch - wprost w ręce Rybanskiego.

48'

Małkowski na lewym skrzydle uprzedził na dużej prędkości Pietrasiaka, ten ratuje się faulem, a Paweł Gil nie ma wątpliwości - żółta kartka dla obrońcy gospodarzy.

47'

Deja faulowany w walce o górną piłkę. Rzut wolny dla Podbeskidzia w środku pola.

46'

Gwizdek Pawła Gila i zaczynamy drugą połowę meczu Podbeskidzie - Górnik Zabrze!

46'

W przerwie nastąpiła druga zmiana w Podbeskidziu. Niewidocznego Kamila Kurowskiego zastępuje debiutujący w Ekstraklasie Łukasz Żegleń.

18:59

Wracamy na murawę stadionu przy ulicy Rychlińskiego. Piłkarze obu drużyn już tam wracają - za chwilę początek drugiej połowy meczu. Czy Podbeskidzie jeszcze nawiąże walkę ze znacznie lepszym do tej pory Górnikiem?

45'

Arbiter kończy pierwszą połowę meczu. Dominacja Górnika podkreślona dwoma golami. Zapraszamy po przerwie.

45'

60 sekund dolicza arbiter do pierwszej połowy

43'

Zawodnik Górnika wraca na boisko do gry

42'

Mączyński opatrywany leży na murawie

42'

AJJJJJJJ!!!! Znów Pawela ładnie uderza i przede wszystkim zaskakująco ale piłka przelatuje nad poprzeczką bramki.

41'

Oba zespoły teraz chyba próbują złapać drugi oddech przed ostatnimi minutami pierwszej części spotkania

39'

38'

Tempo spotkania z pewnością może podobać się kibicom. Piłkarze się nie oszczędzają mimo panującego upału.

36'

Ostatnie 10 minut pierwszej połowy przed nami. Czy coś się jeszcze zmieni? Czy Podbeskidzie przerwie choć na chwilę dominację Górnika?

35'

Błąd Sokołowskiego o mały włos nie skończył się stratą trzeciej bramki. Uderzenie Małkowskiego zostało jednak zablokowane

33'

Adam Deja już w 33. minucie zmienia niewidocznego Malinowskiego

33'

Zacharaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!! Kapitalnie napastnik gości przyjął piłkę na klatkę piersiową i mocno uderzył trafiając w poprzeczkę!!

32'

Najaktywniejszy w zespole Michniewicza Pawela wpadł w pole karne ale będąc spychany przez Dancha nie potrafi mocno uderzyć

31'

Trudna sytuacja gospodarzy. Przegrywają po 30 minutach 0:2 będąc praktycznie bez okazji do strzelenia bramki.

29'

Szybka odpowiedź Paweli. Po uderzeniu napastnika gospodarzy z linii bramkowej wybija piłkę Adam Danch

27'

G o o o o l l l l l ! ! ! ! ! Przepiękna, koronkowa akcja Górnika Zabrze. Fenomenalnie zagrywa Olkowski, piłka odbija się w polu karnym. Dopada do niej Przybylski i uprzedzając Pietrasiaka trafia do siatki gospodarzy.

24'

Wracamy do gry. Sobolewski uderza z 16 metrów ale kapitalnie broni bramkarz Podbeskidzia.

23'

Po 23 minutach arbiter zarządził krótką przerwę na uzupełnienie płynów.

23'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Górnika jednak znów w ręce bramkarza gości.

22'

Szybko akcja przenosi się na drugą stronę boiska. Łatka fauluje Nakoulme

20'

Sobolewski taktycznie fauluje napastnika Podbeskidzia.

17'

Chwila spokoju na boisku Podbeskidzia.

16'

Kwadrans meczu za nami. Ciekawe widowisko oglądamy mimo wszystko w Bielsku Białej

14'

Podbeskidzie próbuje wyrównać. Telichowski dośrodkowuje z prawej strony do Paweli, który główkuje jednak nad bramką

13'

Górnik cofnął się na swoją połowę i czeka na kontry gospodarzy, których jak do tej pory brak

11'

Zafrasowana mina trenera Michniewicza. Z pewnością ten mecz nie miał się tak rozpocząć dla jego drużyny.

9'

Olkowski znów podaje do strzelca pierwszej bramki ale tym razem snajper Górnika na spalonym

9'

Pressing Górnika nie pozwala zupełnie rozwinąć skrzydeł gospodarzom

7'

W odpowiedzi mocne dośrodkowanie Paweli Witkowski przenosi nad bramką

6'

Gancarczyk wrzuca w pole karne piłkę z rzutu wolnego ale pewnie łapie bramkarz gospodarzy.

6'

Górnik przeważa po strzelonej bramce. Podbeskidzie nie potrafi się jak do tej pory otrząsnąć.

3'

G o o o o l l l l ! ! ! ! ! ! Kapitalny początek gości!! Olkowski wpadł w pole karne, idealnie zagrał do Nakoulmy, który z bliska wepchnął piłkę do bramki!!!

2'

Dużo biegania w środku boiska. Oba zespoły bardzo spokojnie rozpoczęły mecz.

1'

Zaczynamy!!

17:58

Już po losowaniu, za moment pierwszy gwizdek sędziego

17:56

Paweł Gil wyprowadza obie drużyny na boisko

17:56

W Bielsku, podobnie jak w całej Polsce piękne słońce.

17:51

Już za kilka chwil początek meczu

17:43

Rezerwa gospodarzy: P.Adamek, W.Szymanek, F. Adu Kwame, R.Urban, M.Kupczak, Ł.Żegleń, A.Deja

17:15

Rezerwa gości: P.Steinbors, T.Wełnicki, Ł.Madej, K.Nowak, S.Mosznikow, M.Mańka, B.Iwan

17:00

Siódmy raz w historii, a piąty w ekstraklasie, o ligowe punkty zagrają dziś zespoły Górnika Zabrze i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Bilans dotychczasowych spotkań jest korzystny dla Górnika (cztery wygrane, po jednym remisie i porażce).

16:55

Za 65 minut początek spotkania pomiędzy Podbeskidziem Bielsko Biała a Górnikiem Zabrze. My już teraz zaczynamy naszą relację