Borussia DortmundBorussia Dortmund
17:24

Koniec relacji. Zapraszam na kolejne, na Ekstraklasa.net. Michał Przybycień. Do widzenia

17:23

Mecz był bardzo wyrównany, ale drużyna bardziej dojrzała piłkarsko wygrała. Zwycięstwo BVB zapewnili Piszczek i Lewandowski

94'

Koniec tego obfitującego w emocje spotkania

90'

4 minuty dokłada arbiter do regulaminowego czasu tego spotkania

88'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Bokę wchodzi Macheda

86'

Kolejna akcja BVB. Znowu Piszczek wyłożył piłkę. Tym razem strzelał Schieber, ale niecelnie

83'

Ostatnia zmiana w BVB. Schieber wchodzi za Goetze

82'

Świetnie włączył się do akcji Piszczek. Podał wzdłuż bramki, tam tylko nogę dołożył Lewandowski i zdobył swoją 20 bramkę w Bundeslidze, w tym sezonie

82'

GOOOOOOOOL!!!!!! LEWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!

81'

Szybka akcja VfB. Chciał wymusić rzut karny Boka

80'

Kolejna akcja BVB. Piłkę sprzed bramki wybił Boka

78'

Strzelał Leitner sprzed pola karnego. Uderzył jednak nad bramką

73'

BVB w natarciu. Goście chcą szybko uzyskać prowadzenie, wykorzystując przewagę jednego zawodnika

72'

Zmiana w VfB. Za Maxima wchodzi Roecker

69'

Jeszcze żółta, za prostesty dla Goetze

69'

Ostre wejście wślizgiem Niedermeiera. Czerwona kartka dla Niemca

68'

Strzelał Harnik, piłka trafiła w rękę Santanę, ale sędzia nie odgwizdał jedenastki

66'

Ruszyła do ataku Borussia, chcąc odłożyć koronację Bayernu. Ataki gości jednak bardzo niemrawe

63'

Z autu, do Maxima wyrzucił Boka i Rumun z prawej strony pola karnego strzałem w długi róg pokonał Weidenfellera

63'

GOOOOOOOOL!!!!!! MAMY 1:1!!!!!!!!

60'

Druga zmiana w ekipie gości. Za Guendogana wchodzi Leitner

59'

Świetna okazja VfB. Gospodarze jednak dwa razy trafili w Mario Goetze, stojącego na linii bramkowej

57'

Kolejna akcja BVB, ale na spalonym Reus

55'

Dobra akcja Borussii. Lewandowski strzelił w obrońców, dobijał jeszcze Sahin, ale piłka wychodzi na aut po rykoszecie

53'

Kolejna dobra akcja gospodarzy. Niepilnowanych dwóch zawodników i Niedermeier uderzył głową obok bramki

52'

Tym razem faulował Piszczek. Rzut wolny z lewej strony dla VfB. Maksim dośrodkowywał, ale piłkę wybił Santana

50'

Guendogan faulował w środku pola. Leży na boisku Niedermeier

48'

Faulował Sahin, ale źle wykonali stały fragment gospodarze

47'

Obie ekipy pojawiły się na boisku bez zmian

46'

Obie drużyny już na boisku i rozpoczynamy drugą połowę spotkania

16:19

Na drugą połowę zapraszam za kwadrans

47'

Próbowały jeszcze zdobyć bramkę do szatni obie drużyny, ale sędzia skończył pierwszą część meczu

45'

2 minuty dłużej potrwa pierwsza połowa

44'

Dobra prostopadła piłka do Lewandowskiego, ale Polak nie dał rady przejąć piłki i po akcji Borussii

42'

Dobra akcja gości. Po przypadkowym odbiciu od obrońców, piłka trafiła do Reusa, ale ten z 16 metrów uderzył obok bramki

40'

Ostre starcie w walce o górną piłkę. Trafiony w głowę przez rywala Santana, leżał na boisku, ale szybko wstał i można już kontynuować grę

37'

Kości trzeszczą w tym spotkaniu. Gospodarze zdenerwowani prowadzeniem BVB

33'

Gospodarze sfrustrowani sytuacją na boisku. Niebezpieczne wejście Niedermeiera.

30'

Licząc mecze reprezentacyjne, jest to 3 gol, w 3 meczu z rzędu Łukasza Piszczka. Wcześniej trafiał z Ukrainą i San Marino

30'

Z wolnego, na krótki słupek dośrodkował Reus, tam piłkę tyłem głowy przedłużał Piszczek, ale piłka wpadła do siatki

30'

GOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! PISZCZEK

28'

Rzut wolny po lewej stronie boiska, dla BVB. Faulowany Reus

26'

Zaostrzył się mecz, dużo teraz pyskówek i niepotrzebnych fauli

25'

Rozcięta głowa Schmelzera i musi opuścić boisko. W jego miejsce wchodzi Łukasz Piszczek.

24'

Żółta kartka dla Harnika, który przy wolnym atakując piłkę za wysoko podniósł nogę i kopnął Schmelzera

22'

Harnik wykorzystał lekki kontakt z Santaną ponad 20 metrów od bramki BVB. Nici jednak z rzutu wolnego

20'

W końcu udało się gościom zawiązać dobrą akcję. Wziął piłkę na siebie Lewandowski, zastawił się i zagrał prostopadle do Reusa. Ten strzelił nad kładącym się bramkarzem, ale też, niestety obok bramki

19'

Borussia zamknięta na własnej połowie, ciężko im wyprowadzić akcję

17'

W świetnym tempie toczone na razie to spotkanie z lekką przewagą gospodarzy

15'

Tym razem wolny dla Borussii. Piłkę wybili obrońcy Stuttgartu, a piłkarze BVB nie zdążyli wrócić do defensywy, sam na sam wychodził znowu Traore, ale obrońcy zdołali go dogonić i wybić mu piłkę

13'

Jeszcze jedna okazja gospodarzy. Sam na sam wyszedł Traore, ale uderzył beznadziejnie, prosto w Weidenfellera

12'

Wolny z ponad 30 metrów dla Stuttgartu. Bramkę głową strzela Ibisević, ale arbiter dopatrzył się spalonego

9'

W ostatnich minutach to Stuttgart przeszedł do ofensywy. Gospodarze zdeterminowani, aby szybko objąć prowadzenie

7'

Szybkie kontry wyprowadzają gospodarze. Harnik wywalczył rzut rożny

5'

Popędził z piłką Traore, ale uprzedził go Weidenfeller. Obaj piłkarze zderzyli się, ale żadnemu nic się nie stało.

4'

Borussia od pierwszych minut przeważa, ale nie potrafi zakończyć akcji strzałem

1'

Rozpoczynamy spotkanie

15:29

Zawodnicy obu drużyn wychodzą na boisko

15:26

Dzisiaj Borussia może definitywnie stracić szansę na Mistrzostwo Niemiec. Jeśli Bayern wygra z HSV, a BVB nie zdoła zwyciężyć w Stuttgarcie to po raz pierwszy w historii Bundesligi, mistrz będzie znany już w marcu.

15:24

W Borussi nie zagra dziś Jakub Błaszczykowski, który nabawił się urazu, na zgrupowaniu reprezentacji. Brakuje też Hummelsa, a Łukasz Piszczek, który też od jakiegoś czasu zmaga się z urazem rozpoczyna mecz na ławce.

15:22

Rezerwowi BVB: Langerak, Leitner, Kehl, Kirch, Schieber, Piszczek, Bittencourt

15:20

Rezerwowi VfB: Ziegler, Roecker, Macheda, Khedira, Hajnal, Holzhauzer, Hoogland

15:16

Zapraszam na relację z meczu 27 kolejki Bundesligi pomiędzy Vfb Stuttgart i Borussią Dortmund