Poniedziałek, 22 lipca 2013, godz. 18:00
Lechia Gdańsklechia
2 : 2
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
95'

Ależ szalona końcówka! Lechia z 1:0, przez 2:1, na 2:2!!! Telichowski zdobył wyrównującą bramkę po stałym fragmencie gry. Po tym zdarzeniu sędzia zakończył mecz! Jęk zawodu na trybunach, Lechia tylko, a może aż - remisuje z Podbeskidziem. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Jacek Czaplewski.

94'

GOOOOOOL! 2:2! Michniewicz z radości wbiegł na boisko!

91'

Lechia rozochocona - Grzelczak wprost w Rybanskiego. Trzy minuty potrwa jeszcze ten mecz.

89'

Lechia odwraca losy spotkania! W dziewięć minut zdobywa dwie bramki i jest już na prowadzeniu! Gola strzelił znowu Matsui, znowu w identyczny sposób!

88'

GOOOOOOOOL! 2:1!!! MATSUI!

89'

KaredPL Matsui poza golem - nie oszukujmy się - przeciętnie. Ma technikę, ale nie chce mu się biegać. Dla nas ciągle jest niewiadomą.

87'

Komplet zmian wykorzystany także w Lechii: Tuszyński za Wiśniewskiego.

86'

Tuszyński przybiegł z rozgrzewki, szybko zdjął treningowy dres i za moment wejdzie na murawę. Co ciekawe, w Lechii jest już dwa lata a będzie to jego dopiero trzeci występ.

84'

Nerwowo na boisku. Telichowski dostał kartkę.

83'

81'

Debiutanckie trafienie Japończyka! Piłka w polu karnym spadła pod jego nogi. Matsui długo się nie zastanawiał i uderzył. Strzał nie był mocny, futbolówka po nogach bramkarza wpadła do siatki!

79'

GOOOOOL! Matsui!

80'

Grzelczak odnaleziony; był na spalonym.

78'

Deleu dostał żółtą kartkę. Sędzia wyliczył mu na palcach ilość przewinień, które uszły płazem.

75'

Niedobrze nam się robi, kiedy patrzymy na grę Lechii. Wrzutki za mocne, Matsui nie biega, Grzelczak nie pokazuje się do gry. Słowem - plaża!

75'

Malinowski wszedł i po chwili oddał strzał - z dystansu, ale, celnie.

73'

Ostatnia zmiana w szeregach "Górali". Strzelca gola, Wodeckiego, zmienia Malinowski.

70'

Nie oszukujmy się, mecz jest na tym poziomie, co fabuła wenezuelskich telenowel.

67'

Dobra okazja na wyrównanie! Frankowski dostał podanie na dobieg, przebiegł z piłką trzy-cztery metry i uderzył po długim słupku. Bramkarz Podbeskidzia był na posterunku.

65'

Lechia w natarciu; dwie groźne wrzutki posłane w pole karne Podbeskidzia nie zostały przez nikogo przecięte, choć bliscy byli i Deleu, i Grzelczak.

63'

Urban za Kołodzieja.

62'

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała.

62'

Gniazdowy Lechii nawołuje do wojny. Tej pozytywnej, głośnej - na doping. Młyn w stylu HSV Hamburg kibicuje na dwie części.

58'

Sloboda brzydko potraktowany przez Deleu. Kartki dla Brazylijczyka jednak nie ma.

56'

Frankowski w miejsce Machaja. To druga roszada przeprowadzona przez Probierza.

55'

Pietrowski zdecydował się na strzał z 25 metra - Rybánsky broni na raty.

55'

Z dystansu strzelał jeden z bielszczan. Piłka wyszła na aut.

51'

Łatka na noszach opuścił boisko, ale po chwili na nie wrócił. Tymczasem zmiana w Lechii: Duda, żegnany gwizdami, został zmieniony przez Grzelczaka.

47'

Już nie tylko na boisku zrobiło się chłodno; promienie słoneczne coraz słabsze, a poza tym zaczął wiać wiaterek.

46'

Piłkarze na placu gry, a więc zaczynamy! Od środka rozpoczęli lechiści. Oby było ciekawiej niż w pierwszej połowie.

46'

11 645 widzów ogląda dzisiejsze spotkanie.

45'

45'

Koniec pierwszej połowy. Uff - parafrazując klasyka - jak dobrze, że państwo tego nie widzą! Na razie wieje totalną nudą. Podbeskidzie miało jedną sytuację i ją wykorzystało. Lechia też mogła strzelić, ale nie ma w drużynie Messiego, tylko Dudę. Wracamy po przerwie.

42'

"Mistrz, mistrz BKS!" - skanduje młyn. I nie dziwimy się, skoro trener Probierz obiecywał walkę o tytuł.

40'

Szymanek za Górkiewicza.

41'

"Oscypki pokonamy, Mistrza Polski mamy" - szydera na trybunach pierwsza klasa :)

39'

Kilka dokładnych szybkich podań i zablokowany strzał Machaja. Podbeskidzie wygląda obiecująco w obronie; nie daje miejsca w środku, zagęszcza newralgiczne boki, nie wpuszcza do swojego pola karnego.

37'

Dobrze się stało, że mecz z Barceloną przełożono, choć byłoby lepiej, gdyby w ogóle go nie było. Tak przynajmniej wnioskujemy po to, co Lechia prezentuje w pierwszej połowie.

34'

Druga szansa dla gospodarzy. Po kornerze nad poprzeczką główkował Pietrowski. Było niebezpiecznie.

32'

Duda!!! Z pięciu metrów do pustej bramki trafił... trzy metry obok prawego słupka! Lepszej sytuacji mieć nie będzie.

31'

Lechia na razie nie umie ani odpowiedzieć, ani w jakikolwiek sposób zagrozić "Góralom". Próbował Matsui, ale jego strzał był anemiczny, no i nie został skierowany w światło bramki.

30'

szymonytmail - Słuszna uwaga, że nie Łukasz, a Piotr - dzięki! W bazie mamy dwóch Wiśniewskich i omyłkowo wpisaliśmy niejakiego Łukasza. Co do frekwencji: Na nasze oko jest 12 tys. Oficjalną liczbę podamy w przerwie spotkania.

28'

W taki sposób kibice Lechii szydzą z przełożonego meczu z Barceloną: Kibice Lechii szydzą z przełożonego "Super Meczu" z Barceloną.

25'

Podbeskidzie wyszło na prowadzenie, po tym jak wyprowadziło kontrę lewą stronę. Celną główką zwieńczył ją Wodecki - nomen omen jeden z najniższych piłkarzy na boisku.

23'

GOOOOOOL! Wodecki!

22'

Zza szesnastki z powietrza strzelał Machaj po dwójkowym rozegraniu z Dudą. Uderzenie było mocne i niecelne.

21'

Górkiewicz dostał z buta wprost twarz. Widać jednak, że jest prawdziwym góralem; wstał i gra dalej, jakby nic się nie stało :)

20'

Przed meczem apelowaliśmy o to, by piłkarze nie przenieśli leniwej atmosfery z plaży na boisko. Niestety, na razie nas nie słuchają...

17'

Po rzucie rożnym główkował Konieczny. Obok bramki.

14'

Probierz w eleganckim garniturze. Michniewicz? Nie wiemy, Schował się pod wiatę i nie ma zamiaru jej opuścić...

12'

Madera - mówiąc kolokwialnie - skasował Wodeckiego. Debiutant w Podbeskidziu o dziwo szybko się otrząsnął i nie wymagał pomocy medycznej. Z prasówki wyglądało to dość dramatycznie.

8'

Matsui, choć został wystawiony na lewym skrzydle, sprawia wrażenie kogoś, kto jest wolnym elektronem; schodzi do środka, przemieszcza się na drugą flankę. Na razie biega wszędzie, ale piłka go nie szuka.

6'

5'

Matsui zagrywa długą piłkę w kierunku Dudy. Napastnik Lechii nie zdążył jednak do niej dobiec. Ta padła łupem bramkarza Podbeskidzia, Rybanskiego, który debiutuje w nowym zespole.

3'

Pierwszy strzał w meczu autorstwa jednego z piłkarzy bielszczan. Lekko, po ziemi, obok lewego słupka.

2'

Młyn włącza do dopingowania resztę trybun. Na razie z dość przeciętnym skutkiem, ale przyśpiewka jest na tyle prosta, że z czasem powinno być lepiej.

1'

Zaczęli! Od środka Podbeskidzie.

17:56

Zawodnicy wychodzą na ładną, krótko ściętą murawę. Lechia w białych strojach, Podbeskidzie na czerwono. Na PGE Arenie około 10 tys. widzów. W sektorze gości trzydziestoosobowa grupa z Bielsko-Białej.

17:51

Za moment pierwszy gwizdek meczu awizowanego jako potyczkę polskiego Guardioli (Probierz) z polskim Mourinho (Michniewicz) :)

17:47

W zeszłym sezonie w Gdańsku wygrali "Górale" 2:1. Poniżej skrót meczu:

17:45

Wróćmy jednak do tego, co nastąpi dzisiaj; Lechia z Podbeskidziem zwieńczą pierwszą serię spotkań w nowym sezonie. Gospodarze już bez Ricardinho, ale z Daisuke Matsuim. Goście osłabieni odejściem Roberta Demjan liczą na kolektyw.

17:44

Sparing z Barceloną dojdzie do skutku 30 lipca (wtorek). Dla Lechii to najdogodniejszy termin; cztery dni po meczu z Ruchem Chorzów, a dwa przed domowym starciem z Jagiellonią Białystok.

17:43

W Gdańsku więcej niż o meczu z Podbeskidziem dyskutuje się o - jak się okazuje - przełożonym, a nie odwołanym sparingu z FC Barceloną. Pojedynek z mistrzem Hiszpanii miał się odbyć w ostatnią sobotę. Nie doszedł jednak do skutku, bowiem piłkarze "Dumy Katalonii" postanowili z niego zrezygnować, pokazując tym samym wsparcie dla ich dotychczasowego trenera, Tito Vilanovy, który musiał zrezygnować z prowadzenia zespołu, gdy dowiedział się o nawrocie choroby.

17:38

Skoro mowa o publice, to na loży vipowskiej zasiądzie dziś właściciel Lechii, Andrzej Kuchar. Znajomy Kuchara, który przemieszczał się z nim po klubowym sekretariacie, żartował, że włodarz Lechii będzie musiał wypłacić premię, jeśli biało-zieloni wygrają.

17:36

Piłkarze rozgrzewają się na murawie, kibice powoli zasiadają na swoich miejscach, a my odsyłamy was do zapowiedzi, którą możecie przeczytać tutaj

17:34

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała

17:27

Witamy ze słonecznego Gdańska! Pogoda jest cudowna, woda w Bałtyku ciepła, a piasek na plaży gorący. Wiemy, bo sami to sprawdziliśmy. Mamy natomiast nadzieję, że plażowanie nie udzieli się dziś piłkarzom Lechii i Podbeskidzia. Liczymy na szybkie tempo i wiele goli.