Wisła KrakówWisła Kraków
1 : 1
Ruch ChorzówRuch Chorzów
19:55

Wynik 1:1 można uznać za sprawiedliwy. Obie drużyny miały swoje okazję lecz brakowało skuteczności.

93'

Sędzia Gil kończy spotkania. Wynik spotkania 1:1

92'

Zapraszamy do polubienia naszego fanpage'a Wisły Kraków na facebooku. Tam dzieje się naprawdę dużo!

91'

Kibice Ruchu... rozgrzaniKibice Ruchu podczas meczu z Wisłą

90'

Sędzia Gil dolicza 3 minuty.

89'

Ostatnia już zmiana. Boisko opuszcza Jankowski, wchodzi Kuświk.

88'

Z rzutu wolnego na bramkę Miśkiewicza uderzał Starzyński lecz futbolówka daleko od bramki.

86'

Zmiana w Ruchu. Schodzi Malinowski, a na boisku melduje się Panka

84'

Solowa akcja Jovanovica. Minął dwóch obrońców, zdecydował się na strzał lecz....było to bardzo kiepskie wykonanie.

82'

Małecki z łatwością przedostał się w pole karne gości, ale jego podanie zablokowane przez chorzowian

81'

Zmiana w Wiśle. Schodzi Sarki, a w jego miejsce Kosowski.

76'

Kolejne "żółtko". Tym razem dla zawodnika Wisły, Ivicy Ileva za próbę wymuszenia rzutu karnego.

75'

Żółtą kartką został ukarany zawodnik Ruchu, Igor Lewczuk.

73'

Kolejna zmiana w drużynie Wisły. Boisko opuszcza Boguski, a wchodzi Iliev.

69'

Zapowiadała się ciekawa akcja Wisły. Szybko wyprowadzona kontra i... nieudany strzał Sarkiego. Zawodnik Wisły przeniósł piłkę znacząco ponad poprzeczką

68'

Fantastyczna okazja dla Ruchu. Praktycznie sam na sam z Miśkiewiczem wychodził Jankowski lecz dogonił go Chavez i fenomenalnie wygarnął mu piłkę spod nóg!

68'

Zagranie z lewej strony w pole karne Wisły. Miśkiewicz ledwie wyprzedza chorzowian i czubkami palców wybija piłkę

65'

Ależ okazja dla Wisły. Z bocznego sektora boiska piłkę zagrywał w pole karne Genkow, a w niekonwencjonalny sposób do piłki próbował się złożyć Boguski lecz piłka w rękach Peskovica.

65'

Ależ okazja dla Wisły. Z bocznego sektora boiska piłkę zagrywał w pole karne Genkow, a niekonwencjonalny sposób do piłki próbował się złożyć Boguski lecz piłka w rękach Peskovica.

64'

Patryk Małecki na pełnym biegu wchodził w pole karne, zagrywał piłkę płasko równolegle do bramki, ale futobolówkę przejmuje Peskovic

62'

Okazja dla Ruchu. Sam na sam z Miśkiewiczem wychodził Sultes lecz asystent sędziego Gila dopatrzył się spalonego. Z rzutu wolnego grę wznawia Miśkiewicz.

62'

Tak wygląda sektor gości Kibice Ruchu Chorzów

60'

Zmiana też w Ruchu. Zieńczuk zmienia Smektałę

60'

Zmiana w drużynie gospodarz. Boisko opuszcza Sikorski, a w jego miejsce melduje się Genkow.

58'

Wisła chyba wyciągnęła wnioski z pierwszej części spotkania. Od 46 minuty to podopieczni trenera Kulawika przeważają i stwarzają sobie sytuacje do strzelenia bramki.

56'

13044- tyle biletów zostało sprzedanych na dzisiejsze spotkanie.

49'

Sytuacja dla Wisły. W pole karne ostro zagrywał Sarki, piłka dotknęła jeszcze jednego z obrońców Ruchu i nieznacznie minęła bramkę Peskovica.

47'

Sarki zagrywał w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie był w stanie przejąć piłki

46'

Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania!

18:50

Początek spotkania ułożył się fantastycznie dla zawodników trenera Zielińskiego. Wisła wyglądała na nieco zaskoczoną. Z biegiem czasu Wisła odzyskiwała przewagę, co w konsekwencji zaowocowało zdobyciem bramki.

45'

Koniec pierwszej części spotkania. Sędzia Gil zaprasza piłkarzy obydwu ekip do szatni.

45'

Kibice Wisły podczas meczu Kibice Wisły

45'

Piłkarze Wisły mozolnie rozgrywają piłkę lecz nie są w stanie wypracować żadnej klarownej sytuacji.

42'

Piłkarze Ruchu przytomnie się bronią, zdecydowanie najsłabszym ogniwem jest Djokić, który kompletnie nie radzi sobie na prawej stronie.

38'

Wiślacy dłużej utrzymują się przy piłce, ale w ostatnich minutach nie mogli przedrzeć się w pole karne chorzowian.

35'

Z rzutu wolnego z ponad 30 metrów MIśkiewicza chciał zaskoczyć Starzyński. Piłka odbiła się od poprzeczki bramki Wisły.

33'

Ruch już w komplecie. Na boisko wraca Sultes z opatrunkiem na głowie.

32'

Ależ niebezpiecznie zderzyli się w powietrzu Sultes z Chavezem. Czech ma rozciętą głowę.

29'

Boguski podawał do Sarkiego, ten przełożył piłkę na swoją lepszą, prawą nogę, przymierzył lecz piłka nieznacznie obok bramki Peskovica.

28'

Indywidualna akcja Małeckiego w polu karnym, uderzenie z ostrego kąta paruje Pesković!

28'

Z rzutu rożnego piłkę w pole karne zagrywał Małecki, lecz obrońcy Ruchu okazali się skuteczni.

27'

Opatrywany poza boczną linią Pavel Sultes.

26'

Fantastyczna akcja Sarkiego. Minął zwodem jednego z obrońców i dośrodkował, lecz żaden z kolegów nie zdołał przejąć piłki

24'

Wygląda na to, że po wyrównującej bramce dla Wisły, gospodarcze przejęli inicjatywę i szukają okazji do zdobycia drugiego gola.

21'

Aktywny jest dzisiaj Rafał Boguski, który stwarza dużo zamieszania w szeregach obronnych Ruchu.

18'

Żółta kartka dla Małeckiego

17'

Żółta kartka dla Djokica za faul na Małeckim

17'

Z rzutu wolnego piłkę w pole karne zagrywał Garguła, potem Boguski próbował uderzyć na bramkę, tor lotu piłki zmienił Chavez i piłka wpadła do bramki.

15'

GOOOOLLL! CHAVEZ

10'

Od pierwszych minut spotkania podopieczni trenera Zielińskiego próbują agresywnie atakować Wisłę, nie pozwalając jej przekroczyć własnej połowy.

8'

Kibice Wisły po efektownej oprawie odpalili także race.Kibice Wisły podczas meczu Wisła - Ruch

4'

Osman Chavez nieprzepisowo zatrzymywał w polu karnym jednego z chorzowian. Sędzia Gil podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Starzyński.

2'

GOOOOOOOOLLLL!

1'

Rzut karny dla Ruchu!

1'

Żółta kartka dla Chaveza

1'

Pierwszy gwizdek sędziego. Zaczynamy!

17:58

Oprawa kibiców Wisły Oprawa kibiców Wisły przed meczem z Ruchem

17:58

Piłkarze obydwu wychodzą na murawę.

17:54

Na ten mecz kibice mobilizowali się szczególnie. Od jakiegoś czasu Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków apelowało, by na to spotkanie wszyscy kibice, a zwłaszcza ci zasiadający w "młynie" przyszli ubrani w czerwone stroje. Czy się udało? Wrzucimy kilka zdjęć i zobaczycie sami.

17:52

W Wiśle lista nieobecnych jest dłuższa. Nie zobaczymy dziś na murawie z pewnością Michała Czekaja, Radosława Sobolewskiego oraz Kew Jaliensa, którzy zmagają się z kontuzjami. Nie wystąpi również Michał Chrapek, pauzujący za nadmiar żółtych kartek.

17:50

Zabraknie natomiast innego występującego w Ruchu i jednocześnie związanego z "Białą Gwiazdą" piłkarza. Marcin Baszczyński zmaga się z kontuzją i nie wybiegnie naprzeciw swojemu byłemu klubowi. W ekipie chorzowian zabraknie też Macieja Sadloka.

17:46

Kibice powoli już się zbierają. Przed meczem Wisła - Ruch

17:44

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Paweł Gil z Lublina.

17:42

Szykuje się także sentymentalny powrót na Reymonta. Chodzi o przyjazd Marka Zieńczuka, który niegdyś przez kilka lat reprezentował barwy Wisły. Obecnie gra z "eRką" na piersi.

17:40

Z kolei chorzowianie mają nóż na gardle. Po świetnej dyspozycji z zeszłego sezonu nie został ani ślad. Ruch walczy o utrzymanie. Zajmuje 14. miejsce w tabeli i stoi nad przepaścią. To jedynie jedno miejsce nad strefą spadkową, a 15. GKS Bełchatów notuje tylko trzy punkty straty do chorzowian. Dzisiejszy mecz z Wisłą jest dla "Niebieskich" tym z cyklu "o życie".

17:40

Rezerwowi Ruch: Krzysztof Kamiński, Marek Zieńczuk, Łukasz Tymiński, Grzegorz Kuświk, Mindaugas Panka, Kamil Włodyka, Martin Konczkowski

17:39

Rezerwowi Wisła: Sergei Pareiko, Kew Jaliens, Alan Uryga, Paweł Stolarski, Kamil Kosowski, Ivica Iliev, Cwetan Genkow

17:37

Ciężko się oszukiwać, że "Biała Gwiazda" jeszcze o coś walczy. Bezpieczne miejsce w środku tabeli daje jedynie komfort pewnego utrzymania i możliwość nastawiania się na kolejny sezon. To jednak, jak na ambicje wiślaków, zdecydowanie za mało. Mimo, że bieżący sezon wydaje się być stracony, kibice z Krakowa oczekują od swojej drużyny zwycięstw, a już na pewno wygranych spotkań przy Reymonta.

17:36

Witamy ze stadionu im. Henryka Reymana w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła zmierzy się dzisiaj z Ruchem Chorzów.