Bayer LeverkusenBayer Leverkusen
2 : 1
AugsburgFC Augsburg
94'

Koniec meczu !! Bayer pokonuje przedostatni w tabeli zespół Augsburga 2-1 będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Po gospodarzach widać było zmęczenie czwartkowym meczem w Lidze Europy, jednak zdołali strzelić 2 gole i pokonać gości.

93'

Ostatnia zmiana w ekipie gości, za obrońcę Parkhursta wchodzi ofensywny zawodnik Stephan Hain

91'

Sędzia dolicza 2 minuty, a przy bramce dla gości zdecydowanie największą winę ponosi Boenisch oraz Toprak, który nie upilnował Moeldersa

90'

Kolejna próba gości i goool!!! Parkhurst mija na prawej stronie Boenischa, spod końcowej linii podaje po ziemi do stojącego na 5. metrze Moeldersa i ten z pierwszej piłki pakuje piłkę do siatki!! Gol kontaktowy, do końca pozostało jeszcze parę minut

88'

Rolfes starał się prostopadle dograć do Hegelera, jednak piłka nie doszła do adresata a nawet jeśli to i tak był on na spalonym

86'

Po zawodnikach obu ekip widać już, że wynik jest ustalony, Bayer spokojnie czeka na własnej połowie na groźne kontry natomiast Augsburg bezskutecznie szuka sposobu na zdobycie gola

84'

Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy, za strzelca drugiego gola, Larsa Bendera wchodzi Daniel Schwaab

82'

Świetnie prowadzi piłkę Gonzalo Castro, w dzisiejszym meczu jest on motorem napędowym akcji ofensywnych Aptekarzy, biega rozgrywa i kreuje, dziś to człowiek orkiestra

81'

Faulowany przy linii bocznej Kiessling, kolejna okazja do wrzutki dla Castro. Szybko rozegrali ten stały fragment gospodarze, wpada z piłką w pole karne Carvajal, dośrodkowuje szukając Kiesslinga jednak tego uprzedzają obrońcy

78'

I oto mamy drugą zmianę w ekipie Bayeru, za bezbarwnego dziś Schurrle wchodzi Jens Hegeler, czyli trenerzy zagęszczają środek pola

77'

Z rzutu wolnego spod koła środkowego wrzuca Castro, do piłki skacze Kiessling i tylko skuteczna interwencja Manningera uchroniła gości przed stratą trzeciego gola

75'

Cóż za kontra gospodarzy!! Goool!!!! Kiessling na prawo do Schurrle, ten uderza odbija piłkę Manninger, do piłko ponownie dochodzi Kiessling, podaje do wbiegającego w pole karne Bendera i ten płaskim strzałem w długi róg podwyższa prowadzenie Aptekarzy. 2-0

74'

Fanstastyczna akcja gośći !! Parkhurst wbiega w pole karne niczym nóż w masło, mija Boenischa, uderza na bramkę ale wprost w Leno!

73'

Oj ależ błąd bramkarza Bernda Leno, dośrodkowuje de Jong z lewej strony, wychodzi do piłki Leno złapał po czym wypuścił piłkę, był w pobliżu Hahn ale Leno szybko naprawia swój błąd

72'

Akcja Augsburga, gracze Weinzierla zamknęli w polu karnym gospodarzy, Koo podaje do de Jonga jednak ten uderza daleko od bramki, celność graczy gości pozostawia bardzo wiele do życzenia

70'

Druga zmiana w szeregach gości, za Baiera wchodzi Oehrl

69'

Ależ wrzutka Boenischa!! Złamał do środka, dośrodkował piłkę prawą nogą wprost na głowę Kiesslinga ale ten fatalnie uderza głową

68'

Zupełnie niewidoczny jest dzisiaj Schurrle, może czas na wejście Arka Milika?

67'

Informacja spikera o frekwencji, dziś na BayArena zgromadzonych jest 22 tys. kibiców

65'

Ji Dong-Won uderza nad murem, świetnie zakręcił futbolówkę i ta dosłownie o pare centymetrów mija słupek bramki Leno, bramkarz gospodarzy stał jak zamurowany!!

64'

Rzut wolny dla gości tuż przed polem karnym Leno, Carvajal fauluje Moeldersa

63'

Próba składnej akcji Augsburga, Koo na prawe skrzydło do Parkhursta, ten stara się dośrodkować jednak wprost w rękawice Leno

61'

Posiadanie piłki: 57%-43% na korzyść gospodarzy, widać to również gołym okiem śledząc wydarzenia na boisku, to Bayer prowadzi grę

60'

Ładnie wyszedł spod pressingu Parkhurst, podaje do Vogta, ten do Moeldersa, jednak napastnik gości traci piłkę

59'

Próba kombinacyjnej akcji przez gospodarzy, Rolfes do Bendera, ten do Kiesslinga, ten z kolei stara się uruchomić Castro jednak przejmują obrońcy, nalezą się brawa za pomysł

58'

Zmiana w ekipie gości, za Wernera pojawia się Andre Hahn

57'

Szybka kontra gospodarzy, wymiana kilku szybkich podań, podaje Kiessling do Reinartza i ten uderza z powietrza jednak niedokładnie

56'

Niespodziewana szansa dla gości, Callsen-Bracker długim podaniem stara się uruchomić Moeldersa, ten oddaje strzał zza obrońcy jednak nie stanowi on dużego zagrożenia dla Leno

55'

Tymczasem świetna akcja gospodarzy!! Po niedokładnym zagraniu w pole karne Bender ponownie podaje w pole karne, tam jest Castro i silnym strzałem stara się zaskoczyć Manningera, ten jednak pokazuje swój kunszt, w końcu nie każdemu bramkarzowi dane jest w karierze bronić bramki wielkiego Juventusu

53'

Szybka kontra Augsburga, przy piłce Ji Dong-Won, usiłuje podać do Koo na prawe skrzydło ale ten na ofsajdzie, widać jednak że Koreańczycy lubią ze sobą wymieniać piłkę

51'

Kolejna oskrzydlająca akcja gości, dośrodkowanie Wernera które zamieniło się w strzał, piłka ląduje na górnej siatce bramki Leno

51'

Próba dośrodkowania Wernera z lewej strony boiska, piłka wychodzi na rzut rożny, z którego jednak nie wychodzi nic pożytecznego dla Augsburga

50'

Widać, że duet trenerski Lewandowski-Hyypia nakazali swoim podopiecznym założenie wysokiego pressingu od początku drugiej połowy i częstsze nękanie obrony rywala penetrującymi prostopadłymi piłkami

48'

Znowu rzut wolny z podobnej odległości co kilka minut wcześniej, ponownie Castro ale wybijają obrońcy

47'

Momentalnie ruszyli do ataku gospodarze czego wynikiem jest rzut wolny spod linii bocznej, Castro wrzuca, najwyżej wyskoczył Boenisch ale strzał przechodzi wysoko nad bramką

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu na BayArena, na środku są już Stefan Kiessling oraz Andre Schurrle i Markus Schmidt daje sygnał do rozpoczęcia gry

47'

Koniec pierwszej części spotkania. Po golu Kiesslinga Bayer prowadzi 1-0, co jest w pełni zasłużonym wynikiem, goście bowiem nie mają żadnego sposobu na sforsowanie obrony Aptekarzy

46'

Ji Dong-Won z lewej strony wrzuca do Moeldersa, ten stojąc tyłem oddaje strzał w ekwilibrystyczny sposób jednak piłka leci z prędkością przypominającą lot balonika na festynie

45'

Castro i Carvajal na prawej flance, wymiana podań ale strata i ruszają z kontrą goście, Koo na prawo do Parkhursta jednak jego dośrodkowanie woła o pomstę do nieba!

43'

Probował indywidualnie na lewym skrzydla Castro, ruszył na obieg Sebastian Boenisch ale Castro traci piłkę, niepotrzebna strata sił przez lewego obrońce Reprezentacji Polski

42'

Kilka ciekawych podań w środku boiska wymienionych przez graczy gości, podanie do Koo i ten sprzed pola karnego uderza jednak to jego drugi strzał w tym meczu i drugi bardzo niecelny, musi popracować bardziej na treningach strzeleckich

40'

"Jak nie idzie lewym skrzydłem, to przerzucamy piłkę na prawą stronę" taką dewizę mają na dzisiejszy mecz gospodarze

38'

Wydaje się, że to jakiś uraz prawoskrzydłowego Aptekarzy zmusił trenerów do dokonania zmiany, bowiem Sam dotychczas dobrze sobie poczynał

37'

Oto i niespodziewana zmiana w ekipie gospodarzy!! Już po 37 minutach za Sidneya Sama wchodzi Simon Rofles

36'

Garść statystyk, Bayer ma 83% celnych podań podczas gdy Augsburg tylko 73%, obie ekipy przebiegły po 43 km

35'

Kapitalna odpowiedź Bayeru! Indywidualnie na lewym skrzydle tańczy Sam, nawija do środka, uderza lewą nogą i wybija z trudem Manninger!! rzut rożny nie przynosi efektów

35'

Ależ akcja gości !! świetna prostopadła piłka do Klavana do Wernera, ten wychodzi praktycznie sam na sam i oddaje strzał w długi róg ale świetnie broni Leno, piłka wychodzi na rzut rożny

32'

Próba indywidualnej akcji Schurrle, przedziera się przez zasieki obrońców jednak za daleko wypuszcza sobie piłkę i akcja traci tempo, przejmują gracze Augsburga

31'

Pierwsza od kilku ładnych chwil akcja gości, próba dośrodkowania z prawej strony przez Koo do Moeldersa ale spokojnie wybija Toprak

29'

Ponownie z narożnika wszuca Castro i ponownie z trudem wybijają obrońcy Augsburga, widać że jest to duża siła Aptekarzy

28'

Gool!! Z rzutu wolnego, Gonzalo Castro na pole karne, świetnie wychodzi w powietrze Kiessling i pakuje piłkę do siatki strzałem głową, nie dał rady Manninger!! Jest to 15 gol Kiesslinga w sezonie i 7 asysta Castro!!

25'

Szansa dla gospodarzy ! wymiana piłki między Benderem i Carvajalem, dośrodkowanie w pole karne tego ostatniego i rzut rożny. Dośrodkowuje Castro, uderzenie na bramkę i wybijają obrońcy, wielkie zamieszanie pod bramką Manningera

22'

Rzut wolny dla Aptekarzy, dośrodkowuje Castro, zamieszanie w polu karnym jednak Kiessling nie doszedł do piłki, spokojnie interweniuje Manninger

21'

Kontrowersyjna sytuacja, zagranie w pole karne Bayeru, wychodzi do piłki Leno i łapie futbolówkę na linii pola karnego, nie wiem czy w tej sytuacji błędu nie popełnił sędzia i gościom nie należał się rzut wolny z linii pola karnego

19'

Próba wyjścia z szybką kontrą przez graczy Lewandowskiego i Hyypii jednak obrońcy skutecznie blokują Sidneya Sama i akcja spaliła na panewce

16'

Kolejna ładna akcja gospodarzy, Boenisch na pole karne do Kiesslinga, ten odgrywa przed pole karne do Bendera, Lars Bender decyduje się na strzał jednak zablokowany

15'

Akcja gości prawą stroną i na rzut rożny wybija Boenisch, dośrodkowanie z narożnika wprost na głowę Callsena-Brackera jednak ten strzał nie mógł dać gościom prowadzenia

13'

Ależ sytuacja !! Kilka podań z pierwszej piłki między Samem i Carvajalem, dośrodkowanie tego ostatniego w pole karne i naciskany przez Kiesslinga obrońca Klavan mógł zaskoczyć własnego bramkarza, instynktowna obrona Manningera uchroniła Augsburg od utraty gola

11'

Indywidualnie próbował rozerwać obronę Sidney Sam jednak piłka za daleko mu uciekła i od bramki rozpocznie Manninger

10'

Ofensywna akcja Boenischa, proba podania po ziemi do Kiesslinga jednak piłka nie dochodzi do najlepszego strzelca gospodarzy

9'

Augsburg gra wysokim pressingiem, obrońcy Bayeru pod duża presją nie potrafią dobrze wyprowadzić piłki z własnej połowy

7'

Niecodzienna sytuacja na boisku, zderzyli się dwaj zawodnicy Bayeru, Wollscheid i Carvajal

6'

Rzut wolny na połowie Bayeru, Werner w pole karne, probował uderzać Kevin Vogt jednak nieczysto trafił w piłkę i po akcji

5'

Ponownie akcja gości! sam niepilnowany przed polem karnym gospodarzy był Koo Ja-Cheol, przełożył sobie piłkę na prawą nogę jednak uderzył wysoko nad poprzeczką

3'

Pierwsza ładna akcja gości, szybka wymiana podań z lewej strony i Marcel de Jong strzelił niecelnie w długi róg bramki Leno, piłka wychodzi poza boisko

2'

Pierwsza akcja lewą stroną Bayeru z wykorzystaniem Boenischa, jednak niedokładność na początku spotkania nie pomaga gospodarzom

1'

Na środku boiska już stoi dwójka napastników Augsburga a Markus Schmidt daje sygnał do rozpoczęcia spotkania

15:26

Dla młodego napastnika Bayeru być może będzie to szansa na dłuższy występ niż kilka minut, bowiem przedostatni w tabeli Augsburg nie powinien sprawić wielkich kłopotów faworytowi z BayArena

15:25

W wyjściowym składzie ekipy gospodarzy ponownie zagra Sebastian Boenisch, na ławce rozpocznie natomiast Arkadiusz Milik

15:20

Zawodnicy gospodarzy przystępują do tego meczu niecałe dwie doby po pucharowym meczu z Benficą Lizbona

15:16

Duet trenerski Lewandowski-Hyypia postanowili bardziej ofensywnie ustawić swój zespół przesuwając do linii pomocy Gonzalo Gastro w miejsce Simona Rolfesa oraz postawienie na skrzydle na dobrze spisującego się ostatnio Sidneya Sama

15:12

Zawodnicy Bayeru przystąpią do tego spotkania podwójnie zmotywowani. Będą chcieli zrehabilitować się kibicom za czwartkową porażkę u siebie w Lidze Europy z Benficą oraz będą próbowali zaatakować pozycję wicelidera tabeli, gdyż druga w tabeli Borussia Dortmund podejmie u siebie czwarty Eintracht i wynik jest sprawą wielce otwartą

15:08

Witamy serdecznie oraz zapraszamy na relację LIVE z meczu Bayer - Augsburg, spotkanie rozpocznie się już za 20 min