GKS KatowiceGKS Katowice
1 : 0
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
95'

Koniec meczu i sezonu w Katowicach! GKS Katowice- Dolcan Ząbki 1-0. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

93'

Druga w żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Fonfary.

92'

Uderzenie z 35. metrów Osolińskiego tyleż mocne, co niecelne.

90'

Jedna z ostatnich szans na wyrównanie Dolcanu zaprzepaszczona. Wiśniewski na spalonym.

89'

W dobrej sytuacji znalazł się Dybiec jednak jego strzał z kilku metrów pewnie broni Budziłek.

88'

Polonia-Zawisza 0-4. Flota-Termalica 3-1. Myślę, iż można już powoli ogłaszać, że w sezonie 2013/2014 beniaminkami ekstraklasy będą Zawisza Bydgoszcz i Cracovia Kraków.

86'

I ostatnia zmiana w szeregach katowiczan. Duda za Wołkowicza.

84'

Zawisza pieczętuje awans do ekstraklasy strzelając trzecią bramkę w Bytomiu. Polonia-Zawisza 0-3.

83'

Ależ miał szansę Kowalczyk! Niepilnowany dostał piłkę w polu karnym, jednak nie wiedział co z nią zrobić i ostatecznie ją traci.

81'

Efektowne kopnięcie Sadzawickiego w trybuny wywołało burzę śmiechu i oklasków ze strony kibiców.

80'

Czerwiński zastępuje na boisku Gancarczyka.

78'

Koziara wchodzi za Matuszka.

79'

Z racji braku emocji na boisku w Katowicach warto podać wyniki meczów w których toczy się walka o awans: Miedź Legnica-Cracovia Kraków 1-3. Polonia Bytom-Zawisza Bydgoszcz 0-2. Flota Świnoujście-Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2-1. Jeśli tak się zakończą te spotkania, to w przyszłym roku w ekstraklasie zagrają Zawisza oraz Cracovia.

78'

Była szansa dla gości, jednak uderzenie z rzutu wolnego z 17 metrów trafia w mur.

75'

Żółta kartka dla Fonfary.

72'

Nieudany rajd lewą stroną boiska Matuszka.

70'

Żółta kartka dla Klepczarka.

70'

Tak naprawdę z boiska wieje nudą. Piłkarze nie potrafią sobie poradzić z nasiąkniętą murawą. Deszcz ciągle pada...

68'

W tej chwili Termalica jest poza ekstraklasą. Flota wyszła na prowadzenie 2:1, czym na pewno ucieszyła swych fanów, a uciszyła tych z Niecieczy.

67'

Seria dośrodkowań w pole karne Dolcanu. Każde z nich wybite jednak skutecznie przez defensorów.

63'

Pod Blaszokiem widać transparent z napisem: "Adam Ledwoń Pamiętamy". Już za 3 dni minie 5 lat od śmierci tego piłkarza, który w latach 90-tych był filarem drużyny z Bukowej.

62'

Opadło tempo spotkania- piłkarze Dolcanu mimo niekorzystnego wyniku nie forsują tempa- piłkarzom z Katowic taka sytuacja pasuje przez co na boisku nie dzieje się nic ciekawego.

58'

Dobre dośrodkowanie Gancarczyka w kierunku ustawionego w polu karnym Kowalczyka. W ostatniej chwili przecina lot piłki Jakubik.

55'

Zjawiński wychodził na sytuację sam na sam z Budziłkiem, jednak arbiter boczny dopatruje się pozycji spalonej. Kontrowersyjna decyzja asystenta sędziego głównego.

53'

Bardzo głośny doping z trybuny głównej- na pewno pomaga to gospodarzom, którzy starają się podwyższyć prowadzenie.

51'

Dobra wymiana podań piłkarzy gospodarzy, jednak Kowalczyk zbyt daleko wypuszcza sobie piłkę i piłkarze Dolcanu ją przechwytują.

48'

Pierwsza próba strzału w drugiej części gry. Uderza Gancarczyk, jednak niecelnie.

47'

Pierwsza szybka akcja Pitrego powstrzymana przez Jakubika.

46'

Od początku drugiej połowy Kowalczyk zastępuje Radionowa.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

17:56

Na stadionie w przerwie meczu rozgrywany jest finał akcji "Zagraj na Bukowej" dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W meczu finałowym grają reprezentanci katowickich dzielnic Piotrowice i Centrum.

17:47

Mamy wyrównanie w Świnoujściu! Flota-Termalica 1-1.

46'

Koniec I połowy. GKS Katowice- Dolcan Ząbki 1-0.

45'

Informacja z ostatniej chwili . Zawisza prowadzi w Bytomiu z miejscową Polonią 1-0. Na chwilę obecną w ekstraklasie w przyszłym sezonie są bydgoszczanie oraz Termalica.

44'

Szybki rajd Osolińskiego skutecznie przerwany przez Chwalibogowksiego. Piłkarze gospodarzy mądrze bronią wyniku.

42'

Coraz bliżej gry w ekstraklasie jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza, któa prowadzi w Świnoujściu 1-0 po golu Andrzeja Rybskiego.

40'

Groźnie robi się pod bramką Budziłka, jednak póki co dobrze spisują się defensorzy z Katowic.

39'

Radionow w klarownej sytuacji uderza wprost w bramkarza! Jak się okazało, był na pozycji spalonej. Nawet, gdyby piłka wpadła do siatki, gol nie zostałby uznany.

38'

Radionow w sytuacji jeden na jeden przegrywa walkę z jednym z obrońców. Młody napastnik GKS-u wyraźnie musi popracować nad siłą. Raz po raz jest przepychany przez rywali.

37'

Przewagę powoli zaczynają osiągać przyjezdni- póki co nic z tego jednak nie wynika.

35'

Deszcz pada dosyć mocno- murawa staje się śliska, piłkarze mają problemy z precyzyjnym rozegraniem piłki, przez co poziom spotkania niewątpliwie spadł.

33'

Uraz Chwalibogowskiego. Chwila przerwy w spotkaniu.

31'

Odrobina spokoju na boisku. Więcej teraz uwagi w rozegraniu piłki, piłkarze zbierają siły na koniec pierwszej połowy.

27'

Bardzo dobra szansa dla przyjezdnych. Zamieszanie w polu karnym kończy się wybiciem piłki z linii bramkowej przez jednego z katowickich defensorów.

25'

Pierwszy kartonik w tym meczu dla Sadzawickiego.

24'

Kolejna szansa dla gospodarzy. Uderzenie Cholerzyńskiego na rzut rożny paruje Kryczka.

23'

Tymczasem Cracovia strzela drugą bramkę. Jej autorem ponownie Boljević i... ponownie z karnego. Krakowianie robią wszystko, by awansować do ekstraklasy.

20'

Dobre uderzenie z dystansu Wołkowicza. Broni pewnie Kryczka.

22'

Kolejna bardzo dobra sytuacja GieKSy. W wybornej sytuacji znalazł się Pitry, jednak jego uderzenie trafia w jednego z partnerów.

19'

Zaczyna padać deszcz- to może utrudnić grę kombinacyjną piłkarzom obu drużyn.

18'

Groźna akcja przyjezdnych. Rajd prawą stroną boiska Osolińskiego ofiarnym wślizgiem przerywa Sadzawicki. Będzie rzut rożny dla rywali.

15'

Wyraźnie widać smutek na twarzach kibiców z Ząbek, którzy w grupie kilkudziesięciu osób również są na Bukowej.

13'

Bardzo dobra akcja indywidualna Przemysława Pitrego zakończona pewnym strzałem. Fantastyczny początek w wykonaniu gospodarzy.

11'

Gol! 1-0! Pitry!

10'

Nad stadionem zaczyna coraz mocniej grzmieć. Oby nad stadionem nie rozpętała się burza.

9'

Pierwsza wiadomość ze stadionu w Legnicy, gdzie piłkarze Cracovii walczą o awans do ekstraklasy. Krakowianie prowadzą od 3. minuty po skutecznie wykorzystanym karnym przez Boljevicia.

7'

Groźne uderzenie z 16 metrów jednego z zawodników Dolcanu minimalnie niecelne. Było groźnie.

7'

Początek meczu wyrównany- walka toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Oba zespoły wyraźnie się badają.

6'

Próba groźnej akcji przyjezdnych przerwana przytomnie przez Kamińskiego.

4'

Mimo zamknięcia Blaszoka kibice głośno dopingują swój zespół. To powinno pomagać piłkarzom gospodarzy.

3'

Pierwsza próba akcji gospodarzy zakończona błędem Kamińskiego.

1'

Zaczynamy!

16:58

Obie jedenastki już na boisku. Za chwilę początek spotkania.

16:49

Piłkarze rozgrzewający się na boisku zeszli już do szatni, by już za chwilę pojawić się na murawie z obsadą sędziowską, której przewodniczył będzie Robert Marciniak.

16:49

Oba zespoły bardzo dobrze prezentują się w rundzie wiosennej seryjnie zdobywając punkty. Miejmy nadzieję, że poziom prezentowany w tej rundzie pokazany zostanie w dzisiejszym spotkaniu.

16:47

Póki co w Katowicach nie pada, jednak w oddali słychać grzmoty. Oby burza nie nadciągnęła w okolice boiska i nie przeszkodziła w płynnym rozegraniu meczu.

16:45

W dniu dzisiejszym gospodarze wystąpią bez zawodników, którzy nie przedłużyli kontraktu na następny sezon- Jacka Kowalczyka, Jana Beliancina oraz Michała Farkasa.

16:42

Dzisiejsze spotkanie jest dziesiątym, które zostanie rozegrane pomiędzy tymi zespołami. Do tej pory bilans jest korzystny dla katowiczan. Wygrali oni czterokrotnie, 3 razy padał remis, 2 razy górą był Dolcan.

16:41

Trybuny otwarte w dniu dzisiejszym są już w dużym stopniu zapełnione. Kibice chcą w odpowiedni sposób pożegnać rozgrywki pierwszoligowe w sezonie 2013/2014.

16:37

W dzisiejszym meczu najwierniejsi kibice GieKSy nie będą mogli dopingować swych piłkarzy z popularnego Blaszoka. Jest to kara, jaką klub dostał za zachowanie kibiców w spotkaniu z Arką Gdynia.

16:30

Po 33. kolejkach gospodarze dzisiejszego meczu są na 10. miejscu z dorobkiem 47 punktów, natomiast piłkarze z Ząbek są 4 pozycje wyżej z 54 "oczkami".

16:27

Mecz ten na pewno nie wzbudza takich emocji, jak kilka innych, które rozegrane zostaną równocześnie, jednak może dzięki temu będzie on obfitował w dużo więcej emocji oraz sytuacji bramkowych.

16:23

Już o godzinie 17 rozpocznie się mecz ostatniej kolejki I ligi, w którym GKS Katowice podejmie na Bukowej Dolcan Ząbki. Na relację live zaprasza Michał Kopciński.