Czwartek, 2 sierpnia 2012, godz. 19:00
SV RiedSV Ried
2 : 1
90'

Czarna seria polskich drużyn trwa. Cztery mecze i cztery porażki. Czy za tydzień zakończy się dla nich tegoroczna przygoda z europejskimi pucharami? Zapraszamy na nasze relacje, na dzisiaj to tyle. Dzięki za spędzony czas.

90'

Na nic się zdały 3 doliczone przez arbitra minuty i koniec spotkania.

90'

Saganowski! Poprzeczka ratuje SV Ried!

89'

Ładnie rozegrali akcję legioniści. Kosecki otrzymał dobre prostopadłe podanie, odegrał do Ljuboji, ten zagrywa w pole karne, ale tam bez problemów piłkę łapię Gebauer.

87'

Kolejne dośrodkowanie Radovica, ale tym razem bez powodzenia.

85'

Wrzutka Radovica z rzutu wolnego z lewej strony boiska. Ljuboja trąca piłkę głową i mamy kontaktową bramkę dla Legii!

85'

Ljuboooojaaa!!! Gol dla Legii!

84'

Marcel Ziegl

82'

Zółtko dla bramkarza SV Ried, Gebauera za zwlekanie ze wznowieniem gry.

82'

Faulowany Vrdoljak i rzut wolny dla Legii. Piłkę ustawił Ljuboja, ale jego zagranie bardzo niedokładne.

79'

Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Guillem za Meilingera.

76'

Ziegl wychodzi w sytuacji sam na sam z Kuciakiem. Na szczęście arbiter odgwizduje spalonego, a dla pewności bramkarz Legii jeszcze odbija piłkę.

73'

Wrzut z autu na wysokości pola karnego dla Legii. Rzeźniczak do Radovica, ten próbuje wrzucać piłkę w pole karne, ale tam nie ma żadnego z legionistów.

72'

Ostatnia zmiana w Legii. Vrdoljak za Łukasika.

71'

Strzelec pierwszej bramki Rene Gartler opuszcza boisko, a w jego miejsce Robert Żulj.

70'

Kosecki próbował dogrywać piłkę do obiegającego obrońcę Rzeźniczaka, ale niedokładnie i kolejna strata piłki w wykonaniu legionistów. Nie wygląda to dobrze...

68'

Strzał Reitera, nad bramką.

64'

Jan Urban szybko reaguje na stratę zawodnika. Rzeźniczak pojawia się na placu gry za Kucharczyka.

62'

Przypadkowe zagranie ręką w polu karnym przez Wawrzyniaka za które obrońca Legii otrzymuje drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Hadżić zmylił Kuciaka i pewnie umieścił piłkę w siatce.

62'

2-0! Niestety, Anel Hadżić!

61'

Wawrzyniak wylatuje z boiska!

61'

Karny dla Ried!

60'

Nacho pojawia się na placu gry.

58'

Kontra Legii po nieudanym rzucie wolnym SV Ried. Dobrze popędził z piłką Radović, ale próba rozegrania piłki z Ljuboją skończona stratą.

57'

Kolejna wrzutka w pole karne Legii i ponownie pewnie Kuciak.

54'

Kolejna akcja gospodarzy, którzy wydają się być mocno podbudowani strzeloną bramką. Piłka jednak ląduje w rękach bramkarza Legii.

53'

SV Ried - Legia Warszawa

52'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Reitera, kozłującej piłki nie przeciął Michał Żewłakow i Gartler nie miał problemów z pokonaniem Kuciaka strzałem z 5 metrów.

52'

1-0! Rene Gartler!

50'

Marco Meilinger uderza wysoko nad bramką Kuciaka.

49'

Ostre wejście i żółta kartka dla Wawrzyniaka. Rzut wolny dla gospodarzy.

48'

Faulowany z lewej strony boiska Kuba Kosecki. Do rzutu wolnego podchodzi Miro Radović, ale niestety bez powodzenia. Po chwili pierwszy spalony w drugiej połowie, złapany Kosecki.

47'

Kosecki wbiega w pole karne, upada, ale arbiter pozostaje nie wzruszony i pokazuje zawodnikowi, żeby szybko podnosił się z boiska.

46'

Gramy!

46'

Zmiana już w przerwie. W miejsce Janusza Gola na boisku pojawił się Marek Saganowski.

45'

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis po bardzo przeciętnym jak do tej pory spotkaniu. W drugiej połowie liczymy na zdecydowanie więcej, zwłaszcza w wykonaniu Legii.

45'

Jedna minuta doliczona.

43'

Mają teraz pretensje gospodarze, że arbiter nie odgwizdał przewinienia. Thomas Gebauer wybija piłkę na aut.

41'

Groźnie Legia. Podanie z głębi pola do wbiegającego w pole karne Radovicia. Ten długo zwlekał jednak z dograniem piłki w pole karne, ostatecznie podał na 7 metr do Koseckiego, a jego strzał został zablokowany.

39'

Dośrodkowanie z lewej strony pełnie wyłapuje Kuciak.

38'

Lekkie zamieszanie pod polem karnym Legii. Arbiter dopatrzył się jednak zagrania ręką jednego z zawodników SV Ried.

36'

Na pół metrowym spalonym dwóch zawodników, grających dzisiaj w białych koszulkach, Legii.

36'

Jan-Marc Riegler

35'

Bez zagrożenia po rzucie rożnym. W kolejnej akcji dobry drybling Koseckiego, na tyle dobry, że rywal musiał sfaulował młodego zawodnika Legii.

33'

Groźna akcja gospodarzy, podanie wzdłuż bramki Kuciaka, piłkę na rzut rożny wybija Wawrzyniak.

32'

31'

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Thomas Hinum, ale piłka ląduje obok lewego słupka bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

29'

Kosecki uderzał w dogodnej sytuacji z 16 metrów, ale wprost w bramkarza rywali.

28'

Po dośrodkowaniu obrońcy Ried wybijają piłkę, ta spada pod nogi Kucharczyka, ale Michał nie trafił czysto w piłkę.

27'

Długo rozgrywali piłkę legioniści. Ostatecznie na prawym skrzydle wrzutki próbował Ljuboja i mamy rzut rożny.

25'

Po raz kolejny na spalonym Kosecki.

21'

Dobra próba dogrania do Koseckiego, ale niestety za mocno i napastnik Legii nie zdążył do piłki.

18'

Próbowali teraz gospodarze wrzutki w pole karne Kuciaka, ale na tyle niedokładnie, że od bramki grę wznowi golkiper Legii.

16'

Bardzo niedokładnie dośrodkowanie Serba.

15'

Faul na Ljuboji przy linii bocznej i będzie rzut wolny dla legionistów.

13'

Kolejny spalony. Tym razem w pułapkę ofsajdową dał się złapać Miroslav Radović.

11'

Po obserwacji pierwszym minut spotkania można zauważyć, że to jednak Jakub Kosecki jest najbardziej wysuniętym zawodnikiem Legii. Ljuboja szuka gry bliżej środka pola.

9'

Ryzykowne zagranie obrońców Legii do Dusana Kuciaka, jednak Słowak pewnie wybija futbolówkę.

6'

Faulowany w środkowej strefie boiska Janusz Gol. Po chwili jednak nieporozumienie w rozegraniu piłki pomiędzy Koseckim i Radovicem.

5'

Na spalonym złapany teraz Jakub Kosecki.

3'

Pierwsze dośrodkowanie w pole karne Legii, jednak wybijają obrońcy. Konkretnie Jędrzejczyk.

1'

Zaczynamy!

18:49

W Polsce ciągle czekamy na inaugurację ligowych rozgrywek tymczasem w Austrii piłkarze mają ją już za sobą. Jedno zwycięstwo i jedną porażkę zanotowali zawodnicy SV Ried w dotychczasowych dwóch kolejkach. Zwłaszcza ostatnia porażka 0-2 na własnym boisku z RZ Pellets WAC może budzić niepokój w ekipie dzisiejszych rywali legionistów. My się jednak tym absolutnie nie martwimy i mamy nadzieję na kolejną porażkę Austriaków w dzisiejszej rywalizacji z Legią :-)

18:41

Sposobem gry przypominał mi trochę Robbena - biegał po dwóch stronach boiska i dużo dryblował – tak wypowiadał się z kolei o Jakubie Kosecki trener SV Ried, Heinz Fuchsbichler.

18:38

- Jesteśmy zdecydowanym faworytem czwartkowego meczu i przyjmujemy taką odpowiedzialność na siebie. Trudno powiedzieć jaki wynik może nas zadowolić. Jeśli będzie bramkowy remis na wyjeździe, który da nam przewagę w kolejnym meczu to będzie to dobry wynik – przyznał na przedmeczowej konferencji trener Jan Urban.

18:34

Jak dobrze pamiętamy w poprzedniej rundzie Legia wyeliminowała w dwumeczu łotewski Metalurgs Lipawa. Austriacy z kolei nie bez problemów uporali się z białoruskim Szachtiorem Soligorsk. Oba spotkania zakończyły się remisami, jednak o promocji do kolejnej rundy zadecydowała bramka zdobyta przez SV Ried w pierwszym wyjazdowym spotkaniu.

18:26

Rezerwowymi w Legii są dzisiaj: Wojciech Skaba, Marko Suler, Jakub Rzeźniczak, Dominik Furman, Ivica Vrdoljak, Marek Saganowski oraz Michał Żyro.

18:23

Po lewej stronie możecie już zobaczyć składy jakie desygnowali trenerzy na to spotkanie. W ataku legionistów Danijel Ljuboja, co może troszkę dziwić bowiem w przedmeczowych zapowiedziach to raczej Marek Saganowski był przewidywany do gry od pierwszej minuty.