3 : 0
Eintracht FrankfurtEintracht Frankfurt
1. połowa2 : 0
93'

KONIEC MECZU Po pełnym emocji i zwrotów akcji spotkaniu, Borussia wychodzi zwycięsko ze starcia z Eintrachtem. Wszystkie bramki strzelił Marko Reus, dla którego był to pierwszy hat trick w barwach BVB.

91'

Ależ bomba Junga! Boczny obrońca Eintrachtu huknął z ponad dwudziestu metrów, piłka odbiła się od słupka. Gdyby uderzenie leciało w światło bramki, Weidenfeller nie miałby szans na skuteczną interwencję.

90'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu, na placu gry pojawia się Sahin, który zmienia Gundogana.

89'

Świerna szansa dla Eintrachtu! Schwegler ograł Schmelzera przy lini końcowej, wstrzelił piłkę wzdłuż bramki, lecz w świetle bramki nie było nikogo, kto mógłby zamknąć tą akcję. Po interwencji Kehla futbolówka wyleciała na aut bramkowy.

85'

Ciekawa próba Junga. Pomocnik Eintrachtu, będąc w narożniku pola karnego, zdecydował się na znany z boisk ekstraklasy 'centrostrzał'. Piłka zmierzała w krótki róg, tuż przy słupku, ale golkiper Borussi był na posterunku i pewnie wyłapał futbolówkę.

82'

Schodzi jeden z bohaterów dzisiejszego spotkania. Żegnany owacją na stojąco Goetze zajmuje miejsce na ławce rezerwowych, na placu gry pojawia się Moritz Leitner.

81'

Ostatnia roszada w drużynie Eintrachtu, Celozzi wchodzi w miejsce Rode.

80'

Spotkanie wyraźnie straciło na tempie. Wynik jest już ustalony, gospodarze oszczędzają siły na kolejne spotkania, zaś Eintracht już kompletnie stracił wiarę w jakikolwiek sukces.

78'

Zmiana w ekipie z Frankfurtu, Matmour zmienia Lakica.

74'

Inui wylatuje z boiska! Hummels odebrał piłkę Japończykowi, któremu najwidoczniej puściły nerwy. Piłkarz Eintrachtu z frustracją ciągnął Hummelsa i został za to ukarany, chyba jednak na wyrost.

73'

Mając w pamięci poprzednie spotkanie BVB, po drugiej połowie należało się spodziewać wyraźnej przewagi Eintrachtu i walki o zwycięstwo. Tymczasem Borussia wciąż przeważa i tworzy okazje do strzelenia kolejnych bramek.

70'

Piłkarze Eintrachtu nie mają pojęcia jak przedostać się pod bramkę przeciwnika. Teraz Occean próbował strzału z ok. 30 metrów, piłka nie leciała nawet w okolice bramki Weidenfellera.

68'

Juergen Klopp postanawia zagrać teraz nieco bardziej defensywnie. Grosskreutz zmienia Błaszczykowskiego.

66'

GOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Hat Trick Reusa!! Niewykorzystana sytuacja Eintrachtu, fantastyczne podanie Gundogana do Goetze, ten wpada w pole karne i, osaczony przez obrońców, wycofuje na pamięć do Reusa, który pewnie pakuje piłkę do siatki.

61'

Szkoleniowiec Eintrachtu widzi, katastrofalną grę swojej drużyny i postanawia zdjąć Aignera z murawy. W jego miejsce pojawia się kanadyjczyk Olivier Occean.

59'

Okazja na 3:0 dla BVB! Goetze wrzuca piłkę w szesnastkę, obrońcy wybijają ją na dwudziesty metr, gdzie czekał Subotic. Defensor Borussi uderzył z woleja, a futbolówka po interwencji stoperów otarła się o słupek.

58'

Jak dotychczas podopieczni Armina Weha nie potrafią wykorzystać przewagi liczebnej, piłka wciąż znajduj się na połowie Eintrachtu.

52'

Żółta kartka dla Subotica za faul taktyczny.

51'

Lakić wykłada piłkę niepilnowanemu Meierowi, który stanąłby przed świetną szansą, gdyby nie potknął się o własne nogi..

49'

Inui wygrywa przebitkę na skrzydle, piłka trafia do Aignera, lecz ten był na pozycji spalonej.

47'

Po wrzutce z rogu boiska piłkę pewnie łapie Weidenfeller.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania, przy piłce gospodarze.

19:33

Komplet 80 645 widzów przyszło dzisiaj na Signal Iduna Park, ich doping na pewno bardzo przyda się podopiecznym Juergena Kloppa w drugiej połowie.

47'

Koniec I połowy Dortmundczykom udało się przetrwać falę ataków Eintrachtu w końcówce pierwszej części spotkania. Mają dwubramkową przewagę, ale w żadnym wypadku nie mogą być pewni zwycięstwa. Drugie czterdzieści pięć minut zapowiada się pasjonująco, zapraszam ponownie za kilka minut.

44'

Srdan Lakić zagrał łokciem w identyczny sposób, co Schieber przed kilkoma minutami. Arbiter nie miał wyboru i pokazał mu żółty kartonik.

43'

To mogło być 2:1! Niezłe rozegranie, odrobina przypadku i Rode stanął oko w oko z Weidenfellerem. Techniczna podcinka w niewielkiej odległości minęła bramkę.

41'

Teraz to Eintracht zajmuje się atakiem pozycyjnym, co daje szanse na kontrataki ze strony BVB. Po wrzutce w pole karne przed dobrą szansą stanął Kuba, jednak uderzył wysoko ponad poprzeczką.

37'

Borussia ma przed sobą nieco łatwiejsze starcie, niż przed tygodniem. Wtedy, po golach Rudnevsa (HSV) i Lewandowskiego był remis, dzisiaj drużyna z westfalli zdążyła już stworzyć dwubramkową przewagę.

35'

Niesamowity zbieg okoliczności - Borussia w dwóch kolejnych meczach straciła dwóch napastników, obu w 31. minucie. Lewandowski zdołał jednak wcześniej strzelić bramkę, a Julian Schieber niemal na pewno znajdzie się teraz w ogniu krytyki.

32'

CZERWONA KARTKA DLA SCHIEBERA! W starciu główkowym z Oczipką uderzył przeciwnika łokciem, za co otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

30'

Ładne rozegranie Eintrachtu na lewej flance, Inui wpada z piłką w pole karne, ale Subotić pewnie interweniuje.

29'

Upomnienie dla Schiebera. Były napastnik Vfb Stuttgart jest dzisiaj kompletnie niewidoczny.

24'

Nie Schieber, a Reus wypełnia lukę po Lewandowskim. Dzisiaj strzelił odpowiednio 9. i 10. bramkę i obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej, ex aequo z napastnikiem reprezentacji Polski.

20'

Eintracht ewidentnie otrząsnął się już po stracie dwóch bramek. Jung wrzucał w pole karne, piłkę zdołał trącić Meier, ale zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza.

17'

Alex Meier znalazł się z piłką w obrębie szesnastki BVB, odwrócił się i strzelił, ale nie sprawiło to problemu Weidenfellerowi. Chwilę później szansę na kontrę zmarnował Reus.

15'

Pierwsza próba odpowiedzi w wykonaniu gości. Inui przedzierał się prawym skrzydłem, zdołał zagrać piłkę w pole karne, ale najwidoczniej jego koledzy nie wierzyli w powodzenie tej akcji.

13'

Goetze wrzuca piłkę do Schiebera, ale zastępca Lewandowskiego jak dotychczas nie gra najlepiej i traci futbolówkę.

11'

GOOOLLLL!!! 2:0! Reus dostaje piłkę od Hummelsa, idealnie przymierza z ostrego kąta i mamy kolejną bramkę!

10'

GOOOOLLLL!!!! Reus! Tego już nie mógł zepsuć! Fantastyczne, prostopadłe zagranie Goetzego, dwóch zawodników Borussi pod bramką Eintrachtu i mamy 1:0!

7'

Pierwsze minuty to obraz dominacji gospodarzy. Podopieczni Kloppa, mając przed sobą ważne spotkania w Pucharze Niemiec i Ligi Mistrzów chcą jak najwcześniej rozstrzygnąć losy starcia z Eintrachtem.

5'

Ależ okazja! Świetny przechwyt Kehla, zagranie do Reusa, niemiec wychodzi sam na sam z Trappem, który popisuje się kapitalną interwencją!

4'

Mecz rozpoczął się od groźnego ataku BVB. Reus popędził z piłką w poprzek boiska, zagrał do Kuby, który uderzył niecelnie.

18:31

Gramy! Sędzią dzisiejszego spotkania jest Felix Brych

18:31

Ławka rezerwowych Eintrachtu: O. Nikolov, M. Russ, O. Occéan, M. Lanig, K. Matmour, S. Celozzi, S. Kittel.

18:30

Nuri Şahin po powrocie do Dortmundu nie zdołał sobie jeszcze wywalczyć miejsca w pierwszym składzie i początek spotkania będzie śledził z perspektywy ławki rezerwowych. Poza nim Juergen Klopp ma w obwodzie Kehla, Leitnera, Großkreutza, Langeraka, Felipe Santanę i Bajnera.

18:27

Dzisiejsi rywale drużyny z westfalli to bez wątpienia rewelacja sezonu. Obecny szkoleniowiec Eintrachtu, po objęciu zespołu, zdołał przywrócić go do najwyższej klasy rozgrywkowej i świetnie radzi sobie w tegorocznych zmaganiach. W pierwszym meczu obu drużyn padł remis 3:3.

18:21

Serdecznie zapraszam na ostatnie sobotnie spotkanie 22. kolejki Bundesligi. Po raz drugi w tym sezonie, w wyjściowej jedenastce zabraknie napastnika reprezentacji Polski, Roberta Lewandowskiego, który odbywa karę za czerwoną kartkę w starciu z HSV. Pozostali nasi reprezentanci zagrają od pierwszej minuty.