2 : 1
southamptonSouthampton
1. połowa2 : 1
22:52

Drużyna Southampton wcale nie musiała tego meczu przegrać, gdyż nie była drużyną gorszą, a w drugiej połowie wręcz dominowała nad Manchesterem. Dwie bramki Rooneya zapewniły trzy punkty gospodarzom, ale dzięki Borucowi nie zdołał ustrzelić hat-tricka. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Michał Laskowski. Do następnego !

93'

Koniec! Manchester po dobrej pierwszej połowie zupełnie odpuścił drugą część, ale dowiózł prowadzenie do końca meczu. United 2:1 Southampton

91'

Lee Mason dorzuca trzy minuty

87'

Przekombinowali teraz w polu karnym piłkarze Świętych. Lambert ładnie strącił piłkę do Lallany, ale ten nie zdecydował się na strzał

85'

Ależ bezradni są teraz gracze Manchesteru. Coraz bardziej naciska ekipa Southampton. Zapowiadają się ciekawe ostatnie minuty

83'

Faul taktyczny Rafaela i jest kolejne "żółtko"

82'

Jakiś uraz Rooneya. Anglik siedzi na środku boiska

81'

Boruc zatrzymuje Rooneya w pojedynku jeden na jeden !

78'

Mamy ostatnią zmianę w ekipie gości

78'

Bardzo doby strzał Lamberta z rzutu wolnego, ale jeszcze lepsza interwencja bramkarza Manchesteru. Teraz oglądamy dobry fragment spotkania.

77'

Brzydki faul Vidicia i żółta kartka.

76'

Van Persie strzela bramkę, ale według arbitra Holender był na spalonym. W dalszym ciągu 2:1

76'

Brawo Boruc! Reprezentant Polski świetnie broni strzał głową Van Persiego

73'

Nani zmienia Kagawę

72'

I już mamy piłkę po drugiej stronie boiska. Rzut rożny dla Southampton

71'

Dobra akcja ManU. Van Persie przerzucił piłkę do Rooneya, ale strzał reprezentanta Anglii pewnie broni Boruc

69'

Van Persie ładnie przytrzymał piłkę w polu karnym, zagrał wzdłuż bramki, ale nikt z jego kolegów nie wykorzystał sytuacji, którą wyjaśnili obrońcy Southampton

68'

Rafael zmienia Andersona. Druga zmiana w ekipie Manchesteru

68'

Mocny strzał Rodrigueza, ale niestety ... niecelny

66'

Dwadzieścia minut drugiej części meczu za nami. Manchester mimo prowadzenia, dotychczas rozczarowuje. W szeregach United nerwowa atmosfera szczególnie na ławce rezerwowych. Trwają narady Fergusona z asystentami

63'

Pierwsza zmiana w ekipie United. Rio Ferdinand zmienia bezbarwnego Smallinga

62'

Manchester grając w taki sposób wcale nie musi tego meczu wygrać. Druga połowa zdecydowanie należy do piłkarzy Mauricio Pochettino

61'

I znowu blisko goście! Bardzo dobry strzał Lamberta z rzutu wolnego i niepewna interwencja bramkarza ManU, którzy wypuszcza piłkę przed siebie

60'

Znowu błąd defensorów Manchesteru i kolejna okazja dla Southampton. Zza pola karnego strzelał Davis, ale piłka przeleciała obok bramki gospodarzy.

59'

Rooney traci piłkę na własnej połowie i mamy kolejny korner dla gości

58'

Wydaje się, że lekką przewagę osiągają w tej chwili gospodarze. Rzut rożny dla Southampton

56'

Początek drugiej odsłony bardzo podobny do pierwszych fragmentów spotkania. Trochę szarpanej gry teraz w środku pola.

51'

A tymczasem Wojciech Szczęsny musi drugi raz wyciągać piłkę z siatki. Arsenal przegrywa z Liverpoolem już 0:2

49'

Van Persie z Welbeckiem próbują rozegrać akcję przy linii bocznej, ale reprezentant Anglii niedokładnie odgrywa do partnera

46'

Adam Lallana zmienił po przerwie Ramireza

46'

Davis zmienił Puncheona

46'

Rozpoczęła się druga część meczu. W drużynie gości podwójna zmiana.

21:51

Tymczasem w meczu, na który czekała cała piłkarska Europa, Real Madryt remisuje bezbramkowo z Barceloną w Gran Derbi

21:48

Podopieczni Mauricio Pochettino nie grają złego meczu, jednak na tle dobrze funkcjonującej drugiej linii Manchesteru, widać różnicę w klasach obu zespołów. Gospodarze prowadząc do przerwy 2:1 nie mogą być pewni siebie, gdyż ten mecz się jeszcze nie skończył i tak stykowa sytuacja może zmienić się w przeciągu chwili. Drugie 45 minut zapowiada się ciekawe i należy liczyć na powtórkę kilku dobrych fragmentów z pierwszej połowy

47'

Arbiter kończy pierwszą cześć meczu. Manchester prowadzi z Southampton 2:1

45'

Schneiderlin ukarany żółtą kartą za niepotrzebny faul na zawodniku ManU. To pierwsza żółta karta w tym spotkaniu.

40'

Boruc broni strzał Welbecka, który ładnie odnalazł się w polu karnym.

37'

Od własnej połowy próbują rozgrywać akcje piłkarze Southampton, ale gospodarze umiejętnym poruszaniem się po płycie boiska uniemożliwiają rozwinięcie skrzydeł rywalowi.

34'

Rozpaczliwy strzał Rodrigueza i jest rzut rożny dla gości.

31'

Ależ znakomicie rozegrana akcja United. Świetna wymiana podań Rooneya z Kagawą.Niestety nie celnie strzelał na bramkę van Persie

28'

Robin van Persie mocno wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Evra zgrał do niepilnowanego Rooneya, a reprezentant Anglii z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

27'

Manchester United - Southampton

27'

2:1 dla Manchesteru! Wayne Rooney ma już na koncie dwa trafienia

28'

Rodriguez fauluje Jonesa i kolejny rzut wolny dla United

25'

Dwójkowa akcja Kagawy z Rooneyem, ale strzał tego pierwszego instynktownie broni polski bramkarz

23'

Van Piersie z rzutu rożnego, ale piłkę pewnie łapie Artur Boruc

22'

Piłkarze rozochocili kibiców dobrą grą w pierwszych minutach, lecz od kilku dobrych chwil tempo meczu zdecydowanie "siadło"

17'

Vidic fauluje Puncheona. Dobra okazja dla Southampton ze stałego fragmentu

17'

Od autu Święci

14'

Z rzutu wolnego strzelał Lambert, ale wywalczył tylko rzut rożny.

12'

Przed meczem wydawało się, że United są wyraźnym faworytem, ale pierwsze minuty pokazują, że na Old Trafford zapowiada się dobre spotkanie. Mamy w miarę szybki, zacięty mecz!

11'

Ależ teraz blisko był Manchester! W polu karnym pogubili się obrońcy gości, piłka trafiła do Kagawy, a ten z bliskiej odległości trafił w słupek.

8'

8'

Rooney!! Świetne zagranie Kagawy do Rooneya i Boruc pokonany. GOL na 1:1

8'

W dalszym ciągu gospodarze szanują futbolówkę, próbując poskładać akcję od własnej połowy. Dotychczas nie przynosi to efektów.

5'

Dobra interwencja Boruca. Gospodarze mają rzut rożny.

4'

Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Michael Carrick, który zbyt lekko zagrał piłkę do bramkarza. Ten z kolei został ograny przez Rodrigueza i Manchester niespodziewanie przegrywa.

3'

Ależ niespodzianka! Goooool dla Southampton. Rodriguez i 0:1

3'

2'

Od początku spotkania przy piłce utrzymują się gospodarze.

1'

Pierwszy gwizdek arbitra i spotkanie na Old Trafford rozpoczęte przez graczy Manchesteru!

20:38

Faworytem dzisiejszego spotkania jest oczywiście drużyna Manchesteru United, która przewodzi w tabeli Premier Leauge. Ekipa Świętych zajmuje 16. pozycję.

20:34

Ławka rezerwowa Southampton: K. Davis, S. Davis, Lee, Lallana, Richardson, Shaw, Chaplow.

20:33

Ławka rezerwowa Manchesteru: Lindegaard, Rafael, Buttner, Ferdinand, Cleverley, Valencia, Nani.

20:26

Za nieco ponad pół godziny na murawę stadionu Old Trafford wybiegną piłkarze Manchesteru United od drużyny Southampton. W ekipie gości po raz kolejny zagra Artur Boruc, dla które dzisiejszy mecz będzie doskonałą promocją w kontekście powołania do reprezentacji.