1. połowa3 : 0
18:59

Za wspólnie spędzony czas i śledzenie relacji NA ŻYWO dziękuje Państwu Tomasz Górski. Zapraszam na kolejne tekstowe sprawozdania w Ekstraklasa.net.

18:57

Mieszane odczucia w Kielcach. Wysokie zwycięstwo przed własną publicznością na pewno cieszy, ale zostało ono okupione ciężką kontuzją Macieja Korzyma. Korona awansuje na 7. pozycję w tabeli. A w kole środkowym, obok kolegów z drużyny, jest też Maciej Korzym. W Jagiellonii jeszcze gorsze nastroje. Cztery porażki z rzędu i przyszłość Tomasza Hajty w klubie stoi pod wielkim znakiem zapytania.

90'

Łukasz Skowron wznawia grę z "piątki" i ostatni gwizdek Pawła Gila. Korona gromi Jagiellonię 5:0.

90'

Mateusz Stąporski powstrzymany przez Michała Pazdana. Upływa regulaminowy czas gry.

89'

Akcja Korony i centra Łukasza Sierpiny w pole karne nie trafiła do adresata. Jednak będzie rzut rożny.

87'

Goście starają się zbliżyć się pod pole karne rywala. Marzą o bramce honorowej.

84'

Tomasz Kupisz jako jedyny coś robi. Na lewej stronie zatrzymał go Mateusz Stąporski. Końcówka to posiadanie piłki po stronie gości. Dawid Plizga strzela zza pola karnego i Zbigniew Małkowski broni.

82'

Ofensywny zapęd Jonatana Strausa pod bramkę rywala. Dobry pomysł, ale powinien przećwiczyć przyjmowanie piłki...

79'

Tomasz Kupisz strzela i Zbigniew Małkowski spokojnie broni.

78'

Jonatan Straus, który debiutuje w Ekstraklasie, zmienia Macieja Gajosa.

76'

Karol Angielski przez moment poza boiskiem. Powinien jednak wrócić. Korona miała rzut wolny i niezdecydowane wyjście z bramki Łukasza Skowrona mogło zakończyć się stratą kolejnej bramki. Na jego szczęście jest "tylko" pięć z tyłu.

75'

Spóźniony wślizg Tomasza Porębskiego i żółta kartka. Karolowi Angielskiemu potrzebna jest pomoc medyczna.

73'

Nie ma szóstego gola dla Korony! Karol Angielski nie sięgnął piłki 5 metrów od bramki gości. Podawał... Pavol Stano. Po chwili Michał Janota strzela z dystansu i piłka otarła się o boczną siatkę.

73'

Ostatnia zmiana w Koronie. Mateusz Stąporski zmienia Pawła Golańskiego, strzelca dwóch bramek i asystenta przy trafieniu Artura Lenartowskiego.

70'

Aplauz na trybunach Areny Kielc: Maciej Korzym z nogą w gipsie i o kulach pojawił się na ławce Korony.

69'

Prostopadłe podanie w pole karne do Karola Angielskiego, który był na metrowym spalonym.

68'

Złamana kość strzałkowa – to część diagnozy urazu Macieja Korzyma.

67'

Michał Pazdan sprawdził czujność... Łukasza Skowrona. Niezły strzał głową z kilku metrów i jeszcze lepsza interwencja bramkarza Jagiellonii.

66'

Strzał z woleja Tomasza Lisowskiego zablokowane. A piłka leciała w światło bramki...

65'

Angielskie powitanie... Karola Angielskiego w wykonaniu Michała Pazdana. Faulowany młody pomocnik Korony.

64'

Paweł Golański dostał piłką w splot słoneczny. Zatkało go i przez kilka sekund leżał na murawie. Po chwili może grać.

63'

Jagiellonia przybita, ale stara się. Centra Dawida Plizgi i piłka po interwencji zawodnika Korony wychodzi na rzut rożny.

61'

Łukaszowi Skowronowi udało się sparować strzał z rzutu wolnego, lecz uderzenie z prawej strony przepuszcza i piłka odbija się od słupków. Na czwartym metrze dostaje ją Pavol Stano, który dopełnia dzieła (zniszczenia).

61'

PAVOL STANO I 5:0

60'

Karol Angielski wchodzi za Kamila Kuzerę.

60'

Faul Tomasza Bandrowskiego na Michale Janocie i żółta kartka. Pomocnik gości nie zagra w następnym spotkaniu.

58'

Piąta bramka wisiała w powietrzu. Najpierw Paweł Sobolewski powstrzymany na 25. metrze, a po chwili podanie Łukasza Sierpiny nie dociera do adresata w polu karnym.

57'

Paweł Golański jak profesor zatrzymuje przed polem karnym Euzebiusza Smolarka.

56'

Druga zmiana w Jagiellonii: Dawid Plizga wchodzi za Dani Quintanę.

56'

Tomasz Kupisz zagrywa w pole karne Korony i zdecydowane wyjście z bramki Zbigniewa Małkowskiego.

54'

Strzał z dystansu i piłka nabrała dziwnej rotacji. Zmylony i zakoczony Łukasz Skowron nie sięgnął piłki.

54'

MICHAŁ JANOTA

52'

Podanie na wolne pole do Filipa Modelskiego i szybszy od niego Piotr Malarczyk. Akcja gości spaliła na panewce.

50'

Żółta kartka dla Pawła Golańskiego za faul.

49'

Paweł Sobolewski przegrywa pojedynek sam na sam z Łukaszem Skowronem! Mógł spytać bramkarza w który róg strzelać. Trafił w nogę bramkarza! Po chwili Vlastimir Jovanović strzela z woleja obok bramki.

48'

Chaotyczny początek drugiej połowy. Centra w "16" Jagiellonii i Łukasz Sierpina nie doszedł do piłki.

48'

Siła złego na jednego. Filip Modelski nie radzi sobie przed polem karnym rywala. Przechwyt i szybka... strata.

47'

Tomasz Lisowski faulowany na lewej stronie. Do piłki podchodzi tradycyjnie Paweł Golański. Za mocne dośrodkowanie i Łukasz Skowron łapie piłkę.

46'

Gwizdek sędziego i drugą połowę zaczyna Jagiellonia.

18:05

I wracamy na drugą odsłonę.

17:52

Wszystko co działo się w pierwszych (dobrych) 45 minutach zostało przyćmione przez wydarzenie z 31. minuty. Trudno coś więcej powiedzieć. Fatalna kontuzja Macieja Korzyma... Wracamy za kilkanaście minut.

48'

Koniec pierwszej połowy.

47'

Euzebiusz Smolarek uprzedzony w ostatniej chwili w polu karnym Korony!

45'

Trzy minuty doliczone.

45'

Pojedynek Tomasza Lisowskiego z wracającym za nim Danim Quintaną. Obrońca wygrał to starcie na lewej stronie, ale nie zdołał dośrodkować.

44'

Vlastimir Jovanović wpisuje się do statystyk w dziale "strzały niecelne". Piłka mija bramkę Jagiellonii o kilka metrów.

42'

Michał Janota przekombinował w polu karnym ze sztuczkami i pada na murawę po "starciu" z Rafałem Grzybem. Nie ma rzutu karnego.

41'

Euzebiusz Smolarek dostaje piłkę od Macieja Gajosa, lecz był na spalonym. Sędzia nie przerwał gry bo i tak Ebi nie doszedłby do piłki.

40'

Ciekawa informacja: Maciej Szczęsny zwrócił uwagę sztabowi szkoleniowemu Jagiellonii, by ktoś poszedł do szatni do osamotnionego Jakuba Słowika. Bramkarz gości przeżywa to, co zrobił kilka minut temu.

37'

Pusty przelot Łukasz Skowrona po centrze z rzutu rożnego i Artur Lenartowski z pięciu metrów musnął piłkę, która turlając się wpada do siatki.

37'

GOL, ARTUR LENARTOWSKI

37'

Nierozgrzany Łukasz Skowron pokonany podcinką a' la Panenka. Korona idzie za ciosem i ma drugi korner z rzędu.

35'

Podcinka Pawła Golańskiego i Korona prowadzi dwiema bramkami.

34'

Łukasz Skowron za Tomasza Kowalskiego.

33'

Łukasz Sierpina zmienia kontuzjowanego Macieja Korzyma

31'

I czerwona kartka dla Jakuba Słowika!

31'

Maciej Korzym pada w polu karnym Jagiellonii po starciu z Jakubem Słowikiem. Zyskał rzut karny, ale jego noga jest nienaturalnie wygięta! Fatalnie to wygląda! Prawdopodobnie jest to otwarte złamanie!

28'

Rafał Grzyb wybija piłkę spod nóg Michała Janoty poza linię boczną. Aut na wysokości 6. metra w polu karnym Jagiellonii. Po nim nie było zagrożenia.

25'

Tomasz Kowalski chciał odebrać piłkę Tomaszowi Lisowskiemu, ale przekroczył przepisy. A Piotr Malarczyk wraca na murawę. Gospodarze w komplecie.

25'

Korona przez moment gra w "dziesiątkę". Jeden z zawodników potrzebuje pomocy medycznej.

24'

Kolejna próba z dystansu Tomasza Kupisza. Po tym uderzeniu kontry nie będzie. Piłka szybuje kilka metrów nad bramką.

22'

Maciej Korzym na spalonym.

19'

Tymczasem Jagiellonia miała dogodną okazję do wyrównania. Centra z rzutu rożnego i oślepiony Zbigniew Małkowski nie sięga piłki. Tak samo... Dani Quintana, który został trafiony futbolówką w głowę i nie zdołał skierować jej do pustej bramki.

19'

Bardzo dobry kwadrans z małą nawiązką. Padła jedna piękna bramka z dystansu, a niewiele brakowało, by były nawet 3.

17'

Paweł Golański trafia w spojenie!

16'

Podanie na pamięć Dani Quintany w pole karne do zawodnika Korony. Kontra i Maciej Korzym faulowany przez Macieja Gajosa ok. 30 metrów od bramki.

16'

Tomasz Kowalski nabił na prawej stronie Kamile Kuzerę i zyskuje rzut rożny. Jagiellonie przycisnęła gospodarzy.

15'

Poprzeczka ratuje Koronę! Kapitalne uderzenie z dystansu Tomasza Kupisza! Zabrakło centymetrów!

13'

Dani Quintana strzela z dystansu i Zbigniew Małkowski broni... ramieniem. Piłka nabrała dziwnej rotacji i o mało nie mielibyśmy remisu.

11'

Jagiellonia utrzymuje się przy piłce 30 metrów od bramki rywala. Im bliżej pola karnego, tym więcej zawodników w żółto-czerwonych strojach.

9'

Za mocne podanie do Filipa Modelskiego i piłka wychodzi poza linię końcową. Bramkarz Korony wznawia grę z pięciu metrów.

8'

Wrzutka w pole karne i piłka pada łupem Zbigniewa Małkowskiego.

7'

Akcja Jagiellonii i podanie w pole karne, lecz Zbigniew Małkowski zdecydowanym wyjściem z bramki uprzedza przeciwnika.

6'

Jakub Słowik nie miał problemu z obroną strzału Pawła Sobolewskiego. Dobrze przymierzył z ponad 25 metrów, ale w sam środek bramki.

4'

Zdaniem arbitra Paweł Sobolewski fauluje przeciwnika. Zawodnik Korony nie może pogodzić się z tą decyzją Pawła Gila.

3'

Ale zaczyna się to spotkanie! Piłka wybita z pola karnego Jagiellonii i przejmuje ją Paweł Golański, który strzela z dystansu nie do obrony! Stadiony świata!

3'

PAWEŁ GOLAŃSKI!! CO ZA GOL!!!

2'

Kamil Kuzera dostaje prostopadłe podanie wzdłuż linii i Rafał Grzyb wybija się wślizgiem na aut.

1'

Dani Quintana faulowany w środku pola przez Vlastimira Jovanovicia w środku pola.

1'

Gwizdek arbitra, Pawła Gila, i pierwsza połowa rozpoczęta. Od razu Pavol Stano taranuje Michała Pazdana w polu karnym gości.

17:00

Przywitanie obu drużyn i Dni, których nie znamy. Za moment rozpocznie się spotkanie!

16:58

Obie drużyny wychodzą na murawę przy akompaniamencie The Final Countdown zespołu Europe i gromkich braw. Kapitan gospodarzy odczytuje tekst poświęcony Olimpiadzie Specjalnej.

16:57

Pavol Stano, Maciej Korzym, Jakub Słowik, Michał Pazdan, Tomasz Bandrowski, Maciej Gajos, Rafał Grzyb: ci zawodnicy są zagrożeni absencją w następnym spotkaniu z powodu nadmiaru kartek.

16:41

Rezerwowi Jagiellonii Białystok: 30. Łukasz Skowron, 3. Jonatan Straus, 6. Dawid Plizga, 14. Adam Dźwigała, 18. Lubos Hanzel, 21. Tomasz Frankowski, 77. Min Kyun Kim.

16:39

Rezerwowi Korony Kielce: 26. Wojciech Małecki, 6. Tomasz Foszmańczyk, 15. Łukasz Sierpina, 39. Bartosz Kwiecień, 58. Karol Angielski, 88. Kamil Sylwestrzak, 99. Mateusz Stąporski.

16:34

17 listopada 2012 r. w Białymstoku padł bezbramkowy remis. Oby taki wynik nie miał dzisiaj miejsca.

16:29

Znamy wyjściowe składy obu drużyn (za moment podamy rezerwowych). Zaskoczeniem w składzie Jagiellonii jest obecność Euzebiusza Smolarka i Tomasza Kowalskiego (na ogół wchodzący w ostatnich minutach). Gospodarze zagrają w niemal najmocniejszym, optymalnym, składzie.

16:25

Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią z tego spotkania.

16:22

Z kolei Korona jest jedenasta i z "oczko" wyżej w hierarchii Lechią traci 2 punkty do dzisiejszego rywala. Forma w ostatnich pięciu spotkaniach jest zbliżona do sinusoidy. Porażki (z Zagłębiem, Pogonią i Wisłą) przeplata skromnym zwycięstwem nad Górnikiem oraz Polonią Warszawa. Jak będzie dzisiaj?

16:19

Rzut oka na tabelę. Jagiellonia z 33 punktami jest na 9. miejscu. Ostatnie trzy mecze to porażki: z Lechem, Widzewem oraz Legią. Wcześniej był remis z Wisłą (2:2). Zawodnicy Tomasza Hajty i Dariusza Dźwigały będą chcieli przerwać serię czterech spotkań bez porażki.

16:15

W przedostatnim spotkaniu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Korona zagra u siebie w żółtoczerwonych derbach z Jagiellonią Białystok. Relację z tego spotkania poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski. Do pierwszego gwizdka sędziego, Pawła Gila, pozostały trzy kwadranse.