Piast GliwicePiast Gliwice
2 : 1
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
90'

Koniec spotkania! Piast w swoim stylu wygrywa dzięki bramkom strzelonym w ostatnich minutach meczu. Goście z kolei - zostali ukarani za małostkowość, gdyż po zdobyciu gola myślami byli już w drodze powrotnej do domu. Za wspólne 90 minut dziękuje Paruyr Tovmasyan i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net.

90'

Za opóźnianie wybicia żółtą kartką ukarany Szumski.

90'

Z 5 metrów głową uderzył Jeż, ale trafił nad poprzeczką.

90'

Z prawej strony dośrodkował Jeż, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

89'

Z narożnika pola karnego uderzał Cicman, ale jego strzał został zablokowany - rzut rożny.

88'

Z rzutu wolnego na głowę wybijającego Lazdinsa dośrodkował Jeż.

86'

Z ostrego kąta w swoim stylu uderzył Przybecki, ale wspaniałą obroną popisał się Szumski.

84'

Rakowski za Bilka.

82'

GOOOOOOOOOOOL! CO ZA EMOCJE W GLIWICACH!!! PO KAPITALNEJ CENTRZE KRÓLA Z LEWEJ STRONY RUBEN JURADO STRZAŁEM GŁOWĄ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI POKONAŁ GLIWĘ!

80'

GOOOOOOOOOOL! KAPITALNY WOLEJ WILCZKA Z 20 METRÓW, PO KTÓRYM DOPROWADZA DO REMISU W RYWALIZACJI ZE SWOIM BYŁYM ZESPOŁEM!

77'

Kolejny rajd Przybeckiego prawą stroną, tym razem dośrodkował do Woźniaka, który przewrócił się w polu karnym.

75'

Atak pozycyjny w wykonaniu gospodarzy, po którym strzał z 18 metrów oddał Król, ale tuż przed strzałem piłka odbiła się od murawy co spowodowało, że fatalnie złożył się do strzału prawy obrońca Piasta. Dlatego też piłka poszybowała daleko od bramki.

73'

Jurado zastąpił bezproduktywnego Hanzela.

72'

Piątek za Kwieka.

71'

Kapitalny strzał z rzutu wolnego oddał Tomasz Podgórski z 20 metrów, ale piłka trafiła tylko w słupek - niemalże wszyscy kibice widzieli piłkę już w bramce.

69'

Po doskonałym rajdzie Przybecki wystawił piłkę Cotrze, który nie zdołał trafić do bramki Szumskiego.

68'

Zamieszanie w polu karnym Gliwy, ale ani Wilczek, ani Robak nie zdołali oddać strzału na bramkę, mimo, że piłka potoczyła się tuż obok nich.

65'

Z 14 metrów głową uderzał Robak - był to jednak strzał słaby i do tego niecelny.

61'

Coraz bardziej senną atmosferę w Gliwicach przerwał Cicman bardzo mocnym strzałem z woleja z 20 metrów - gdyby piłka poszybował odrobinę niżej, Gliwa byłby bez szans.

58'

Ładnie Robak wystawił piłkę na strzał Hanzelowi - uderzenie byłego zawodnika Zagłębia było jednak niecelne.

56'

Robak pojawił się za Carlesa Marca Martineza.

55'

Woźniak zastąpił Papadopulosa.

53'

Po fatalnej stracie Cicmana Cotra przeprowadził rajd lewą stroną zakończony strzałem w boczną siatkę.

50'

Z narożnika pola karnego kolejny niecelny strzał oddał Cicman.

48'

Rymaniak ukarany żółtą kartką.

46'

Kontrowersyjną zmianę dokonał Marcin Brosz - najbardziej widoczny zawodnik na boisku Patrick Dytko został zastąpiony przez Podgórskiego.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

45'

Po upłynięciu dwóch doliczonych minut Marcin Borski zakończył pierwszą połowę.

44'

Rymaniak przeprowadził rajd prawą stroną, po której oddał bardzo mocny strzał z 18 metrów i niewiele brakowało by piłka wpadła do bramki.

41'

Niewidoczny do tej pory Carles Marc Martinez został ukarany żółtą kartką za faul.

39'

Na strzał zdecydował się Hanzel z 30 metrów, ale zabrakło mu celności.

37'

Świetne zawody rozgrywa dzisiaj Dytko. Tym razem zagrał prostopadłe podanie do Cicmana, ten jednak miał problem z przyjęciem piłki.

35'

Akcja Zagłębia lewą stroną, po której Cotra dośrodkował, ale już z poza linii końcowej.

33'

Faul Wilczka w ofensywie - poszkodowanym Guldam.

30'

Pół godziny już za nami - choć Piast przeważa w ostatnich minutach, nie potrafi znaleźć drogi do bramki strzeżonej przez Gliwę.

28'

Barco mocny strzał oddał Cicman z 18 metrów, ale piłka odbiła się tylko od słupka podtrzymującego siatkę bramkową.

27'

Po wrzutce z rzutu wolnego Dytki piłka ostatecznie trafiła do Klepczyńskiego. Ten jednak źle złożył się do strzału, dlatego też futbolówka poszybowała obok bramki.

25'

Dziecinna strata Hanzela, po czym musiał ratować się faulem. Marcin Borski ukarał go za to żółtym kartonikiem.

23'

Lazdins z łatwością wdarł się w pole karne, ale ostatecznie Oleksy pewnie wybił piłkę na rzut rożny. Stały fragment gry wykonywał Dytko, który z kolei nie trafił do żadnego ze swoich partnerów.

20'

Z powodu upału jaki panuje w Gliwicach sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

18'

W dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Lazdins, ale w sytuacji sam na sam z Gliwą trafił tuż obok bramki z 6 metrów.

16'

Kwadrans meczu za nami. Sielankowa atmosfera na boisku

13'

Goście dominują na boisku przy Okrzei. Piast biega za piłką ale nic kompletnie z tego nie wynika

11'

Lazdins zagrywa niedokładnie w pole karne Gliwy

9'

Gooooool! Goście już prowadzą! Strzelcem bramki Przybecki, który wykorzystał nieporadność obrony i pokonał Szumskiego płaskim strzałem!

5'

Było groźnie! Przybecki uderzał piłkę głową po dośrodkowaniu Cotry, ale piłka minęła słupek!

2'

Indywidualna akcja Patricka Dytki, który uderzył tuż obok bramki.

1'

Marcin Borski zagwizdał po raz pierwszy!

15:20

Ławka rezerwowa Zagłębia Lubin: Kozioł, Abwo, Azikiewicz, Bonecki, Piątek, Rakowski, Woźniak.

15:16

Ławka rezerwowa Piasta Gliwice: Szmatuła, Matras, Podgórski, Robak, Jurado, Murawski, Szeliga.

15:08

Przed rozpoczęciem nowego sezonu, doszło do sporej wymiany na linii Piast - Zagłębie. Z zespołu Pavla Hapala do Gliwic przyszła bowiem trójka graczy: Csaba Horvath, Kamil Wilczek oraz Łukasz Hanzel. W przeciwnym kierunku natomiast podążył Paweł Oleksy, który wrócił do Lubina z wypożyczenia.

15:05

Już za niecałe pół godziny rozpocznie się rywalizacja Piasta Gliwice z Zagłębiem Lubin w ramach 2. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.