Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
17:26

Dziękujemy za uwagę.

95'

Koniec meczu. Jagiellonia wygrywa na wyjeździe 1:0 i zapisuje na swoim koncie trzy punkty!

94'

To chyba była ostania akcja Zawiszy. Wójcicki wycofał piłkę do Dudka. Ale pomocnik gospodarzy posłał piłkę ponad bramką.

93'

Za Quintane na boisku pojawi się Żebrowski.

92'

Mimo że Zawisza przegrywa, to Jagiellonia jest w ataku. I jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego to podopieczni Piotra Stokowca powinni na swoim koncie zapisać trzy punkty.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty.

89'

Żółtą kartką został ukarany Kupisz.

88'

Przerwa w grze, bo Strauss zderzył się z własnym bramkarzem. Po chwili dwójka zawodników doszła już do siebie.

85'

Goulon schodzi z boiska, a za niego w barwach Zawiszy zobaczymy Kuklisa.

81'

Pawłowski na boisku zastąpił Piątkowskiego, który asystował przy bramce Balaja.

80'

Bardzo szybka bramka dla Jagiellonii Białystok, po czerwonej kartce dla Hermesa. Z prawej strony piłkę w pole karne zgrał Piątkowski, a z bliska do bramki wpakował ją nowy nabytek Piotra Stokowca czyli Bekim Balaj.

78'

Bekim Balaj! Jagiellonia prowadzi 1:0!

77'

I mamy czerwoną kartkę dla Hermesa. Druga żółta kartka za faul na Tosiku. Nie odpowiedzialna decyzja Brazylijczyka.

73'

Żółta kartka dla Wójcickiego za niebezpieczne zagranie.

71'

Uderzenie z daleka Abbotta, które poleciało daleko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Słowika.

70'

Bekim Balaj debiutuje w polskiej ekstraklasie, zmienił Dawida Plizgę

66'

Ciechanowski zastąpił na boisku kontuzjowanego Lewczuka.

64'

Żółta kartka dla Lewczuka.

63'

Dwójkowa akcja Dudka z Abbottem, ale w jej powodzeniu zabrakło dokładnego podania tego drugiego.

62'

Krótka przerwa w grze, bo kontuzji doznał Igor Lewczuk.

61'

Kupisz dośrodkowywał z prawej strony boiska, ale podanie było zbyt mocne.

60'

Zmiana w Zawiszy. Z boiska schodzi Vahan Gevorgyan, a za niego pojawi się Paweł Abbott.

59'

W polu karnym pada Kupisz, ale sędzia nie wskazuje na jedenasty metr.

56'

Żółta kartka dla Hermesa za faul na młodym obrońcy Jagiellonii.

54'

Masłowski zgrał piłkę do Goulon, którego uderzenie zostało zablokowane.

53'

Powinna paść bramka dla gości! Dobra akcja Jagiellonii! Kupisz zgrywał piłkę w polu karnym do Plizgi, który jednak z kilku metrów spudłował.

52'

Gevorgyan zamiast podawać piłkę do Masłowskiego, zdecydował się na indywidualną akcję. Piłkę wygarnęli mu jednak stoperzy Jagiellonii.

49'

Goulon zdecydował się na uderzenie z daleka. Wydawało się że nie sprawi ono kłopotów bramkarzowi Jagiellonii, ale Słowik złapał piłkę na raty.

48'

Od początku drugiej połowy w ataku piłkarze Jagiellonii Białystok. Norambuena zgrywał piłkę z prawej strony w pole karne, ale dobrą interwencją popisał się jeden z obrońców gospodarzy.

46'

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

46'

Można powiedzieć że remis zasłużony. Obie drużyny próbowały atakować, bliżej zdobycia bramki był Zawisza, gdy w 6. minucie Skrzyński z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy beniaminek ekstraklasy remisuje bezbramkowo z Jagiellonią.

45'

Ostatnia akcja przed przerwą Zawiszy. Masłowski zgrywał piłkę do Wójcickiego, ale zabrakło dokładności.

43'

Dudek zgrał piłkę do Wójcickiego, ale piłkarz Zawiszy znalazł się na pozycji spalonej.

43'

Zawisza - JagielloniaZawisza - Jagiellonia

39'

Rzut wolny nie przyniósł żadnych korzyści, bo na pozycji spalonej znalazł się Pazdan.

38'

Będzie dobra okazja dla Jagiellonii, bo na szesnastym metrze Kupisz został sfaulowany przez Goulona.

36'

Z lewej strony z piłką przedzierał się Ziajka. Początkowo się zawahał, ale w końcu dośrodkował w pole karne. Wójcicki starał się zakończyć akcją strzałem, ale nie doszedł do piłki.

35'

Kolejny raz rzut wolny wykonywał Skrzyński, tym razem jednak z dalszej odległości. Kapitan Zawiszy dośrodkowywał w pole karne, ale zbyt mocno i do piłki nie doszedł Strąk.

32'

Świetnie zgranie piłki do Quintany, który złożył się do uderzenia. Piłka znalazła się w dłoniach Kaczmarka. Bramka i tak nie mogłaby zostać uznana, bo sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

30'

Rzut wolny wykonywał ponownie Skrzyński. Dobre uderzenie kapitana Zawiszy, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

29'

Faul taktyczny Tosika i żółta kartka dla gracza Jagiellonii.

29'

Kontra Zawiszy. Dudek zgrywał piłkę na lewą stronę do Masłowskiego, ale zrobił to zbyt niedokładnie.

27'

Rzut rożny dla Zawiszy. Po jego krótkim rozegraniu piłka trafiła do Dudka, który minął w polu karnym dwójkę obrońców, ale uderzył bardzo lekko, więc piłka znalazła się w dłoniach Słowika.

24'

Mogło być 1:0 dla Jagiellonii, gdy Quintana zagrał piłkę za Ziajkę i doszedł do niej Kupisz, decydując się momentalnie na uderzenie. Dobrą interwencją popisał się jednak Kaczmarek. Dobitka Rafała Grzyba była bardzo niecelna.

25'

Oprawa kibiców Jagi

23'

Zaw - Jag

22'

Dobry rajd lewą stroną boiska Plizgi, który mijał kolejnych zawodników Zawiszy, ale w końcu wyszedł z piłką poza boisko i od bramki rozpocznie Kaczmarek.

20'

Norambuena dośrodkowywał piłkę w pole karne, gdzie znajdował się Pazdan. Obrońca Jagiellonii nie doszedł do piłki i od bramki rozpocznie Kaczmarek.

18'

Alexis faulowany z prawej strony boiska. Brzydki faul Masłowskiego, ale sędzie nie zdecydował się na pokazanie żółtej kartki.

14'

Niewiele brakowało by Masłowski pokonałby Słowika. Dobre wycofanie piłki na środek boiska i uderzenie Masłowskiego, ale zostało one zablokowane.

11'

Skrzyński naciskany przez Rafała Grzyba wycofał piłkę do Wojciecha Kaczmarka, a ten zmuszony był ją wybić jak najdalej.

9'

Kontra Jagiellonii. Kupisz dośrodkowywał w pole karne, ale piłka znalazła się w dłoniach Wojciecha Kaczmarka.

6'

Ale zamieszanie! Z rzutu wolnego strzelał Skrzyński i uderzył w poprzeczkę. W zamieszaniu pod bramką piłkę dobił jeden z zawodników Zawiszy. Piłka zmierzała do bramki,ale zatrzymał ją Pazdan. Sędzia po krótkiej konsultacji uznał że piłka nie przekroczyła linii.

3'

Do rzutu wolnego podszedł Plizga który zdecydował się na uderzenie. Odległość wynosiła ponad trzydzieści metrów, a strzał był bardzo niecelny.

2'

Pierwsza akcja Jagiellonii. Z piłką przedzierał się Dani Quintana, który zgrał ją do Piątkowskiego. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane.

1'

Rozpoczynamy mecz w Bydgoszczy!

15:30

Losowanie przed meczem wygrał Rafał Grzyb, za chwilę początek spotkania.

15:28

Za chwilę Zawisza Bydgoszcz dostanie pamiątkowy puchar za awans do ekstraklasy, a wręczy go prezes kujawsko-pomorskiego związku piłki nożnej.

15:23

Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Tomasz Ptak, Tomasz Bandrowski, Bekim Balaj, Jan Pawłowski, Tomasz Porębski, Mateusz Żebrowski, Paweł Drażba.

15:22

Ławka rezerwowych Zawiszy Bydgoszcz: Andrzej Witan, Piotr Petasz, Piotr Kuklis, Paweł Abbott, Damian Ciechanowski, Rafał Leśniewski, Jakub Łukowski.

15:19

- Stać nas na coś więcej niż tylko utrzymanie. Jeśli zajmiemy siódme lub ósme miejsce, to będę naprawdę zadowolony. Kilku zawodników wzmocniło drużynę i sądzę, że możemy coś osiągnąć w tej lidze - mówi Herold Goulon, który przed sezonem zasilił drużynę beniaminka z Bydgoszczy.

15:14

Zawisza - JagielloniaZawisza - JagielloniaZawisza - Jagiellonia

15:10

Startujemy do nowego sezonu z dużym optymizmem i zapałem pokazania tej nowej, młodej drużyny. Nie chcemy deklarować żadnych celów wynikowych i niepotrzebnie wytwarzać dodatkowej presji na zawodnikach. Celem - tak jak każdej drużyny - jest gra o mistrzostwo, starając się w każdym meczu walczyć o zwycięstwo. Chcemy się pokazać z jak najlepszej strony na terenie niełatwym dla rywala. Na stadionie spodziewamy się kompletu publiczności, lecz nas to absolutnie nie przeraża. Zawisza jest beniaminkiem i to na nim spoczywa pewna presja. Zrobili kilka transferów, czy ciekawych to się dopiero okaże. - Piotr Stokowiec o nowym sezonie i swoim najbliższym przeciwniku.

15:09

Czekaliśmy na ten sezon, myślę, że jesteśmy dobrze przygotowani do tych wyjazdowych meczów i liczę na to, że ta passa, którą mieliśmy, którą przerywaliśmy pojedynczymi wygranymi pójdzie w niepamięć i będziemy punktować zarówno u siebie jak i na wyjeździe. - stwierdził Rafał Grzyb podczas konferencji prasowej

15:07

Ostatni raz w najwyższej klasie rozgrywkowej obie drużyny zmierzyły się ze sobą w sezonie 1992/93. W Białymstoku wygrał Zawisza, a zwycięską bramkę dla gości zdobył wtedy Kot.

15:03

Pełną zapowiedź spotkania można znaleźć tutaj

14:59

Nowe nabytki klubu z Bydgoszczy to m.in Igor Lewczuk, Sebastian Dudek, Piotr Kuklis i Herold Goulon.

14:59

Gospodarze do meczu przystąpią w najsilniejszym składzie. Zabraknie jedynie Bacara Balde, który miał w ostatnich dniach problemy z sercem. Kontuzję wyleczył już natomiast Paweł Abbott.

14:54

Pierwszy z rywali bydgoszczan za cel obrał sobie utrzymanie w stawce. Zakontraktowanie na stanowisku trenera Piotra Stokowca ma zagwarantować osiągnięcie tego celu. Zespół przed sezonem zasiliło kilku piłkarzy, a po kontuzji wraca Nika Dzalamidze.