Arsenal LondynArsenal Londyn
2 : 2
LiverpoolLiverpool
22:43

Wielkie emocje, dużo sytuacji i... rzutów rożnych. Takich spotkań chcemy jak najwięcej! Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE na Ekstraklasa.net

22:40

Arsenal odrobił 2 bramki w 180 sekund i z niedosytem zdobywa punkt. Gdyby był skuteczniejszy to zgarnąłby pełną pulę. Liverpool może mówić o dużym (nie)szczęściu. Wojciech Szczęsny zatrzymał w ostatniej akcji Luisa Suareza, co zaważyło o podziale punktów na Emirates.

94'

Koniec!

93'

Wojciech Szczęsny skutecznie interweniuje po strzale Luisa Suareza!

92'

Gorąco w polu karnym Arsenalu. Per Mertesacker skierował piłkę na rzut rożny, tuż obok słupka bramki Wojciecha Szczęsnego.

90'

Korner dla Liverpoolu. Sędzia zaś dolicza 4 minuty.

90'

Per Mertesacker skosił rywala jak trawę na wiosnę.

89'

60 089 widzów na trybunach Emirates Stadium.

88'

Luis Suarez posyła piłkę ponad poprzeczką bramki Wojciecha Szczęsnego, który od kilkunastu minut jest bezrobotny.

87'

Oliver Giroud, niezwykle aktywny w ostatnich minutach, strzela niecelnie.

86'

I kolejny, ósmy, korner dla Arsenalu.

85'

Luis Suarez na spalonym.

85'

Oliver Giroud pada na 18. metrze. Sędzia gwiżdże i pokazuje żółtą kartkę... francuskiemu napastnikowi.

84'

Ponownie Francuz, lecz fatalnie strzelił głową z 5 metrów.

84'

Wzorowo wyprowadzona kontra i Pepe Reina paruje piłkę po strzale Olivera Giroud na... rzut rożny.

83'

Cios za cios, akcja za akcję... korner za korner. Kolejny dla Liverpoolu.

82'

Kontra Arsenalu i Santi Cazorla strzela obok bramki.

81'

Luis Suarez poradził sobie z dwoma przeciwnikami na tyle, na ile mógł - zyskał rzut rożny.

79'

Per Mertesacker posyła piłkę tuż nad poprzeczką. Niemiec efektownie złożył się do strzału... plecami.

78'

Lukas Podolski faulowany. Rzut wolny dla Arsenalu, a do bramki L'poolu 25 metrów.

76'

Wysoki pressing Kanonierów, niemal na 20. metrze przed bramkę Liverpoolu. Mecz nabiera rumieńców, zapowiada się niezwykle ciekawy ostatni kwadrans.

73'

Spóźniony wślizg kapitana Liverpoolu i słusznie został ukarany żółtą kartką.

73'

Kiks Pepe Reiny. Piłka wyszła na aut na wysokości pola karnego The Reds.

71'

Jose Enrique zmienia Daniela Sturridge'a.

70'

Indywidualna akcja Theo Walcotta, ściął na środek pola karnego i strzelił tuż obok słupka!

70'

Glen Johnson poradził sobie na lewej stronie z rozpędzonym Theo Walcottem. Świetna interwencja angielskiego defensora. Piłka jak bumerang w posiadaniu Arsenalu.

69'

Lukas Podolski strzela z 18 metrów wysoko ponad poprzeczką. Przepraszający gest za to uderzenie, powinien podawać.

68'

Mierzone uderzenie Anglika i mamy remis! Pepe Reina bezradny!

67'

Theo Walcott!!!

65'

Kapitalne dośrodkowanie Jacka Wilshere'a z rzutu wolnego i Oliver Giroud strzałem głową strzela gola kontaktowego!

65'

GOL, Oliver Giroud

62'

Piłka po strzale Lukasa Podolskiego mija lewy słupek bramki Pepe Reiny.

60'

Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Mimo asysty trzech (!) przeciwników na plecach zdołał oddać strzał, który co prawda obronił Wojciech Szczęsny, ale wobec dobitki był już bez szans!

60'

GOL, Jordan Henderson

58'

Jamie Carragher opuszcza na chwilę murawę. Po paru sekundach na nie powraca.

57'

Strzał Lukasa Podolskiego zablokowany!

54'

Napór gospodarzy rośnie z akcji na akcję. Bramka wisi w powietrzu, lecz bez zarzutu radzą sobie obrońcy Liverpoolu.

54'

Dogodna okazja do wyrównania Arsenalu. Theo Walcott strzela głową bardzo nieudanie.

53'

Indywidualna akcja Daniela Sturridge. Minął dwóch zawodników Arsenalu i stracił piłkę... oraz buta.

52'

Lukas Podolski pada w "16" gości, lecz sędzia nie używa gwizdka. Z taką decyzją nie mogą pogodzić się kibice Kanonierów.

51'

Jamie Carragher "nastrzelił" szarżującego Andre Santosa i Pepe Reina rozpocznie grę z "piątki".

49'

Goście domagają się podyktowania rzutu karnego za zagranie ręką, ale sędzia pozostał nieugięty.

49'

Daniel Sturridge strzela, ale niecelnie.

49'

Stewart Downing poradził sobie na prawej flance z Andre Santosem, ale jego strzał został zablokowany przez Lukasa Podolskiego.

47'

Glen Johnson wespół z Luisem Suarezem poradzili sobie z Theo Walcottem.

46'

21:35

Arsenal próbuje, ale na tym się kończy. Liverpool szybko objął prowadzenie i ograniczał się do kontr, którą jedną lub dwie mógł wykorzystać. Dreszczyku emocji dodaje też Wojciech Szczęsny - albo niepotrzebnie kiwał przeciwnika przez co o mały włos nie stracił piłki na rzecz Daniela Sturridge'a.

48'

Lukas Podolski centruje w pole karne i radzą sobie obrońcy Liverpoolu. Gwizdek sędziego oznajmujący koniec pierwszej połowy i gwizdy na trybunach.

48'

Kolejne nieudane podanie do Olivera Giroud i piłkę łapie Pepe Reina.

47'

Na trybunach incognito siedzi Roberto Mancini. Nawet w kapeluszu dał się rozpoznać realizatorowi transmisji...

45'

Sędzia dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

44'

Fantastyczna kontra Liverpoolu o mały włos nie okazałaby się zabójcza. Jordan Henderson przelobował Wojciecha Szczęsnego, lecz piłka wylądowała tuż nad poprzeczką!

40'

Pepe Reina broni strzał głową Olivera Giroud.

40'

Faul w środku pola gracza Arsenalu. Gospodarze próbują odwrócić losy spotkania, ale nieudolnie im to wychodzi.

38'

Daniel Agger, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, złapany w pułapkę ofsajdową.

37'

Wymuszona zmiana w Arsenalu: za kontuzjowanego Kierana GIbbsa wchodzi Andre Santos.

37'

Aaron Ramsey odepchnął przeciwnika za co sędzia podyktował rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Wojciecha Szczęsnego.

35'

Sani Cazorla mocno w pole karne i jeden z zawodników The Reds dalekim wykopem wyjaśnia sytuację.

35'

Obrońca Arsenalu poza linią boczną. Być może będzie jednak w stanie kontynuować. grę. A Aaron Ramsey po indywidualnej akcji lewą stroną wywalczył rzut rożny.

34'

Uraz Kierana GIbbsa, który nie podnosi się z murawy. A rozgrzewa się intensywnie Andre Santos.

32'

Mała ciekawostka: w ostatnich 3 meczach między tymi drużynami zawsze wygrywali goście. Czy ta seria zostanie podtrzymana?

29'

Jeszcze raz w roli głównej Luis Suarez, ale piłka po strzale Urugwajczyka minęła słupek bramki Wojciecha Szczęsnego.

27'

Lukas Podolski wybija piłkę z linii!

27'

Kolejna groźna akcja Luisa Suareza. Na jego nieszczęście piłka odbiła się od nogi Thomasa Vermaelena i ta wyszła na rzut rożny.

26'

Żółta kartka dla Sani Cazorli.

25'

Świetne podanie w "16" do Theo Walcotta, lecz skrzydłowy Arsenalu źle przyjął piłkę. A miał przed sobą jedynie bramkarza...

23'

Kombinacyjna akcja Arsenalu i Steven Gerrard ratuje swój zespół przed utratą gola wybiciem piłki na rzut rożny. Kapitan Liverpoolu świetnie zaasekurował obrońców.

22'

Dobry przerzut Sani Cazroli na lewą flankę do Kierana Gibbsa, ale ten nie poradził sobie z piłką. Kontra gości znowu nieudana.

21'

Sprint Theo Walcotta połączony z rajdem na prawej flance zakończony dośrodkowaniem w pole karne. Piłka wpada do rękawic Pepe Reiny.

18'

Świetna parada Pepe Reiny, który sparował piłkę po strzale Theo Walcotta na rzut rożny.

17'

Akcja Arsenalu przynosi rzut rożny. Kolejny strzał Olivera Giroud i znowu niecelny.

16'

45% Posiadanie piłki 55%.

15'

Reprezentant Anglii może kontynuować grę. A wrócił do składu The Reds po długiej przerwie wynikłej z powodu kontuzji.

14'

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Glena Johnsona. Gospodarze w geście fair play oddają piłkę

12'

Oliver Giroud dostał dobre podanie na środek pola karnego, ale posłał piłkę obok słupka.

10'

Kontra Liverpoolu i Daniel Sturridge nie poradził sobie z Thomasem Vermaelenem.

9'

Arsenal próbuje narzucić swój styl gry. Nie do końca się to udaje. Gra jest bardzo szarpana, toczona głównie w środku pola.

7'

Jack Wilshere na spalonym.

6'

Próba odpowiedzi gospodarzy i Pepe Reina broni!

5'

Kompilacja błędów obrońców Arsenalu we własnym polu karnym. Wojciech Szczęsny broni strzał Daniela Sturridge'a, lecz piłkę dostaje Luis Suarez, który dzięki rykoszetowi pokonuje polskiego bramkarza!

5'

GOL, Luis Suarez!!!

3'

Obrońcy radzą sobie z dośrodkowaniem. Po chwili Daniel Sturridge nie zdołał opanować piłki w "16" i od bramki Wojciech Szczęsny.

3'

Akcja Luisa Suareza i Bacary Sagna posyła piłkę na rzut rożny.

1'

Steven Gerrard fauluje w środku pola Jacka Wlshere'a, co wychwycił arbiter.

1'

Pierwszą połowę zaczyna Arsenal.

20:43

Gwoli ścisłości: Arsenal gra systemem 4-2-3-1, a Liverpool: 4-3-3.

20:41

Zawodnicy obu drużyn, wraz z arbitrami, już są na murawie. Przywitanie obu stron i niedługo rozpocznie się pierwsza połowa spotkania.

20:41

W drużynie Arsenalu najwięcej bramek ma Theo Walcott - 10. Zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji strzelców ex eaquo z: Edinem Dżeko, S. Fletcherem (Sunderland) i R. Lmbertem (Southampton).

20:38

Najlepszym strzelcem Liverpoolu jest oczywiście Luiz Suarez, który ma na koncie 16 trafień. Do lidera, Robina van Persie'go, traci dwa gole.

20:35

Z kolei The Reds są na siódmym miejscu. Po 23 kolejkach mają na koncie 34 punkty. Wygrana w dzisiejszym meczu pozwoli zbliżyć się na punkt do lokalnego rywala.

20:33

Do rozpoczęcia meczu pozostał kwadrans. Spójrzmy na tabelę zanim Kevin Friend gwizdnie pierwszy raz na Emirates Stadium. Gospodarze z dorobkiem 37 punktów zajmują 6. pozycję, o punkt mniej od "oczko" wyżej Evertonu (5. miejsce oznacza grę w kwalifikacjach do Ligi Europejskiej).

20:29

Lista nieobecnych w kadrze The Reds jest znacznie krótsza: brakuje jedynie obrońcy, Martina Kelly'ego.

20:27

Z różnych powodów Arsena Wenger nie może desygnować do gry takich zawodników jak: Mikela Artetę, Francisa Coquelina, Gervinho i Łukasza Fabiańskiego.

20:24

Rezerwowi Liverpoolu:Brad Jones, Jose Enrique, Martin Skrtel, Jonjo Shelvey, Joe Allen, Fabio Borini, Raheem Sterling.

20:20

Ławka rezerwowych Arsenalu: Vito Mannone, Laurent Koscielny, Carl Jenkinson, Andre Santos, Abou Diaby, Alex Oxlade-Chamberlain, Tomas Rosicky