FSV MainzFSV Mainz
0 : 3
Bayern MonachiumBayern Monachium
90'

Koniec meczu! sędzie postanowił nie przedłużać widowiska. Bayern wygrywa zasłużenie. W pierwszej połowie Bawarczycy mieli dużo problemów z obroną gospodarzy, jednak wyprowadzili jedną akcję która miała wpływ na resztę spotkania. Mainz zostało wypunktowane, jednak podopiecznym Thomasa Tuchela należą się ogromne brawa za walkę w destrukcji i waleczność. Niestety sił i koncepcji starczyło im tylko na 40 min. Mainz-Bayern 0-3

88'

Niepotrzena kartka dla Marcela Riise, który bezczelnie sfaulował Dante przy linii końcowej, to nic innego jak wyraz frustracji

87'

Pod polem karnym gości z Dante walczy Nikolai Muller i wywalczył rzut wolny blisko szesnastki Neuera, Ivanschitz ustawia piłkę i uderza mocno i z dużą rotacją, jednak piłka przechodzi nad bramką w odległości ok. 30 cm

85'

Ostatnia zmiana także w ekipie gospodarzy, za młodego i walczącego dziś Shawna Parkera wchodzi Marco Galigiuri

84'

Wszyscy gracze Bawarczyków ustawieni na własnej połowie, czekają na okazję do zabójczej kontry gdzie swoją szybkość mógłby wykorzystać Arjen Robben

83'

Ostatnia zmiana w szeregach Bayernu, boisko opuszcza Toni Kroos, zaś w jego miejsce pojawia się Luiz Gustavo

81'

Ładnie pobiegł prawą flanką Lahm, posłał płaską piłkę na 16 metr do Gomeza, ten w momencie obraca się wokół własnej osi z obrońcą na plecach jednak wypuszcza sobie piłkę za daleko i spokojnie łapie ją Wetkle

79'

Zawodnicy z Monachium rozgrywają piłkę w stylu hiszpańskim, na pewno jest to efekt pracy trenera Heynckesa, który kilka lat pracował na półwyspie Iberyjskim

78'

78'

Podwójna zmiana w ekipie gości, za Mandżukicia wchodzi Gomez, za Ribery'ego Robben. Siła ofensywna na pewno na tym nie straci

75'

A tymczasem z ławki rezerwowych podnosi się Mario Gomez - to nie jest najlepsza informacja dla miejscowych kibiców

75'

Z rzutu rożnego dośrodkowuje Ivanschitz, jednak nie było to najlepsze dośrodkowanie w jego karierze

73'

Mandżukić prezentuje się dziś wspaniale, ciekawe czy zmieni go inny Mario - Gomez

72'

Zaskakujący strzał sprzed pola karnego Mandżukicia, wygrał walkę o górną piłkę, poczekał aż futbolówka spadnie i po koźle uderzył na bramkę, jednak Wetklo wybija na korner

71'

Ładna akcja Mainz, szarżował prawą stroną Risse, dośrodkował w pole karne ale tam na posterunku był Van Buyten

70'

Javi Martinez rozgrywa piłkę to na jedną, to na drugą stronę boiska próbując rozerwać zasieki obronne gospodarzy, z kolei gracze Tuchela nie atakują już Bawarczyków tak zaciekle, jak miało to miejsce w pierwszej połowie

69'

Toni Kroos próbował indywidualnie przedrzeć się przez obronę rywala, ale przegrał pojedynek bark w bark z rosłym Kirchhoffem

67'

Bawarczycy spokojnie rozgrywają futbolówkę w defensywie, nie forsują tempa i wyczekują aż nadarzy się kolejna okazja do skarcenia gospodarzy

65'

Gracze FSV usiłują prowadzić atak pozycyjny, wymiana podań, Parker schodzi do środka, uderza płasko na bramkę ale Neuer wybija na rzut rożny

63'

Zmiana w ekipie gospodarzy, za dużo walczącego dziś Soto wchodzi szykowany na następcę Polanskiego w Mainz, Niki Zimling

63'

Akcja Mainz, próbuje indywidualnie Nikolai Muller ale nic nie jest w stanie zrobić sam

61'

Bayern to prawdziwie klasowa drużyna, wyczekali pierwszą połowę kiedy to gospodarze walczyli jak wściekli, a kiedy znaleźli lukę w obronie od razu wykorzystali to z zabójczą precyzją

59'

Bayern z coraz większym luzem, gracze pozwalają sobie na sztuczki techniczne i zabawę z przeciwnikiem, gospodarze są rozbici

58'

Gol dla Bayernu!!! Ładna indywidualna akcja Ribery'ego, zejście do środka, zagranie do Muellera, którego obiega Philipp Lahm dośrodkowuje w pole karne wprost na głowę Mandżukicia i ten bez problemów pakuje piłkę do siatki!!! Mamy wynik 0-3

55'

Gracze gospodarzy zaczynają się gubić, zdenerwowani stratą drugiego gola zaczynają popełniać coraz więcej błędów, z kolei goście rozpędząją się i grają z większym luzem

53'

Wiele wskazuje na to, że przedmeczowe obawy trenera Tuchela mogą się sprwdzić

52'

To 13 gol Mario Mandżukicia w tym sezonie. Co warte podkreślenia, to był jego 15 kontakt z piłką w tym meczu!!

52'

Ależ akcja Bayernu, Alaba lewą stroną ścina do środka pola karnego, podaje przed bramkę do Mandżukicia i ten pakuje piłkę do siatki. 0-2

50'

Bayern atakuje lewą stroną boiska gdzie znajdują się Frank Ribery oraz David Alaba

48'

Faul w środkowej strefie, na murawie zwija się z bólu Mandżukić a na rozgrzewkę ruszyli rezerwowi Bayernu m.in. Arjen Robben

47'

Zmiana od początku drugiej połowy, za niewidocznego Mallego wchodzi Marcel Risse, czy wniesie ożywienie w poczynania gospodarzy?

46'

Grę czas zacząć, Mandżukić z Kroosem rozpoczynają od środka boiska

46'

Koniec pierwszej części spotkania, Bayern prowadzi 1-0. Dobra gra gospodarzy przynosiła efekt prawie przez całą część, jednak chwila zagapienia kosztowała ich utratę gola

45'

Akcja Mainz, dośrodkowuje z prawej strony Pospech ale piłka wychodzi poza bramkę, rzut rożny również nie przynosi porządanych efektów

44'

Bayern stara się spokojnie rozgrywać piłkę w środku boiska, natomiast podrażnienie gospodarze biegają za piłką niczym wściekłe charty

41'

Kapitalnie przy golu zachował się Toni Kross, to zagranie było na prawdę warte każdych pieniędzy

40'

Goool dla Bayernu!!! Długie zagranie do Krossa, ten z pierwszej piłki z woleja zagrywa prostopadle do Muellera, ten wychodzi sam na sam i mijając bramkarza pakuje piłkę do pustej bramki. Mainz-Bayern 0-1!!

39'

Kross wrzuca na Martineza, ten zdołał uderzyć w kierunku bramki i było blisko. Broni jednak Wetkle

38'

Z rzutu rożnego znów Kross, tym razem płasko na krótki słupek ale piłka ponownie wychodzi poza boisko, kolejny korner

37'

Mandżukić widząc niefrasobliwość swoich partnerów zszedł na prawe skrzydło próbując dośrodkować jednak to również nie przynosi efektów

36'

Ależ akcja Mainz, świetnie rozegrali na prawej stornie piłkę Muller z Ivanschitzem, wycofanie przed pole karne i Malli uderza, jednak po nodze Dante piłka wychodzi na rzut rożny

35'

Schweinsteiger zagrywa na prawe skrzydło do Muellera, ten walczy o piłkę z Zabavnikiem i faul, lewy obrońca Mainz musi mieć się na baczności. Kross z rzutu wolnego ale wybija Wetklo, ponowne wbicie piłki w pole karne ale na spalonym Javi Martinez. Bayern bije głową w mur

32'

Z narożnika Kross, wrzutka na piąty metr jednak wszystkie dotychczasowe dośrodkowania młodego Niemca są dalekie od ideału

31'

Zawodnicy Mainz są dziś świetnie poustawiani na boisku, w każdej strefie jest ich więcej niż Bawarczyków, znakomicie zagęszczają pole gry

29'

Kontra Mainz, prawą stroną próbował podawać Malli, piłka trafiła przed pole karne do Parkera jednak jego strzał mija bramkę o dobrych kilka metrów

28'

Faul Kirchhoffa na Muellerze, dośrodkowuje Kross jednak beznadziejne było to zagranie, obrońcy wybijają bez problemów

27'

Kolejne "żółtko" dla gracza gospodarzy, ukarany Nikolai Muller

26'

Żółtą kartką ukarany Zabavnik za pracowanie łokciami w powietrzu i faul na Muellerze, teraz można się spodziewać częstszych ataków Bawarczyków prawą stroną boiska

24'

Kross z rzutu wolnego, wrzuca na Mandżukicia, jednkaże piłka po jego strzale mija bramkę w bezpiecznej odległości

23'

Faul Zabavnika na Krossie w bocznym sektorze boiska, Lahm od rzutu wolnego, rozgrywanie akcji od tyłu, szybki przerzut Dante do Lahma na prawą stronę jednak piłka była od niego szybsza

22'

Szybki atak Bayernu, Ribery lewą flanką szarżuje w pole karne, wycofuje do Schweinsteigera, jednak ten nie potrafi dokładnie przyjąć piłki i po akcji

21'

Akcja lewą stroną Mainz, Soto świetnie piętą do Ivanschitza, jednak jego strzał z prawej nogi ląduje na nodze Lahma.

19'

Ponownie ruszają z kontrą gospodarze, faulowany Nikolai Muller i będzie dośrodkowywał Ivanschitz. Wrzutka lewą nogą na Kirchhoffa, jednak ten fauluje w powietrzu Van Buytena

18'

Thomas Tuchel gestykuluje, pokazuje swoim podopiecznym by nie cofali się na własną połowę tylko wysokim pressingiem wywierali presję na gościach

16'

Szybka kontra gospodarzy, dwójka napastników usiłowała zdobyć gola, jednak Muller nie poradził sobie z Dante i tylko rzut rożny. Ivanschitz z narożnika i Kirchhoff walczy z Neurem, kolejny rzut rożny

16'

14'

Dwójkowa akcja prawą stroną Lahma i Ribery'ego, jednak Francuz chcąc zagrać no-look passa do kapitana Bayernu nie spostrzegł, że ten został na swojej pozycji zamiast biegnąć pod linię końcową

13'

Gospodarze ustawieni dziś wysokim pressingiem, nie dają się zdominować wielkiemu Bayernowi, z kolei goście nie mogą jak na razie znaleźć odpowiedniego pomysłu na rozmontowanie obrony rywali

12'

Długie zagranie przed pole karne do Mandżukicia, jednak ten źle przyjmuje piłkę i Noveski radzi sobie bez problemów

9'

Nikolai Muller stara się w pojedynkę rozerwać obronę gości, jednak siła złego na jednego, obrońcy Bayernu radzą sobie doskonale

8'

Jak na razie dużo niedokładności z obu stron, dużo chaosu na boisku i mało składnych akcji

7'

Toni Kross na prawej stronie pola karnego, jednakże jego mocne wstrzelenie piłki w pole karne skończyło się wybiciem piłki na dach stadionu

6'

Manuel Neuer dotychczas puścił tylko jednego gola w meczach wyjazdowych w tym sezonie, to wręcz nieprawdopodobny wynik

4'

Martinez stara się uspokoić grę w środku boiska, Bawarczycy spokojnie rozgrywają piłkę w defensywie

3'

Rzut wolny dla Bayernu po faulu na Riberym, sam poszkodowany dośrodkowuje w pole karne ale obrońcy wybijają i Mainz już rusza z kontrą, Malli tańczy w polu karnym Bayernu ale zażegnane niebezpieczeństwo

1'

Rozpoczęli zawodnicy Mainz

15:15

W mojej opinii oni są wraz z Barceloną najbardziej utalentowanym zespołem w Europie. Próba ich pokonania będzie dla nas najtrudniejszym zadaniem z jakim się mierzyliśmy. Emocjonalnie, mentalnie i atletycznie musimy wznieść się na nasze wyżyny. Ale jeśli także Bayern będzie w najwyższej dyspozycji, wówczas nasza forma nie będzie wystarczająca. Można zagrać lepiej niż ktokolwiek oczekuje, ale i tak przegrać 0:3 - te słowa trenera gospodarzy świadczą o wielkim szacunku do dzisiejszego rywala

15:12

Trener Thomas Tuchel ustawił dziś swoich podopiecznych w systemie 1-4-1-3-2 co może sugerować, że gospodarze zamierzają walczyć o całą pulę

15:08

Już za niecałe 25 minut rozpocznie się spotkanie 20. kolejki Bundesligi pomiędzy FSV Mainz i Bayernem Monachium