Zagłębie LubinZagłębie Lubin
0 : 0
Polonia WarszawaPolonia Warszawa
20:25

Wejście Davida Abwo ożywiło trochę grę Zagłębia, ale nie na tyle, by przyniosło to korzyść bramkową. Polonia zagrała trochę słabiej niż w pierwszych trzech kwadransach. Też miała piłkę meczową, którą powinien wykorzystać Daniel Gołębiewski. Stało się inaczej i obie drużyny podzieliły się punktami. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje LIVE w Ekstraklasa.net.

93'

Mariusz Pawełek łapie piłkę po centrze Macieja Małkowskiego. I sędzia kończy mecz. Bezbramkowy remis przy akompaniamencie przeraźliwych gwizdów.

92'

Otwarta gra w końcówce. Paweł Tarnowski strzela między nogami dwóch zawodników Zagłębia. Piłka odbija się od trzeciego i wychodzi na korner. Po strzale głową Michał Gliwa łapie piłkę.

91'

Ależ okazja Daniela Gołębiewskiego! Dostaje fantastyczną piłkę w pole karne od Łukasza Piątka i strzela z powietrza w słupek!

90'

Adam Banaś poholował piłkę ze środka pola i strzela z dystansu. Piłka po rykoszecie wpada na raty w ręce Mariusza Pawełka. Sędzia dolicza trzy minuty.

89'

Aleksandar Todorovski na zamach oszukał Costę Nhamoinesu i jego zagranie w pole karne trafia w Aleksandera Tunczewa. Korner. Po chwili Michał Gliwa zaczyna grę z pięciu metrów.

88'

Indywidualna akcja Pawła Wszołka ze środka boiska do lewej strony. Bartosz Rymaniak przerywa akcję wybiciem na aut.

87'

David Abwo podaje za plecy do Michala Papadopoulosa. Nerwowo we własnym polu karnym zareagował obrońca Polonii wybijając piłkę na korner. Po nim nie było zagrożenia w "16" Mariusza Pawełka.

86'

Miłosz Przybecki na noszach opuszcza boisko. W jego miejsce na murawie melduje się Paweł Tarnowski.

84'

Skurcze łapie Miłosza Przybeckiego. Co sił w nogach popędził arbiter, który pomógł pomocnikowi Polonii. Widać arbitrowie radzą sobie nie tylko z kartkami i gwizdkiem...

83'

Jacek Kiełb znowu przekombinował w dryblingach i traci piłkę przed polem karnym rywala. Kontra gospodarzy z niecelnym podaniem Davida Abwo.

83'

Adam Banaś zapędził się w pole karne rywala i wślizgiem kieruje piłkę w stronę bramki Polonii uprzedzając Mariusza Pawełka. Ale bramkarz był dobrze asekurowany przez partnerów.

82'

Miała być koronkowa akcja Macieja Małkowskiego z Michalem Papadopoulosem. Miała być. A zainicjowała kontrę Polonii. Miłosz Przybecki strzela z ok. lewego narożnika pola karnego obok dalszego spojenia.

80'

Daniel Gołębiewski zastępuje Piotra Grzelczaka.

80'

Fatalnie rozegrany rzut wolny przez zawodników Zagłębia. Przeraźliwe gwizdy na Dialog Arena.

79'

Jakub Tosik faulem taktycznym przerwał kontrę rywala i rajd Davida Abwo. Słuszna żółta kartka.

78'

Za krótkie dośrodkowanie. A Mariusz Pawełek potrzebował pomocy medycznej. Wszystko już jest w porządku.

77'

Miłosz Przybecki nie miał komu podać i na pomoc przyszedł... Costa Nhamoinesu, który fauluje przed polem karnym.

75'

Kwadrans do końca meczu. Czy którejś z drużyn stać na strzelenie chociaż jednego gola i zgarnięcie pełnej puli?

75'

Kontra gospodarzy i David Abwo "ścina" w pole karne w stylu Arjena Robbena. Jego podanie do Macieja Małkowskiego przeciął Tomasz Hołota. Było groźnie.

74'

Jiri Bilek strzela z ponad 25 metrów płasko i Mariusz Pawełek łapie piłkę. W cztery minuty Zagłębie stworzyło więcej okazji niż przez 70!

71'

Maciej Małkowski zastępuje Adriana Błąda.

70'

Pierwsza(!) bardzo dobra akcja Zagłębia! David Abwo w polu karnym wycofuje piłkę do partnera, którego uderzenie zostało zablokowane. Po chwili Mariusz Pawełek wyciągnięty jak struna łapie piłkę po strzela Arkadiusza Woźniaka. Nareszcie coś się dzieje...

69'

Zmiana w Polonii: Paweł Wszołek wchodzi za Adama Pazio.

68'

Jakub Tosik strzela z dystansu. Nad poprzeczką.

66'

Jacek Kiełb miał przed sobą trzech przeciwników w polu karnym i oddaje bardzo słaby strzał! Powinien to lepiej wykończyć, bądź podać do lepiej ustawionego Miłosza Przybeckiego!

66'

Na trybunach Dialog Areny jest m.in. Stanislav Levy.

65'

Costa Nhamoinesu ucierpiał po tym, jak przyjął na ciało piłkę po zagraniu Tomasza Hołoty. Krótka przerwa w grze.

64'

Próba zaskoczenia Mariusza Pawełka zagraniem z prawej strony na bramkę. Były bramkarz Wisły był jednak czujny.

63'

Głębokie dośrodkowanie Roberta Jeża z rzutu wolnego wprost do "koszyczka" Mariusza Pawełka. Po chwili na prawej stronie fauluje David Abwo.

61'

Adam Pazio atakuje łokciem Bartosza Rymaniaka w walce o górną piłkę.. Ewidentna żółta kartka, ...której nie ma.

60'

Niezła centra Costy Nhamoinesu w pole karne. Do piłki nie doszedł świeżo wprowadzony David Abwo.

57'

Aleksander Tunczew na spalonym po dośrodkowaniu Roberta Jeża.

57'

Arkadiusz Woźniak leży na murawie po starciu z przeciwnikiem. Trzyma się za głowę, w którą... nie dostał.

57'

Pierwsza zmiana w meczu i Zagłębiu: David Abwo wchodzi za słabo grającego Eltona Lirę.

56'

Podanie, podanie, strata. Podanie, podanie, strata. Sprawą drugorzędną jest, czy zawodników w białych strojach, czy pomarańczowo-czarnych.

56'

Pressing Polonii, czyli powtórka z pierwszej połowy. Zagłębie często gra długą piłką. Niewiele korzyści przychodzi z tej "taktyki".

55'

Strzał Jacka Kiełba zza pola karnego zablokowane przez Adama Banasia.

52'

Bardzo dobra akcja Polonii i Aleksander Tunczew przecina podanie w pole karne. Poprawka Miłosza Przybeckiego, powstrzymana przez Jirzego Bilka.

51'

Przepychanka w polu karnym Piotra Grzelczaka z Adamem Banasiem. Napastnik Polonii ukarany żółtą kartką. Pierwszą w tym meczu.

50'

Igor Morozov, mimo że był naciskany przez Eltona Lirę, radzi sobie pewnie w destrukcji. Akcja przenosi się pod pole karne gospodarzy i rzut z autu dla Polonii.

48'

Bartosz Rymaniak na wślizgu blokuje strzał... Piotra Grzelczaka. Świetnym podaniem napastnika Polonii w pole karne obsłużył Miłosz Przybecki.

48'

Martin Baran zatrzymał na prawej stornie Adriana Błąda. Zagłębie zaczęło drugą połowę jak pierwszą. Jak będzie w dalszej fazie meczu?

46'

Adrian Błąd dobrze centruje w pole karne do Eltona Liry, ale uprzedza go zdecydowaną interwencją Aleksandar Todorovski wybijając piłkę.

46'

I zaczęła się druga połówka...

19:31

I powoli wracamy na drugą połowę. Oby obraz gry po przerwie znacznie się zmienił.

19:19

Zagłębie zaczęło spotkanie z wysokiego "C", ale w miarę upływu czasu było bliżej "D". Polonia jakby dała wyszumieć się przeciwnikowi i nastawiła się na kontry. Piotr Grzelczak, tradycyjnie, marnuje wyborną sytuację do strzelenia gola. Jakby trafił, to prowadzenie byłoby jak najbardziej zasłużone. Wracamy za kilkanaście minut. Zostańcie z nami.

45'

Tomasz Wajda nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Zagłębie bezbramkowo remisuje z Polonią.

44'

Gwizdy na trybunach wyrażają nieporadność (lekko powiedziane) gry gospodarzy. Mariusz Pawełek wznawia grę z "piątki".

43'

Dobre uderzenie głową Jacka Kiełba. Zbyt lekkie i miał sporą odległość do bramki by pokonać Michała Gliwę.

42'

8 Dośrodkowania 18. Skuteczność podobna, ledwie powyżej 0...

41'

Bartosz Rymaniak wybija piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Jacka Kiełba. Po chwili Jiri Bilek zgrywa piłkę do bramkarza.

40'

Dłuuugo leciała piłka po centrze Adriana Błąda w pole karne. Mariusz Pawełek pewnie chwyta piłkę. Szybkie wznowienie gry uniemożliwiał Elton Lira, za co został upomniany przez sędziego. Słownie.

40'

Mariusz Pawełek nie miał problemu ze złapaniem piłki po uderzeniu Arkadiusza Wożniaka.

38'

Dobra centra i piłkę przedłuża... obrońca Zagłębia. Ta trafia do Piotra Grzelczaka, który strzela głową ponad poprzeczką.

37'

Dośrodkowanie Aleksandara Todorovskiego z prawej strony przez Costę Nhamoinesu. Piłka wychodzi na rzut rożny.

35'

Po zagraniu Jacka Kiełba Miłosz Przybecki nieczysto strzela z woleja.

34'

Michal Papadopoulos strzela z 8 metrów obok bramki. Dobra centra z prawej strony i Czechowi niewiele brakowało, by wpisać się na listę strzelców.

31'

Dużo walki w środku pola. Jak Polonistom uda się przejąć piłkę, to niemal natychmiast zagrywają do przodu. Z mizernym skutkiem. Zagłębie rzadko gości pod polem karnym rywala.

31'

Miłosz Przybecki wyprowadzał kontrę, ale traci piłkę na wysokości linii środkowej.

28'

Ale okazja Piotra Grzelczaka! Polonia powinna prowadzić! Z 5 metrów napastnik Polonii posyła piłkę wysoko nad poprzeczką!

27'

Michał Gliwa "wypluł" piłkę po uderzeniu z dystansu Adama Pazio. Dobijał Miłosz Przybecki, ale był na spalonym.

25'

Adrian Błąd wyrzucił się z pola karnego Polonii niedokładnym przyjęciem piłki. Wykorzystali to obrońcy rywala wybiciem na uwolnienie.

24'

Adam Banaś przytrzymuje Piotra Grzelczaka. Sędzia zinterpretował to jako faul zawodnika gospodarzy, co nie spodobało się kapitanowi Zagłębia. Centra w pole karne i Michał Gliwa łapie piłkę.

23'

Aleksandar Todorovski nie doszedł do podania Jacka Kiełba ze środka pola. Michał Gliwa był szybszy.

22'

Michal Papadopoulos strzela głową po zagraniu Adriana Błąda. Piłka przelatuje nad poprzeczką.

22'

Poloniści zostawiają po sobie znacznie lepsze wrażenie. Są o dwa tempa szybsi i stwarzają większe zagrożenie pod bramką przeciwnika.

20'

Starcie Roberta Jeża z Jakubem Tosikiem. Słowak przeszedł po nodze przeciwnika. Powinien być zadowolony, że nie dostał żółtej kartki.

18'

Jiri Bilek wybija piłkę poza pole karne, ale ta jak bumerang momentalnie wraca. Do czasu interwencji Michała Gliwy.

19'

Zagłębie prowadzi grę, a Polonia skutecznie kontruje. Uderzenie Piotra Grzelczaka z 14 metrów zostało zablokowane. Korner.

18'

Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Gwizdek sędziego przerwał zagrożenie. Faulował w "16" Miłosz Przybecki.

17'

Dwójkowa akcja Adama Pazio z Łukaszem Piątkiem i obrońcy Zagłębia ratują się wybiciem piłki na korner.

16'

Miłosz Przybecki mógł strzelić bliźniaczo podobnego gola jak w Zabrzu. Tym razem trafia w boczną siatkę!

15'

Kontra Polonii i Adam Banaś przecina prostopadłe podanie do Piotra Grzelczaka.

15'

65% Posiadanie piłki 35%

14'

Bez zagrożenia. Poloniści radzą sobie w tej sytuacji.

14'

W odpowiedzi strzela z dystansu Elton Lira. Piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

14'

Niezła kontra Miłosza Przybeckiego, który po rajdzie prawą centrą zagrywa na 16. metr do Piotra Grzelczaka. Ten strzela z woleja tuż nad poprzeczką! Najlepsza okazja do strzelenia gola, jak do tej pory.

11'

Arkadiusz Woźniak ucierpiał w walce o górną piłkę z Martinem Baranem. Krótka przerwa w grze i zawodnik Zagłębia może grać dalej.

11'

Indywidualna akcja Miłosza Przybeckiego, który zagrywa w stylu Łukasza Piszczka na 5. metr. Tam uprzedzony został Łukasz Piątek przez zawodnika Zagłębia.

8'

Dobre zgranie "na ścianę" przez Piotra Grzelczaka do Jacka Kiełba, ale ten za mocno wypuścił sobie piłkę i nie miał szans by jej opanować w boisku. Michał Gliwa z "piątki".

7'

Pressing Adriana Błąda nie przyniósł odzyskania piłki. Spokojnie poradził sobie z nim Adam Pazio.

7'

Prostopadłe podanie Łukasza Piątka do Miłosza Przybeckiego, ale młody skrzydłowy Polonii był na spalonym.

5'

Niedokładne uderzenie głową Jacka Kiełba, ale piłkę na boisku opanował Miłosz Przybecki. Ostatecznie korner dla Czarnych Koszul. Bez zagrożenia.

5'

Polonia powoli "wchodzi w mecz". Jednak Adam Pazio nieudanie dośrodkowuje z lewej strony boiska.

3'

Składna akcja Polonii i Jacek Kiełb traci piłkę w polu karnym gospodarzy.

2'

Kolejna akcja Eltona Liry, ale nie zdołał podać w pole karne do partnerów. Mocny początek Zagłębia.

1'

Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Najpierw centrował Elton Lira i piłkę z pola karnego wybił obrońca. Po chwili pojedynek na lewej stronie Costy Nhamoinesu z Aleksandarem Todorovskim i ostatni piłkę dotknął reprezentant Zimbabwe.

1'

Gwizdkiem daje znać Tomasz Wajda i Polonia zaczyna pierwszą połowę.

18:29

Obie drużyny wychodzą na murawę. Za moment rozpocznie się spotkanie!

18:25

Kto wygra to spotkanie? Jakie są Wasze typy? Zachęcam do pisania w komentarzach.

18:24

Natomiast Zagłębie, które tydzień temu przegrało 2:3 z GKS Bełchatów, ma kilka zmian. W obronie jest Adam Banaś, który zastępuje Djordje Cotrę, za Pavla Vidanova jest Costa Nhamoinesu. Trzecią zmianą jest obecność Eltona Liry w miejsce Szymona Pawłowskiego.

18:20

Mała analiza składów, najpierw goście. Piotr Stokowiec postawił na tę samą jedenastkę, która 9 dni temu rozbiła w Zabrzu Górnik 4:0. Wówczas na listę strzelców wpisali się Miłosz Przybecki (9'), Jacek Kiełb (69') i rezerwowy Daniel Gołębiewski (83' i 88').

18:15

I rezerwowi Polonii: Przyrowski, Gołębiewski, Tarnowski, Kopciński, Luksa, Wszołek, Olczak

18:14

Znamy już podstawowe składy obu drużyn. A oto rezerwowi Zagłębia: Kozioł, Cotra, Hanzel, Abwo, Kowalczyk, Małkowski, Vidanov

18:08

Z kolei piąta Polonia (z szóstym Górnikiem ma po 40 "oczek", w przypadku zgarnięcia 3 punktów, umocni się w tabeli i do czwartego Piasta może trafić 2 pkt., a trzeciego Śląska: 3

18:06

Rzut oka na tabelę. Zagłębie z 33 punktami jest na 10. pozycji. W przypadku wygranej piłkarze Pavla Hapala mogą awansować na 7. lokatę wyprzedzając Lechię, Koronę oraz Wisłę (mają po 37 punktów).

17:59

28. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy zamyka spotkanie w Lubinie, gdzie na Dialog Arena Zagłębie podejmie za nieco ponad pół godzony Polonię Warszawa. Na relację NA ŻYWO z tego meczu zaprasza Państwa Tomasz Górski.