Niedziela, 18 listopada 2012, godz. 12:15
Dolcan ZąbkiDolcan Ząbki
2 : 0
GKS KatowiceGKS Katowice
98'

Po nieco słabszej pierwszej części meczu, Dolcan po zmianie stron pokazał charakter i zasłużenie pokonał GKS Katowice. Dwie zabójcze akcje pozwoliły gospodarzom wyprzedzić w ligowej tabeli dzisiejszych rywali o jeden punkt. Za uwagę dziękują Państwu Tomasz Górski i Matesz Faderewski.

95'

Koniec spotkania! Dolcan pokonuje GKS 2:0.

95'

Już nikt i nic nie zabierze zwycięstwa Dolcanowi.

94'

Jeszcze rzut rożny dla Dolcanu.

94'

GOOOLL!!! Błyskawiczna kontra, rajd Świerblewskiego i dogranie do Piątkowskiego. Snajper Dolcanu wślizgiem pokonał bezradnego w tej sytuacji Sabelę!

92'

Ostatnia zmiana w szeregach Dolcanu. Piesio zmienia sie z Dybieckim.

91'

Rafał Leszczyński zasługuje na miano zawodnika meczu. Bardzo dobry występ zawodnika gospodarzy.

91'

Magiczne sztuczki Kujawy wywalczyły rzut wolny. Katowiczanie napierają.

89'

Niebezpiecznie pod bramką Dolcanu. Rzut wolny, dogranie piłki w pole i kolejna skuteczna interwencja bramkarza Dolcanu.

88'

Niewiarygodne! Gol Stańczyka po akcji Piątkowkiego. Spalony!

87'

GKS rzuca wszystkie siły. Dolcan gra na czas, nie spieszy się z rozgrywaniem akcji.

85'

Ależ wejście Stanczyka! Mial przed soba tylko pusta bramke. Niestety, zawodnik nie potrafil skierowac pilki do siatki.

83'

Kolejna zmiana w katowickim zespole. Wołkowicz za Czerwińskiego.

82'

Świetna indywidualna akcja Rakelsa! Piłka nieznacznie minęła słupek bramki Leszczyńskiego. Wystarczyło dostawić nogę!

81'

Na boisku melduje się wychowanek Dolcanu, Marcin Stańczyk. Zmienia Bazlera.

80'

Zmiana w szeregach gości. Za Kowalczyka wchodzi Sadowski.

79'

Fatalna interwencja Sabeli! Niegroźne uderzenie Koziary z 20 metrów golkiper GKS-u ... wypuścił z rąk! Piłka nieznacznie minęła słupek.

76'

Piątkowski sfaulowany. Podchodzi z pretensjami do sędziego liniowego, lecz arbiter jest niewzruszony.

75'

Okres chaotycznej gry, niepotrzebne długie zagrania psują widowisko.

75'

Po zejściu Tataja opaskę kapitana przejął Świerblewski.

74'

Brzydki faul Rakelsa na Klepczarku.

73'

Mecz rozkręca się, co raz więcej sytuacji po obu stronach.

73'

Niesamowita interwencja Leszczyńskiego! Szybkie zagranie Rakelsa do Pitrego, wślizg napastnika GKS-u z linii branmkowej wybija bramkarza Dolcanu!

71'

Doping kibiców gospodarzy wzmaga się. Bardzo ładny doping tutejszych kibiców.

70'

Faulowany Kowalczyk przez Bazlera.

69'

Kapitan gospodarzy schodzi, za niego Koziara.

69'

Ależ okazja Damiana Świerblewskiego! Zagranie wzdłuz linii branmkowej i strzał ponad poprzeczką zawodnika Dolcanu!

67'

Rzut wolny dla gości. Od bramki Leszczyński.

67'

Cała trybuna Dolcanu włączyła się do dopingu.

66'

Kibice z Katowic po straconej bramce ucichli, natomiast fani Dolcanu podgrzewają atmosferę.

66'

GKS rusza do ataku. Minuty płyną, a nieoczekiwany bieg wydarzeń nie pomaga GKS-owi.

64'

Szybkie rozpoczęcie gry i niebiezpiecznie zrobiło się pod polem karnym Dolcanu. Na posterunku po raz kolejny Leszczyński.

63'

Bramka napastnika Dolcanu była piątym trafieniem zawodnika w rundzie jesiennej.

62'

Fantastyczny rajd Świerblewskiego prawą stroną. Piłkarz Dolcanu ograł dwóch zawodników i płaskim podaniem uruchomił Mateusza Piątkowskiego. Ten "na raty" pokonał bezradnego Sabelę.

61'

Sabela uprzedził Tataja. Kolejna dobra interwencja golkipera GKS-u.

60'

Przerwa w grze. Serpentyny rzucone przez kibiców gospodarzy zakłóciły przebieg spotkania.

58'

Okres stonowanej gry obydwu zespołów. Częściej przy piłce utrzymują się gracze Dolcanu.

58'

Na spalonym Pitry.

57'

Faul Bazlera.

57'

GKS uspokaja grę, chwile później groźny rajd Rakels. Piłka ląduje w rękach Leszczyńskiego.

55'

Dolcan napiera na bramkę Sabeli.

55'

Zjawiński uzyskał rzut rożny, okazja dla Dolcanu.

54'

Zagranie fair play, GKS oddaje piłke Dolcanowi.

53'

Cholerzyński za Napierałę.

53'

Pierwsza kartka w tym spotkaniu. Ukarany Jakubik po faulu na Chwalibogowskim.

51'

Piłka odbita od muru, szybka kontra GKS-u i interwencja Leszczyńskiego.

50'

Sfaulowany Piesio. Od rzutu wolnego Dolcan, 30 metrów do branmki Sabeli.

49'

Groźny rajd Kujawy z prawej strony boiska. Piłka wybita przez obronę Dolcanu poza boisko.

46'

Powracamy po kilkunastominutowej przerwie. Obydwa zespoły już na murawie.

45'

49'

Pierwsza odsłona z lekkim wskazaniem na przyjezdnych. Mieli kilka dobrych sytuacji, w których zabrakło precyzji (Napierała) lub górą był Leszczyński. Gol Kowalczyka zostal słusznie nieuznany - był na prawie dwumetrowym spalonym.

46'

Zjawiński głowa obok słupka. PIłka po drodze oodbiła sie od zawodnika GKS i wyszła na rożny. Sędzia kończy pierwszą połowe.

45'

Szarża Piesia przerwana faulem. A Leszczyński korzystając z faktu,że piłka jest na polowie gości, rozgrzewa się.

44'

Świerblewski ściął do środka i strzelił bardzo niecelnie. Sabela od bramki.

44'

Słaba centra Chwalibogowskiego i wybija piłkę obrońca Dolcanu.

43'

Klepczarek fauluje Rakelsa. Do bramki Leszczyńskiego 25 metrów.

42'

Sabela dalekim wyjściem wybija piłkę. A kibice gości wyrywają krzesełka i rzucają w stronę stewardów.

41'

Tataj faulowany, ale gwizdek sędziego milczy. Rożny jednak przerwa w grze "dzięki" kibicm gości.

36'

Śwerblewski popędził prawą stroną, ale za mocno wypuścił sobie piłkę, która wyszła na aut.

35'

Odważne wyjście Leszczyńskiego, który skutecznie piąstkuje.

35'

Rajd Farkasa prawą stroną przerwany przez Grzelaka. Rzut rożny dla gości.

33'

Spojenie słupka z poprzeczką! Bliski szczęścia Fonfara.

32'

Rzut wolny dla GKS. Kowalczyk faulowany tuż przy linii pola karnego. Pół metra i byłby karny!

32'

Prostopoadłe podanie do Pitrego i uprzedza go bramkarz Dolcanu.

31'

Grzelak zbyt szybko chciał wykonać rzut wolny. Gwizdek sędziego i jeszcze jedno podejscie Świerblewskiego. Sabela łapie piłkę.

31'

Fatalne podanie Jakubika do ustawionego przed polem karnym Dolcanu Leczczyńskiego. Ten kiksuje, ale piłka jakoś doleciała do Grzelaka. Źle wykonany aut przez gości co zauważył sędzia.

30'

Piesio faulowany w kole środkowym. Przewinił Kujawa.

29'

Napierała fatalnie strzelił nad poprzeczką. Do bramki mial 6-7 metrów.

28'

I jeszcze jeden rożny dla GKSu.

28'

Pitry powstrzymany w polu karnym i korner.

27'

Pewne wyjście Leczczyńskiego do dośrodkowania Farkasa.

27'

Ponownie Klepczarek w roli głównej. Przeciął podanie Kujawy do Pitrego.

26'

Dobra centra Chwalibogowskiego i Klepczarek wybija piłkę głową z pola karnego.

26'

Bazler dostał podanie od... Kowalczyka i prostopadłym podaniem chciał uruchomić Piątkowskiego. Za słabe podanie i przejął ją Fonfara.

24'

Płaskie zagranie w pole karne i Sabela broni.

24'

Akcja Dolcanu przynosi rzut rożny.

23'

Rakels poradził sobie na lewej flance z Jakubikiem, wbiegł w pole jednak jego zagranie było nieudane i od bramki Leszczyński.

23'

Skadna akcja Dolcanu wstryzmana niecelnym podanie w pole karne do Piątkowskiego.

22'

Gol Kowalczyka nieuznany. Był na spalonym

21'

Piątkowski na spalonym.

20'

Zamieszanie w polu karnym Dolcanu. Ostatecznie Kujawa strzela niecelnie, a piłkę nie zdołał sięgnąć Farkas.

19'

Rakels ustawiony w linii z obrońcami Dolcanu. Za nim ustawiony jest Pitry.

18'

Grzelak w pole karne do Piątkowskiego, ale górą Napierała.

18'

Kibice gospodarzy skandują Robert Podoliński.

17'

Farkas wślizgiem wybija piłkę spod nóg Świerblewskiego. W tej sytuacji przewinił jescze pomocnik Dolcanu.

16'

Napierała pod presją wybija piłkę na aut, ale ta po drodze odbiła się od Piesia.

15'

Pierwszy kwadrans za nami z lekkim wskazaniem na GKS.

15'

Rakels zza "16" w środek bramki i Leszczyński łapie piłkę do "koszyczka".

15'

Kujawa za mocno w pole karne i Leszczyński broni. Szybka odpowiedź Piątkowskiego i Sabela broni strzał Piątkowskiego z narożnika pola karnego.

13'

Dobra centra, ale fatalny kiks Piątkowskiego. Jęk zawodu na trybunach.

13'

Piątkowski faulowany ok. 25 metrów od bramki Sapeli. Piłkę ustawia Zjawiński

12'

Rakels na spalonym.

11'

Za mocne dośrodkowanie Piątkowskiego z prawej strony. W polu karnym był osamotniony Tataj, któy nie miał szans by dojść do podania.

10'

Solowa akcja Kowalczyka. Z lewej strony ściął do środka pola karnego i strzelił niecelnie. Od bramki Leszczyński.

9'

Słaba centra w pole karne. Radzą sobie obrońcy GKS

8'

Leszczyński interweniujje poza własnym polem karnym. Pewnie. Akcja Dolcanu i Kamiński wybija piłkę na rzut rożny.

8'

Początek należał do Dolcanu. Z upływem czasu GKS przejął inicjatywę.

7'

Farkas z dystansu i spokojnie interweniuje Leszczyński.

7'

Czerwiński faulowany przez Grzelaka w ok. środka pola.

6'

Pitry na spalonym.

5'

Farkas przerwal akcję Dolcanu. Rakels nie opanował piłkę po podaniu partnera z drużyny. Leszczyński łapie piłkę.

3'

2'

1'

1'

Zaczynamy!

12:12

Dolcan na czerwono-czarno. GKS - zielone jednolite stroje.

12:11

Obydwie drużyny wyszły na murawę, za chwilę rozpocznie się spotkanie.

12:11

Wg rzeczniika prasowego na trybunach jest ok. 1200 osób. Licząc kibiców obu drużyn i zaproszonych VIPów

12:09

Kibice Dolcanu zaczynają głośny doping zakłócając spikera, który przedstawia historię GieKSy. Mamy ząbkowską "bitwę na głosy".

12:07

Przed chwilą dojechały kolejne autokary z kibicami GKSu. Cały sektor kibiców gości może być pełny (376 miejsc)!

12:03

Symboliczną mowę wygłasza Burmistrz Miasta Ząbek - Robert Perkowski.

12:02

Do Ząbek przyjechały dwa autokary drużyny gości.

12:02

Obecnie odbywa się poświęcenie trybuny przez księdza tutejszej parafii. Proboszcz życzy zwycięstwa ząbkowskiej drużynie.

11:52

Natomiast skład GKS-u wygląda następująco: Sabela - Czerwiński, Napierała, Fonfara, Rakels, Chwalibogowski, Kujawa, Kowalczyk, Farkas, Kamiński, Pitry.

11:50

Dolcan przystąpi do niedzielnego meczu w następującym składzie: Leszczyński - Klepczarek, Jakubik, Grzelak, Matuszek, Świerblewski, Piesio, Zjawiński, Bazler, Tataj, Piątkowski.

11:46

Za chwilę ksiądz miejscowej parafii oficjalnie poświęci nowo powstałą trybunę.

11:46

Dzisiejszy dzień jest szczególny dla mieszkańców i kibiców drużyny Dolcanu. Po okresie dwóch lat budowy i przekładanych odbiorów została oddana do użytku nowa trybuna, która mieści 1755 miejsc.