Lech PoznańLech Poznań
21:04

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

21:03

Powiedzmy to wprost: aż żal było patrzeć na poczynania polskich zespołów w tym tygodniu. Okazuje się, że już zespoły ze Szwecji czy Austrii stanowią dla naszych klubów bariery nie do pokonania. Może czas zejść na ziemię i cieszyć się z pokonania zespołów z Azerbejdżanu czy Kazachstanu? Bo jak tak dalej pójdzie, to niedługo z pucharów będą eliminować nas takie piłkarskie "potęgi".

20:59

Sześć bramek strzeliły w tym tygodniu szwedzkie zespoły naszym reprezentantom w europejskich pucharach. Wczoraj Śląsk przegrał 0:3 z Helsingborgs IF, a dzisiaj Lech w tym samym stosunku uległ AIK Solna. Swoje mecze przegrały również Ruch Chorzów i Legia Warszawa.

96'

Koniec meczu! Lech przegrywa 0:3 i może powoli żegnać się z Ligą Europejską.

95'

Po starciu z rywalem na boisku leży Trałka.

89'

O pięć minut przedłużona została druga połowa meczu.

86'

Lundberg podwyższa na 3:0! To już chyba koniec marzeń o awansie Lecha!

85'

Zmiana w Lechu: Bereszyński za Tonewa

81'

I jeszcze krótko o straconej przez Lecha bramce - po podaniu Johanssona Borges strzałem w długi słupek pokonał Buricia.

79'

... a Gustavssona zastępuje Lalawele.

79'

Mamy dwie zmiany w zespole AIK-u: w miejsce Åhman-Perssona wchodzi Daníelsson...

78'

GOL! Celso Borges podwyższa na 2:0!

77'

Trzech na dwóch wychodzili gracze AIK-u, "Kolejorza" uratowała interwencja Rafała Murawskiego.

76'

Lovrencsics ograł dwóch Szewdów, ale próbę strzału (podania?) lepiej przemilczmy.

75'

Ubiparip przedzierał się w pole karne rywala, ale nie zdołał minąć aż trzech obrońców AIK-u.

74'

Za zagranie ręką żółtą kartką ukarany został Henriquez.

73'

I mamy awizowaną zmianę - w miejsce Mateusza Możdżenia wchodzi Vojo Ubiparip.

72'

Do wejścia na boisko przygotowany jest Ubiparip.

71'

Dostaliśmy informację, że dzisiejsze spotkanie z trybun obserwuje dokładnie 10 685 kibiców.

70'

Lundberg w groźnej sytuacji zatrzymany przez Arboledę i Henriqueza.

69'

Niezła akcja Lecha. Ślusarski wypuścił Tonewa lewą stroną boiska, ten popędził pod pole karne rywala i dośrodkował w kierunku Lovrencsicsa, którego uprzedzili Szwedzi.

68'

Po krótkiej przerwie piłkarze obu drużyn wrócili już do gry.

66'

Sędzia Marco Fritz przerwał spotkanie, prawdopodobnie chodzi o race, odpalone przez kibiców Lecha.

63'

Złe wieści płyną również z Austrii. Legia Warszawa przegrywa z SV Ried 0:2, do tego gra w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę obejrzał Jakub Wawrzyniak.

61'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w ogromnym zamieszaniu we własnym polu karnym źle interweniował Arboleda, piłka trafiła do Lundberga, ten odegrał do Lorentzsona, który pokonał Jasmina Buricia.

60'

GOL DLA AIK! Martin Lorentzson zdobył bramkę dla swojego zespołu!

59'

Jasmin Burić ratuje Lecha! Z dwudziestu metrów uderzał Lundberg, a golkiper "Kolejorza" wyciągnął się jak struna i wybił piłkę na rzut rożny.

58'

Zakotłowało się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pod bramką Lecha. Strzał Lorentzona zdołał zablokował Henriquez, a chwilę później jeden ze Szwedów uderzał niecelnie na bramkę Buricia.

57'

Z rzutu wolnego strzelał Persson, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

55'

Po stałym fragmencie poznaniacy skonstruowali niezły kontratak, ostatecznie jednak piłke zbyt mocno wypuścił sobie Tonew i uprzedził go wychodzący z bramki Turina.

54'

Po dośrodkowaniu Gustavssona z rzutu rożnego piłkę dobrze piąstkuje Jasmin Burić.

52'

AIK Sztokholm - Lech Poznań

50'

Motumba zdołał ograć Huberta Wołąkiewicza, piłkę wślizgiem próbował przejąć Mateusz Możdżeń, ale trafił w nogi rywala. Żółta kartka dla zawodnika Lecha.

48'

Mateusz Możdżeń był blisko strzelenia bramki dla Lecha, ale minimalnie przestrzelił.

47'

Piłkę w pole karne rywala dwukrotnie próbował wrzucać Mateusz Możdżeń i dwukrotnie piłkę wybijali szwedzcy obrońcy.

46'

Zaczynamy drugą połowę meczu!

20:02

Wyjaśnijmy jeszcze, że siedziba klubu AIK nie znajduje się w Sztokholmie, a w Solnej, stanowiącej część aglomeracji stolicy Szwecji. To miasto na wzór podpoznańskiego Lubonia czy Swarzędza.

19:57

Do przerwy nie oglądaliśmy bramek w żadnym meczu polskich zespołów w III rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Remis po pierwszej połowie w Solnej możemy uznać za sprawiedliwy wynik, bo zarówno Lech, jak i AIK miały kilka sytuacji, jednak nie zdołały ich skutecznie wykorzystać. Czekamy więc na bramki w drugiej części spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy bezbramkowy remis.

45'

O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa meczu.

45'

Było groźnie pod bramką Buricia - po dograniu Gustavssona strzelać próbował Lundberg, ale piłkę zdołali wybić poznaniacy.

43'

Po starciu z Arboledą Mutumba przewraca się na linii pola karnego, sędzia uznał jednak, że faulu nie było. Decyzja ta spotyka się ze sporym niezadowoleniem szwedzkich kibiców.

42'

Stały fragment gry wykonał sam poszkodowany, a piłkę z własnego pola karnego wybili obrońcy AIK.

41'

Lovrencsics faulowany przez Backmana, będzie rzut wolny dla Lecha.

40'

Po zagraniu Martina Kayongo-Mutumby piłkę pewnie łapie Jasmin Burić.

39'

Mocny i niecelny strzał z rzutu wolnego oddał Niklas Backman.

38'

Arboleda faulował przed własnym polu karnym Borgesa, będzie niezła okazje dla gospodarzy z rzutu wolnego.

37'

Zbyt mocne podanie do Ślusarskiego pada łupem Ivana Turiny.

35'

Ręką w środku pola zagrywał Tjernström.

33'

Stały fragment gry bez historii - piłkę złapał Ivan Turina.

32'

I po raz kolejny próbowali podopieczni Mariusza Rumaka. Wymiana piłki pomiędzy Trałką a Lovrencsicsem zakończyła się strzałem tego drugiego, po którym Poznaniacy będą mieli rzut rożny.

30'

29'

Ależ była okazja dla Lecha. Lovrencsics doszedł do długiego podania z głębi pola, oddał groźny strzał, który w ostatniej chwili na rzut rożny zdołał wybić Karlsson.

27'

Po dośrodkowaniu Henriqueza mogło być groźnie pod bramką Turiny, ale piłkę w polu karnym rywala stracił Lovrencsics.

24'

Mieliśmy spięcie między Możdżeniem a jednym z rywali, ostatecznie jednak obyło się bez kartek.

23'

Na spalonym Lundberg. Dobrze, że udała się ta pułapka ofsajdowa obrońcom Lecha, w przeciwnym razie mogło być gorąco pod bramką Buricia.

21'

Tjernström po raz kolejny w tym meczu faulował Ślusarskiego.

21'

Po dośrodkowaniu Gustavssona z rzutu rożnego było trochę zamieszania w polu karnym Lecha, ostatecznie sytuację wyjaśnili obrońcy.

20'

Po dośrodkowaniu Lovrencsicsa jeden z obrońców wybił piłkę głową pod nogi Możdżenia, ten oddał jednak zbyt sygnalizowany strzał, by zaskoczyć Turinę.

18'

Popisał się teraz Ivan Turina, broniąc strzał Trałki z dystansu.

14'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze interweniował Rafał Murawski, piłka trafiła następnie do Lovrencsicsa, ale ten stracił.

13'

Nawet w Szwecji gracze "Kolejorza" mogą liczyć na doping swoich kibiców. Fani z Poznania momentami są głośniejsi niż kibice zespołu AIK.

11'

Zbyt mocne podanie ze środka pola otrzymał Ślusarski, napastnik Lecha nie miał szans dojścia do tej piłki.

8'

Po rozegraniu rzutu rożnego groźnie strzelał Gustavsson, ale jego uderzenie zablokowali obrońcy.

7'

Uciespiał w starciu na boisku jeden z graczy Lecha, potrzebna była pomoc masażystów.

5'

Lechici póki co rozgrywają piłkę na własnej połowie, nie kwapiąc się do ataków na bramkę rywala.

3'

Tjernstrom faulował w środku pola Bartosza Ślusarskiego.

1'

Początek meczu!

18:51

W porównaniu do składu z ostatniego spotkania, Lovrencsics zajął miejsce Vojo Ubiparipa.

18:47

Po dwóch spotkaniach przerwy do podstawowego składy "Kolejorza" wraca Gergo Lovrencsics. Węgier wychodził w pierwszej jedenastce na mecze z Żetysu Tałdykorgan, ale już w starciach z Chazarem Lenkoran pojawiał się na boisku w drugiej połowie.

18:43

Przeciwko swoim byłym kolegom z Poznania zagra dzisiaj Ivan Turina. 32-letni Chorwat, który w sezonie 2008/09 występował w barwach Lecha, od dwóch lat strzeże bramki AIK.

18:36

To drugie polsko-szwedzkie starcie w tym tygodniu. Miejmy nadzieję, że podopieczni Mariusza Rumaka spiszą się dużo lepiej niż gracze Śląska Wrocław i przywiozą ze Sztokholmu korzystny wynik.

18:27

Rezerwowi AIK Sztokholm: Stamatopoulos, Danielsson, Lalawele, Quaison, Ozkan, Kamara, Karikari.

18:26

Rezerwowi Lech Poznań: Kotorowski, Djurdjević, Wilk, Kiełb, Drewniak, Ubiparip, Bereszyński.

18:25

Poznaliśmy już wyjściowe ustawienia obu zespołów.

18:24

Rywal poznaniaków zmagania rozpoczął od drugiej rundy eliminacji, gdzie jego rywalem był islandzkim Hafnarfjordur. Co ciekawe wyniki spotkań z drugiej rundy były identyczne jak w przypadku poznaniaków - remis i jednobramkowe zwycięstwo na miarę awansu. Warto dodać, że AIK jest obecnie w trakcie sezonu, co może być zarówno jego atutem jak i utrudnieniem w pokonaniu rozpędzonej "Lokomotywy".

18:21

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na stadionie Rasunda w stolicy Szwecji, Lech Poznań zagra na wyjeździe z miejscowym AIK.