Abi nie oszczędził również kilku słów o Katalonii. Całość skwitował znanym Visca el Barça i visca Catalunya!

Abidal: W imieniu mojej rodziny chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie przez te 6 lat

Przyznam szczerze, że jest to bardzo wzruszający moment i ciężko nie uronić łez. Xavi w o wiele za dużej koszulce :) i Puyol wręczyli Abiemu koszulkę z napisem Merci Abidal i numerem 22.

Dodam jeszcze, że tytuł gracza meczu przypadł Inieście.

20:52

Transmisję z pożegnania Erica Abidala obejrzycie na oficjalnym kanale FC Barcelony na YouTube. Tutaj link do transmisji.

20:50

Barcelona tym meczem udowodniła, że zasługuje na mistrzostwo Hiszpanii i zdobyła 100 punktów w ligowej tabeli!

92'

I to jest drodzy Państwo koniec meczu!

90'

Ależ to było blisko! Sanchez popisał się świetnym podaniem ale Pedro nie podjął decyzji o strzale tylko próbował podawać a to skończyło się interwencją Caballero. Sędzia doliczył 2 minuty.

88'

Możemy już chyba mówić otwarcie o tym, że 100 punktów Barcelony to rzeczywistość. Przypomnę, że jest to nowy rekord klubu i wyrównanie rekordu ligi, który należy do Realu Madryt.

84'

Na boisku leży Montoya ale chyba wszystko będzie OK i za moment wznowimy grę.

84'

Ten obrazek po prostu nie wymaga komentarza...

79'

Zmiana również w Maladze gdzie Saviola zastepuje Isco. Przypomnę, że Saviola spędził wiele dobrych lat w barwach FC Barcelona. Mogę się mylić ale wydaje mi się, że były to lata 2001-2007.

79'

Z boiska wchodzi David Villa a wchodzi Alexis Sanchez. Kto wie czy dla Villi nie był to ostatni mecz w koszulce Barcelony.

78'

Oczywiście każdy kontakt z piłką Abidala generuje na Camp Nou ogromny hałas.

76'

El Rey Abidal za Pique! Ogromna wrzawa na trybunach.

74'

A WIĘC JEDNAK! Abidal za moment na boisku!

74'

tomibomi6 napisał:
panie redaktorze a wie pan może czy po meczu Abidal będzie przemawiał i będzie jakaś mała uroczystość w końcu Abi odchodzi z Barcy? Visca el Barca!!!!!!!!!

Odpowiedź: Rzeczywiście po meczu ma być jakaś uroczystość pożegnalna. Nie wiem jednak jak to będzie wyglądało. Żałuję jednak, że Tito nie daje już szansy Abidalowi, żeby pograł. Może jest ku temu powód?

69'

Sebastian Fernandez za Joaquina.

65'

Jeden z sędziów bocznych wyraźnie dzisiaj zasypia. W pierwszej połowie widział spalone Alby i Villi a teraz pomylił się na niekorzyść Malagi.

64'

Morales bardzo blisko zdobycia drugiej bramki. Trener Pellegrini wykonał świetną zmianę.Tym razem piłkarz zakończył dobrą akcję Malagi strzałem ale pomylił się dosłownie odrobinę!

62'

GOL PEDRO MORALESA NA 4:1

60'

Panie i Panowie! Rozgrzewa się Abidal! Szykujcie się na tę owację na Camp Nou!

59'

BRAMKA INIESTY NA 4:0

58'

Malaga przeprowadziła świetną akcję po czym z powietrza uderzył Morales! Brawa należą się również Gamezowi, który podawał!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! NIESAMOWITE MORALES!

55'

Ależ się działo przed momentem pod bramką Barcelony! Najpierw dobry strzał Moralesa ale Pinto znakomicie to obronił. Chwilę później Isco spudłował w sytuacji, w której nie powinno się to przytrafić. Czy będzie w końcu ta bramka dla Malagi?

54'

Thiago dostaje cenne minuty na boisku i wchodzi za Iniestę!

52'

Po świetnej paradzie Pinto, Barcelona polecała z kontratakiem i w rezultacie mamy pięknego gola Iniesty zza pola karnego.

52'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! DON ANDRES!

51'

Mam wrażenie, że Malaga robi na boisku coraz więcej. Pokusza się o bramkę?

48'

FC Barcelona zaczyna świetnie. A właściwie to Iniesta, który wykonał znakomite podanie do Pedro ale później coś poszło nie tak.

45'

Zaczynamy drugą część meczu! Czy obraz gry się zmieni?

45'

Zmiana w przerwie w Maladze. Schodzi Roque Santa Cruz a w jego miejsce Morales.

20:00

Tymczasem informacja dosłownie z ostatniej chwili dla sympatyków Królewskich i La Liga. Gonzalo Higuain powiedział, że latem opuści Real Madryt

19:58

Autora relacji możesz obserwować na Twitterze!

19:50

Powtórzę to jeszcze raz: tak grającą FC Barcelonę aż chce się oglądać. Szybka tiki-taka , zaangażowanie, pomysł na grę i nieustępliwość. Tak można podsumować tę pierwszą część meczu. Wszystko rozstrzygnęło się już chyba po pierwszych piętnastu minutach ale nie ma co przesądzać sprawy. Jak zwykle w takich sytuacjach należy powiedzieć: "Nie takie rzeczy się już w futbolu działy". Warto dodać, że mecz jest bardzo czysty. Nie widzieliśmy zbyt wielu faulu, właściwie to gospodarze nie sfaulowali ani razu według statystyki, którą mam przed oczami. Trzy faule popełniła Malaga co i tak jest dobrym wynikiem. Do tego żadnych kar indywidualnych. Oby tak dalej!

45'

I to na tyle po pierwszej połowie.

43'

Barcelona gra bardzo wysoko. Jak tylko stracą piłkę od razu zakładają wysoki pressing i z reguły odbierają piłkę. Tak grającą Barcę można śmiało nazwać Dumą Katalonii.

39'

Montoya świetny w ofensywie jak i w defensywie. Przed momentem powstrzymał potencjalnie groźne podanie Joaquina.

37'

Malaga jakby jeszcze chciała ale dzisiaj piłkarze Barcelony mają ten dzień. To jest to czego od dawna im brakowało. Taka lekkość i pewność.

34'

Trudno nie zauważyć lekkości z jaką grają gospodarze. A ja przypominam Tito Vilanovie, że może wykonać dzisiaj zmiany przed 80. minutą :)

30'

Ależ był bliski Baptista zdobycia bramki! Pomylił się zaledwie o kilka centymetrów!

27'

Błąd arbitra! Villa wybiegł na sytuację sam na sam a sędzia odgwizdał pozycję spaloną, której nie było!

24'

TRAFIENIE NA 3:0

23'

GOL FABREGASA NA 2:0

22'

GOL VILLI NA 1:0

20'

Rzut rożny dla Malagi i... niecelny strzał głową Roque Santa Cruz.

18'

Jordi Alba powstrzymuje potencjalnie groźną akcję, którą napędzał Joaquin

17'

Martin Montoya popisał się świetnym uderzeniem z dystansu! Bramkarz Malagi był właściwie bez szans! 3:0 i na razie zbiera się Manita. Ale jeszcze poczekajmy.

16'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! MONTOYA!

14'

Klepa Fabregasa i Iniesty i tym sposobem mamy już 2:0! A nie minął jeszcze kwadrans!

13'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Fabregas! Malaga ma kłopoty!

10'

FC Barcelona tradycyjnie klepie piłkę i trzeba przyznać, że dzisiaj wygląda to lepiej i szybciej niż w ostatnich meczach.

8'

Piłkarze Malagi powoli próbują wywalczyć sobie odrobinę miejsca ale kończy się to z reguły zepchnięciem na ich połowę.

5'

Gospodarze zamknęli Malagę na jej połowie.

3'

Pedro genialnie podaje do Villi i David musiał już tylko umieścić piłkę w bramce. Ostatnio miewał z tym problemy ale dzisiaj zachował się jak należy. Barcelona bardzo szybko obejmuje prowadzenie.

3'

GOOOOOOOOOOOOOOL! David Villa!

2'

Malaga ładnie wymienia piłkę w środku pola

19:02

I zaczynamy! Barcelona - Malaga na Camp Nou. Czy Maladze uda się wybić z głowy Katalończykom 100 punktów?

18:44

Bramkę przed momentem zdobył Callejon po podaniu Benzemy i mamy 4:2 dla Realu Madryt.

18:42

Zaglądamy do Madrytu gdzie Real gra z Osasuną. Do końca zostało kilka minut a Real wygrywa 3:2

18:40

To jest już koniec! Dzisiejsze starcie zamyka ligę dla obu zespołów w tym sezonie. FC Barcelona kontra Malaga. Składy już znamy. W bramce Barcy dzisiaj Pinto co jest ciekawą decyzją trenera Vilanovy i na pewno wytłumaczy się z tej decyzji na konferencji prasowej. Trener obiecał również dzisiaj występ Abidalowi ale nie mamy do w zespole od pierwszej minuty dlatego na 99% wejdzie on w trakcie meczu. W drużynie gości wystąpi między innymi Isco, który podobno jest już coraz bliżej transferu do innego zespołu. Mówiło się o City ale dzisiejsze doniesienia mówią o końcu walki o Hiszpana na Etihad Stadium. Teraz głównym graczem jest podobno Real Madryt. Co z tego wszystkiego wyniknie? Dowiemy się pewnie już niebawem.