CracoviaCracovia
2 : 3
Piast GliwicePiast Gliwice
19:54

Koniec meczu!! Cracovia przegrywa z Piastem 2-3. Trzeba jednak przyznać, że to był ciekawy mecz obfitujący w wiele dobrych akcji. Oby tak dalej! Za uwagę dziękuje Krzysztof Orski.

94'

BERNHARDT!!! Poprzeczka!! Ależ uderzenie pomocnika Pasów!!!! Chwile później arbiter nie widzi ręki w polu karnym!

92'

Nowak!! Z 7 metrów strzela nad bramką! To była piłka meczowa!!

90'

4 minuty nadziei Cracovii!

87'

Kosanović uderzył z 30 metrów z rzutu wolnego, ale wysoko nad bramką.

86'

Ostatnia zmiana w Piaście. Za Cicmana wchodzi Klepczyński.

85'

Bernhardt!! Dobre, techniczne uderzenie przelatuje centymetry od spojenia słupka z poprzeczką bramki Szumskiego!!

84'

Do końca meczu około 6 minut. Czy Cracovię stać na doprowadzenie do remisu?

82'

Nowak wychodzi sam na sam! Świetna szansa, jednak sędzia odgwizduje pozycję spaloną!!

81'

Cracovia-Piast Gliwice

81'

GOOOL!!! Ależ uderzenie Kosanovicia po rzucie rożnym!! Z powietrza prosto pod poprzeczkę!! Świetne uderzenie!!!

80'

Bernhardt uderzył z powietrza. Piłka po rykoszecie wychodzi na korner.

78'

Kosanović uderzył z rzutu wolnego, ale poradził sobie Szumski

77'

Świetna szansa na kontrę! Dudzic wyprowadza piłkę, ma dwóch partnerów w polu karnym, ale podaje do obrońcy Piasta.

75'

Żółtą kartką ukarany Danielewicz.

75'

10118 kibiców ogląda mecz na stadionie.

73'

Jakieś spięcie między kibicami Piasta a Cracovii. Po chwili sytuacja się uspokaja. Przynajmniej chwilowo.

73'

Żółta kartka dla Marciniaka.

72'

Szybka odpowiedź Piasta, ale Danielewicz w ostatniej chwili oddala zagrożenie.

72'

Dobra szansa dla Cracovii. Głową uderzył Kosanović. Z najwyższym trudem obronił Szumski!

71'

Ostatnia zmiana w Pasach. Za Strausa wchodzi Saidi.

71'

Kibice Piasta domagają się jeszcze jednej bramki.

69'

Zmiana także w Piaście. Za Jurado wchodzi Murawski.

69'

I za Boljevicia wchodzi Dudzic.

69'

Zmiana w Pasach. Za Stebleckiego wchodzi Nowak.

66'

To już chyba koniec szans Cracovii w tym meczu. Pasy nie mają pomysłu na grę a Piast brutalnie wykorzystuje stałe fragmenty gry.

65'

GOOOL!!! 3-1 dla Piasta! Znowu rzut rożny i znowu Damian Zbozień!!!!

63'

Na spalonym Marciniak, a mogła być dobra okazja.

61'

Lepsze okazje w II połowie miała Cracovia, ale to Piast zdobywa gola. Czy Cracovia się jeszcze podniesie po tym ciosie?

59'

GOOOL!!! 2-1 dla Piasta!! Po rzucie rożnym piłka spada pod nogi Zbozienia, który z bliska pakuje ją do bramki pilarza!!!

58'

Świetna wrzutka Podgórskiego, główkuje Jurado, ale fenomenalnie broni Pilarz!! Co za interwencja!!

57'

Pierwsza zmiana w Piaście. Za Embuenę wchodzi Matras.

56'

Okres mniej ciekawej gry na stadionie. Cracovia miała rzut rożny, ale nic z tego nie wyszło.

54'

Piast skutecznie przerywa większość akcji Pasów.

51'

Gra nam się nieco uspokoiła. tak jak na początku pierwszej połowy Cracovia stara się narzucić Piastowi własny styl gry.

49'

Oba zespoły celują w zwycięstwo. Tutaj nie ma kalkulacji.

48'

Ależ odpowiedź Cracovii!! Danielewicz trafia w słupek!!!

46'

Od razu świetna akcja Piasta! Cicman do Lazdinsa, ale ten nie trafia w bramkę z 5 metrów!!

46'

Zaczynamy drugą połowę! Grę wznawiają goście!

19:01

Piłkarze wracają na murawę. Za chwilę wznawiamy mecz!!

18:47

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy zasłużony remis 1-1. Na drugą połowę zapraszamy za około 15 minut!

45'

Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

45'

Żółta kartka dla Dąbrowskiego.

43'

Strzał Cicmana wylądował na bocznej siatce bramki Pilarza.

42'

W ostatnich minutach przewagę na boisku uzyskał Piast Gliwice. Krakowianie chyba czekają na przerwę.

40'

Dwie dobre okazje dla Cracovii!! Najpierw Zbozień ratuje Piasta uprzedzając Bernhardta a po rzucie rożnym główkował Kosanović, ale tuż nad poprzeczką!!

36'

Żółta kartka dla Żytki za faul na Jurado.

35'

Jak Cicman tego nie strzelił??!! Wyszedł sam na sam z Pilarzem, który fantastycznie wybronił jego strzał nogami!! Piast powinien prowadzić w Krakowie!

33'

Niezła wrzutka Marciniaka, ale w polu karnym górą byli obrońcy Piasta.

32'

Cracovia - Piast Gliwice

32'

Boljević uderzył z dystansu, ale bardzo wysoko nad bramką.

30'

Pół godziny meczu za nami. Obserwujemy ciekawe spotkanie między Piastem a Cracovią. Kto nie ogląda może żałować.

29'

Danielewicz i Embuena zderzyli się głowami. Obędzie się jednak bez interwencji lekarskiej.

28'

GOOOL!!! Już mamy w Krakowie 1-1. Dośrodkowanie z prawej strony, Pilarz wychodzi z bramki, ale uprzedza go Jurado i pakuje piłkę do siatki!!!

25'

Pilarz ładnie, jedną ręką wyłapał dośrodkowanie z prawej strony.

23'

Cracovia stara się kontrolować grę i dąży do podwyższenia rezultatu. Piast ustawia się na kontry.

20'

Ruben Jurado!! Wychodzi sam na sam z Pilarzem, ale strzela fatalnie! Powinno być 1-1!!

18'

Kolejna niezła akcja Pasów, ale tym razem obrona Piasta sobie poradziła. Cracovia dalej jednak znajduje się w natarciu.

16'

Bernhardt uderzył z dystansu, ale Szumski nie miał z tym strzałem najmniejszych problemów.

15'

Cracovia golem przypieczętowała dobrą grę w tym meczu. Piast na razie gra bardzo zachowawczo.

15'

GOOOOL!!!! Piękna indywidualna akcja Stebleckiego, niezłe uderzenie, Szumski wybija przed siebie a do piłki dobiega Danielewicz i spokojnie lokuje ją w siatce!!

13'

Ładna sztuczka techniczna Marciniaka, ale późniejsze podanie w kierunku Boljevicia było fatalne.

12'

Steblecki uderzył zza pola karnego. Piłka minęła słupek bramki Szumskiego o jakieś 3 metry.

11'

Dośrodkowanie Docekala z łatwością wybija Kosanović.

9'

Niezłe podanie do Marciniaka, ale sędzia wskazuje pozycję spaloną. Kibice głośno protestują.

8'

Dobra interwencja Kusia w obronie. Od bramki zacznie Pilarz.

7'

Pierwsza groźna akcja w tym meczu. Po akcji Podgórskiego było dużo zamieszania w polu karnym Cracovii, ale jednak sytuację wyjaśnili obrońcy.

6'

Na spalonym jeden z zawodników Piasta.

4'

Rajd Marciniaka lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało przyblokowane i spokojnie piłkę złapał Szumski.

2'

Cracovia stara się narzucić gościom własny styl gry, ale Piast gra aktywnym pressingiem.

1'

Od początku meczu ogłuszający doping kibiców Pasów. Aktywni także fani Piasta.

1'

Zaczynamy!! Od środka piłkarze Cracovii!

17:56

Piłkarze wychodzą na murawę, wyprowadza ich arbiter, Tomasz Radkiewicz z Łodzi. Z głośników płynie hymn Pasów w wykonaniu Macieja Maleńczuka!

17:47

Ekstraklasa wraca na Cracovię!

17:46

Zgodnie z zapowiedziami następuje otwarcie nowego sektora rodzinnego. Otwierają go Tomasz Siemieniec, kierownik drużyny Cracovii i Daniel Laszkiewicz, kapitan hokejowej Cracovii.

17:41

Grupa kibiców Piasta na sektorze gości urosła. Na tę chwilę oceniam ich liczbę na około 200 głów.

17:39

Do rozpoczęcia meczu pozostało około 20 minut. Za około 5 minut powinno dojśc do uroczystego otwarcia nowego sektora rodzinnego.

17:37

Rozgrzewka Pasów

17:36

Stadion powoli się zapełnia. W Krakowie jest ładna pogoda, świeci słońce. Szykuje się niezła frekwencja przy Kałuży.

17:33

Piastunki wychodzą na rozgrzewkę

Piłkarze Piasta wychodzą na przedmeczową rozgrzewkę

17:27

Kibice Cracovii rozwiesili transparent o następującej treści: "Wołyń, Pamiętamy - ofiarom ludobójstwa hołd składamy". Kibice Piasta powoli wchodzą na sektor gości. Na ten moment jest ich około 100-150.

17:25

Podaje nazwiska piłkarzy obu zespołów, którzy mecz zaczną na ławkach rezerwowych:

Cracovia: Perdijić, Ntibazonkiza, Nowak, Szeliga, Zejdler, Budziński, Dudzic

Piast Gliwice: Szmatuła, Klepczyński, Matras, Dytko, Wilczek, Murawski, Zganiacz.

17:24

Na murawie rozgrzewają się właśnie rezerwowi gracze Pasów oraz bramkarze Piasta Gliwice. W ramce po lewej stronie widoczne są już wyjściowe składy obu zespołów.

17:21

Sektor rodzinny na Cracovii

Podczas dzisiejszego meczu nastąpi otwarcie nowego sektora rodzinnego na Cracovii!

17:19

Serdecznie witamy prosto ze stadionu Cracovii!! Juz za około 40 minut rozpocznie się mecz pierwszej kolejki ekstraklasy pomiędzy Cracovią a Piastem Gliwice! Pasy po rocznej przerwie wracają do ekstraklasy i już na początek muszą się zmierzyć z silnym Piastem!